ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 5    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 129.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 1:53.159  
2 (6) 107.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:53.179  
3 (2) 53.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 1:53.632  
4 (1) 105.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 1:57.760  
5 (3) 93.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 2:07.846   advanced->to B
6 (4) 184.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 2:15.493  
RACE: 6    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 94.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:53.730  
2 (5) 182.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 1:54.188  
3 (6) 141.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:56.290  
4 (2) 119.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 1:56.729  
5 (3) 104.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 1:59.603  
6 (1) 173.  RODIC Sofija SRB SRB 2:08.256  
RACE: 7    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 183.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 1:53.085  
2 (3) 130.  WOŹNIAK Kornelia POL-ORL POL 1:53.237  
3 (4) 169.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:54.951  
4 (5) 30.  CHANCHEVA Adelina BUL-ICP BUL 2:01.448  
5 (2) 142.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 2:05.194  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 17    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 184.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 2:00.976  
2 (1) 104.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 2:02.596  
3 (2) 142.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 2:04.238  
4 (3) 173.  RODIC Sofija SRB SRB 2:07.852  
RACE: 18    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 141.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:50.625  
2 (1) 53.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 1:50.638  
3 (2) 169.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:51.783  
4 (4) 119.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 1:52.589  
5 (7) 93.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 1:53.314  
6 (5) 105.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 1:54.443  
7 (6) 30.  CHANCHEVA Adelina BUL-ICP BUL 1:54.917  
RACE: 19    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 129.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 1:45.660  
2 (1) 183.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 1:46.029  
3 (3) 107.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:48.133  
4 (5) 94.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 2:02.926  
5 (6) 182.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 2:06.807  
- (4) 130.  WOŹNIAK Kornelia POL-ORL POL PEN. impeding
 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 35    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 129.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 51.430
2 (4) 169.  ŠPAN Dina SLO SLO 54.599
3 (3) 53.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 55.250
4 (1) 142.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 57.663
5 (2) 173.  RODIC Sofija SRB SRB 58.444
RACE: 36    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 141.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 53.610
2 (4) 119.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 54.312
3 (3) 104.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 56.811
4 (1) 183.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 1:08.441  
RACE: 37    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 94.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 50.328
2 (1) 182.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 51.221
3 (3) 105.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 54.939
4 (4) 30.  CHANCHEVA Adelina BUL-ICP BUL 57.098
RACE: 38    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 107.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 51.211
2 (2) 130.  WOŹNIAK Kornelia POL-ORL POL 52.089
3 (1) 184.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 52.792
4 (3) 93.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 54.269
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 143    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 107.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 50.761
2 (2) 129.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 50.989
3 (3) 130.  WOŹNIAK Kornelia POL-ORL POL 51.392
4 (4) 119.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 54.058
RACE: 144    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 94.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 50.199
2 (2) 182.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 51.619
3 (3) 141.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 51.764
4 (4) 169.  ŠPAN Dina SLO SLO 51.796
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 151    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 183.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 51.757
2 (1) 93.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 53.379
3 (4) 173.  RODIC Sofija SRB SRB 56.870
4 (3) 142.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 57.473
- (2) 30.  CHANCHEVA Adelina BUL-ICP BUL PEN. equipment
RACE: 152    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 53.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 54.640
2 (1) 184.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 56.277
3 (4) 104.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 56.504
4 (2) 105.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 59.465
RACE: 153    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 130.  WOŹNIAK Kornelia POL-ORL POL 51.696
2 (2) 141.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 51.864
3 (3) 169.  ŠPAN Dina SLO SLO 52.226
4 (4) 119.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 54.018
RACE: 154    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 129.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 50.566
2 (4) 182.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 50.666
3 (2) 107.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 50.770
4 (1) 94.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 55.049
 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 181    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 182.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 1:25.278  
2 (1) 53.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 1:25.568  
3 (3) 130.  WOŹNIAK Kornelia POL-ORL POL 1:25.876  
4 (4) 119.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 1:26.390  
5 (2) 30.  CHANCHEVA Adelina BUL-ICP BUL 1:30.794  
6 (6) 173.  RODIC Sofija SRB SRB 1:38.182  
RACE: 182    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 94.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:21.218  
2 (1) 129.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 1:21.400  
3 (4) 141.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:23.511  
4 (5) 104.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 1:31.990  
5 (3) 184.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:44.720  
RACE: 183    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 107.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:22.956  
2 (2) 183.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 1:23.302  
3 (5) 169.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:25.534  
4 (4) 93.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 1:31.100  
5 (1) 142.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 1:35.433  
6 (3) 105.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN NO TIME finished
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 296    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 184.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK NO TIME
2 (1) 30.  CHANCHEVA Adelina BUL-ICP BUL NO TIME
3 (5) 105.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN NO TIME
4 (2) 142.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU NO TIME
5 (3) 173.  RODIC Sofija SRB SRB NO TIME
RACE: 297    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 130.  WOŹNIAK Kornelia POL-ORL POL 1:21.989  
2 (2) 169.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:22.962  
3 (1) 141.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:23.784  
4 (4) 119.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 1:24.333  
5 (5) 93.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 1:24.377  
6 (6) 104.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 1:24.562  
RACE: 298    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 94.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:17.828  
2 (3) 107.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:17.986  
3 (4) 183.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 1:19.078  
4 (5) 182.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 1:21.050  
5 (6) 53.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 1:24.494  
6 (2) 129.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 1:42.890  



ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 129.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 1. 1. 6. 71 8
2. 94.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 4. 4. 1. 50 9
3. 107.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 3. 3. 2. 47 8
4. 182.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 5. 2. 4. 34 11
5. 183.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 2. 13. 3. 34 18
6. 130.  WOŹNIAK Kornelia POL-ORL POL 6. 5. 7. 9 18
7. 53.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 8. 9. 5. 6 22
8. 141.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 7. 6. 9. 5 22
9. 169.  ŠPAN Dina SLO SLO 9. 7. 8. 3 24
10. 119.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 10. 8. 10. 1 28
11. 93.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 11. 14. 11. 36
12. 184.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 14. 10. 13. 37
13. 104.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 15. 11. 12. 38
14. 105.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 12. 12. 15. 39
15. 30.  CHANCHEVA Adelina BUL-ICP BUL 13. 17. 14. 44
16. 142.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 16. 16. 16. 48
17. 173.  RODIC Sofija SRB SRB 17. 15. 17. 49