ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR A LADIES  HEATS  1500 m
RACE: 74    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 192.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 2:41.112  
2 (5) 12.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 2:42.820  
3 (2) 37.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 2:43.542  
4 (1) 71.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 2:43.629  
5 (4) 172.  JASIC Petra SRB SRB 3:00.123  
RACE: 75    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 44.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 3:12.592  
2 (1) 203.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 3:17.683  
3 (5) 89.  NAGY Netti HUN-MTK HUN 3:18.854  
4 (2) 165.  EFIMOVA KARINA RUS-TVER RUS 3:38.553  
5 (3) 123.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 3:43.250  
 
JUNIOR A LADIES  FINAL  1500 m
RACE: 90    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 71.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 2:56.889  
2 (4) 123.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 3:00.185  
3 (3) 165.  EFIMOVA KARINA RUS-TVER RUS 3:00.889  
4 (2) 172.  JASIC Petra SRB SRB 3:02.792  
RACE: 91    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 44.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 3:01.026  
2 (1) 192.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 3:01.052  
3 (2) 12.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 3:02.501  
4 (3) 37.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 3:03.433  
5 (5) 203.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 3:04.835  
6 (6) 89.  NAGY Netti HUN-MTK HUN 3:05.301  



ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019


Distance Classification


JUNIOR A LADIES 1500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 44.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 34 1 3:01.026
  2. A 2. 192.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 21 2 2:41.112
  3. A 3. 12.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 13 3 2:42.820
  4. A 4. 37.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 8 4 2:43.542
  5. A 5. 203.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 5 5 3:04.835
  6. A 6. 89.  NAGY Netti HUN-MTK HUN 3 6 3:05.301
  7. B 1. 71.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 2 7 2:43.629
  8. B 2. 123.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 1 8 3:00.185
  9. B 3. 165.  EFIMOVA KARINA RUS-TVER RUS 9 3:00.889
  10. B 4. 172.  JASIC Petra SRB SRB 10 3:00.123