Baltic Cup 5, Elektrenai, LTU, 07.03. - 08.03.2020


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1500 m
RACE: 30    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 146.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 2:45.201  
2 (1) 90.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 2:45.369  
3 (2) 59.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 2:46.983  
4 (3) 107.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 2:47.159  
- (4) 108.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU PEN. no start
- (5) 164.  SYDORKO Yelyzaveta UKR-KYIV UKR PEN. no start
RACE: 31    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 93.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 2:41.930  
2 (5) 147.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 2:42.090  
3 (3) 162.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 2:49.664  
4 (2) 106.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 2:57.417  
5 (1) 60.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT 2:57.444  
6 (6) 92.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 3:10.587  
RACE: 32    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 94.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 2:37.935  
2 (4) 91.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 2:43.307  
3 (2) 137.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 3:10.217  
- (3) 163.  SHAPRAN Oleksandra UKR-KYIV UKR PEN. impeding->to C
- (5) 109.  VALKAUSKAITE Kamile LTU LTU PEN. no start
- (6) 61.  SNIKERE Patricija LAT-JLSS LAT PEN. impeding->to C
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1500 m
RACE: 42    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 61.  SNIKERE Patricija LAT-JLSS LAT 2:56.402  
2 (3) 163.  SHAPRAN Oleksandra UKR-KYIV UKR 2:56.500  
3 (1) 92.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 3:10.180  
RACE: 43    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 106.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 2:47.190  
2 (6) 137.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 2:47.289  
3 (2) 107.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 2:47.301  
- (1) 59.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT PEN. no finish
- (3) 162.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR PEN. no finish
- (5) 60.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT PEN. impeding
RACE: 44    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 147.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 2:35.220  
2 (1) 94.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 2:35.417  
3 (2) 93.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 2:35.952  
4 (4) 91.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 2:42.552  
5 (6) 90.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 2:46.898  
- (5) 146.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS PEN. impeding
 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 54    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 94.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 49.534
2 (2) 61.  SNIKERE Patricija LAT-JLSS LAT 50.156
3 (1) 146.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 51.812
4 (3) 137.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 1:14.904   advanced->to A
- (4) 162.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR PEN. impeding
RACE: 55    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 147.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 48.418
2 (2) 91.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 49.433
3 (3) 60.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT 49.533
4 (4) 106.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 49.766
5 (5) 92.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 53.918
RACE: 56    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 93.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 49.964
2 (1) 90.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 50.372
3 (3) 107.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 50.624
4 (2) 163.  SHAPRAN Oleksandra UKR-KYIV UKR 51.221
5 (5) 59.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 52.042
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI FINAL  500 m
RACE: 97    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 59.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 51.213
2 (3) 92.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 53.149
3 (1) 163.  SHAPRAN Oleksandra UKR-KYIV UKR 1:07.669  
RACE: 98    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 94.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 48.129
2 (4) 93.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 48.965
3 (1) 60.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT 49.212
4 (3) 106.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 49.375
5 (6) 146.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 49.547
6 (5) 61.  SNIKERE Patricija LAT-JLSS LAT 50.697
RACE: 99    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 147.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 49.043
2 (2) 91.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 49.389
3 (3) 90.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 50.606
4 (4) 107.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 50.975
5 (5) 137.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 52.160
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 109    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 92.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 53.781
2 (1) 59.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 1:04.472  
- (3) 163.  SHAPRAN Oleksandra UKR-KYIV UKR PEN. false start
RACE: 110    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 146.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 50.759
2 (1) 106.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 50.925
3 (3) 90.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 50.944
4 (5) 107.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 51.040
5 (6) 137.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 51.216
- (4) 61.  SNIKERE Patricija LAT-JLSS LAT PEN. no finish
RACE: 111    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 94.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 48.165
2 (2) 93.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 48.828
3 (4) 60.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT 49.845
4 (3) 147.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 49.970
5 (5) 91.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 50.169
 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 121    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 94.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:40.475  
2 (1) 146.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 1:40.730  
3 (3) 90.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:42.348  
4 (5) 162.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 1:47.007  
- (4) 61.  SNIKERE Patricija LAT-JLSS LAT PEN. no start
RACE: 122    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 147.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1:45.352  
2 (1) 91.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:45.998  
3 (2) 106.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:47.245  
4 (5) 59.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 1:48.491  
5 (3) 92.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 2:03.145  
RACE: 123    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 93.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:45.816  
2 (1) 163.  SHAPRAN Oleksandra UKR-KYIV UKR 1:47.091  
3 (4) 107.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:47.574  
4 (5) 60.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT 1:47.921  
5 (3) 137.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 2:07.862   advanced->to A
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI FINAL  1000 m
RACE: 130    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 59.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 1:52.456  
2 (1) 162.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 1:52.471  
3 (2) 60.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT 1:52.707  
4 (4) 92.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 1:58.629  
RACE: 131    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 147.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1:45.776  
2 (1) 146.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 1:45.910  
3 (3) 93.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:46.067  
4 (5) 106.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:48.787  
5 (4) 163.  SHAPRAN Oleksandra UKR-KYIV UKR 1:48.854  
RACE: 132    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 94.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:39.131  
2 (3) 91.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:40.896  
3 (2) 90.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:41.388  
4 (5) 137.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 1:46.893  
5 (4) 107.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:48.217  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 154    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 60.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT 1:46.417  
2 (4) 92.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 1:54.745  
- (1) 59.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT PEN. impeding
- (2) 162.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR PEN. no finish
RACE: 155    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 93.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:48.372  
2 (4) 106.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:48.790  
3 (2) 137.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 1:49.026  
4 (5) 163.  SHAPRAN Oleksandra UKR-KYIV UKR 1:50.180  
5 (3) 107.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:53.704  
RACE: 156    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 94.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:40.012  
2 (5) 146.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 1:40.479  
3 (2) 91.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:40.645  
4 (4) 147.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1:40.945  
5 (3) 90.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:42.731  



Baltic Cup 5, Elektrenai, LTU, 07.03. - 08.03.2020


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 94.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 2. 1. 1. 89 4
2. 147.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1. 4. 4. 50 9
3. 93.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 3. 2. 6. 37 11
4. 91.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 4. 5. 3. 26 12
5. 146.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 6. 6. 2. 26 14
6. 60.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT 12. 3. 11. 13 26
7. 90.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 5. 8. 5. 11 18
8. 106.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 7. 7. 7. 6 21
9. 137.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 8. 10. 8. 2 26
10. 107.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 9. 9. 10. 28
11. 59.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 10. 13. 13. 36
12. 163.  SHAPRAN Oleksandra UKR-KYIV UKR 14. 14. 9. 37
13. 61.  SNIKERE Patricija LAT-JLSS LAT 13. 11. 15. 39
14. 92.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 15. 12. 12. 39
15. 162.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 11. 15. 14. 40

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 94.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 2. 1. 1. 89 4
2. (2.) 147.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1. 4. 4. 50 9
3. (3.) 93.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 3. 2. 6. 37 11
4. (4.) 91.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 4. 5. 3. 26 12
5. (5.) 146.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 6. 6. 2. 26 14
6. (6.) 60.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT 12. 3. 11. 13 26
7. (7.) 90.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 5. 8. 5. 11 18
8. (8.) 106.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 7. 7. 7. 6 21
9. (9.) 137.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 8. 10. 8. 2 26
10. (10.) 107.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 9. 9. 10. 28
11. (11.) 59.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 10. 13. 13. 36
12. (12.) 163.  SHAPRAN Oleksandra UKR-KYIV UKR 14. 14. 9. 37
13. (14.) 92.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 15. 12. 12. 39
14. (15.) 162.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 11. 15. 14. 40

 


Splitted Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (13.) 61.  SNIKERE Patricija LAT-JLSS LAT 13. 11. 15. 39