Danubia 5-Czech Open, Benatky nad Jizerou, CZE, 09.01. - 11.01.2015


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR A WOMEN  HEATS  1500 m
RACE: 46    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 18.  NOVOTNÁ Katerina CZE CZE 2:42.015  
2 (2) 95.  WARAKOMSKA Magdalena POL POL 2:42.706  
3 (3) 73.  PASKEVICA Marta LAT LAT 2:45.308  
4 (4) 8.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL 2:46.460  
5 (1) 20.  KOLESÁRIKOVÁ Tereza CZE-KSB CZE 2:48.443  
6 (6) 16.  MATYÁSKOVÁ Marie Anna CZE-BZKP CZE NO TIME
RACE: 47    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 94.  GAWLICA Oliwia POL POL 3:05.072  
2 (3) 13.  BURIĆ Katarina CRO CRO 3:05.221  
3 (2) 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT 3:06.403  
4 (1) 102.  SZÖCS Renáta ROU ROU 3:06.480  
5 (5) 64.  BORNEMISSZA Zsuzsanna HUN HUN 3:12.211  
 
JUNIOR A WOMEN  FINAL  1500 m
RACE: 55    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 8.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL 2:54.980  
2 (3) 102.  SZÖCS Renáta ROU ROU 2:55.564  
3 (2) 20.  KOLESÁRIKOVÁ Tereza CZE-KSB CZE 2:59.236  
4 (4) 16.  MATYÁSKOVÁ Marie Anna CZE-BZKP CZE 3:02.707  
5 (5) 64.  BORNEMISSZA Zsuzsanna HUN HUN 3:17.151  
RACE: 56    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 18.  NOVOTNÁ Katerina CZE CZE 2:59.974  
2 (2) 95.  WARAKOMSKA Magdalena POL POL 3:00.113  
3 (4) 94.  GAWLICA Oliwia POL POL 3:00.530  
4 (3) 73.  PASKEVICA Marta LAT LAT 3:05.164  
5 (6) 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT 3:07.645  
6 (5) 13.  BURIĆ Katarina CRO CRO 3:30.739  
 
2. Distance 
JUNIOR A WOMEN  HEATS  500 m
RACE: 65    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 18.  NOVOTNÁ Katerina CZE CZE 48.655
2 (2) 13.  BURIĆ Katarina CRO CRO 48.996
3 (1) 8.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL 49.869
RACE: 66    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 94.  GAWLICA Oliwia POL POL 49.886
2 (2) 73.  PASKEVICA Marta LAT LAT 50.381
3 (1) 20.  KOLESÁRIKOVÁ Tereza CZE-KSB CZE 50.552
4 (4) 16.  MATYÁSKOVÁ Marie Anna CZE-BZKP CZE 1:01.691  
RACE: 67    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 95.  WARAKOMSKA Magdalena POL POL 48.053
2 (4) 102.  SZÖCS Renáta ROU ROU 51.144
3 (3) 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT 52.149
4 (1) 64.  BORNEMISSZA Zsuzsanna HUN HUN 52.272
 
JUNIOR A WOMEN  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 118    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 95.  WARAKOMSKA Magdalena POL POL 47.088
2 (3) 94.  GAWLICA Oliwia POL POL 47.184
3 (4) 102.  SZÖCS Renáta ROU ROU 48.103
4 (2) 8.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL 50.598
RACE: 119    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 18.  NOVOTNÁ Katerina CZE CZE 47.428
2 (2) 13.  BURIĆ Katarina CRO CRO 48.703
3 (4) 20.  KOLESÁRIKOVÁ Tereza CZE-KSB CZE 49.083
4 (3) 73.  PASKEVICA Marta LAT LAT 49.583
 
JUNIOR A WOMEN  FINAL  500 m
RACE: 129    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 64.  BORNEMISSZA Zsuzsanna HUN HUN 51.677
2 (1) 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT 51.832
3 (3) 16.  MATYÁSKOVÁ Marie Anna CZE-BZKP CZE 59.346
RACE: 130    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 102.  SZÖCS Renáta ROU ROU 48.900
2 (2) 20.  KOLESÁRIKOVÁ Tereza CZE-KSB CZE 48.986
3 (3) 73.  PASKEVICA Marta LAT LAT 49.356
4 (4) 8.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL NO TIME
RACE: 131    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 95.  WARAKOMSKA Magdalena POL POL 47.183
2 (2) 94.  GAWLICA Oliwia POL POL 47.673
3 (3) 18.  NOVOTNÁ Katerina CZE CZE 47.783
4 (4) 13.  BURIĆ Katarina CRO CRO 47.861
 
3. Distance 
JUNIOR A WOMEN  HEATS  1000 m
RACE: 141    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 95.  WARAKOMSKA Magdalena POL POL 1:50.326  
2 (2) 102.  SZÖCS Renáta ROU ROU 1:51.837  
3 (3) 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT 1:53.846  
RACE: 142    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 13.  BURIĆ Katarina CRO CRO 1:42.869  
2 (4) 64.  BORNEMISSZA Zsuzsanna HUN HUN 1:44.553  
3 (2) 8.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL 1:50.189   advanced
- (3) 94.  GAWLICA Oliwia POL POL PEN. impeding
RACE: 143    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 18.  NOVOTNÁ Katerina CZE CZE 1:46.475  
2 (4) 20.  KOLESÁRIKOVÁ Tereza CZE-KSB CZE 1:47.154  
3 (3) 73.  PASKEVICA Marta LAT LAT 1:49.788  
4 (2) 16.  MATYÁSKOVÁ Marie Anna CZE-BZKP CZE 2:02.872  
 
JUNIOR A WOMEN  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 164    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 13.  BURIĆ Katarina CRO CRO 1:51.060  
2 (3) 20.  KOLESÁRIKOVÁ Tereza CZE-KSB CZE 1:51.168  
3 (4) 8.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL 1:51.566  
- (2) 18.  NOVOTNÁ Katerina CZE CZE PEN. no start
RACE: 165    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 95.  WARAKOMSKA Magdalena POL POL 1:55.517  
2 (4) 102.  SZÖCS Renáta ROU ROU 1:57.367  
3 (2) 73.  PASKEVICA Marta LAT LAT 1:57.533  
- (1) 64.  BORNEMISSZA Zsuzsanna HUN HUN PEN. off track
 
JUNIOR A WOMEN  FINAL  1000 m
RACE: 192    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT 1:48.273  
2 (2) 16.  MATYÁSKOVÁ Marie Anna CZE-BZKP CZE 2:00.588  
RACE: 193    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 8.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL 1:56.901  
2 (2) 73.  PASKEVICA Marta LAT LAT 1:57.869  
RACE: 194    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 95.  WARAKOMSKA Magdalena POL POL 1:50.048  
2 (1) 13.  BURIĆ Katarina CRO CRO 1:50.741  
3 (2) 20.  KOLESÁRIKOVÁ Tereza CZE-KSB CZE 1:51.313  
4 (4) 102.  SZÖCS Renáta ROU ROU 1:51.973  



Danubia 5-Czech Open, Benatky nad Jizerou, CZE, 09.01. - 11.01.2015


Overall Classification


JUNIOR A WOMEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 95.  WARAKOMSKA Magdalena POL POL 2. 1. 1. 89 4
2. 18.  NOVOTNÁ Katerina CZE CZE 1. 3. 9. 47 13
3. 94.  GAWLICA Oliwia POL POL 3. 2. 12. 34 17
4. 13.  BURIĆ Katarina CRO CRO 6. 4. 2. 32 12
5. 20.  KOLESÁRIKOVÁ Tereza CZE-KSB CZE 9. 6. 3. 13 18
6. 102.  SZÖCS Renáta ROU ROU 8. 5. 4. 8 17
7. 73.  PASKEVICA Marta LAT LAT 4. 7. 6. 8 17
8. 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT 5. 10. 7. 5 22
9. 8.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL 7. 8. 5. 20
10. 16.  MATYÁSKOVÁ Marie Anna CZE-BZKP CZE 10. 11. 8. 29
11. 64.  BORNEMISSZA Zsuzsanna HUN HUN 11. 9. 10. 30

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR A WOMEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 95.  WARAKOMSKA Magdalena POL POL 2. 1. 1. 89 4
2. (3.) 94.  GAWLICA Oliwia POL POL 3. 2. 12. 34 17
3. (4.) 13.  BURIĆ Katarina CRO CRO 6. 4. 2. 32 12
4. (5.) 20.  KOLESÁRIKOVÁ Tereza CZE-KSB CZE 9. 6. 3. 13 18
5. (6.) 102.  SZÖCS Renáta ROU ROU 8. 5. 4. 8 17
6. (7.) 73.  PASKEVICA Marta LAT LAT 4. 7. 6. 8 17
7. (8.) 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT 5. 10. 7. 5 22
8. (9.) 8.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL 7. 8. 5. 20
9. (10.) 16.  MATYÁSKOVÁ Marie Anna CZE-BZKP CZE 10. 11. 8. 29
10. (11.) 64.  BORNEMISSZA Zsuzsanna HUN HUN 11. 9. 10. 30

 


Splitted Overall Classification


WOMEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (2.) 18.  NOVOTNÁ Katerina CZE CZE 1. 3. 9. 47 13