Santa Claus Cup - Budapest, HUN, 12.12. - 13.12.2015


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 1    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 165.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 1:34.165  
2 (1) 21.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:36.679  
3 (4) 101.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:39.702  
4 (3) 52.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:48.451  
5 (2) 139.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU NO TIME
RACE: 2    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 102.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:29.792  
2 (1) 154.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 1:30.978  
3 (6) 5.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 1:35.095  
4 (5) 51.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:45.401  
5 (2) 167.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:53.779  
6 (4) 137.  CSILLAG  Adrien ROU-ISK ROU NO TIME
RACE: 3    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 115.  TOLDI Dorottya HUN-TKKSE HUN 1:38.162  
2 (5) 138.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 1:39.204  
3 (1) 160.  PULLMANOVÁ Eva SVK-PRK SVK 1:44.157  
4 (4) 49.  NAGY Kíra HUN-JSE HUN 1:48.236  
5 (3) 36.  ÜVEGES Gréta HUN-HSE HUN NO TIME
RACE: 4    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK NO TIME
2 (6) 71.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN NO TIME
3 (2) 22.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE NO TIME
4 (3) 136.  BARABÁS Angyalka ROU-ISK ROU NO TIME
5 (4) 114.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN NO TIME
6 (1) 50.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN NO TIME
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 25    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 1:29.273  
2 (4) 71.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:29.449  
3 (6) 22.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:29.995  
4 (2) 154.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 1:30.018  
5 (3) 5.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 1:30.779  
6 (1) 102.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN NO TIME
RACE: 26    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 21.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:31.313  
2 (1) 165.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 1:31.928  
3 (3) 115.  TOLDI Dorottya HUN-TKKSE HUN 1:38.318  
4 (5) 101.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:40.945  
5 (6) 160.  PULLMANOVÁ Eva SVK-PRK SVK 1:50.056  
6 (4) 138.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 1:57.030  
 
JUNIOR E GIRLS  B-FINAL  777 m
RACE: 43    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 102.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:30.260  
2 (2) 154.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 1:33.942  
3 (4) 101.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:36.418  
4 (3) 5.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 1:36.617  
5 (5) 160.  PULLMANOVÁ Eva SVK-PRK SVK 1:41.142  
6 (6) 138.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 1:42.878  
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 44    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 1:28.355  
2 (2) 71.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:28.572  
3 (4) 21.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:29.742  
4 (5) 165.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 1:29.946  
5 (3) 22.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:30.230  
6 (6) 115.  TOLDI Dorottya HUN-TKKSE HUN 1:37.790  
 
2. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  333 m
RACE: 59    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 21.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 39.142
2 (2) 5.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 39.440
3 (4) 137.  CSILLAG  Adrien ROU-ISK ROU 40.982
4 (1) 52.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 45.083
RACE: 60    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 36.892
2 (1) 138.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 42.377
3 (3) 51.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 42.753
RACE: 61    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 165.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK NO TIME
2 (2) 136.  BARABÁS Angyalka ROU-ISK ROU NO TIME
3 (4) 50.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN NO TIME advanced
4 (3) 101.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN NO TIME
RACE: 62    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 102.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 38.537
2 (2) 115.  TOLDI Dorottya HUN-TKKSE HUN 40.517
3 (3) 139.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 40.578
4 (1) 36.  ÜVEGES Gréta HUN-HSE HUN 56.805
RACE: 63    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 71.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 37.870
2 (2) 160.  PULLMANOVÁ Eva SVK-PRK SVK 42.529
3 (3) 49.  NAGY Kíra HUN-JSE HUN 43.225
RACE: 64    HEAT: 6        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 154.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 38.846
2 (2) 22.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 38.966
3 (4) 114.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 42.402
4 (1) 167.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 47.167
 
JUNIOR E GIRLS  QUARTER-FINAL  333 m
RACE: 89    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 21.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 39.050
2 (2) 115.  TOLDI Dorottya HUN-TKKSE HUN 39.519
3 (3) 139.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 39.706
4 (4) 160.  PULLMANOVÁ Eva SVK-PRK SVK 43.031
RACE: 90    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 71.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 37.419
2 (2) 102.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 37.590
3 (3) 138.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 42.001
4 (4) 114.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 42.917
RACE: 91    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 36.595
2 (5) 137.  CSILLAG  Adrien ROU-ISK ROU 41.440
3 (4) 50.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 42.789
4 (2) 154.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 50.392
5 (3) 5.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL NO TIME advanced
RACE: 92    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 165.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 39.152
2 (2) 22.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 39.324
3 (4) 136.  BARABÁS Angyalka ROU-ISK ROU 42.707
4 (3) 51.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 45.067
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 122    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 36.692
2 (3) 22.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 38.287
3 (2) 165.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 38.618
4 (4) 5.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 39.853
5 (5) 137.  CSILLAG  Adrien ROU-ISK ROU 42.654
RACE: 123    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 71.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 37.717
2 (4) 115.  TOLDI Dorottya HUN-TKKSE HUN 41.103
3 (3) 21.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 46.891 advanced
- (2) 102.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN PEN. impeding
 
JUNIOR E GIRLS  B-FINAL  333 m
RACE: 142    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 165.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 38.635
2 (2) 5.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 38.898
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  333 m
RACE: 143    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 35.836
2 (2) 71.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 36.333
3 (5) 21.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 38.822
4 (4) 115.  TOLDI Dorottya HUN-TKKSE HUN 39.253
5 (3) 22.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 39.275
 
3. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 158    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 57.446
2 (3) 136.  BARABÁS Angyalka ROU-ISK ROU 1:01.402  
3 (1) 160.  PULLMANOVÁ Eva SVK-PRK SVK 1:01.684  
RACE: 159    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 22.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 57.773
2 (4) 5.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 1:00.851  
3 (1) 49.  NAGY Kíra HUN-JSE HUN 1:07.228  
4 (2) 167.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:07.670  
RACE: 160    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 139.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 59.623
2 (1) 115.  TOLDI Dorottya HUN-TKKSE HUN 1:00.073  
3 (2) 101.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:00.907  
4 (3) 52.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:06.842  
RACE: 161    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 21.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 59.214
2 (3) 154.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 1:00.186  
3 (2) 137.  CSILLAG  Adrien ROU-ISK ROU 1:02.404  
4 (1) 36.  ÜVEGES Gréta HUN-HSE HUN NO TIME
RACE: 162    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 71.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 56.745
2 (3) 138.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 1:05.271  
3 (1) 51.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:07.902  
RACE: 163    HEAT: 6        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 102.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 56.592
2 (2) 165.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 58.463
3 (1) 50.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:03.083  
- (3) 114.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN PEN. no start
 
JUNIOR E GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 183    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 21.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 58.270
2 (1) 165.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 58.615
3 (3) 50.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:02.505  
4 (4) 138.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 1:03.781  
RACE: 184    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 71.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 54.499
2 (1) 102.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 56.061
3 (3) 5.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 1:00.482  
4 (4) 136.  BARABÁS Angyalka ROU-ISK ROU 1:03.605  
RACE: 185    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 22.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 58.203
2 (4) 137.  CSILLAG  Adrien ROU-ISK ROU 59.680
3 (2) 115.  TOLDI Dorottya HUN-TKKSE HUN 1:00.208  
4 (3) 160.  PULLMANOVÁ Eva SVK-PRK SVK 1:03.378  
RACE: 186    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 54.056
2 (2) 139.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 59.368
3 (4) 101.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:02.232  
4 (3) 154.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 1:08.265  
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 217    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 54.101
2 (2) 22.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 56.067
3 (3) 165.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 57.850
4 (4) 137.  CSILLAG  Adrien ROU-ISK ROU 1:02.299  
RACE: 218    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 71.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 54.510
2 (2) 102.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 55.556
3 (3) 21.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 57.840
4 (4) 139.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 58.328
 
JUNIOR E GIRLS  B-FINAL  500 m
RACE: 237    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 21.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 58.596
2 (2) 165.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 58.744
3 (3) 139.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 1:00.274  
4 (4) 137.  CSILLAG  Adrien ROU-ISK ROU 1:17.888  
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 238    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 54.149
2 (2) 71.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 54.270
3 (3) 102.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 54.835
4 (4) 22.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 56.065



Santa Claus Cup - Budapest, HUN, 12.12. - 13.12.2015


Overall Classification


JUNIOR E GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 1. 1. 1. 102 3
2. 71.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 2. 2. 2. 63 6
3. 21.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 3. 3. 5. 26 11
4. 22.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 5. 5. 4. 18 14
5. 102.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 7. 9. 3. 13 19
6. 115.  TOLDI Dorottya HUN-TKKSE HUN 6. 4. 9. 11 19
7. 165.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 4. 6. 6. 8 16
8. 5.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 10. 7. 10. 27
9. 154.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 8. 14. 13. 35
10. 139.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 18. 12. 7. 37
11. 137.  CSILLAG  Adrien ROU-ISK ROU 21. 8. 8. 37
12. 138.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 12. 10. 15. 37
13. 136.  BARABÁS Angyalka ROU-ISK ROU 16. 11. 14. 41
14. 101.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 9. 22. 11. 42
15. 160.  PULLMANOVÁ Eva SVK-PRK SVK 11. 15. 16. 42
16. 50.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 21. 13. 12. 46
17. 51.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 13. 17. 18. 48
18. 49.  NAGY Kíra HUN-JSE HUN 14. 18. 17. 49
19. 52.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 15. 19. 19. 53
20. 114.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 18. 16. 23. 57
21. 167.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 17. 20. 20. 57
22. 36.  ÜVEGES Gréta HUN-HSE HUN 18. 21. 21. 60