ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 8    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 97.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 1:55.868  
2 (6) 70.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-FTC HUN 1:57.521  
3 (3) 190.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 1:57.532  
4 (4) 102.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 2:01.512  
5 (2) 106.  KESZTHELYI Dávid HUN-TDKE HUN 2:07.630  
- (5) 36.  TOSKOV Nikolas BUL-ICP BUL PEN. impeding
RACE: 9    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 177.  JASIC Luka SRB SRB 1:53.509  
2 (1) 87.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 1:54.615  
3 (2) 103.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 1:55.143  
4 (4) 35.  MAXIMOV Presiyan BUL-ICP BUL 2:00.262  
5 (5) 69.  PISTAI Botond HUN-FTC HUN 2:10.095  
6 (3) 191.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 2:10.494  
RACE: 10    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 86.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:55.201  
2 (2) 121.  CECH Ernestas LTU LTU 1:56.026  
3 (5) 111.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 1:56.133  
4 (3) 34.  CHANCHEV Adrian BUL-ICP BUL 2:00.222  
5 (4) 68.  DERDÁK Ákos HUN-FTC HUN 2:06.155  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 20    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 106.  KESZTHELYI Dávid HUN-TDKE HUN 2:01.990  
2 (4) 191.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 2:02.812  
3 (1) 68.  DERDÁK Ákos HUN-FTC HUN 2:03.350  
4 (3) 69.  PISTAI Botond HUN-FTC HUN 2:03.534  
RACE: 21    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 111.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 1:58.933  
2 (3) 190.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 2:01.235  
3 (1) 103.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 2:02.381  
4 (5) 35.  MAXIMOV Presiyan BUL-ICP BUL 2:03.320  
5 (6) 102.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 2:03.479  
6 (4) 34.  CHANCHEV Adrian BUL-ICP BUL 2:04.951  
RACE: 22    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 86.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:46.518  
2 (1) 177.  JASIC Luka SRB SRB 1:47.159  
3 (2) 87.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 1:52.383  
4 (6) 70.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-FTC HUN 1:54.027  
5 (5) 121.  CECH Ernestas LTU LTU 1:54.828  
6 (4) 97.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 2:16.473  
 
2. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  500 m
RACE: 39    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 121.  CECH Ernestas LTU LTU 54.779
2 (1) 70.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-FTC HUN 55.273
3 (3) 34.  CHANCHEV Adrian BUL-ICP BUL 56.156
4 (2) 106.  KESZTHELYI Dávid HUN-TDKE HUN 56.896
RACE: 40    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 177.  JASIC Luka SRB SRB 51.889
2 (4) 111.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 52.050
3 (1) 35.  MAXIMOV Presiyan BUL-ICP BUL 59.492
4 (3) 68.  DERDÁK Ákos HUN-FTC HUN 1:09.548  
RACE: 41    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 97.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 52.954
2 (2) 87.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 53.056
3 (3) 191.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 59.922
4 (1) 102.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 1:13.404  
RACE: 42    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 86.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 50.444
2 (2) 103.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 53.032
3 (3) 190.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 53.156 addTo.->to B
4 (5) 36.  TOSKOV Nikolas BUL-ICP BUL 54.147
5 (4) 69.  PISTAI Botond HUN-FTC HUN 1:03.013  
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 145    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 177.  JASIC Luka SRB SRB 51.288
2 (2) 97.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 51.770
3 (4) 87.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 52.167
4 (3) 103.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN NO TIME finished
RACE: 146    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 86.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 50.617
2 (2) 111.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 51.323
3 (4) 70.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-FTC HUN 1:03.628  
- (3) 121.  CECH Ernestas LTU LTU PEN. impeding->to C
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  500 m
RACE: 155    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 36.  TOSKOV Nikolas BUL-ICP BUL 54.858
2 (5) 102.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 55.413
3 (2) 106.  KESZTHELYI Dávid HUN-TDKE HUN 56.310
4 (4) 68.  DERDÁK Ákos HUN-FTC HUN 57.064
5 (3) 69.  PISTAI Botond HUN-FTC HUN 59.166
RACE: 156    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 121.  CECH Ernestas LTU LTU 52.935
2 (2) 35.  MAXIMOV Presiyan BUL-ICP BUL 56.703
3 (3) 191.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 57.958
4 (1) 34.  CHANCHEV Adrian BUL-ICP BUL 1:12.624  
RACE: 157    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 87.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 53.806
2 (3) 70.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-FTC HUN 54.256
3 (4) 103.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 54.429
4 (2) 190.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 54.451
RACE: 158    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 86.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 48.903
2 (2) 177.  JASIC Luka SRB SRB 48.966
3 (3) 111.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 50.062
4 (4) 97.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 54.363
 
3. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  777 m
RACE: 184    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 86.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:23.688  
2 (2) 121.  CECH Ernestas LTU LTU 1:24.344  
3 (3) 36.  TOSKOV Nikolas BUL-ICP BUL 1:26.564  
4 (1) 102.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 1:29.373  
5 (5) 69.  PISTAI Botond HUN-FTC HUN 1:35.001  
- (6) 97.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN PEN. no finish
RACE: 185    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 111.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 1:24.717  
2 (5) 87.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 1:25.688  
3 (1) 190.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 1:25.827  
4 (4) 35.  MAXIMOV Presiyan BUL-ICP BUL 1:29.975  
5 (3) 68.  DERDÁK Ákos HUN-FTC HUN 1:30.960  
6 (6) 106.  KESZTHELYI Dávid HUN-TDKE HUN 1:31.277  
RACE: 186    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 177.  JASIC Luka SRB SRB 1:24.989  
2 (1) 103.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 1:26.500  
3 (3) 34.  CHANCHEV Adrian BUL-ICP BUL 1:28.420  
4 (5) 191.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 1:35.835  
5 (2) 70.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-FTC HUN 1:41.928  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  777 m
RACE: 299    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 70.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-FTC HUN 1:29.683  
2 (2) 106.  KESZTHELYI Dávid HUN-TDKE HUN 1:32.139  
3 (3) 69.  PISTAI Botond HUN-FTC HUN 1:33.782  
4 (1) 68.  DERDÁK Ákos HUN-FTC HUN NO TIME finished
RACE: 300    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 36.  TOSKOV Nikolas BUL-ICP BUL 1:24.243  
2 (1) 190.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 1:24.351  
3 (4) 102.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 1:24.960  
4 (5) 35.  MAXIMOV Presiyan BUL-ICP BUL 1:25.271  
5 (6) 191.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 1:25.826  
6 (3) 34.  CHANCHEV Adrian BUL-ICP BUL 1:51.654  
RACE: 301    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 86.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:17.878  
2 (4) 177.  JASIC Luka SRB SRB 1:18.353  
3 (3) 111.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 1:19.632  
4 (5) 87.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 1:20.985  
5 (6) 103.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 1:25.252  
6 (2) 121.  CECH Ernestas LTU LTU 1:28.639  



ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019


Overall Classification


JUNIOR D BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 86.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 177.  JASIC Luka SRB SRB 2. 2. 2. 63 6
3. 111.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 7. 3. 3. 28 13
4. 87.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 3. 5. 4. 26 12
5. 70.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-FTC HUN 4. 6. 13. 11 23
6. 97.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 6. 4. 17. 11 27
7. 121.  CECH Ernestas LTU LTU 5. 8. 6. 8 19
8. 103.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 9. 7. 5. 7 21
9. 190.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 8. 9. 8. 3 25
10. 36.  TOSKOV Nikolas BUL-ICP BUL 17. 13. 7. 2 37
11. 35.  MAXIMOV Presiyan BUL-ICP BUL 10. 10. 10. 30
12. 102.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 11. 14. 9. 34
13. 191.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 14. 11. 11. 36
14. 34.  CHANCHEV Adrian BUL-ICP BUL 12. 12. 12. 36
15. 106.  KESZTHELYI Dávid HUN-TDKE HUN 13. 15. 14. 42
16. 68.  DERDÁK Ákos HUN-FTC HUN 15. 16. 16. 47
17. 69.  PISTAI Botond HUN-FTC HUN 16. 17. 15. 48