Santa Claus Cup - Budapest, HUN, 12.12. - 13.12.2015


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  777 m
RACE: 5    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 11.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 1:29.639  
2 (1) 172.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 1:38.881  
3 (3) 132.  DOBOS  Ádám ROU-FCS ROU 1:43.113  
4 (4) 124.  NÓGRÁDI Marcell HUN-TKKSE HUN 1:57.577  
5 (2) 82.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 2:01.466  
6 (6) 38.  FÜRJES Péter HUN-HSE HUN NO TIME
RACE: 6    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 8.  CHOBANOV Alexander BUL-ICP BUL 1:30.713  
2 (5) 9.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 1:30.899  
3 (1) 131.  ANTAL Apor ROU-FCS ROU 1:57.770  
4 (4) 125.  ORVOS Szilárd HUN-TKKSE HUN 2:01.433  
5 (6) 39.  SIEGEL Márton HUN-HSE HUN NO TIME
- (2) 60.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN PEN. no finish
RACE: 7    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 10.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL-ICP BUL 1:28.819  
2 (4) 185.  CORIA RUEDA ARNAU ESP ESP 1:32.061  
3 (1) 150.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:32.973  
4 (2) 83.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 1:36.287  
5 (5) 107.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 1:43.345  
6 (6) 37.  FEDOR András HUN-HSE HUN 1:53.420  
RACE: 8    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 126.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:31.610  
2 (3) 12.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 1:33.886  
3 (5) 81.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 1:34.786  
4 (2) 33.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 1:38.346  
5 (4) 170.  BARTKO Patrik SVK-SKMA SVK 1:49.865  
 
JUNIOR E BOYS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 27    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 9.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 1:30.721  
2 (3) 126.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:31.837  
3 (4) 150.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:32.846  
4 (5) 172.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 1:39.152  
5 (1) 10.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL-ICP BUL 1:40.648  
6 (6) 131.  ANTAL Apor ROU-FCS ROU 1:46.030  
RACE: 28    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 11.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 1:27.507  
2 (2) 8.  CHOBANOV Alexander BUL-ICP BUL 1:27.771  
3 (3) 185.  CORIA RUEDA ARNAU ESP ESP 1:29.331  
4 (4) 12.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 1:35.937  
5 (5) 81.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 1:37.488  
6 (6) 132.  DOBOS  Ádám ROU-FCS ROU 1:41.930  
 
JUNIOR E BOYS  B-FINAL  777 m
RACE: 45    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 10.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL-ICP BUL 1:34.239  
2 (1) 12.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 1:37.360  
3 (2) 81.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 1:37.447  
4 (3) 172.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 1:46.522  
5 (5) 132.  DOBOS  Ádám ROU-FCS ROU 2:01.380  
6 (6) 131.  ANTAL Apor ROU-FCS ROU 2:06.151  
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  777 m
RACE: 46    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 11.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 1:27.054  
2 (4) 9.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 1:27.080  
3 (2) 8.  CHOBANOV Alexander BUL-ICP BUL 1:27.249  
4 (3) 185.  CORIA RUEDA ARNAU ESP ESP 1:27.345  
5 (6) 150.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:33.909  
6 (5) 126.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:40.994  
 
2. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  333 m
RACE: 65    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 126.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 37.592
2 (4) 10.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL-ICP BUL 37.595
3 (1) 170.  BARTKO Patrik SVK-SKMA SVK 44.842
4 (3) 82.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 49.540
RACE: 66    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 185.  CORIA RUEDA ARNAU ESP ESP 38.902
2 (1) 81.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 39.474
3 (4) 37.  FEDOR András HUN-HSE HUN 48.282
4 (3) 125.  ORVOS Szilárd HUN-TKKSE HUN 1:02.683  
RACE: 67    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 8.  CHOBANOV Alexander BUL-ICP BUL 38.734
2 (3) 172.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 42.096
3 (1) 124.  NÓGRÁDI Marcell HUN-TKKSE HUN 44.214
4 (2) 38.  FÜRJES Péter HUN-HSE HUN 54.778
RACE: 68    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 11.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 37.926
2 (1) 83.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 42.125
3 (2) 131.  ANTAL Apor ROU-FCS ROU 43.676
RACE: 69    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 12.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 38.709
2 (2) 150.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 41.547
3 (3) 107.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 43.075
4 (1) 39.  SIEGEL Márton HUN-HSE HUN 49.544
RACE: 70    HEAT: 6        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 9.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 39.994
2 (2) 132.  DOBOS  Ádám ROU-FCS ROU 41.539
3 (3) 60.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 43.381
4 (1) 33.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 43.509
 
JUNIOR E BOYS  QUARTER-FINAL  333 m
RACE: 93    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 37.932
2 (2) 185.  CORIA RUEDA ARNAU ESP ESP 38.013
3 (3) 83.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 40.933
4 (4) 131.  ANTAL Apor ROU-FCS ROU 45.219
RACE: 94    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 126.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 37.739
2 (2) 9.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 38.278
3 (3) 132.  DOBOS  Ádám ROU-FCS ROU 42.137
4 (4) 60.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 43.336
RACE: 95    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 8.  CHOBANOV Alexander BUL-ICP BUL 38.011
2 (2) 150.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 39.912
3 (3) 172.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 40.173
4 (4) 107.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 44.293
RACE: 96    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 11.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 36.627
2 (1) 10.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL-ICP BUL 36.797
3 (3) 81.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 39.366
4 (4) 124.  NÓGRÁDI Marcell HUN-TKKSE HUN 43.135
 
JUNIOR E BOYS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 124    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 11.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 37.340
2 (2) 10.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL-ICP BUL 37.424
3 (3) 185.  CORIA RUEDA ARNAU ESP ESP 38.278
4 (4) 150.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 39.298
RACE: 125    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 126.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 37.576
2 (2) 12.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 37.665
3 (3) 8.  CHOBANOV Alexander BUL-ICP BUL 37.777
4 (4) 9.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 37.906
 
JUNIOR E BOYS  B-FINAL  333 m
RACE: 144    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 8.  CHOBANOV Alexander BUL-ICP BUL 37.792
2 (2) 9.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 38.306
3 (3) 185.  CORIA RUEDA ARNAU ESP ESP 38.611
4 (4) 150.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 49.701
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  333 m
RACE: 145    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 11.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 36.025
2 (2) 10.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL-ICP BUL 36.128
3 (3) 126.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 36.646
4 (4) 12.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 37.294
 
3. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  500 m
RACE: 164    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 126.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 58.738
2 (4) 81.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 59.743
3 (3) 33.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 1:01.030  
4 (2) 39.  SIEGEL Márton HUN-HSE HUN 1:14.755  
RACE: 165    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 57.115
2 (4) 185.  CORIA RUEDA ARNAU ESP ESP 57.234
3 (3) 60.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 1:06.984  
4 (2) 125.  ORVOS Szilárd HUN-TKKSE HUN 1:27.605  
RACE: 166    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 11.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 57.329
2 (1) 83.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 1:03.176  
3 (2) 131.  ANTAL Apor ROU-FCS ROU 1:09.360  
RACE: 167    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 9.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 58.496
2 (4) 132.  DOBOS  Ádám ROU-FCS ROU 1:04.131  
3 (2) 124.  NÓGRÁDI Marcell HUN-TKKSE HUN 1:04.375  
4 (1) 38.  FÜRJES Péter HUN-HSE HUN NO TIME
RACE: 168    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 10.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL-ICP BUL 56.132
2 (2) 172.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 1:02.451  
3 (4) 107.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 1:05.624  
4 (3) 82.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 1:15.107  
RACE: 169    HEAT: 6        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 8.  CHOBANOV Alexander BUL-ICP BUL 57.770
2 (2) 150.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:02.248  
3 (3) 37.  FEDOR András HUN-HSE HUN 1:14.205  
- (1) 170.  BARTKO Patrik SVK-SKMA SVK PEN. off track
 
JUNIOR E BOYS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 187    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 8.  CHOBANOV Alexander BUL-ICP BUL 58.016
2 (3) 132.  DOBOS  Ádám ROU-FCS ROU 1:03.068  
3 (4) 107.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 1:03.119  
4 (2) 126.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:09.334  
RACE: 188    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 11.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 55.439
2 (2) 81.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 57.801
3 (4) 60.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 1:04.900  
4 (3) 150.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:12.587  
RACE: 189    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 57.870
2 (3) 83.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 1:01.214  
3 (4) 124.  NÓGRÁDI Marcell HUN-TKKSE HUN 1:04.586  
4 (2) 9.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 1:05.811  
RACE: 190    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 185.  CORIA RUEDA ARNAU ESP ESP 58.413
2 (4) 172.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 1:00.329  
3 (1) 10.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL-ICP BUL 1:00.383  
4 (3) 33.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 1:00.439  
 
JUNIOR E BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 219    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 55.711
2 (2) 8.  CHOBANOV Alexander BUL-ICP BUL 55.951
3 (3) 172.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 1:00.217  
4 (4) 83.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 1:10.422  
RACE: 220    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 11.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 54.352
2 (3) 185.  CORIA RUEDA ARNAU ESP ESP 56.629
3 (4) 132.  DOBOS  Ádám ROU-FCS ROU 1:04.599  
4 (2) 81.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 1:07.907  
 
JUNIOR E BOYS  B-FINAL  500 m
RACE: 239    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 81.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 59.260
2 (1) 172.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 1:01.344  
3 (4) 83.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 1:02.807  
4 (2) 132.  DOBOS  Ádám ROU-FCS ROU 1:14.134  
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  500 m
RACE: 240    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 11.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 54.282
2 (2) 12.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 55.507
3 (4) 185.  CORIA RUEDA ARNAU ESP ESP 56.161
4 (3) 8.  CHOBANOV Alexander BUL-ICP BUL 1:00.705  



Santa Claus Cup - Budapest, HUN, 12.12. - 13.12.2015


Overall Classification


JUNIOR E BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 11.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 1. 1. 1. 102 3
2. 12.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 8. 4. 2. 29 14
3. 8.  CHOBANOV Alexander BUL-ICP BUL 3. 5. 4. 21 12
4. 185.  CORIA RUEDA ARNAU ESP ESP 4. 7. 3. 21 14
5. 10.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL-ICP BUL 7. 2. 9. 21 18
6. 9.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 2. 6. 13. 21 21
7. 126.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 6. 3. 14. 16 23
8. 150.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 5. 8. 15. 5 28
9. 81.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 9. 9. 5. 23
10. 172.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 10. 10. 6. 26
11. 83.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 13. 11. 7. 31
12. 132.  DOBOS  Ádám ROU-FCS ROU 11. 12. 8. 31
13. 107.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 17. 13. 10. 40
14. 124.  NÓGRÁDI Marcell HUN-TKKSE HUN 15. 14. 11. 40
15. 131.  ANTAL Apor ROU-FCS ROU 12. 16. 17. 45
16. 33.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 14. 19. 16. 49
17. 60.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 24. 15. 12. 51
18. 37.  FEDOR András HUN-HSE HUN 21. 18. 18. 57
19. 170.  BARTKO Patrik SVK-SKMA SVK 18. 17. 24. 59
20. 82.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 19. 20. 20. 59
21. 125.  ORVOS Szilárd HUN-TKKSE HUN 16. 23. 21. 60
22. 39.  SIEGEL Márton HUN-HSE HUN 20. 21. 19. 60
23. 38.  FÜRJES Péter HUN-HSE HUN 22. 22. 22. 66