ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR A MEN  FINAL  1000 m
RACE: 324    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 206.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 1:36.226  
2 (4) 41.  SUMAN Stribor CRO CRO 1:38.850  
3 (2) 144.  CSILLAG  Csongor József ROU-SCMC ROU 1:40.552  
4 (3) 175.  BAKA Bojan SRB SRB NO TIME finished
RACE: 325    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 8.  DEWAGTERE Adriaan BEL-STKG BEL 1:31.771  
2 (1) 148.  RYATSEN Sergei RUS-KAL RUS 1:31.884  
3 (2) 176.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 1:33.142  
4 (4) 207.  KHOCHYN Mykyta UKR-KYIV UKR 1:34.957  
5 (5) 59.  VIDA Ádám HUN-FTC HUN 1:40.912  
RACE: 326    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 74.  SZÁSZ Attila HUN HUN 1:41.253  
2 (1) 136.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 1:41.891  
3 (2) 115.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 1:43.362  
- (4) 195.  ATAN Metehan TUR TUR PEN. kicking out
RACE: 327    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 112.  BERZINS Reinis LAT LAT 1:30.579  
2 (4) 194.  AKAR Furkan TUR TUR 1:30.700  
3 (6) 75.  SZIGETI Ádám HUN HUN 1:30.815  
4 (5) 49.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:30.964  
5 (3) 137.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 1:31.791  
6 (2) 18.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 1:31.970  
 
LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 328    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 205.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 1:48.134  
2 (2) 40.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 1:48.432  
3 (3) 25.  MILKOVA Jana BUL BUL 1:49.517  
4 (4) 143.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina ROU-SCMC ROU 1:51.756  
5 (5) 174.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 1:52.946  
- (6) 39.  BURIĆ Katarina CRO CRO PEN. no start
RACE: 329    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 48.  VANKOVA Petra CZE CZE 1:41.182  
2 (1) 17.  TALAYEVA Volha BLR BLR 1:41.286  
3 (5) 16.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 1:41.326  
4 (2) 26.  PENCHEVA Zornica BUL BUL 1:41.376  
5 (3) 38.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:41.471  
 
MEN  FINAL  1000 m
RACE: 330    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 43.  MARTINIC Ivan CRO CRO 1:37.569  
2 (3) 7.  WOLFGANG Matthias AUT AUT 1:37.880  
3 (1) 178.  BAKA Bora SRB SRB 1:42.288  
4 (5) 9.  DEWAGTERE Willem BEL-STKG BEL 1:42.304  
5 (2) 5.  GRITSCH Markus AUT AUT 1:45.200  
RACE: 331    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 4.  ANDERMANN Nicolas AUT AUT 1:30.860  
2 (1) 209.  HANDEI Volodymyr UKR-KYIV UKR 1:31.623  
3 (2) 11.  VOLCKAERT Robbe BEL-STKG BEL 1:31.809  
4 (4) 6.  LIU Heinrich AUT AUT 1:35.696  
5 (3) 179.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 1:35.758  
RACE: 332    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 42.  KOLENC Martin CRO CRO 1:40.090  
2 (1) 21.  SLABODNIK Artsemi BLR BLR 1:41.240  
3 (5) 10.  SLEMBROUCK Maarten BEL-STKG BEL 1:46.418  
- (2) 23.  MIKHAILAU Uladzislau BLR BLR PEN. no start
- (3) 140.  HYDZIK Sebastian POL POL PEN. no start
- (4) 81.  VAJDA Balázs HUN HUN PEN. equipment
RACE: 333    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 200.  ŞİMŞEK Tunay TUR TUR 1:36.970  
2 (4) 208.  HANDEI Oleh UKR-KYIV UKR 1:37.117  
3 (3) 201.  TAHTACİ Davut TUR TUR 1:37.183  
4 (2) 3.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 1:37.344  
5 (5) 202.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 1:37.548  
 
1. Distance 
MIXED GENDER RELAY  FINAL  2000 m
RACE: 334    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
5 (3) 1.  KIEV RELAY UKR UKR 2:55.035  
6 (2) 6.  SAINT-PETERBURG RELAY RUS-PET RUS 2:55.362  
9 (1) 7.  FTC RELAY Relay HUN-FTC HUN 3:11.143  
RACE: 335    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
4 (1) 2.  LATVIA RELAY LAT LAT 2:53.990  
7 (2) 5.  RUSSIA RELAY RUS RUS 2:58.713  
8 (3) 8.  SRB RELAY SRB SRB 3:10.520  
RACE: 336    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 9.  HUNGARY RELAY HUN HUN 2:52.857  
2 (3) 10.  CROATIA RELAY CRO CRO 2:52.906  
3 (4) 3.  POLAND RELAY POL POL 2:53.318  
- (2) 4.  BELARUS RELAY BLR BLR PEN. no start