Baltic Cup 5, Elektrenai, LTU, 07.03. - 08.03.2020
Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 147. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 34 | 1 | 2:35.220 | ||
2. | A | 2. | 94. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 21 | 2 | 2:35.417 | ||
3. | A | 3. | 93. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 13 | 3 | 2:35.952 | ||
4. | A | 4. | 91. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 8 | 4 | 2:42.552 | ||
5. | A | 5. | 90. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 5 | 5 | 2:45.369 | ||
6. | A | - | 146. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 2 | 6 | 2:45.201 | ||
7. | B | 1. | 106. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 2 | 7 | 2:47.190 | ||
8. | B | 2. | 137. | GRUDYSZ Malwina | POL-ORL | 1 | 8 | 2:47.289 | ||
9. | B | 3. | 107. | MILAKNYTE Indre | LTU | 9 | 2:47.159 | |||
10. | B | - | 59. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 10 | 2:46.983 | |||
11. | B | - | 162. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 11 | 2:49.664 | |||
12. | B | - | 60. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 12 | 2:57.444 | |||
13. | C | 1. | 61. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 13 | 2:56.402 | |||
14. | C | 2. | 163. | SHAPRAN Oleksandra | UKR-KYIV | 14 | 2:56.500 | |||
15. | C | 3. | 92. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 15 | 3:10.180 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (1.) | A | 1. | 147. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 34 | 1 | 2:35.220 | ||
2. (2.) | A | 2. | 94. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 21 | 2 | 2:35.417 | ||
3. (3.) | A | 3. | 93. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 13 | 3 | 2:35.952 | ||
4. (4.) | A | 4. | 91. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 8 | 4 | 2:42.552 | ||
5. (5.) | A | 5. | 90. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 5 | 5 | 2:45.369 | ||
6. (6.) | A | - | 146. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 2 | 6 | 2:45.201 | ||
7. (7.) | B | 1. | 106. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 2 | 7 | 2:47.190 | ||
8. (8.) | B | 2. | 137. | GRUDYSZ Malwina | POL-ORL | 1 | 8 | 2:47.289 | ||
9. (9.) | B | 3. | 107. | MILAKNYTE Indre | LTU | 9 | 2:47.159 | |||
10. (10.) | B | - | 59. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 10 | 2:46.983 | |||
11. (11.) | B | - | 162. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 11 | 2:49.664 | |||
12. (12.) | B | - | 60. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 12 | 2:57.444 | |||
13. (14.) | C | 2. | 163. | SHAPRAN Oleksandra | UKR-KYIV | 14 | 2:56.500 | |||
14. (15.) | C | 3. | 92. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 15 | 3:10.180 |
Splitted Distance Classification
WOMEN 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (13.) | C | 1. | 61. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 13 | 2:56.402 |