Danubia 6-Pannonia Open,SENIOR EUROPA CUP-3, Budapest, HUN, 13.02. - 15.02.2015


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 34    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 132.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:48.378  
2 (1) 84.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT LAT 1:50.765  
3 (4) 27.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:55.622  
4 (2) 54.  DOBRÁN Flóra HUN-SPSC HUN 1:55.946  
5 (5) 124.  ALBERT Katalin ROU ROU 1:57.500  
RACE: 35    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 134.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:46.243  
2 (3) 117.  ŻAK Wiktoria POL-UKSSB POL 1:47.543  
3 (1) 83.  JANSONE Anna LAT LAT 1:50.601  
4 (4) 48.  KATONA Lilla HUN-PKSE HUN 1:54.810  
5 (2) 78.  GÖRÖNCSÉRI Csenge HUN-TKKSE HUN NO TIME
RACE: 36    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 56.  VARGA Regina Eszter HUN-SPSC HUN 1:49.416  
2 (1) 28.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:49.921  
3 (2) 133.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 1:52.858  
4 (5) 90.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 2:00.716  
5 (3) 42.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 2:04.021  
RACE: 37    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 53.  DOBRÁN Fanni HUN-SPSC HUN 1:50.900  
2 (2) 110.  DOBREŃKO Wiktoria POL POL 1:51.526  
3 (1) 119.  DAŁEK Anna POL-WMKS POL 1:51.863  
4 (4) 73.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:54.966  
5 (5) 91.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:57.590  
6 (6) 41.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 1:58.687  
RACE: 38    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 111.  TKACZUK Wiktoria POL POL 1:48.665  
2 (2) 135.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:49.068  
3 (1) 116.  KONDRAK Joanna POL-UKSSB POL 1:49.205  
4 (4) 120.  SAWICKA Zuzanna POL-WMKS POL 1:50.877  
5 (6) 51.  ALBERT Viktória HUN-SPSC HUN 2:02.112  
6 (5) 16.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 2:02.642  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 49    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 111.  TKACZUK Wiktoria POL POL 1:42.909  
2 (2) 132.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:43.118  
3 (1) 117.  ŻAK Wiktoria POL-UKSSB POL 1:45.152  
4 (6) 110.  DOBREŃKO Wiktoria POL POL 1:46.203  
5 (4) 135.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:48.787  
6 (5) 116.  KONDRAK Joanna POL-UKSSB POL 1:48.920  
RACE: 50    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 134.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:45.028  
2 (6) 53.  DOBRÁN Fanni HUN-SPSC HUN 1:47.156  
3 (5) 84.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT LAT 1:52.029  
4 (4) 83.  JANSONE Anna LAT LAT 1:55.166  
5 (2) 56.  VARGA Regina Eszter HUN-SPSC HUN 2:16.147   advanced
- (3) 28.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE PEN. impeding
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 53    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 78.  GÖRÖNCSÉRI Csenge HUN-TKKSE HUN 2:06.225  
2 (1) 41.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 2:08.038  
3 (3) 16.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 2:10.654  
RACE: 54    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 124.  ALBERT Katalin ROU ROU 1:56.044  
2 (1) 54.  DOBRÁN Flóra HUN-SPSC HUN 1:56.496  
3 (3) 91.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:57.500  
4 (5) 51.  ALBERT Viktória HUN-SPSC HUN 2:00.115  
5 (4) 90.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 2:00.208  
6 (6) 42.  NAGY Netti HUN-JSE HUN NO TIME
RACE: 55    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 119.  DAŁEK Anna POL-WMKS POL 1:54.535  
2 (5) 73.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:54.622  
3 (1) 120.  SAWICKA Zuzanna POL-WMKS POL 1:55.271  
4 (6) 27.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:56.789  
5 (3) 133.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 2:16.396  
6 (4) 48.  KATONA Lilla HUN-PKSE HUN NO TIME
RACE: 56    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 110.  DOBREŃKO Wiktoria POL POL 1:48.667  
2 (3) 116.  KONDRAK Joanna POL-UKSSB POL 1:48.772  
3 (2) 135.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:48.872  
4 (4) 83.  JANSONE Anna LAT LAT 1:53.329  
RACE: 57    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 134.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:40.595  
2 (1) 111.  TKACZUK Wiktoria POL POL 1:40.756  
3 (7) 56.  VARGA Regina Eszter HUN-SPSC HUN 1:42.277  
4 (4) 117.  ŻAK Wiktoria POL-UKSSB POL 1:44.003  
5 (2) 132.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:45.144  
6 (6) 84.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT LAT 1:57.122  
- (5) 53.  DOBRÁN Fanni HUN-SPSC HUN PEN. impeding
 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 68    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 16.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:00.156  
2 (3) 48.  KATONA Lilla HUN-PKSE HUN 1:05.345  
- (2) 119.  DAŁEK Anna POL-WMKS POL PEN. impeding
- (4) 56.  VARGA Regina Eszter HUN-SPSC HUN PEN. impeding
RACE: 69    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 117.  ŻAK Wiktoria POL-UKSSB POL 51.639
2 (1) 135.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 51.912
3 (4) 124.  ALBERT Katalin ROU ROU 53.095
4 (3) 41.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 55.856
RACE: 70    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 84.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT LAT 54.868
2 (4) 90.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:00.324  
3 (3) 116.  KONDRAK Joanna POL-UKSSB POL 1:00.423  
- (2) 51.  ALBERT Viktória HUN-SPSC HUN PEN. impeding
RACE: 71    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 28.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 51.069
2 (4) 111.  TKACZUK Wiktoria POL POL 51.145
3 (2) 133.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 53.679
4 (3) 73.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 53.797
RACE: 72    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 110.  DOBREŃKO Wiktoria POL POL 51.531
2 (1) 53.  DOBRÁN Fanni HUN-SPSC HUN 51.713
3 (3) 42.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 57.263
4 (2) 91.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 57.350
RACE: 73    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 134.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 51.141
2 (3) 27.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 57.259
3 (1) 120.  SAWICKA Zuzanna POL-WMKS POL NO TIME
RACE: 74    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 132.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 52.236
2 (2) 83.  JANSONE Anna LAT LAT 53.993
3 (3) 78.  GÖRÖNCSÉRI Csenge HUN-TKKSE HUN 54.135
4 (1) 54.  DOBRÁN Flóra HUN-SPSC HUN 57.753
 
JUNIOR D GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 135    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 132.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 51.335
2 (2) 84.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT LAT 55.992
3 (3) 16.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 59.107
4 (4) 48.  KATONA Lilla HUN-PKSE HUN 1:05.579  
RACE: 136    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 110.  DOBREŃKO Wiktoria POL POL 50.719
2 (1) 28.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 50.803
3 (3) 117.  ŻAK Wiktoria POL-UKSSB POL 50.879
4 (4) 133.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 53.060
RACE: 137    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 111.  TKACZUK Wiktoria POL POL 49.921
2 (2) 135.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 50.362
3 (3) 124.  ALBERT Katalin ROU ROU 51.659
4 (4) 27.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 56.003
RACE: 138    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 134.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 50.203
2 (2) 53.  DOBRÁN Fanni HUN-SPSC HUN 50.917
3 (3) 83.  JANSONE Anna LAT LAT 54.045
4 (4) 90.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:00.855  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 149    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 132.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 49.622
2 (1) 111.  TKACZUK Wiktoria POL POL 49.779
3 (3) 53.  DOBRÁN Fanni HUN-SPSC HUN 50.548
4 (2) 135.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 50.992
RACE: 150    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 134.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 49.612
2 (2) 110.  DOBREŃKO Wiktoria POL POL 51.316
3 (3) 28.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 51.474
4 (4) 84.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT LAT NO TIME
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 157    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 41.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 55.884
2 (1) 73.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 56.038
3 (3) 91.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 56.056
4 (4) 54.  DOBRÁN Flóra HUN-SPSC HUN 56.255
RACE: 158    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 78.  GÖRÖNCSÉRI Csenge HUN-TKKSE HUN 54.210
2 (4) 116.  KONDRAK Joanna POL-UKSSB POL 54.293
3 (2) 120.  SAWICKA Zuzanna POL-WMKS POL 54.573
4 (3) 42.  NAGY Netti HUN-JSE HUN NO TIME
RACE: 159    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 133.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 53.946
2 (2) 27.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 54.238
3 (4) 48.  KATONA Lilla HUN-PKSE HUN 54.323
4 (3) 90.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:00.995  
RACE: 160    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 117.  ŻAK Wiktoria POL-UKSSB POL 50.765
2 (2) 124.  ALBERT Katalin ROU ROU 53.429
3 (3) 83.  JANSONE Anna LAT LAT 53.639
4 (4) 16.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 58.689
RACE: 161    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  DOBRÁN Fanni HUN-SPSC HUN 51.281
2 (2) 135.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 51.378
3 (3) 28.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 51.485
4 (4) 84.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT LAT 54.056
RACE: 162    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 134.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 50.496
2 (2) 132.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 50.854
3 (3) 111.  TKACZUK Wiktoria POL POL 50.876
4 (4) 110.  DOBREŃKO Wiktoria POL POL 51.222
 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 179    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 134.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK NO TIME
2 (2) 27.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE NO TIME
3 (1) 48.  KATONA Lilla HUN-PKSE HUN NO TIME advanced
RACE: 180    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 132.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:22.430  
2 (2) 28.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:22.592  
3 (1) 124.  ALBERT Katalin ROU ROU 1:25.617  
4 (4) 41.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 1:29.747  
RACE: 181    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  DOBRÁN Fanni HUN-SPSC HUN 1:29.791  
2 (4) 84.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT LAT 1:30.893  
3 (2) 119.  DAŁEK Anna POL-WMKS POL 1:30.951  
4 (3) 78.  GÖRÖNCSÉRI Csenge HUN-TKKSE HUN NO TIME
RACE: 182    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 56.  VARGA Regina Eszter HUN-SPSC HUN 1:22.964  
2 (4) 116.  KONDRAK Joanna POL-UKSSB POL 1:23.894  
3 (3) 73.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:26.303  
4 (2) 42.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 1:31.118  
RACE: 183    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 111.  TKACZUK Wiktoria POL POL 1:25.092  
2 (3) 133.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 1:26.937  
3 (1) 120.  SAWICKA Zuzanna POL-WMKS POL 1:28.185  
4 (2) 51.  ALBERT Viktória HUN-SPSC HUN 1:34.153  
RACE: 184    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 83.  JANSONE Anna LAT LAT 1:27.379  
2 (1) 110.  DOBREŃKO Wiktoria POL POL 1:27.784  
3 (2) 91.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:31.673  
4 (4) 16.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:33.275  
RACE: 185    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 117.  ŻAK Wiktoria POL-UKSSB POL 1:23.512  
2 (1) 135.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:23.724  
3 (3) 54.  DOBRÁN Flóra HUN-SPSC HUN 1:30.134  
4 (2) 90.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:34.281  
 
JUNIOR D GIRLS  QUARTER-FINAL  777 m
RACE: 202    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 117.  ŻAK Wiktoria POL-UKSSB POL 1:23.068  
2 (2) 56.  VARGA Regina Eszter HUN-SPSC HUN 1:23.148  
3 (1) 28.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:23.328  
4 (4) 133.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 1:26.425  
RACE: 203    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 132.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:22.680  
2 (3) 124.  ALBERT Katalin ROU ROU 1:22.741  
3 (2) 116.  KONDRAK Joanna POL-UKSSB POL NO TIME
- (4) 110.  DOBREŃKO Wiktoria POL POL PEN. impeding
RACE: 204    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 111.  TKACZUK Wiktoria POL POL 1:22.113  
2 (1) 135.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:22.551  
3 (3) 84.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT LAT 1:22.987  
4 (4) 27.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:33.346  
RACE: 205    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 134.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:23.411  
2 (4) 53.  DOBRÁN Fanni HUN-SPSC HUN 1:23.805  
3 (3) 83.  JANSONE Anna LAT LAT 1:26.051  
4 (5) 48.  KATONA Lilla HUN-PKSE HUN 1:26.203  
5 (1) 73.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:27.173  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 216    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 111.  TKACZUK Wiktoria POL POL 1:21.013  
2 (3) 132.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:21.145  
3 (2) 135.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:26.563  
4 (4) 53.  DOBRÁN Fanni HUN-SPSC HUN NO TIME
RACE: 217    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 134.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:20.319  
2 (3) 56.  VARGA Regina Eszter HUN-SPSC HUN 1:20.486  
3 (2) 117.  ŻAK Wiktoria POL-UKSSB POL 1:20.909  
4 (1) 124.  ALBERT Katalin ROU ROU 1:22.937  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 228    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 78.  GÖRÖNCSÉRI Csenge HUN-TKKSE HUN 1:32.705  
2 (1) 90.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:36.255  
RACE: 229    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 41.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 1:34.472  
2 (2) 42.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 1:34.629  
3 (4) 51.  ALBERT Viktória HUN-SPSC HUN 1:34.746  
4 (3) 16.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:34.952  
RACE: 230    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 119.  DAŁEK Anna POL-WMKS POL 1:27.206  
2 (1) 120.  SAWICKA Zuzanna POL-WMKS POL 1:29.063  
3 (2) 54.  DOBRÁN Flóra HUN-SPSC HUN 1:29.357  
4 (4) 91.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:29.483  
RACE: 231    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 133.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 1:26.887  
2 (1) 48.  KATONA Lilla HUN-PKSE HUN 1:27.065  
3 (3) 73.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:28.506  
4 (4) 27.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:39.704  
RACE: 232    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 28.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:21.788  
2 (3) 116.  KONDRAK Joanna POL-UKSSB POL 1:23.223  
3 (1) 84.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT LAT 1:23.429  
4 (4) 83.  JANSONE Anna LAT LAT 1:23.518  
RACE: 233    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 53.  DOBRÁN Fanni HUN-SPSC HUN 1:22.634  
2 (4) 135.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:22.740  
3 (2) 124.  ALBERT Katalin ROU ROU 1:22.822  
4 (1) 117.  ŻAK Wiktoria POL-UKSSB POL 1:22.972  
RACE: 234    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 134.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:18.884  
2 (3) 111.  TKACZUK Wiktoria POL POL 1:19.114  
3 (4) 132.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:19.407  
4 (2) 56.  VARGA Regina Eszter HUN-SPSC HUN 1:19.529  



Danubia 6-Pannonia Open,SENIOR EUROPA CUP-3, Budapest, HUN, 13.02. - 15.02.2015


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 134.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1. 1. 1. 102 3
2. 111.  TKACZUK Wiktoria POL POL 2. 3. 2. 55 7
3. 132.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 5. 2. 3. 39 10
4. 56.  VARGA Regina Eszter HUN-SPSC HUN 3. 28. 4. 21 35
5. 117.  ŻAK Wiktoria POL-UKSSB POL 4. 9. 8. 8 21
6. 110.  DOBREŃKO Wiktoria POL POL 8. 4. 27. 8 39
7. 84.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT LAT 6. 8. 11. 3 25
8. 53.  DOBRÁN Fanni HUN-SPSC HUN 7. 5. 5. 17
9. 135.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 10. 6. 6. 22
10. 83.  JANSONE Anna LAT LAT 11. 11. 12. 34
11. 124.  ALBERT Katalin ROU ROU 18. 10. 7. 35
12. 116.  KONDRAK Joanna POL-UKSSB POL 9. 18. 10. 37
13. 133.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 16. 13. 13. 42
14. 28.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 27. 7. 9. 43
15. 27.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 15. 14. 16. 45
16. 48.  KATONA Lilla HUN-PKSE HUN 17. 15. 14. 46
17. 73.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 13. 22. 15. 50
18. 120.  SAWICKA Zuzanna POL-WMKS POL 14. 19. 18. 51
19. 119.  DAŁEK Anna POL-WMKS POL 12. 28. 17. 57
20. 16.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 26. 12. 24. 62
21. 54.  DOBRÁN Flóra HUN-SPSC HUN 19. 24. 19. 62
22. 91.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 20. 23. 20. 63
23. 90.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 22. 16. 26. 64
24. 42.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 23. 20. 22. 65
25. 78.  GÖRÖNCSÉRI Csenge HUN-TKKSE HUN 24. 17. 25. 66
26. 41.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 25. 21. 21. 67
27. 51.  ALBERT Viktória HUN-SPSC HUN 21. 28. 23. 72