Danubia 6-Pannonia Open,SENIOR EUROPA CUP-3, Budapest, HUN, 13.02. - 15.02.2015


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1500 m
RACE: 43    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 25.  FIALOVÁ Magdalena CZE CZE 2:50.233  
2 (3) 26.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 2:50.351  
3 (1) 108.  MARKIEWICZ Patrycja POL POL 2:51.299  
4 (4) 123.  GIDRÓ Antónia ROU ROU 2:53.422  
5 (5) 4.  GYUROVA Kalina BUL BUL 3:00.066  
6 (2) 118.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 3:00.217  
RACE: 44    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 109.  STORMOWSKA Kamila POL POL 2:46.647  
2 (3) 47.  MATYÓK Adrienn HUN-PKSE HUN 2:46.786  
3 (1) 40.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 2:46.888  
4 (5) 23.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 2:47.073  
5 (4) 131.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 2:51.039  
6 (2) 9.  GARKOVA Maria BUL-SCIB BUL NO TIME
RACE: 45    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 24.  DOSLÁ Milada CZE CZE 2:53.150  
2 (6) 39.  SZILICZEI-NÉMET Rebeka HUN-JSE HUN 2:53.643  
3 (3) 122.  ALBERT Júlia ROU ROU 2:56.323  
4 (7) 98.  STANKIEWICZ Kamila POL-ORZEL POL 3:00.905  
5 (4) 89.  GUTMANE Emilija LAT-SPARS LAT 3:02.356  
6 (5) 130.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 3:04.305  
7 (1) 77.  TAKÁCS Réka HUN-TKKSE HUN 3:04.484  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1500 m
RACE: 62    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 131.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 2:53.881  
2 (3) 118.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 2:57.908  
3 (6) 77.  TAKÁCS Réka HUN-TKKSE HUN 2:58.242  
4 (5) 130.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 2:58.294  
5 (4) 89.  GUTMANE Emilija LAT-SPARS LAT 2:58.502  
6 (2) 4.  GYUROVA Kalina BUL BUL 3:00.626  
7 (7) 9.  GARKOVA Maria BUL-SCIB BUL 3:03.347  
RACE: 63    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 23.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 2:48.523  
2 (3) 108.  MARKIEWICZ Patrycja POL POL 2:48.909  
3 (1) 40.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 2:50.296  
4 (4) 123.  GIDRÓ Antónia ROU ROU 2:56.631  
5 (6) 98.  STANKIEWICZ Kamila POL-ORZEL POL 3:10.537  
- (5) 122.  ALBERT Júlia ROU ROU PEN. impeding
RACE: 64    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 24.  DOSLÁ Milada CZE CZE 2:47.378  
2 (6) 39.  SZILICZEI-NÉMET Rebeka HUN-JSE HUN 2:48.722  
3 (4) 26.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 2:48.879  
4 (2) 47.  MATYÓK Adrienn HUN-PKSE HUN 2:52.671  
5 (3) 25.  FIALOVÁ Magdalena CZE CZE NO TIME
- (1) 109.  STORMOWSKA Kamila POL POL PEN. impeding
 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 81    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 47.  MATYÓK Adrienn HUN-PKSE HUN 49.667
2 (2) 23.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 49.884
3 (4) 118.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 53.900
4 (1) 89.  GUTMANE Emilija LAT-SPARS LAT 54.181
RACE: 82    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 109.  STORMOWSKA Kamila POL POL 50.467
2 (3) 25.  FIALOVÁ Magdalena CZE CZE 50.609
3 (2) 77.  TAKÁCS Réka HUN-TKKSE HUN 54.407
4 (4) 130.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 54.573
RACE: 83    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 39.  SZILICZEI-NÉMET Rebeka HUN-JSE HUN 49.699
2 (1) 123.  GIDRÓ Antónia ROU ROU 49.817
3 (2) 131.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 50.174
4 (3) 9.  GARKOVA Maria BUL-SCIB BUL 52.322
RACE: 84    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 108.  MARKIEWICZ Patrycja POL POL 49.562
2 (2) 122.  ALBERT Júlia ROU ROU 49.809
3 (3) 26.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 49.891
4 (1) 4.  GYUROVA Kalina BUL BUL 54.603
RACE: 85    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 24.  DOSLÁ Milada CZE CZE 48.299
2 (2) 40.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 50.824
- (1) 98.  STANKIEWICZ Kamila POL-ORZEL POL PEN. 2 false starts
 
JUNIOR C GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 143    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 47.  MATYÓK Adrienn HUN-PKSE HUN 49.047
2 (3) 26.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 49.141
3 (2) 123.  GIDRÓ Antónia ROU ROU 49.785
4 (4) 40.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 50.133
RACE: 144    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 109.  STORMOWSKA Kamila POL POL 48.914
2 (1) 39.  SZILICZEI-NÉMET Rebeka HUN-JSE HUN NO TIME
- (2) 122.  ALBERT Júlia ROU ROU PEN. impeding
- (4) 25.  FIALOVÁ Magdalena CZE CZE PEN. impeding
RACE: 145    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 24.  DOSLÁ Milada CZE CZE 47.218
2 (2) 108.  MARKIEWICZ Patrycja POL POL 48.135
3 (3) 23.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 48.349
4 (4) 131.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 50.177
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 153    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 108.  MARKIEWICZ Patrycja POL POL 48.333
2 (2) 23.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 48.462
3 (4) 39.  SZILICZEI-NÉMET Rebeka HUN-JSE HUN 48.701
4 (3) 26.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 48.954
RACE: 154    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 24.  DOSLÁ Milada CZE CZE 47.241
2 (3) 47.  MATYÓK Adrienn HUN-PKSE HUN 47.736
3 (2) 109.  STORMOWSKA Kamila POL POL 47.758
4 (4) 123.  GIDRÓ Antónia ROU ROU 51.059
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 169    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 130.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 53.911
2 (2) 4.  GYUROVA Kalina BUL BUL 55.147
RACE: 170    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 9.  GARKOVA Maria BUL-SCIB BUL 53.375
2 (2) 118.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 53.624
3 (3) 89.  GUTMANE Emilija LAT-SPARS LAT 53.823
4 (4) 77.  TAKÁCS Réka HUN-TKKSE HUN 54.424
RACE: 171    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 131.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 1:02.291  
2 (1) 40.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 1:13.402  
RACE: 172    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 109.  STORMOWSKA Kamila POL POL 48.271
2 (2) 39.  SZILICZEI-NÉMET Rebeka HUN-JSE HUN 48.510
3 (4) 123.  GIDRÓ Antónia ROU ROU 50.680
4 (3) 26.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE NO TIME
RACE: 173    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 24.  DOSLÁ Milada CZE CZE 47.284
2 (2) 47.  MATYÓK Adrienn HUN-PKSE HUN 48.005
3 (4) 23.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 48.207
4 (3) 108.  MARKIEWICZ Patrycja POL POL NO TIME
 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 192    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 25.  FIALOVÁ Magdalena CZE CZE 1:41.478  
2 (2) 39.  SZILICZEI-NÉMET Rebeka HUN-JSE HUN 1:41.733  
3 (3) 122.  ALBERT Júlia ROU ROU 1:42.339  
4 (1) 130.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK NO TIME
RACE: 193    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 47.  MATYÓK Adrienn HUN-PKSE HUN 1:50.738  
2 (4) 123.  GIDRÓ Antónia ROU ROU 1:51.987  
3 (2) 118.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 1:53.641  
4 (1) 4.  GYUROVA Kalina BUL BUL 1:55.376  
RACE: 194    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 24.  DOSLÁ Milada CZE CZE 1:43.255  
2 (3) 131.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 1:46.048  
3 (2) 40.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 1:53.654  
RACE: 195    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 108.  MARKIEWICZ Patrycja POL POL 1:52.474  
2 (3) 26.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 1:52.626  
3 (1) 89.  GUTMANE Emilija LAT-SPARS LAT 1:57.036  
4 (2) 9.  GARKOVA Maria BUL-SCIB BUL 1:58.262  
RACE: 196    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 109.  STORMOWSKA Kamila POL POL 1:46.737  
2 (3) 23.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 1:46.872  
3 (1) 98.  STANKIEWICZ Kamila POL-ORZEL POL 1:48.460  
4 (2) 77.  TAKÁCS Réka HUN-TKKSE HUN 1:56.186  
 
JUNIOR C GIRLS  QUARTER-FINAL  1000 m
RACE: 210    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  SZILICZEI-NÉMET Rebeka HUN-JSE HUN 1:43.256  
2 (3) 23.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 1:43.459  
3 (4) 123.  GIDRÓ Antónia ROU ROU 1:44.685  
4 (2) 131.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 1:45.937  
RACE: 211    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 109.  STORMOWSKA Kamila POL POL 1:41.997  
2 (4) 26.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 1:42.083  
3 (1) 122.  ALBERT Júlia ROU ROU 1:44.796  
4 (3) 47.  MATYÓK Adrienn HUN-PKSE HUN 1:47.782  
RACE: 212    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 24.  DOSLÁ Milada CZE CZE 1:39.251  
2 (4) 108.  MARKIEWICZ Patrycja POL POL 1:39.319  
3 (3) 98.  STANKIEWICZ Kamila POL-ORZEL POL 1:46.883  
4 (1) 25.  FIALOVÁ Magdalena CZE CZE NO TIME
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 220    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 109.  STORMOWSKA Kamila POL POL 1:48.026  
2 (3) 39.  SZILICZEI-NÉMET Rebeka HUN-JSE HUN 1:48.113  
3 (2) 26.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 1:48.234  
4 (4) 123.  GIDRÓ Antónia ROU ROU 1:52.521  
RACE: 221    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 108.  MARKIEWICZ Patrycja POL POL 1:49.188  
2 (1) 24.  DOSLÁ Milada CZE CZE 1:49.307  
3 (3) 23.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 1:51.258  
4 (4) 122.  ALBERT Júlia ROU ROU 1:54.386  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 241    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 130.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 1:53.708  
2 (2) 77.  TAKÁCS Réka HUN-TKKSE HUN 1:53.846  
3 (3) 9.  GARKOVA Maria BUL-SCIB BUL 1:54.366  
RACE: 242    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 40.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 1:45.276  
2 (1) 118.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 1:45.529  
3 (4) 89.  GUTMANE Emilija LAT-SPARS LAT 1:50.273  
4 (3) 4.  GYUROVA Kalina BUL BUL 1:52.935  
RACE: 243    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 47.  MATYÓK Adrienn HUN-PKSE HUN 1:43.678  
2 (2) 131.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 1:44.749  
3 (3) 98.  STANKIEWICZ Kamila POL-ORZEL POL 1:45.213  
4 (1) 25.  FIALOVÁ Magdalena CZE CZE NO TIME
RACE: 244    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 23.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 1:53.384  
2 (1) 26.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 1:53.519  
3 (4) 122.  ALBERT Júlia ROU ROU 1:53.647  
4 (3) 123.  GIDRÓ Antónia ROU ROU 1:55.067  
RACE: 245    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 109.  STORMOWSKA Kamila POL POL 1:44.975  
2 (3) 108.  MARKIEWICZ Patrycja POL POL 1:45.169  
3 (2) 39.  SZILICZEI-NÉMET Rebeka HUN-JSE HUN 1:45.279  
4 (4) 24.  DOSLÁ Milada CZE CZE 1:45.387  



Danubia 6-Pannonia Open,SENIOR EUROPA CUP-3, Budapest, HUN, 13.02. - 15.02.2015


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 24.  DOSLÁ Milada CZE CZE 1. 1. 4. 76 6
2. 39.  SZILICZEI-NÉMET Rebeka HUN-JSE HUN 2. 6. 3. 34 11
3. 109.  STORMOWSKA Kamila POL POL 6. 5. 1. 34 12
4. 108.  MARKIEWICZ Patrycja POL POL 8. 4. 2. 29 14
5. 47.  MATYÓK Adrienn HUN-PKSE HUN 4. 2. 9. 29 15
6. 23.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 7. 3. 5. 13 15
7. 26.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 3. 8. 6. 13 17
8. 25.  FIALOVÁ Magdalena CZE CZE 5. 18. 12. 5 35
9. 123.  GIDRÓ Antónia ROU ROU 10. 7. 8. 25
10. 40.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 9. 10. 13. 32
11. 131.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 13. 9. 10. 32
12. 122.  ALBERT Júlia ROU ROU 12. 17. 7. 36
13. 118.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 14. 12. 14. 40
14. 98.  STANKIEWICZ Kamila POL-ORZEL POL 11. 20. 11. 42
15. 89.  GUTMANE Emilija LAT-SPARS LAT 17. 13. 15. 45
16. 77.  TAKÁCS Réka HUN-TKKSE HUN 15. 14. 18. 47
17. 130.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 16. 15. 17. 48
18. 9.  GARKOVA Maria BUL-SCIB BUL 19. 11. 19. 49
19. 4.  GYUROVA Kalina BUL BUL 18. 16. 16. 50