Danubia 6-Pannonia Open,SENIOR EUROPA CUP-3, Budapest, HUN, 13.02. - 15.02.2015


Heat Results

 
1. Distance 
LADIES  HEATS  1500 m
RACE: 1    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 18.  BURIĆ Katarina CRO CRO 2:59.498  
2 (5) 31.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 2:59.571  
3 (4) 125.  SILLÓ Ottilia ROU ROU 3:00.275  
4 (1) 43.  CSEH Liliána HUN-JSE HUN 3:00.815  
5 (2) 100.  SUROWIEC Marika POL-ORZEL POL 3:03.262  
RACE: 2    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 11.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 2:52.187  
2 (6) 92.  HAINO Marta LAT-SPARS LAT 2:52.507  
3 (1) 49.  BORNEMISSZA Zsuzsanna HUN-PKSE HUN 2:53.226  
4 (2) 22.  ILIJIĆ Lucija Ana CRO CRO 2:53.996  
5 (3) 99.  BOROWIECKA Karolina POL-ORZEL POL 3:06.005  
- (4) 32.  VANKOVA Petra CZE CZE PEN. no start
RACE: 3    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 136.  PORUBSKA Alica SVK SVK 2:50.172  
2 (3) 29.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 2:50.271  
3 (2) 101.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 2:50.411  
4 (6) 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 2:53.387  
5 (5) 142.  LARSEN Nathalie SWE SWE 2:55.548  
6 (1) 121.  JANOWIAK Paulina POL-WMKS POL NO TIME
RACE: 4    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 30.  SEJPALOVÁ-HRUZOVÁ Michaela CZE CZE 2:53.251  
2 (2) 12.  YAKIMOVA Anna BUL-SKKHL BUL 2:53.417  
3 (4) 10.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL 2:54.117  
4 (5) 5.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 2:55.595  
5 (6) 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT 3:01.475  
6 (1) 19.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 3:08.446  
 
LADIES  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 9    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 11.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 3:02.439  
2 (4) 30.  SEJPALOVÁ-HRUZOVÁ Michaela CZE CZE 3:02.600  
3 (6) 10.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL 3:03.444  
4 (5) 12.  YAKIMOVA Anna BUL-SKKHL BUL 3:04.181  
5 (2) 92.  HAINO Marta LAT-SPARS LAT 3:04.320  
6 (3) 49.  BORNEMISSZA Zsuzsanna HUN-PKSE HUN 3:07.181  
RACE: 10    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 136.  PORUBSKA Alica SVK SVK 3:01.353  
2 (2) 29.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 3:01.470  
3 (4) 18.  BURIĆ Katarina CRO CRO 3:03.059  
4 (5) 31.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 3:04.552  
5 (3) 101.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 3:04.721  
6 (6) 125.  SILLÓ Ottilia ROU ROU 3:09.628  
 
LADIES  FINAL  1500 m
RACE: 13    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 100.  SUROWIEC Marika POL-ORZEL POL 2:51.535  
2 (4) 19.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 2:52.236  
3 (2) 99.  BOROWIECKA Karolina POL-ORZEL POL 3:00.202  
4 (3) 121.  JANOWIAK Paulina POL-WMKS POL NO TIME
RACE: 14    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 22.  ILIJIĆ Lucija Ana CRO CRO 2:55.714  
2 (6) 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT 2:55.727  
3 (4) 5.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 2:55.835  
4 (5) 43.  CSEH Liliána HUN-JSE HUN 2:56.066  
5 (1) 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 2:56.428  
6 (3) 142.  LARSEN Nathalie SWE SWE NO TIME
RACE: 15    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  YAKIMOVA Anna BUL-SKKHL BUL 2:59.460  
2 (3) 31.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 2:59.520  
3 (4) 101.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 2:59.970  
4 (2) 92.  HAINO Marta LAT-SPARS LAT 3:00.373  
5 (6) 125.  SILLÓ Ottilia ROU ROU 3:10.300  
6 (5) 49.  BORNEMISSZA Zsuzsanna HUN-PKSE HUN NO TIME
RACE: 16    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 29.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 3:14.328  
2 (3) 11.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 3:14.355  
3 (1) 136.  PORUBSKA Alica SVK SVK 3:14.462  
4 (6) 10.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL 3:14.786  
5 (5) 18.  BURIĆ Katarina CRO CRO 3:15.102  
- (4) 30.  SEJPALOVÁ-HRUZOVÁ Michaela CZE CZE PEN. impeding
 
2. Distance 
LADIES  HEATS  500 m
RACE: 21    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 101.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 48.633
2 (3) 43.  CSEH Liliána HUN-JSE HUN 48.848
3 (1) 19.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 53.094
4 (4) 10.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL NO TIME
RACE: 22    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 18.  BURIĆ Katarina CRO CRO 48.606
2 (4) 31.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 49.360
3 (2) 142.  LARSEN Nathalie SWE SWE 49.517
4 (3) 99.  BOROWIECKA Karolina POL-ORZEL POL 53.138
RACE: 23    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 30.  SEJPALOVÁ-HRUZOVÁ Michaela CZE CZE 47.574
2 (1) 12.  YAKIMOVA Anna BUL-SKKHL BUL 48.055
3 (3) 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 49.031
4 (2) 100.  SUROWIEC Marika POL-ORZEL POL 52.489
RACE: 24    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 11.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 46.971
2 (2) 125.  SILLÓ Ottilia ROU ROU 50.354
3 (3) 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT 50.512
RACE: 25    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 136.  PORUBSKA Alica SVK SVK 47.373
2 (1) 5.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 49.686
3 (4) 92.  HAINO Marta LAT-SPARS LAT 49.818
4 (2) 121.  JANOWIAK Paulina POL-WMKS POL 52.678
RACE: 26    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 29.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 47.583
2 (3) 22.  ILIJIĆ Lucija Ana CRO CRO 49.944
3 (1) 49.  BORNEMISSZA Zsuzsanna HUN-PKSE HUN 50.279
 
LADIES  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 95    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 30.  SEJPALOVÁ-HRUZOVÁ Michaela CZE CZE 47.415
2 (2) 18.  BURIĆ Katarina CRO CRO 49.159
3 (3) 5.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 50.163
4 (4) 92.  HAINO Marta LAT-SPARS LAT 50.192
RACE: 96    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 136.  PORUBSKA Alica SVK SVK 47.210
2 (2) 12.  YAKIMOVA Anna BUL-SKKHL BUL 48.886
3 (3) 22.  ILIJIĆ Lucija Ana CRO CRO 49.013
4 (4) 49.  BORNEMISSZA Zsuzsanna HUN-PKSE HUN 49.265
RACE: 97    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 11.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 47.479
2 (2) 43.  CSEH Liliána HUN-JSE HUN 49.273
3 (3) 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 49.275
4 (4) 31.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 1:01.796  
RACE: 98    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 29.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 47.743
2 (2) 101.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 48.850
3 (4) 125.  SILLÓ Ottilia ROU ROU 50.694
4 (3) 142.  LARSEN Nathalie SWE SWE 50.801
 
LADIES  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 102    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 11.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 46.617
2 (1) 136.  PORUBSKA Alica SVK SVK 46.707
3 (3) 101.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 48.269
4 (4) 12.  YAKIMOVA Anna BUL-SKKHL BUL 50.974
RACE: 103    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 30.  SEJPALOVÁ-HRUZOVÁ Michaela CZE CZE 47.074
2 (2) 29.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 47.209
3 (3) 18.  BURIĆ Katarina CRO CRO 47.361
4 (4) 43.  CSEH Liliána HUN-JSE HUN 49.534
 
LADIES  FINAL  500 m
RACE: 106    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 10.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL 51.896
2 (2) 99.  BOROWIECKA Karolina POL-ORZEL POL 53.101
RACE: 107    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT 49.769
2 (2) 100.  SUROWIEC Marika POL-ORZEL POL 50.213
3 (3) 121.  JANOWIAK Paulina POL-WMKS POL 52.712
4 (4) 19.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 52.831
RACE: 108    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 92.  HAINO Marta LAT-SPARS LAT 50.023
2 (1) 49.  BORNEMISSZA Zsuzsanna HUN-PKSE HUN 50.705
3 (4) 31.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 1:08.535  
4 (3) 142.  LARSEN Nathalie SWE SWE NO TIME
RACE: 109    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 48.961
2 (3) 5.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 49.107
3 (4) 125.  SILLÓ Ottilia ROU ROU 50.250
4 (1) 22.  ILIJIĆ Lucija Ana CRO CRO 51.849
RACE: 110    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 101.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 48.536
2 (1) 18.  BURIĆ Katarina CRO CRO 48.623
3 (3) 43.  CSEH Liliána HUN-JSE HUN 48.911
4 (4) 12.  YAKIMOVA Anna BUL-SKKHL BUL 49.042
RACE: 111    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 136.  PORUBSKA Alica SVK SVK 47.069
2 (3) 30.  SEJPALOVÁ-HRUZOVÁ Michaela CZE CZE 47.140
3 (4) 29.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 47.682
4 (1) 11.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 48.813
 
3. Distance 
LADIES  HEATS  1000 m
RACE: 117    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 12.  YAKIMOVA Anna BUL-SKKHL BUL 1:48.149  
2 (3) 10.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL 1:48.249  
3 (2) 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT 1:48.322  
4 (1) 100.  SUROWIEC Marika POL-ORZEL POL 1:51.484  
RACE: 118    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 30.  SEJPALOVÁ-HRUZOVÁ Michaela CZE CZE 1:42.004  
2 (2) 49.  BORNEMISSZA Zsuzsanna HUN-PKSE HUN 1:42.522  
3 (1) 125.  SILLÓ Ottilia ROU ROU 1:42.672  
4 (3) 19.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 1:49.944  
RACE: 119    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 29.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 1:42.531  
2 (2) 22.  ILIJIĆ Lucija Ana CRO CRO 1:42.959  
3 (1) 92.  HAINO Marta LAT-SPARS LAT 1:43.402  
RACE: 120    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 101.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 1:52.421  
2 (2) 18.  BURIĆ Katarina CRO CRO 1:54.664  
3 (4) 142.  LARSEN Nathalie SWE SWE 1:56.070  
4 (1) 121.  JANOWIAK Paulina POL-WMKS POL 2:02.975  
RACE: 121    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 136.  PORUBSKA Alica SVK SVK 1:42.213  
2 (1) 31.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 1:42.340  
3 (3) 5.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 1:43.333  
RACE: 122    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 11.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 1:43.665  
2 (2) 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:43.911  
3 (1) 43.  CSEH Liliána HUN-JSE HUN 1:44.636  
4 (3) 99.  BOROWIECKA Karolina POL-ORZEL POL 1:52.950  
 
LADIES  QUARTER-FINAL  1000 m
RACE: 128    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 30.  SEJPALOVÁ-HRUZOVÁ Michaela CZE CZE 1:38.842  
2 (4) 10.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL 1:39.444  
3 (3) 92.  HAINO Marta LAT-SPARS LAT 1:40.854  
4 (2) 22.  ILIJIĆ Lucija Ana CRO CRO 1:42.170  
RACE: 129    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 11.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 1:53.969  
2 (4) 18.  BURIĆ Katarina CRO CRO 1:54.612  
3 (1) 125.  SILLÓ Ottilia ROU ROU 1:54.768  
4 (3) 43.  CSEH Liliána HUN-JSE HUN 1:55.504  
RACE: 130    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 29.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 1:58.700  
2 (4) 101.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 1:59.217  
3 (3) 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:59.395  
4 (1) 49.  BORNEMISSZA Zsuzsanna HUN-PKSE HUN 1:59.506  
RACE: 131    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 136.  PORUBSKA Alica SVK SVK 1:50.472  
2 (4) 12.  YAKIMOVA Anna BUL-SKKHL BUL 1:51.118  
3 (3) 5.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 1:52.013  
4 (2) 31.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 1:52.733  
 
LADIES  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 224    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 11.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 1:48.917  
2 (2) 18.  BURIĆ Katarina CRO CRO 1:49.629  
3 (3) 29.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 1:49.641  
4 (4) 101.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 1:50.555  
RACE: 225    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 136.  PORUBSKA Alica SVK SVK 1:49.920  
2 (1) 30.  SEJPALOVÁ-HRUZOVÁ Michaela CZE CZE 1:49.992  
3 (4) 12.  YAKIMOVA Anna BUL-SKKHL BUL 1:50.360  
4 (2) 10.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL 1:51.951  
 
LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 251    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 121.  JANOWIAK Paulina POL-WMKS POL 1:51.570  
2 (1) 99.  BOROWIECKA Karolina POL-ORZEL POL 1:51.998  
RACE: 252    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT 1:43.095  
2 (3) 100.  SUROWIEC Marika POL-ORZEL POL 1:43.374  
3 (4) 142.  LARSEN Nathalie SWE SWE 1:44.508  
4 (2) 19.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 1:48.539  
RACE: 253    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 22.  ILIJIĆ Lucija Ana CRO CRO 1:41.119  
2 (2) 31.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 1:42.109  
3 (3) 43.  CSEH Liliána HUN-JSE HUN 1:42.357  
4 (4) 49.  BORNEMISSZA Zsuzsanna HUN-PKSE HUN 1:42.609  
RACE: 254    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 92.  HAINO Marta LAT-SPARS LAT 1:39.739  
2 (4) 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:40.369  
3 (2) 5.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 1:41.330  
4 (3) 125.  SILLÓ Ottilia ROU ROU 1:47.740  
RACE: 255    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 101.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 1:46.953  
2 (1) 29.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 1:47.221  
3 (2) 12.  YAKIMOVA Anna BUL-SKKHL BUL 1:47.277  
4 (4) 10.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL 1:48.494  
RACE: 256    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 30.  SEJPALOVÁ-HRUZOVÁ Michaela CZE CZE 1:44.249  
2 (1) 11.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 1:44.647  
3 (3) 136.  PORUBSKA Alica SVK SVK 1:44.653  
4 (2) 18.  BURIĆ Katarina CRO CRO 1:47.053  



Danubia 6-Pannonia Open,SENIOR EUROPA CUP-3, Budapest, HUN, 13.02. - 15.02.2015


Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 136.  PORUBSKA Alica SVK SVK 3. 1. 3. 60 7
2. 30.  SEJPALOVÁ-HRUZOVÁ Michaela CZE CZE 6. 2. 1. 55 9
3. 11.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 2. 4. 2. 50 8
4. 29.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 1. 3. 6. 47 10
5. 18.  BURIĆ Katarina CRO CRO 5. 6. 4. 13 15
6. 10.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL 4. 21. 8. 8 33
7. 101.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 9. 5. 5. 19
8. 12.  YAKIMOVA Anna BUL-SKKHL BUL 7. 8. 7. 22
9. 92.  HAINO Marta LAT-SPARS LAT 10. 13. 9. 32
10. 125.  SILLÓ Ottilia ROU ROU 11. 11. 12. 34
11. 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 17. 9. 10. 36
12. 5.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 15. 10. 11. 36
13. 31.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 8. 15. 14. 37
14. 43.  CSEH Liliána HUN-JSE HUN 16. 7. 15. 38
15. 22.  ILIJIĆ Lucija Ana CRO CRO 13. 12. 13. 38
16. 49.  BORNEMISSZA Zsuzsanna HUN-PKSE HUN 12. 14. 16. 42
17. 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT 14. 17. 17. 48
18. 142.  LARSEN Nathalie SWE SWE 18. 16. 19. 53
19. 100.  SUROWIEC Marika POL-ORZEL POL 19. 18. 18. 55
20. 19.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 20. 20. 20. 60
21. 121.  JANOWIAK Paulina POL-WMKS POL 22. 19. 21. 62
22. 99.  BOROWIECKA Karolina POL-ORZEL POL 21. 22. 22. 65
32.  VANKOVA Petra CZE CZE

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR B LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 136.  PORUBSKA Alica SVK SVK 3. 1. 3. 60 7
2. (2.) 30.  SEJPALOVÁ-HRUZOVÁ Michaela CZE CZE 6. 2. 1. 55 9
3. (3.) 11.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 2. 4. 2. 50 8
4. (4.) 29.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 1. 3. 6. 47 10
5. (7.) 101.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 9. 5. 5. 19
6. (9.) 92.  HAINO Marta LAT-SPARS LAT 10. 13. 9. 32
7. (11.) 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 17. 9. 10. 36
8. (13.) 31.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 8. 15. 14. 37
9. (14.) 43.  CSEH Liliána HUN-JSE HUN 16. 7. 15. 38
10. (19.) 100.  SUROWIEC Marika POL-ORZEL POL 19. 18. 18. 55
11. (20.) 19.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 20. 20. 20. 60
- 32.  VANKOVA Petra CZE CZE

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR A LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (5.) 18.  BURIĆ Katarina CRO CRO 5. 6. 4. 13 15
2. (6.) 10.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL 4. 21. 8. 8 33
3. (16.) 49.  BORNEMISSZA Zsuzsanna HUN-PKSE HUN 12. 14. 16. 42
4. (17.) 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT 14. 17. 17. 48
5. (21.) 121.  JANOWIAK Paulina POL-WMKS POL 22. 19. 21. 62
6. (22.) 99.  BOROWIECKA Karolina POL-ORZEL POL 21. 22. 22. 65

 


Splitted Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (8.) 12.  YAKIMOVA Anna BUL-SKKHL BUL 7. 8. 7. 22
2. (10.) 125.  SILLÓ Ottilia ROU ROU 11. 11. 12. 34
3. (12.) 5.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 15. 10. 11. 36
4. (15.) 22.  ILIJIĆ Lucija Ana CRO CRO 13. 12. 13. 38
5. (18.) 142.  LARSEN Nathalie SWE SWE 18. 16. 19. 53