Alpe Adria Trophy 4 - Slovene Open Championships / Celje,SLO, 28.03. - 29.03.2015


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1500 m
RACE: 15    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 36.  NEMES Krisztián HUN-SPSC HUN 2:47.570  
2 (2) 53.  SZEMMARI László HUN-SZKE HUN 2:47.944  
3 (3) 38.  TALABOS Attila HUN-SPSC HUN 2:48.140  
4 (1) 79.  URLEP Bor Luka SLO SLO 2:48.284  
5 (6) 10.  LIU Heinrich AUT-ERC AUT 3:04.046  
6 (5) 24.  STOJAN Luka CRO CRO NO TIME
RACE: 16    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 37.  SZIKLÁSI András HUN-SPSC HUN 2:44.932  
2 (5) 62.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 2:45.336  
3 (4) 52.  RÉVÉSZ Gergő HUN-SZKE HUN 2:46.614  
4 (2) 9.  ANDERMANN Nicolas AUT-ERC AUT 2:46.970  
5 (6) 23.  POSAVEC Jan CRO CRO 3:09.528  
6 (1) 39.  VAJDA Balázs HUN-SPSC HUN 3:15.198  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1500 m
RACE: 27    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 36.  NEMES Krisztián HUN-SPSC HUN 2:41.241  
2 (1) 37.  SZIKLÁSI András HUN-SPSC HUN 2:41.251  
3 (2) 62.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 2:41.495  
4 (3) 52.  RÉVÉSZ Gergő HUN-SZKE HUN 2:43.551  
5 (5) 53.  SZEMMARI László HUN-SZKE HUN 2:43.787  
6 (6) 38.  TALABOS Attila HUN-SPSC HUN 2:50.569  
 
2. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  500 m
RACE: 50    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 9.  ANDERMANN Nicolas AUT-ERC AUT 47.474
2 (1) 36.  NEMES Krisztián HUN-SPSC HUN 47.668
3 (4) 53.  SZEMMARI László HUN-SZKE HUN 48.694
4 (3) 24.  STOJAN Luka CRO CRO 52.258
RACE: 51    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  SZIKLÁSI András HUN-SPSC HUN 48.523
2 (3) 39.  VAJDA Balázs HUN-SPSC HUN 48.525
3 (4) 79.  URLEP Bor Luka SLO SLO 49.239
4 (2) 52.  RÉVÉSZ Gergő HUN-SZKE HUN NO TIME
RACE: 52    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 62.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 50.368
2 (1) 38.  TALABOS Attila HUN-SPSC HUN 50.816
3 (3) 10.  LIU Heinrich AUT-ERC AUT 53.360
4 (2) 23.  POSAVEC Jan CRO CRO 1:01.390  
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 68    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 36.  NEMES Krisztián HUN-SPSC HUN NO TIME
2 (2) 39.  VAJDA Balázs HUN-SPSC HUN NO TIME
3 (3) 53.  SZEMMARI László HUN-SZKE HUN NO TIME
4 (4) 38.  TALABOS Attila HUN-SPSC HUN NO TIME
RACE: 69    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 37.  SZIKLÁSI András HUN-SPSC HUN 47.533
2 (1) 9.  ANDERMANN Nicolas AUT-ERC AUT 47.797
3 (4) 62.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 48.071
4 (3) 79.  URLEP Bor Luka SLO SLO 49.145
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  500 m
RACE: 92    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  SZIKLÁSI András HUN-SPSC HUN 46.767
2 (2) 36.  NEMES Krisztián HUN-SPSC HUN 46.905
3 (4) 39.  VAJDA Balázs HUN-SPSC HUN 46.997
4 (3) 9.  ANDERMANN Nicolas AUT-ERC AUT 47.117
RACE: 93    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 62.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 47.567
2 (3) 79.  URLEP Bor Luka SLO SLO 49.165
3 (2) 53.  SZEMMARI László HUN-SZKE HUN 49.323
4 (4) 38.  TALABOS Attila HUN-SPSC HUN 50.031
RACE: 94    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 52.  RÉVÉSZ Gergő HUN-SZKE HUN 49.654
2 (1) 24.  STOJAN Luka CRO CRO 51.846
3 (4) 23.  POSAVEC Jan CRO CRO 1:00.434  
4 (3) 10.  LIU Heinrich AUT-ERC AUT 1:05.878  
 
3. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 122    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 62.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 2:06.615  
2 (4) 39.  VAJDA Balázs HUN-SPSC HUN 2:06.683  
3 (2) 79.  URLEP Bor Luka SLO SLO 2:07.443  
4 (3) 10.  LIU Heinrich AUT-ERC AUT 2:13.567  
RACE: 123    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 37.  SZIKLÁSI András HUN-SPSC HUN 1:42.643  
2 (4) 9.  ANDERMANN Nicolas AUT-ERC AUT 1:43.053  
3 (3) 53.  SZEMMARI László HUN-SZKE HUN 1:43.339  
4 (1) 23.  POSAVEC Jan CRO CRO 2:08.169  
RACE: 124    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 36.  NEMES Krisztián HUN-SPSC HUN 1:48.122  
2 (2) 52.  RÉVÉSZ Gergő HUN-SZKE HUN 1:48.204  
3 (4) 38.  TALABOS Attila HUN-SPSC HUN 1:48.804  
4 (3) 24.  STOJAN Luka CRO CRO 1:50.974  
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 141    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 62.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 1:40.718  
2 (2) 36.  NEMES Krisztián HUN-SPSC HUN 1:40.764  
3 (3) 52.  RÉVÉSZ Gergő HUN-SZKE HUN 1:40.804  
4 (1) 53.  SZEMMARI László HUN-SZKE HUN 1:45.234  
RACE: 142    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 38.  TALABOS Attila HUN-SPSC HUN 1:51.543  
2 (1) 37.  SZIKLÁSI András HUN-SPSC HUN 1:51.647  
3 (2) 9.  ANDERMANN Nicolas AUT-ERC AUT 1:51.695  
- (4) 39.  VAJDA Balázs HUN-SPSC HUN PEN. impeding
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 164    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 79.  URLEP Bor Luka SLO SLO 1:56.714  
2 (4) 10.  LIU Heinrich AUT-ERC AUT 1:59.676  
3 (1) 24.  STOJAN Luka CRO CRO 1:59.796  
4 (3) 23.  POSAVEC Jan CRO CRO 2:08.734  
RACE: 165    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 9.  ANDERMANN Nicolas AUT-ERC AUT 1:44.547  
2 (1) 52.  RÉVÉSZ Gergő HUN-SZKE HUN 1:44.871  
3 (2) 53.  SZEMMARI László HUN-SZKE HUN 1:47.255  
RACE: 166    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 36.  NEMES Krisztián HUN-SPSC HUN 1:50.271  
2 (1) 62.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 1:51.141  
3 (3) 38.  TALABOS Attila HUN-SPSC HUN 1:54.087  
- (4) 37.  SZIKLÁSI András HUN-SPSC HUN PEN. assistance



Alpe Adria Trophy 4 - Slovene Open Championships / Celje,SLO, 28.03. - 29.03.2015


Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 36.  NEMES Krisztián HUN-SPSC HUN 1. 2. 1. 89 4
2. 37.  SZIKLÁSI András HUN-SPSC HUN 2. 1. 4. 55 7
3. 62.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 3. 5. 2. 34 10
4. 38.  TALABOS Attila HUN-SPSC HUN 6. 8. 3. 16 17
5. 39.  VAJDA Balázs HUN-SPSC HUN 11. 3. 8. 13 22
6. 9.  ANDERMANN Nicolas AUT-ERC AUT 7. 4. 5. 8 16
7. 52.  RÉVÉSZ Gergő HUN-SZKE HUN 4. 9. 6. 8 19
8. 53.  SZEMMARI László HUN-SZKE HUN 5. 7. 7. 5 19
9. 79.  URLEP Bor Luka SLO SLO 8. 6. 9. 23
10. 10.  LIU Heinrich AUT-ERC AUT 9. 12. 10. 31
11. 23.  POSAVEC Jan CRO CRO 10. 11. 12. 33
12. 24.  STOJAN Luka CRO CRO 12. 10. 11. 33