Alpe Adria Trophy 4 - Slovene Open Championships / Celje,SLO, 28.03. - 29.03.2015


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 12    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 40.  BONTOVICS Balázs HUN-SPSC HUN 1:45.700  
2 (2) 82.  ZGOZNIK Lovro SLO SLO 2:01.961  
3 (3) 65.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 2:20.995  
4 (1) 81.  UHAN Uros SLO SLO NO TIME
- (5) 64.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN PEN. impeding
RACE: 13    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 54.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 1:49.153  
2 (6) 94.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 1:51.663  
3 (2) 63.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 1:51.877  
4 (5) 80.  KOŠTOMAJ POZINEK Žiga SLO SLO 2:10.831  
5 (1) 25.  SUMAN Stribor CRO CRO 2:12.103  
6 (3) 5.  DIWISCH Mauro AUT-ECV AUT 2:13.805  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 25    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 40.  BONTOVICS Balázs HUN-SPSC HUN 1:46.296  
2 (2) 54.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 1:46.346  
3 (4) 63.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 1:51.246  
4 (3) 94.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 1:53.606  
5 (5) 82.  ZGOZNIK Lovro SLO SLO 1:54.122  
6 (6) 65.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 2:06.674  
 
2. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  500 m
RACE: 45    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 40.  BONTOVICS Balázs HUN-SPSC HUN 52.360
2 (1) 80.  KOŠTOMAJ POZINEK Žiga SLO SLO 1:03.030  
3 (3) 65.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 1:06.847  
RACE: 46    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 54.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 51.935
2 (1) 64.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 52.837
3 (4) 82.  ZGOZNIK Lovro SLO SLO 54.985
4 (3) 25.  SUMAN Stribor CRO CRO 59.653
RACE: 47    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 94.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 52.989
2 (1) 63.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 53.527
3 (2) 5.  DIWISCH Mauro AUT-ECV AUT 1:09.135  
4 (4) 81.  UHAN Uros SLO SLO 1:13.252  
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 66    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 40.  BONTOVICS Balázs HUN-SPSC HUN 50.743
2 (2) 64.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 52.811
3 (4) 82.  ZGOZNIK Lovro SLO SLO 54.048
4 (3) 94.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB NO TIME
RACE: 67    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 54.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 52.482
2 (2) 63.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 52.754
3 (4) 65.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 1:04.598  
4 (3) 80.  KOŠTOMAJ POZINEK Žiga SLO SLO 1:08.832  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  500 m
RACE: 87    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 40.  BONTOVICS Balázs HUN-SPSC HUN 50.753
2 (2) 54.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 51.209
3 (4) 64.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 51.907
4 (3) 63.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 53.787
RACE: 88    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 94.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 53.055
2 (2) 82.  ZGOZNIK Lovro SLO SLO 53.593
3 (4) 80.  KOŠTOMAJ POZINEK Žiga SLO SLO 1:01.853  
4 (3) 65.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 1:02.747  
RACE: 89    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 5.  DIWISCH Mauro AUT-ECV AUT 1:00.982  
2 (3) 81.  UHAN Uros SLO SLO 1:11.116  
3 (1) 25.  SUMAN Stribor CRO CRO 1:13.916  
 
3. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  777 m
RACE: 117    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 63.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 1:25.901  
2 (2) 5.  DIWISCH Mauro AUT-ECV AUT 1:39.113  
3 (4) 94.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 1:39.161  
4 (1) 81.  UHAN Uros SLO SLO 2:02.275  
RACE: 118    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 54.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 1:21.993  
2 (3) 64.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 1:27.303  
3 (4) 80.  KOŠTOMAJ POZINEK Žiga SLO SLO 1:36.813  
4 (2) 25.  SUMAN Stribor CRO CRO 1:39.775  
RACE: 119    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 40.  BONTOVICS Balázs HUN-SPSC HUN 1:18.482  
2 (1) 82.  ZGOZNIK Lovro SLO SLO 1:25.324  
3 (3) 65.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 1:42.167  
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 139    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 54.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 1:21.196  
2 (3) 63.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 1:23.072  
3 (2) 82.  ZGOZNIK Lovro SLO SLO 1:25.089  
4 (4) 80.  KOŠTOMAJ POZINEK Žiga SLO SLO 1:39.991  
RACE: 140    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 40.  BONTOVICS Balázs HUN-SPSC HUN 1:18.867  
2 (2) 64.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 1:26.220  
3 (4) 94.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 1:28.798  
4 (3) 5.  DIWISCH Mauro AUT-ECV AUT 1:41.140  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  777 m
RACE: 159    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 25.  SUMAN Stribor CRO CRO 1:38.179  
2 (2) 65.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 1:43.607  
3 (3) 81.  UHAN Uros SLO SLO 2:03.287  
RACE: 160    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 82.  ZGOZNIK Lovro SLO SLO 1:23.525  
2 (2) 94.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 1:26.003  
3 (4) 5.  DIWISCH Mauro AUT-ECV AUT 1:36.879  
- (3) 80.  KOŠTOMAJ POZINEK Žiga SLO SLO PEN. off track
RACE: 161    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 54.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 1:21.900  
2 (4) 64.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 1:24.688  
3 (3) 63.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 1:25.144  
- (1) 40.  BONTOVICS Balázs HUN-SPSC HUN PEN. off track



Alpe Adria Trophy 4 - Slovene Open Championships / Celje,SLO, 28.03. - 29.03.2015


Overall Classification


JUNIOR D BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 54.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 2. 2. 1. 76 5
2. 40.  BONTOVICS Balázs HUN-SPSC HUN 1. 1. 4. 68 6
3. 63.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 3. 4. 3. 34 10
4. 64.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 12. 3. 2. 34 17
5. 94.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 4. 5. 6. 8 15
6. 82.  ZGOZNIK Lovro SLO SLO 5. 6. 5. 5 16
7. 65.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 6. 8. 10. 3 24
8. 80.  KOŠTOMAJ POZINEK Žiga SLO SLO 7. 7. 8. 22
9. 5.  DIWISCH Mauro AUT-ECV AUT 10. 9. 7. 26
10. 81.  UHAN Uros SLO SLO 8. 10. 11. 29
11. 25.  SUMAN Stribor CRO CRO 9. 11. 9. 29