ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019


Heat Results

 
1. Distance 
LADIES  HEATS  1500 m
RACE: 76    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 26.  PENCHEVA Zornica BUL BUL 2:54.673  
2 (1) 17.  TALAYEVA Volha BLR BLR 2:54.697  
3 (5) 39.  BURIĆ Katarina CRO CRO 2:54.876  
4 (2) 40.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 2:55.680  
5 (4) 174.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 3:07.109  
RACE: 77    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 48.  VANKOVA Petra CZE CZE 2:47.063  
2 (5) 16.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 2:47.212  
3 (2) 38.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 2:47.357  
4 (3) 205.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 2:48.170  
5 (6) 25.  MILKOVA Jana BUL BUL 2:52.003  
6 (4) 143.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina ROU-SCMC ROU 2:59.532  
 
LADIES  FINAL  1500 m
RACE: 95    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 205.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 2:40.137  
2 (3) 40.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 2:40.260  
3 (2) 25.  MILKOVA Jana BUL BUL 2:40.393  
4 (4) 143.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina ROU-SCMC ROU 2:48.201  
5 (5) 174.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 3:08.016  
RACE: 96    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 48.  VANKOVA Petra CZE CZE 2:53.793  
2 (2) 16.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 2:54.166  
3 (4) 26.  PENCHEVA Zornica BUL BUL 2:56.112  
4 (6) 39.  BURIĆ Katarina CRO CRO 2:56.515  
5 (3) 38.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 3:40.390  
- (5) 17.  TALAYEVA Volha BLR BLR PEN. impeding
 
2. Distance 
LADIES  HEATS  500 m
RACE: 135    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 16.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 48.827
2 (3) 38.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 48.988
3 (4) 25.  MILKOVA Jana BUL BUL 51.520
4 (1) 174.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 53.611
RACE: 136    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 17.  TALAYEVA Volha BLR BLR 47.921
2 (1) 48.  VANKOVA Petra CZE CZE 48.092
3 (3) 40.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 49.338
RACE: 137    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 26.  PENCHEVA Zornica BUL BUL 48.220
2 (2) 39.  BURIĆ Katarina CRO CRO 48.525
3 (3) 205.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 49.218
4 (1) 143.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina ROU-SCMC ROU 53.344
 
LADIES  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 212    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 25.  MILKOVA Jana BUL BUL 51.374
2 (2) 143.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina ROU-SCMC ROU 52.853
3 (3) 174.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 53.013
RACE: 213    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 38.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 47.310
2 (2) 16.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 47.419
3 (1) 26.  PENCHEVA Zornica BUL BUL 47.527
4 (4) 205.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 47.755
RACE: 214    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 17.  TALAYEVA Volha BLR BLR 46.804
2 (3) 39.  BURIĆ Katarina CRO CRO 47.274
3 (2) 48.  VANKOVA Petra CZE CZE 47.386
4 (4) 40.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 49.828
 
LADIES  FINAL  500 m
RACE: 237    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 25.  MILKOVA Jana BUL BUL 51.748
2 (3) 174.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 51.834
3 (2) 143.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina ROU-SCMC ROU 51.926
RACE: 238    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 48.  VANKOVA Petra CZE CZE 47.529
2 (2) 26.  PENCHEVA Zornica BUL BUL 47.779
3 (3) 205.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 48.312
4 (4) 40.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 48.599
RACE: 239    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 17.  TALAYEVA Volha BLR BLR 47.044
2 (3) 38.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 47.357
3 (2) 39.  BURIĆ Katarina CRO CRO 48.312
- (4) 16.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR PEN. impeding
 
3. Distance 
LADIES  HEATS  1000 m
RACE: 268    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 48.  VANKOVA Petra CZE CZE 1:44.768  
2 (3) 16.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 1:44.901  
3 (1) 40.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 1:45.796  
4 (4) 25.  MILKOVA Jana BUL BUL 1:48.699  
5 (2) 39.  BURIĆ Katarina CRO CRO 1:54.933  
RACE: 269    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 17.  TALAYEVA Volha BLR BLR 1:41.248  
2 (5) 26.  PENCHEVA Zornica BUL BUL 1:41.416  
3 (4) 38.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:41.442  
4 (1) 205.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 1:45.399  
5 (2) 143.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina ROU-SCMC ROU 1:51.519  
6 (6) 174.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 1:52.346  
 
LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 328    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 205.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 1:48.134  
2 (2) 40.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 1:48.432  
3 (3) 25.  MILKOVA Jana BUL BUL 1:49.517  
4 (4) 143.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina ROU-SCMC ROU 1:51.756  
5 (5) 174.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 1:52.946  
- (6) 39.  BURIĆ Katarina CRO CRO PEN. no start
RACE: 329    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 48.  VANKOVA Petra CZE CZE 1:41.182  
2 (1) 17.  TALAYEVA Volha BLR BLR 1:41.286  
3 (5) 16.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 1:41.326  
4 (2) 26.  PENCHEVA Zornica BUL BUL 1:41.376  
5 (3) 38.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:41.471  



ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019


Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 48.  VANKOVA Petra CZE CZE 1. 5. 1. 73 7
2. 17.  TALAYEVA Volha BLR BLR 6. 1. 2. 57 9
3. 16.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 2. 4. 3. 39 9
4. 38.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 5. 2. 5. 31 12
5. 26.  PENCHEVA Zornica BUL BUL 3. 6. 4. 24 13
6. 39.  BURIĆ Katarina CRO CRO 4. 3. 11. 21 18
7. 205.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 7. 7. 6. 7 20
8. 40.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 8. 8. 7. 4 23
9. 25.  MILKOVA Jana BUL BUL 9. 9. 8. 1 26
10. 143.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina ROU-SCMC ROU 10. 11. 9. 30
11. 174.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 11. 10. 10. 31