ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR B LADIES  HEATS  1500 m
RACE: 50    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 157.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 2:51.951  
2 (7) 158.  ZHEGANOVA Anastasiia RUS-PET RUS 2:52.065  
3 (1) 132.  ŚLIŻEWSKA Sara POL POL 2:52.190  
4 (6) 90.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 2:52.199  
5 (3) 113.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 2:54.704  
6 (2) 57.  PALKOVICS Bianka HUN-FTC HUN 2:57.579  
7 (4) 126.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 2:58.486  
RACE: 51    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 133.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 2:45.146  
2 (1) 146.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 2:46.810  
3 (5) 73.  SOMODI Maja HUN HUN 2:46.950  
4 (6) 91.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 2:47.032  
5 (2) 180.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 2:49.612  
6 (7) 154.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 2:51.736  
7 (4) 56.  CSÁSZI Henriett HUN-FTC HUN 3:10.879  
RACE: 52    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 131.  DOBOSZ Maria POL POL 2:44.279  
2 (1) 124.  CZABAN Aleksandra POL-JUV POL 2:44.529  
3 (3) 46.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 2:44.653  
4 (7) 155.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 2:58.209  
5 (5) 92.  NAGY Anna Kerubina HUN-MTK HUN 3:02.424  
6 (2) 166.  EVLOEVA Alina RUS-TVER RUS 3:04.730   advanced->to A
- (4) 72.  ALBERT Viktória HUN HUN PEN. yellow card
RACE: 53    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 193.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 2:55.001  
2 (2) 156.  SEREDA Anastasia RUS-PET RUS 2:56.090  
3 (1) 45.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 2:56.109  
4 (6) 147.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 2:58.543  
5 (3) 134.  TYLMAN Kamila POL POL 2:58.639  
6 (5) 125.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 2:59.152  
7 (7) 168.  ERJAVEC Ursa SLO SLO NO TIME finished
 
JUNIOR B LADIES  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 66    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 113.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 2:46.617  
2 (1) 90.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 2:46.799  
3 (5) 134.  TYLMAN Kamila POL POL 2:49.109  
4 (6) 125.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 2:50.261  
5 (3) 57.  PALKOVICS Bianka HUN-FTC HUN 2:51.834  
6 (4) 155.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 3:01.610  
- (7) 168.  ERJAVEC Ursa SLO SLO PEN. no start
RACE: 67    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 180.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 2:45.438   addTo.->to B
2 (1) 91.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 2:45.556  
3 (5) 147.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 2:45.813  
4 (3) 154.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 2:47.436  
5 (4) 126.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 2:48.807  
6 (7) 56.  CSÁSZI Henriett HUN-FTC HUN 2:55.603  
7 (6) 92.  NAGY Anna Kerubina HUN-MTK HUN 2:57.233  
RACE: 68    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 133.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 2:52.369  
2 (4) 157.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 2:52.736  
3 (3) 73.  SOMODI Maja HUN HUN 2:53.115  
4 (5) 158.  ZHEGANOVA Anastasiia RUS-PET RUS 2:53.139  
5 (6) 132.  ŚLIŻEWSKA Sara POL POL NO TIME finished
- (2) 146.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS PEN. impeding->to C
RACE: 69    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 193.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 2:39.660  
2 (5) 156.  SEREDA Anastasia RUS-PET RUS 2:41.114  
3 (1) 131.  DOBOSZ Maria POL POL 2:41.221  
4 (3) 46.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 2:41.766  
5 (6) 45.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 2:43.732  
6 (7) 166.  EVLOEVA Alina RUS-TVER RUS 2:44.014  
7 (2) 124.  CZABAN Aleksandra POL-JUV POL NO TIME finished
 
JUNIOR B LADIES  FINAL  1500 m
RACE: 82    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 125.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 2:55.006  
2 (1) 154.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 2:55.846  
3 (2) 126.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 2:55.929  
4 (4) 57.  PALKOVICS Bianka HUN-FTC HUN 2:56.629  
5 (7) 155.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 3:01.601  
6 (6) 92.  NAGY Anna Kerubina HUN-MTK HUN 3:02.289  
7 (5) 56.  CSÁSZI Henriett HUN-FTC HUN 3:07.120  
RACE: 83    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 113.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 2:40.948  
2 (4) 90.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 2:41.207  
3 (6) 146.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 2:41.297  
4 (1) 91.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 2:41.299  
5 (2) 147.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 2:50.384  
6 (5) 134.  TYLMAN Kamila POL POL NO TIME finished
RACE: 84    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 158.  ZHEGANOVA Anastasiia RUS-PET RUS 2:34.867  
2 (2) 45.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 2:34.964  
3 (7) 124.  CZABAN Aleksandra POL-JUV POL 2:35.059  
4 (1) 46.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 2:37.754  
5 (3) 166.  EVLOEVA Alina RUS-TVER RUS 2:38.446  
6 (6) 180.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 2:47.416  
7 (5) 132.  ŚLIŻEWSKA Sara POL POL NO TIME finished
RACE: 85    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 73.  SOMODI Maja HUN HUN 3:03.026  
2 (2) 156.  SEREDA Anastasia RUS-PET RUS 3:03.558  
3 (3) 131.  DOBOSZ Maria POL POL 3:03.643  
4 (4) 133.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 3:16.737  
5 (1) 193.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 3:21.429  
- (5) 157.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS PEN. impeding
 
2. Distance 
JUNIOR B LADIES  HEATS  500 m
RACE: 101    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 45.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 48.212
2 (3) 157.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 48.236
3 (1) 147.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 49.681 addTo.->to B
4 (4) 134.  TYLMAN Kamila POL POL 49.884
RACE: 102    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 193.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 46.668
2 (4) 158.  ZHEGANOVA Anastasiia RUS-PET RUS 47.246
3 (3) 91.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 47.496
4 (2) 125.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 47.888
RACE: 103    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 133.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 47.390
2 (3) 146.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 47.489
3 (2) 154.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 49.433
4 (4) 124.  CZABAN Aleksandra POL-JUV POL 49.516
RACE: 104    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 73.  SOMODI Maja HUN HUN 48.567
2 (1) 180.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 49.184
3 (3) 132.  ŚLIŻEWSKA Sara POL POL 49.207
4 (4) 155.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 52.485
5 (2) 92.  NAGY Anna Kerubina HUN-MTK HUN NO TIME finished
RACE: 105    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 90.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 49.832
2 (3) 131.  DOBOSZ Maria POL POL 49.887
3 (1) 46.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 49.939
4 (2) 126.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 50.528
5 (4) 56.  CSÁSZI Henriett HUN-FTC HUN 53.731
RACE: 106    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 113.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 48.967
2 (5) 72.  ALBERT Viktória HUN HUN 49.116
3 (3) 156.  SEREDA Anastasia RUS-PET RUS 49.457
4 (2) 166.  EVLOEVA Alina RUS-TVER RUS 49.886
5 (1) 57.  PALKOVICS Bianka HUN-FTC HUN 56.250
 
JUNIOR B LADIES  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 122    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 91.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 48.283
2 (2) 73.  SOMODI Maja HUN HUN 48.331
3 (3) 113.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 48.408
4 (4) 131.  DOBOSZ Maria POL POL 48.482
RACE: 123    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 132.  ŚLIŻEWSKA Sara POL POL 48.152
2 (1) 45.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 48.232
3 (4) 90.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 49.714
4 (2) 180.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 49.841
RACE: 124    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 158.  ZHEGANOVA Anastasiia RUS-PET RUS 47.267
2 (3) 72.  ALBERT Viktória HUN HUN 47.483
3 (4) 154.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 49.492
- (2) 133.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL PEN. impeding->to C
RACE: 125    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 193.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 46.692
2 (3) 157.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 46.819
3 (2) 146.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 47.721
4 (4) 156.  SEREDA Anastasia RUS-PET RUS 48.529
 
JUNIOR B LADIES  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 194    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 124.  CZABAN Aleksandra POL-JUV POL 48.971
2 (1) 125.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 49.108
3 (3) 56.  CSÁSZI Henriett HUN-FTC HUN 54.554
4 (4) 57.  PALKOVICS Bianka HUN-FTC HUN NO TIME finished
RACE: 195    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 46.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 49.257
2 (1) 134.  TYLMAN Kamila POL POL 49.413
3 (3) 155.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 51.142
4 (4) 92.  NAGY Anna Kerubina HUN-MTK HUN 51.374
RACE: 196    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 133.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 48.080
2 (1) 166.  EVLOEVA Alina RUS-TVER RUS 49.724
3 (2) 126.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 49.883
RACE: 197    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 146.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 47.982
2 (2) 156.  SEREDA Anastasia RUS-PET RUS 48.060
3 (3) 90.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 49.467
4 (4) 180.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 49.584
RACE: 198    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 113.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 47.069
2 (2) 131.  DOBOSZ Maria POL POL 48.099
3 (3) 154.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 49.264
4 (4) 147.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 50.396
RACE: 199    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 157.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 46.566
2 (2) 158.  ZHEGANOVA Anastasiia RUS-PET RUS 46.713
3 (3) 91.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 47.467
4 (4) 73.  SOMODI Maja HUN HUN 47.651
RACE: 200    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 193.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 46.522
2 (3) 132.  ŚLIŻEWSKA Sara POL POL 46.651
3 (2) 72.  ALBERT Viktória HUN HUN 46.887
4 (4) 45.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 47.815
 
JUNIOR B LADIES  FINAL  500 m
RACE: 217    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 155.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 50.950
2 (3) 92.  NAGY Anna Kerubina HUN-MTK HUN 51.106
3 (4) 56.  CSÁSZI Henriett HUN-FTC HUN 53.236
4 (5) 57.  PALKOVICS Bianka HUN-FTC HUN 58.216
5 (1) 126.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 1:15.371  
RACE: 218    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 133.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 47.369
2 (5) 134.  TYLMAN Kamila POL POL 48.424
3 (3) 125.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 48.580
4 (2) 124.  CZABAN Aleksandra POL-JUV POL 48.628
5 (4) 46.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 49.096
6 (6) 166.  EVLOEVA Alina RUS-TVER RUS 49.620
RACE: 219    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 180.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 49.368
2 (2) 90.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 49.528
3 (4) 147.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 49.574
4 (1) 154.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 50.610
RACE: 220    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 113.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 47.126
2 (2) 146.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 47.880
3 (3) 156.  SEREDA Anastasia RUS-PET RUS 47.982
4 (4) 131.  DOBOSZ Maria POL POL 48.004
RACE: 221    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 72.  ALBERT Viktória HUN HUN 47.387
2 (2) 91.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 47.454
3 (4) 45.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 48.248
- (3) 73.  SOMODI Maja HUN HUN PEN. impeding
RACE: 222    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 193.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 46.978
2 (4) 158.  ZHEGANOVA Anastasiia RUS-PET RUS 47.080
3 (3) 132.  ŚLIŻEWSKA Sara POL POL 47.244
4 (2) 157.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 1:14.986  
 
3. Distance 
JUNIOR B LADIES  HEATS  1000 m
RACE: 245    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 193.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:37.943  
2 (5) 113.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:39.336  
3 (4) 126.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 1:42.265  
4 (1) 180.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:42.584  
5 (2) 57.  PALKOVICS Bianka HUN-FTC HUN 1:42.633  
RACE: 246    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 158.  ZHEGANOVA Anastasiia RUS-PET RUS 1:45.626  
2 (4) 45.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:45.779   advanced->to A
3 (5) 124.  CZABAN Aleksandra POL-JUV POL 1:45.924  
4 (2) 134.  TYLMAN Kamila POL POL 1:46.677  
5 (1) 92.  NAGY Anna Kerubina HUN-MTK HUN 2:02.045  
RACE: 247    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 157.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 1:41.404  
2 (1) 132.  ŚLIŻEWSKA Sara POL POL 1:41.624  
3 (2) 166.  EVLOEVA Alina RUS-TVER RUS 1:43.594  
4 (4) 147.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 1:43.646  
RACE: 248    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 72.  ALBERT Viktória HUN HUN 1:43.336  
2 (3) 46.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:43.653  
3 (2) 131.  DOBOSZ Maria POL POL 1:43.726  
4 (4) 154.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 1:46.818  
RACE: 249    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 73.  SOMODI Maja HUN HUN 1:47.660  
2 (1) 91.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:47.738  
3 (3) 146.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 1:47.824  
4 (2) 155.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 1:55.134  
5 (4) 56.  CSÁSZI Henriett HUN-FTC HUN 1:59.424  
RACE: 250    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 133.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 1:43.817  
2 (3) 156.  SEREDA Anastasia RUS-PET RUS 1:45.015  
3 (2) 90.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 1:45.280  
4 (4) 125.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 1:47.950  
 
JUNIOR B LADIES  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 275    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 90.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 1:40.887  
2 (1) 131.  DOBOSZ Maria POL POL 1:40.959  
3 (3) 125.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 1:41.833  
4 (4) 155.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 1:49.745  
RACE: 276    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 124.  CZABAN Aleksandra POL-JUV POL 1:40.522  
2 (2) 166.  EVLOEVA Alina RUS-TVER RUS 1:40.653  
3 (4) 154.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 1:41.956  
4 (1) 57.  PALKOVICS Bianka HUN-FTC HUN 1:42.735  
RACE: 277    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 146.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 1:51.703  
2 (2) 134.  TYLMAN Kamila POL POL 1:51.840  
3 (1) 126.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 1:54.080  
4 (4) 56.  CSÁSZI Henriett HUN-FTC HUN 1:59.353  
RACE: 278    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 91.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:47.372  
2 (2) 147.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 1:47.513  
3 (1) 180.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:47.634  
4 (4) 92.  NAGY Anna Kerubina HUN-MTK HUN 1:52.774  
RACE: 279    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 157.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 1:42.923  
2 (4) 156.  SEREDA Anastasia RUS-PET RUS 1:42.983  
3 (5) 45.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:43.054  
4 (1) 113.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:52.445   advanced
5 (6) 73.  SOMODI Maja HUN HUN 1:54.129   advanced
6 (3) 72.  ALBERT Viktória HUN HUN NO TIME finished
RACE: 280    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 193.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:45.374  
2 (5) 158.  ZHEGANOVA Anastasiia RUS-PET RUS 1:45.525  
3 (4) 133.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 1:45.587  
4 (3) 46.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:49.183  
- (2) 132.  ŚLIŻEWSKA Sara POL POL PEN. no start
 
JUNIOR B LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 311    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 180.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:54.991  
2 (3) 155.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 1:55.968  
3 (4) 92.  NAGY Anna Kerubina HUN-MTK HUN 1:56.436  
4 (5) 126.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 1:56.486  
5 (1) 57.  PALKOVICS Bianka HUN-FTC HUN 1:56.554  
6 (6) 56.  CSÁSZI Henriett HUN-FTC HUN 1:58.876  
RACE: 312    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 131.  DOBOSZ Maria POL POL 1:38.341  
2 (4) 147.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 1:39.747  
3 (5) 134.  TYLMAN Kamila POL POL 1:39.937  
4 (3) 154.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 1:40.167  
5 (2) 125.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 1:41.747  
RACE: 313    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 124.  CZABAN Aleksandra POL-JUV POL 1:41.279  
2 (3) 90.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 1:41.748  
3 (2) 166.  EVLOEVA Alina RUS-TVER RUS 1:42.021  
4 (5) 146.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS NO TIME finished
- (4) 91.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN PEN. impeding
RACE: 314    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 133.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 1:37.090  
2 (3) 72.  ALBERT Viktória HUN HUN 1:38.640  
3 (2) 46.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:40.573  
RACE: 315    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 113.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:39.276  
2 (2) 156.  SEREDA Anastasia RUS-PET RUS 1:39.363  
3 (4) 193.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:39.394  
4 (3) 45.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:39.525  
5 (7) 73.  SOMODI Maja HUN HUN 1:39.767  
6 (5) 158.  ZHEGANOVA Anastasiia RUS-PET RUS 1:40.279  
7 (1) 157.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 1:49.430  



ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019


Overall Classification


JUNIOR B LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 193.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 5. 1. 3. 52 9
2. 156.  SEREDA Anastasia RUS-PET RUS 2. 11. 2. 42 15
3. 73.  SOMODI Maja HUN HUN 1. 8. 5. 39 14
4. 113.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 14. 9. 1. 34 24
5. 158.  ZHEGANOVA Anastasiia RUS-PET RUS 7. 2. 6. 26 15
6. 131.  DOBOSZ Maria POL POL 3. 12. 16. 13 31
7. 132.  ŚLIŻEWSKA Sara POL POL 13. 3. 27. 13 43
8. 157.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 6. 4. 7. 12 17
9. 45.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 8. 7. 4. 11 19
10. 133.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 4. 17. 8. 9 29
11. 72.  ALBERT Viktória HUN HUN 28. 5. 9. 5 42
12. 91.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 17. 6. 15. 3 38
13. 124.  CZABAN Aleksandra POL-JUV POL 9. 20. 11. 40
14. 146.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 16. 10. 14. 40
15. 46.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 10. 21. 10. 41
16. 90.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 15. 14. 12. 41
17. 166.  EVLOEVA Alina RUS-TVER RUS 11. 22. 13. 46
18. 180.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 12. 13. 21. 46
19. 147.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 18. 15. 17. 50
20. 134.  TYLMAN Kamila POL POL 19. 18. 18. 55
21. 154.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 21. 16. 19. 56
22. 125.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 20. 19. 20. 59
23. 155.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 24. 23. 22. 69
24. 92.  NAGY Anna Kerubina HUN-MTK HUN 25. 24. 23. 72
25. 126.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 22. 27. 24. 73
26. 57.  PALKOVICS Bianka HUN-FTC HUN 23. 26. 25. 74
27. 56.  CSÁSZI Henriett HUN-FTC HUN 26. 25. 26. 77
28. 168.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 27. 28. 28. 83