ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1500 m
RACE: 1    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 109.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 2:55.062  
2 (4) 63.  GRANASZTÓI Ádám HUN-FTC HUN 2:55.217  
3 (6) 66.  WU JIA WEI Dávid HUN-FTC HUN 2:55.450  
4 (1) 33.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 2:55.574  
5 (2) 122.  BROUWER Daniel NED-SVU NED 3:00.401  
6 (3) 101.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 3:09.399  
RACE: 2    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  ZÓLYOMI László HUN-FTC HUN 3:05.538  
2 (4) 170.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 3:05.789  
3 (6) 96.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 3:06.022  
4 (5) 55.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 3:09.225  
5 (2) 189.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 3:19.162  
6 (3) 100.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN NO TIME
RACE: 3    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 95.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 3:05.600  
2 (5) 110.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 3:05.711  
3 (6) 31.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 3:06.616  
4 (1) 186.  BARTKO Patrik SVK-SKMA SVK 3:06.666  
5 (2) 54.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 3:14.084  
6 (3) 62.  GERECZE Ádám József HUN-FTC HUN 3:23.580  
RACE: 4    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 188.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 3:09.585  
2 (2) 85.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 3:09.732  
3 (4) 50.  POPL Matěj CZE CZE 3:09.932  
4 (6) 32.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 3:10.017  
5 (1) 64.  GYŐRY Márk HUN-FTC HUN 3:14.188  
6 (3) 65.  HOLÁCS Gergő HUN-FTC HUN NO TIME finished
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 13    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 186.  BARTKO Patrik SVK-SKMA SVK 3:10.958  
2 (4) 64.  GYŐRY Márk HUN-FTC HUN 3:11.648  
3 (5) 62.  GERECZE Ádám József HUN-FTC HUN 3:11.699  
4 (3) 54.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 3:12.320  
5 (2) 55.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 3:12.585  
6 (6) 65.  HOLÁCS Gergő HUN-FTC HUN 3:31.860  
RACE: 14    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 32.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 2:44.520  
2 (1) 33.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 2:47.170  
3 (5) 100.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 2:53.160  
4 (2) 122.  BROUWER Daniel NED-SVU NED 2:55.190  
5 (3) 101.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 2:58.767  
6 (6) 189.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 3:06.915  
RACE: 15    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 110.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 2:50.309  
2 (2) 95.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 2:50.463  
3 (6) 31.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 2:50.914  
4 (1) 67.  ZÓLYOMI László HUN-FTC HUN 2:55.013  
5 (4) 170.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 2:56.385  
6 (5) 96.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 2:57.611  
RACE: 16    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 109.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 2:47.609  
2 (4) 188.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 2:48.313  
3 (6) 50.  POPL Matěj CZE CZE 2:48.384  
4 (2) 63.  GRANASZTÓI Ádám HUN-FTC HUN 2:50.979  
5 (5) 85.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 2:52.448  
6 (3) 66.  WU JIA WEI Dávid HUN-FTC HUN 2:54.365  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1500 m
RACE: 25    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 54.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 2:51.977  
2 (5) 55.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 2:52.817  
3 (1) 122.  BROUWER Daniel NED-SVU NED 2:55.760  
4 (6) 65.  HOLÁCS Gergő HUN-FTC HUN 3:01.210  
5 (3) 189.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 3:01.221  
6 (2) 101.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 3:04.034  
RACE: 26    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 186.  BARTKO Patrik SVK-SKMA SVK 2:41.286  
2 (2) 33.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 2:41.733  
3 (1) 32.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 2:41.774  
4 (6) 62.  GERECZE Ádám József HUN-FTC HUN 2:42.021  
5 (3) 100.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 3:02.219  
6 (5) 64.  GYŐRY Márk HUN-FTC HUN NO TIME finished
RACE: 27    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 67.  ZÓLYOMI László HUN-FTC HUN 2:53.118  
2 (2) 85.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 2:53.199  
3 (3) 66.  WU JIA WEI Dávid HUN-FTC HUN 2:53.515  
4 (1) 63.  GRANASZTÓI Ádám HUN-FTC HUN 2:55.232  
5 (5) 170.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 2:55.633  
6 (6) 96.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 2:56.475  
RACE: 28    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 109.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 3:03.301  
2 (3) 50.  POPL Matěj CZE CZE 3:03.537  
3 (6) 31.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 3:04.115  
4 (4) 110.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 3:04.356  
5 (5) 95.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 3:04.692  
6 (2) 188.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 3:06.273  
 
2. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  500 m
RACE: 29    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 50.  POPL Matěj CZE CZE 48.716
2 (1) 64.  GYŐRY Márk HUN-FTC HUN 49.994
3 (3) 170.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 53.045
4 (4) 101.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 54.054
RACE: 30    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 31.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 49.067
2 (4) 63.  GRANASZTÓI Ádám HUN-FTC HUN 49.870
3 (3) 100.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 50.361
4 (1) 189.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 53.315
RACE: 31    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 95.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 46.413
2 (4) 85.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 50.611
3 (2) 62.  GERECZE Ádám József HUN-FTC HUN 1:15.152  
4 (3) 55.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 1:17.417  
RACE: 32    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 32.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 47.751
2 (2) 54.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 50.687
3 (3) 188.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 1:00.766  
4 (4) 67.  ZÓLYOMI László HUN-FTC HUN 1:04.523  
RACE: 33    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 109.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 47.196
2 (2) 186.  BARTKO Patrik SVK-SKMA SVK 48.341
3 (3) 96.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 51.661
4 (1) 65.  HOLÁCS Gergő HUN-FTC HUN 53.125
RACE: 34    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 110.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 47.620
2 (3) 33.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 49.325
3 (4) 122.  BROUWER Daniel NED-SVU NED 49.648
4 (2) 66.  WU JIA WEI Dávid HUN-FTC HUN NO TIME finished
 
JUNIOR C BOYS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 46    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 32.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 48.666
2 (2) 50.  POPL Matěj CZE CZE 48.843
3 (4) 54.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 50.940
- (3) 122.  BROUWER Daniel NED-SVU NED PEN. no start
RACE: 47    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 110.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 47.771
2 (2) 31.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 47.914
3 (4) 85.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 48.602
4 (3) 100.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 52.843
RACE: 48    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 109.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 47.873
2 (2) 186.  BARTKO Patrik SVK-SKMA SVK 48.366
3 (3) 64.  GYŐRY Márk HUN-FTC HUN 49.787
4 (4) 96.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 52.097
RACE: 49    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 95.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 46.608
2 (2) 33.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 50.988
3 (4) 170.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 51.105
4 (3) 63.  GRANASZTÓI Ádám HUN-FTC HUN 51.300
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 149    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 110.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 46.912
2 (2) 109.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 47.192
3 (3) 186.  BARTKO Patrik SVK-SKMA SVK 48.482
4 (4) 50.  POPL Matěj CZE CZE NO TIME finished
RACE: 150    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 95.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 46.950
2 (3) 32.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 47.120
3 (4) 33.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 50.316
4 (2) 31.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 1:01.188  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  500 m
RACE: 162    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 67.  ZÓLYOMI László HUN-FTC HUN 49.180
2 (4) 66.  WU JIA WEI Dávid HUN-FTC HUN 50.703
3 (3) 55.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 1:11.554  
4 (1) 101.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 1:11.704  
RACE: 163    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 188.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 48.147
2 (2) 189.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 51.507
3 (1) 65.  HOLÁCS Gergő HUN-FTC HUN 51.562
4 (4) 62.  GERECZE Ádám József HUN-FTC HUN 1:04.401  
RACE: 164    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 63.  GRANASZTÓI Ádám HUN-FTC HUN 50.211
2 (2) 96.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 50.431
3 (3) 100.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 50.970
RACE: 165    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 64.  GYŐRY Márk HUN-FTC HUN 50.911
2 (3) 54.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 51.697
3 (4) 170.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 52.631
4 (1) 85.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 1:10.939  
RACE: 166    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 31.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 48.516
2 (4) 50.  POPL Matěj CZE CZE 48.919
3 (1) 186.  BARTKO Patrik SVK-SKMA SVK 48.985
4 (2) 33.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 49.302
RACE: 167    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 110.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 47.488
2 (2) 95.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 47.587
3 (4) 109.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 47.704
4 (3) 32.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 47.744
 
3. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 168    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 109.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 1:54.760  
2 (1) 170.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:57.536  
3 (2) 101.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 2:05.116  
4 (4) 63.  GRANASZTÓI Ádám HUN-FTC HUN NO TIME finished
RACE: 169    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 110.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:49.915  
2 (2) 33.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 1:50.845  
3 (3) 96.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 1:54.423  
4 (4) 65.  HOLÁCS Gergő HUN-FTC HUN 2:03.796  
RACE: 170    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 50.  POPL Matěj CZE CZE 1:51.111  
2 (2) 67.  ZÓLYOMI László HUN-FTC HUN 1:51.128  
3 (1) 54.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 1:53.117  
4 (3) 189.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 1:55.504  
RACE: 171    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 95.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 1:44.633  
2 (4) 85.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 1:46.632  
3 (3) 64.  GYŐRY Márk HUN-FTC HUN 1:48.617  
4 (1) 55.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 1:48.738  
RACE: 172    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 188.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 1:40.533  
2 (4) 32.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 1:40.835  
3 (3) 62.  GERECZE Ádám József HUN-FTC HUN 1:44.098  
4 (1) 100.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 1:49.283  
RACE: 173    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 31.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 1:40.320  
2 (3) 122.  BROUWER Daniel NED-SVU NED 1:43.235  
3 (4) 186.  BARTKO Patrik SVK-SKMA SVK NO TIME advanced
4 (1) 66.  WU JIA WEI Dávid HUN-FTC HUN NO TIME advanced
 
JUNIOR C BOYS  QUARTER-FINAL  1000 m
RACE: 177    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 110.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:51.916  
2 (3) 50.  POPL Matěj CZE CZE 1:52.041  
3 (1) 62.  GERECZE Ádám József HUN-FTC HUN 1:54.391  
4 (4) 170.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:55.208  
RACE: 178    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 109.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 1:52.647  
2 (1) 95.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 1:52.832  
3 (3) 67.  ZÓLYOMI László HUN-FTC HUN 1:55.847  
4 (2) 64.  GYŐRY Márk HUN-FTC HUN 1:55.953  
RACE: 179    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 188.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 2:04.162  
2 (4) 54.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 2:06.661  
3 (2) 32.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 2:15.336  
4 (3) 33.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 2:18.771   advanced
- (5) 66.  WU JIA WEI Dávid HUN-FTC HUN PEN. no start
RACE: 180    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 186.  BARTKO Patrik SVK-SKMA SVK 1:43.204  
2 (2) 122.  BROUWER Daniel NED-SVU NED 1:45.540  
3 (4) 96.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 1:45.669  
4 (1) 31.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 1:59.230   advanced
- (3) 85.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN PEN. impeding
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 189    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 110.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:50.798  
2 (1) 122.  BROUWER Daniel NED-SVU NED 1:55.114  
3 (5) 33.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 2:08.271  
4 (3) 50.  POPL Matěj CZE CZE NO TIME advanced
- (4) 109.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN PEN. impeding
RACE: 190    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 31.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 1:52.311  
2 (2) 95.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 1:52.483  
3 (4) 188.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 1:53.256  
4 (1) 186.  BARTKO Patrik SVK-SKMA SVK 1:53.758  
5 (5) 54.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 1:58.620  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 305    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 63.  GRANASZTÓI Ádám HUN-FTC HUN 1:46.195  
2 (1) 65.  HOLÁCS Gergő HUN-FTC HUN 1:52.347  
RACE: 306    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 55.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 1:46.902  
2 (3) 189.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 1:47.359  
3 (2) 100.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 1:47.580  
4 (4) 101.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 1:55.044  
RACE: 307    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 64.  GYŐRY Márk HUN-FTC HUN 2:12.251  
2 (1) 170.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 2:12.351  
RACE: 308    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 32.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 1:50.542  
2 (3) 67.  ZÓLYOMI László HUN-FTC HUN 1:50.919  
3 (2) 62.  GERECZE Ádám József HUN-FTC HUN 1:52.158  
4 (1) 96.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 1:52.863  
RACE: 309    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 188.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 1:49.071  
2 (2) 186.  BARTKO Patrik SVK-SKMA SVK 1:49.675  
3 (4) 33.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 1:49.854  
4 (3) 54.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 1:49.949  
RACE: 310    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 95.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 1:43.398  
2 (5) 122.  BROUWER Daniel NED-SVU NED 1:48.952  
3 (2) 50.  POPL Matěj CZE CZE 1:58.841  
4 (3) 31.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 1:59.390  
- (1) 110.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN PEN. impeding



ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019


Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 95.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 5. 2. 1. 60 8
2. 109.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 1. 3. 10. 47 14
3. 110.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 4. 1. 5. 45 10
4. 50.  POPL Matěj CZE CZE 2. 6. 3. 37 11
5. 31.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 3. 5. 4. 26 12
6. 122.  BROUWER Daniel NED-SVU NED 21. 16. 2. 21 39
7. 32.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 15. 4. 11. 8 30
8. 188.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 6. 17. 6. 6 29
9. 186.  BARTKO Patrik SVK-SKMA SVK 13. 7. 7. 4 27
10. 33.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 14. 8. 8. 2 30
11. 67.  ZÓLYOMI László HUN-FTC HUN 7. 21. 12. 2 40
12. 85.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 8. 12. 17. 1 37
13. 54.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 19. 10. 9. 38
14. 170.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 11. 11. 16. 38
15. 96.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 12. 14. 14. 40
16. 64.  GYŐRY Márk HUN-FTC HUN 18. 9. 15. 42
17. 63.  GRANASZTÓI Ádám HUN-FTC HUN 10. 13. 23. 46
18. 66.  WU JIA WEI Dávid HUN-FTC HUN 9. 22. 18. 49
19. 62.  GERECZE Ádám József HUN-FTC HUN 16. 20. 13. 49
20. 100.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 17. 15. 21. 53
21. 189.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 23. 18. 20. 61
22. 55.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 20. 23. 19. 62
23. 65.  HOLÁCS Gergő HUN-FTC HUN 22. 19. 24. 65
24. 101.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 24. 24. 22. 70