ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019


Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR A LADIES  HEATS  1000 m
RACE: 262    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 192.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:47.502  
2 (4) 12.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 1:48.223  
3 (3) 123.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 1:49.672  
4 (1) 172.  JASIC Petra SRB SRB 1:51.440  
5 (5) 203.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 1:52.302  
RACE: 263    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 44.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 1:42.745  
2 (2) 71.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:44.525  
3 (3) 37.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:45.082  
4 (4) 165.  EFIMOVA KARINA RUS-TVER RUS 1:46.860  
5 (5) 89.  NAGY Netti HUN-MTK HUN 1:46.902  
 
JUNIOR A LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 322    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 89.  NAGY Netti HUN-MTK HUN 1:50.093  
2 (5) 203.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 1:51.530  
3 (1) 165.  EFIMOVA KARINA RUS-TVER RUS 2:07.347  
4 (3) 123.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 2:17.190  
- (4) 172.  JASIC Petra SRB SRB PEN. impeding
RACE: 323    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 192.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:48.007  
2 (1) 44.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 1:48.019  
3 (2) 71.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:49.583  
4 (5) 12.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 1:50.125  
5 (3) 37.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:51.358  



ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019


Distance Classification


JUNIOR A LADIES 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 192.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 34 1 1:47.502
  2. A 2. 44.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 21 2 1:42.745
  3. A 3. 71.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 13 3 1:44.525
  4. A 4. 12.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 8 4 1:48.223
  5. A 5. 37.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 5 5 1:45.082
  6. B 1. 89.  NAGY Netti HUN-MTK HUN 3 6 1:46.902
  7. B 2. 203.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 2 7 1:51.530
  8. B 3. 165.  EFIMOVA KARINA RUS-TVER RUS 1 8 1:46.860
  9. B 4. 123.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 9 1:49.672
  10. B 172.  JASIC Petra SRB SRB 10 1:51.440