Santa Claus Cup - Budapest, HUN, 12.12. - 13.12.2015


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 9    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 48.  TIAN Rixin HUN-JSE HUN 1:45.626  
2 (6) 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:49.911  
3 (3) 46.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 1:50.027  
4 (1) 179.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:58.861  
5 (2) 92.  KISS Emília HUN-PSN HUN 2:23.736  
6 (4) 98.  HŰVÖS Mandula HUN-SZKE HUN 2:26.012  
RACE: 10    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 45.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 1:54.826  
2 (5) 99.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:54.938  
3 (6) 135.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina ROU-ISK ROU 2:00.415  
4 (4) 164.  SABOLOVA Tamara SVK-SKMA SVK 2:10.262  
5 (1) 147.  ERJAVEC Ursa SLO SLO NO TIME
- (2) 68.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN PEN. no start
RACE: 11    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 47.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:47.459  
2 (5) 69.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 1:47.507  
3 (4) 178.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:47.830  
4 (3) 100.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 2:02.743  
5 (1) 91.  KATONA Kinga HUN-PSN HUN 2:15.100  
6 (6) 70.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 2:21.679  
 
JUNIOR D GIRLS  B-FINAL  1000 m
RACE: 47    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 178.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:50.740  
2 (2) 46.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 1:50.962  
3 (3) 179.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:56.534  
4 (4) 135.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina ROU-ISK ROU 1:56.802  
5 (5) 100.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 2:05.625  
6 (6) 164.  SABOLOVA Tamara SVK-SKMA SVK 2:10.612  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 48    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 48.  TIAN Rixin HUN-JSE HUN 1:45.120  
2 (3) 69.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 1:46.392  
3 (2) 47.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:47.871  
4 (4) 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:52.682  
5 (5) 45.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 1:53.849  
6 (6) 99.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:54.234  
 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 97    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 100.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 56.640
2 (3) 91.  KATONA Kinga HUN-PSN HUN 1:02.348  
3 (2) 45.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 1:05.726   advanced
- (1) 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN PEN. impeding
RACE: 98    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 69.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 52.213
2 (1) 46.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 52.392
3 (2) 179.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 56.868
4 (4) 147.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 1:21.347  
RACE: 99    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 47.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 51.181
2 (2) 99.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 55.058
3 (1) 164.  SABOLOVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:00.818  
4 (4) 92.  KISS Emília HUN-PSN HUN 1:01.142  
RACE: 100    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 48.  TIAN Rixin HUN-JSE HUN 50.179
2 (4) 178.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 50.970
3 (3) 135.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina ROU-ISK ROU 56.301
4 (2) 98.  HŰVÖS Mandula HUN-SZKE HUN 58.120
5 (1) 70.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 1:04.458  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 126    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 48.  TIAN Rixin HUN-JSE HUN 49.349
2 (5) 45.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 53.104
3 (2) 99.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 53.551
4 (3) 100.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 57.455
5 (4) 91.  KATONA Kinga HUN-PSN HUN 1:01.648  
RACE: 127    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 178.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 50.600
2 (2) 47.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 50.720
3 (4) 46.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 53.080
4 (3) 69.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN NO TIME
 
JUNIOR D GIRLS  B-FINAL  500 m
RACE: 146    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 51.941
2 (2) 46.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 52.340
3 (3) 99.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 54.718
4 (4) 100.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 56.303
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 147    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 48.  TIAN Rixin HUN-JSE HUN 49.017
2 (2) 178.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 49.323
3 (3) 47.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 50.144
4 (4) 45.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 53.268
 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 191    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 178.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:25.821  
2 (4) 45.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 1:28.473  
3 (1) 164.  SABOLOVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:35.953  
4 (3) 91.  KATONA Kinga HUN-PSN HUN 1:37.739  
RACE: 192    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 69.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 1:25.695  
2 (2) 46.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 1:27.067  
3 (1) 135.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina ROU-ISK ROU 1:33.225  
4 (3) 98.  HŰVÖS Mandula HUN-SZKE HUN 1:38.381  
RACE: 193    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 48.  TIAN Rixin HUN-JSE HUN 1:22.632  
2 (1) 99.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:27.559  
3 (5) 179.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:29.539  
4 (3) 70.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 1:42.856  
- (2) 147.  ERJAVEC Ursa SLO SLO seeded
RACE: 194    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 47.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:25.504  
2 (2) 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:25.566  
3 (4) 100.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 1:31.129  
4 (3) 92.  KISS Emília HUN-PSN HUN 1:36.040  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 221    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 47.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:23.807  
2 (4) 99.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:24.547  
3 (2) 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:26.403  
4 (3) 69.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 1:33.985  
RACE: 222    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 48.  TIAN Rixin HUN-JSE HUN 1:18.240  
2 (2) 178.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:19.014  
3 (4) 45.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 1:23.523  
4 (3) 46.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 1:23.647  
 
JUNIOR D GIRLS  B-FINAL  777 m
RACE: 241    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 69.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 1:22.281  
2 (1) 45.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 1:23.607  
3 (2) 46.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 1:23.678  
4 (3) 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:24.072  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 242    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 48.  TIAN Rixin HUN-JSE HUN 1:16.668  
2 (2) 178.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:18.814  
3 (3) 47.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:22.252  
4 (4) 99.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:23.551  



Santa Claus Cup - Budapest, HUN, 12.12. - 13.12.2015


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 48.  TIAN Rixin HUN-JSE HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 178.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 7. 2. 2. 42 11
3. 47.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 3. 3. 3. 39 9
4. 69.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 2. 5. 5. 21 12
5. 45.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 5. 4. 6. 13 15
6. 99.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 6. 7. 4. 11 17
7. 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 4. 18. 8. 8 30
8. 46.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 8. 6. 7. 21
9. 100.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 11. 8. 10. 29
10. 179.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 9. 11. 9. 29
11. 135.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina ROU-ISK ROU 10. 10. 11. 31
12. 91.  KATONA Kinga HUN-PSN HUN 13. 9. 14. 36
13. 164.  SABOLOVA Tamara SVK-SKMA SVK 12. 12. 12. 36
14. 92.  KISS Emília HUN-PSN HUN 14. 14. 13. 41
15. 98.  HŰVÖS Mandula HUN-SZKE HUN 17. 13. 15. 45
16. 147.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 15. 15. 18. 48
17. 70.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 16. 16. 16. 48