ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1500 m
RACE: 11    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 47.  POPLOVA Michaela CZE CZE 2:51.669  
2 (5) 83.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 2:51.938  
3 (1) 98.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 2:52.219  
4 (6) 29.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 2:53.237  
5 (7) 116.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 2:55.791  
6 (3) 51.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 2:56.656  
7 (4) 117.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 2:58.706  
RACE: 12    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 114.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 2:36.112  
2 (5) 82.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 2:36.390  
3 (3) 181.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 2:42.300  
4 (2) 99.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 2:53.104  
5 (7) 58.  FÜSPÖK Janka HUN-FTC HUN 3:02.952  
6 (6) 204.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 3:20.908   advanced->to B
- (1) 118.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU PEN. impeding
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1500 m
RACE: 23    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 29.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 2:51.133  
2 (6) 204.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 2:51.339  
3 (2) 116.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 2:55.648  
4 (3) 51.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 2:56.001  
5 (5) 58.  FÜSPÖK Janka HUN-FTC HUN 3:05.271  
6 (4) 117.  MILAKNYTE Indre LTU LTU NO TIME finished
RACE: 24    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 114.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 2:34.562  
2 (2) 82.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 2:34.646  
3 (4) 47.  POPLOVA Michaela CZE CZE 2:34.741  
4 (3) 181.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 2:37.838  
5 (6) 98.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 2:44.165  
6 (5) 83.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 2:46.908  
7 (7) 99.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 2:53.692  
 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 43    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 47.  POPLOVA Michaela CZE CZE 49.680
2 (1) 204.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 49.928
3 (4) 116.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 52.168
4 (3) 181.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 53.409
RACE: 44    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 114.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 49.171
2 (3) 83.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 51.078
3 (5) 99.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 51.472
4 (2) 117.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 52.240
5 (1) 58.  FÜSPÖK Janka HUN-FTC HUN 54.185
RACE: 45    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 98.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 49.471
2 (2) 118.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 49.893
3 (1) 29.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 50.410
4 (5) 82.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 50.639
5 (4) 51.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 52.356
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 147    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 98.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 49.129
2 (2) 47.  POPLOVA Michaela CZE CZE 49.210
3 (4) 83.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 50.775
4 (3) 29.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 50.801
RACE: 148    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 114.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 48.676
2 (3) 204.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 48.844
3 (2) 118.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 50.038
4 (4) 99.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 50.677
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 159    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 82.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 48.904
2 (5) 181.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 50.550
3 (2) 116.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 51.894
4 (4) 51.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 53.368
5 (3) 117.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 53.520
6 (6) 58.  FÜSPÖK Janka HUN-FTC HUN 53.588
RACE: 160    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 118.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 50.294
2 (3) 83.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 50.371
3 (4) 29.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 50.666
4 (2) 99.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 50.835
RACE: 161    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 114.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 48.309
2 (2) 204.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 48.527
3 (4) 47.  POPLOVA Michaela CZE CZE 48.635
4 (3) 98.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 49.172
 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 174    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 114.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:41.373  
2 (3) 181.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:41.476  
3 (4) 83.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:44.714  
4 (2) 116.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:47.963  
5 (5) 58.  FÜSPÖK Janka HUN-FTC HUN 1:54.155  
RACE: 175    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 47.  POPLOVA Michaela CZE CZE 1:50.694  
2 (1) 98.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:50.998  
3 (2) 118.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:51.842  
4 (4) 51.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 1:53.305  
RACE: 176    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 29.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 1:51.998  
2 (5) 204.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 1:52.144  
3 (2) 82.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:52.183  
4 (3) 99.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:56.160  
5 (1) 117.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:58.283  
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 187    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 83.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:45.703  
2 (2) 47.  POPLOVA Michaela CZE CZE 1:45.708  
3 (4) 204.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 1:46.122  
4 (3) 29.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 1:46.253  
RACE: 188    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 114.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:41.218  
2 (2) 181.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:41.814  
3 (3) 98.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:42.811  
4 (4) 118.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:42.938  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 302    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 82.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:48.570  
2 (1) 116.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:52.334  
3 (5) 99.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:52.735  
4 (3) 51.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 1:52.939  
5 (4) 58.  FÜSPÖK Janka HUN-FTC HUN 1:55.337  
6 (6) 117.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:58.160  
RACE: 303    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 118.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:44.451  
2 (4) 29.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 1:45.159  
3 (3) 204.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR NO TIME finished
- (1) 98.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN PEN. impeding
RACE: 304    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 114.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:39.513  
2 (2) 181.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:39.695  
3 (3) 83.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:39.996  
4 (4) 47.  POPLOVA Michaela CZE CZE 1:40.250  



ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 114.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1. 1. 1. 102 3
2. 47.  POPLOVA Michaela CZE CZE 3. 3. 4. 34 10
3. 181.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 4. 10. 2. 29 16
4. 204.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 9. 2. 7. 23 18
5. 82.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 2. 9. 9. 21 20
6. 83.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 6. 6. 3. 19 15
7. 98.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 5. 4. 8. 13 17
8. 118.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 14. 5. 5. 10 24
9. 29.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 8. 7. 6. 6 21
10. 99.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 7. 8. 11. 3 26
11. 116.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 10. 11. 10. 31
12. 51.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 11. 12. 12. 35
13. 58.  FÜSPÖK Janka HUN-FTC HUN 12. 14. 13. 39
14. 117.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 13. 13. 14. 40