Danubia 6-Pannonia Open,SENIOR EUROPA CUP-3, Budapest, HUN, 13.02. - 15.02.2015


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 39    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 87.  BERZINS Reinis LAT LAT 1:47.167  
2 (1) 70.  TALABOS Attila HUN-SPSC HUN 1:50.081  
3 (4) 35.  SAZAMA Jan CZE CZE 1:52.265  
4 (3) 128.  ZGOZNIK Lovro SLO SLO 1:54.443  
5 (2) 8.  ZOTEV Kostadin BUL BUL NO TIME
RACE: 40    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 75.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 1:45.816  
2 (1) 64.  BONTOVICS Balázs HUN-SPSC HUN 1:45.950  
3 (4) 81.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 1:48.953  
4 (2) 45.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:49.254  
5 (3) 103.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 1:51.821  
6 (5) 65.  CSIZMADIA Márk HUN-SPSC HUN NO TIME
RACE: 41    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 34.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:47.681  
2 (2) 79.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 1:50.848  
3 (5) 67.  SIRÁLY Benő HUN-SPSC HUN 1:51.050  
4 (4) 6.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL 1:51.857  
5 (3) 102.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 1:53.675  
6 (1) 44.  KÖVÉR Bálint HUN-JSE HUN NO TIME
RACE: 42    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 69.  SZIGETI Ádám HUN-SPSC HUN 1:55.836  
2 (1) 80.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 1:55.953  
3 (3) 46.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:56.032  
4 (5) 36.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 1:56.916  
5 (4) 96.  CECH Danielius LTU LTU 2:02.629  
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 51    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 87.  BERZINS Reinis LAT LAT 1:44.862  
2 (2) 34.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:45.026  
3 (3) 70.  TALABOS Attila HUN-SPSC HUN 1:45.585  
4 (6) 35.  SAZAMA Jan CZE CZE 1:48.356  
5 (5) 67.  SIRÁLY Benő HUN-SPSC HUN 1:50.264  
6 (4) 79.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 1:50.412  
RACE: 52    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 69.  SZIGETI Ádám HUN-SPSC HUN 1:42.483  
2 (1) 75.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 1:42.501  
3 (2) 64.  BONTOVICS Balázs HUN-SPSC HUN 1:42.604  
4 (6) 46.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:42.631  
5 (3) 81.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 1:46.176  
6 (5) 80.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN NO TIME
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 58    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 96.  CECH Danielius LTU LTU 2:04.214  
2 (3) 44.  KÖVÉR Bálint HUN-JSE HUN 2:09.003  
3 (1) 65.  CSIZMADIA Márk HUN-SPSC HUN 2:20.016  
4 (4) 8.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 2:22.246  
RACE: 59    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 103.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 1:51.653  
2 (6) 36.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 1:52.444  
3 (4) 102.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 1:52.554  
4 (5) 128.  ZGOZNIK Lovro SLO SLO 1:52.602  
5 (1) 45.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 2:01.136  
6 (3) 6.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL 2:01.606  
RACE: 60    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 80.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 1:43.654  
2 (1) 46.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:43.740  
3 (3) 35.  SAZAMA Jan CZE CZE 1:45.039  
4 (2) 81.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 1:47.689  
5 (4) 67.  SIRÁLY Benő HUN-SPSC HUN 1:50.619  
6 (5) 79.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN NO TIME
RACE: 61    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 87.  BERZINS Reinis LAT LAT 1:42.454  
2 (5) 34.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:42.586  
3 (1) 69.  SZIGETI Ádám HUN-SPSC HUN 1:44.409  
4 (3) 64.  BONTOVICS Balázs HUN-SPSC HUN 1:44.613  
5 (2) 75.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 1:45.321  
6 (6) 70.  TALABOS Attila HUN-SPSC HUN 1:45.446  
 
2. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  500 m
RACE: 75    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 87.  BERZINS Reinis LAT LAT 48.537
2 (1) 79.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 53.827
3 (3) 103.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 54.009
RACE: 76    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 75.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 51.206
2 (4) 46.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 51.934
3 (3) 6.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL 53.183
4 (2) 65.  CSIZMADIA Márk HUN-SPSC HUN 1:04.846  
RACE: 77    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 64.  BONTOVICS Balázs HUN-SPSC HUN 52.432
2 (2) 35.  SAZAMA Jan CZE CZE 1:00.109  
3 (4) 44.  KÖVÉR Bálint HUN-JSE HUN 1:01.903  
4 (1) 128.  ZGOZNIK Lovro SLO SLO 1:07.081  
RACE: 78    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 80.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 52.045
2 (2) 70.  TALABOS Attila HUN-SPSC HUN 52.106
3 (1) 45.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 54.423
4 (4) 96.  CECH Danielius LTU LTU 59.739
RACE: 79    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 69.  SZIGETI Ádám HUN-SPSC HUN 51.009
2 (2) 81.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 52.064
3 (3) 102.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 54.331
4 (1) 8.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 1:03.357  
RACE: 80    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 34.  FAJKUS Radek CZE CZE 48.237
2 (1) 67.  SIRÁLY Benő HUN-SPSC HUN 52.973
3 (3) 36.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 54.227
 
JUNIOR D BOYS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 139    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 64.  BONTOVICS Balázs HUN-SPSC HUN 48.722
2 (1) 75.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 50.658
3 (3) 79.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 53.951
4 (4) 103.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 54.372
RACE: 140    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  SZIGETI Ádám HUN-SPSC HUN 49.414
2 (3) 36.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 53.798
3 (2) 80.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 57.898
4 (4) 35.  SAZAMA Jan CZE CZE 1:03.412  
RACE: 141    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 34.  FAJKUS Radek CZE CZE 47.605
2 (3) 70.  TALABOS Attila HUN-SPSC HUN 48.341
3 (2) 81.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 51.104
4 (4) 6.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL 1:01.611  
RACE: 142    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 87.  BERZINS Reinis LAT LAT 46.281
2 (2) 46.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 49.797
3 (4) 102.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 53.101
4 (3) 67.  SIRÁLY Benő HUN-SPSC HUN 53.242
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 151    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 34.  FAJKUS Radek CZE CZE 47.197
2 (2) 70.  TALABOS Attila HUN-SPSC HUN 47.814
3 (3) 69.  SZIGETI Ádám HUN-SPSC HUN 47.956
4 (4) 46.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 49.962
RACE: 152    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 87.  BERZINS Reinis LAT LAT 46.118
2 (2) 64.  BONTOVICS Balázs HUN-SPSC HUN 48.020
3 (3) 75.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 50.131
4 (4) 36.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 54.232
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  500 m
RACE: 163    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 128.  ZGOZNIK Lovro SLO SLO 53.772
2 (1) 65.  CSIZMADIA Márk HUN-SPSC HUN 1:05.125  
RACE: 164    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 45.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 53.181
2 (2) 96.  CECH Danielius LTU LTU 58.813
3 (4) 8.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 1:00.707  
4 (3) 44.  KÖVÉR Bálint HUN-JSE HUN 1:00.709  
RACE: 165    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  SIRÁLY Benő HUN-SPSC HUN 52.780
2 (4) 35.  SAZAMA Jan CZE CZE 52.874
3 (2) 103.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 53.389
4 (3) 6.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL 56.763
RACE: 166    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 80.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 51.429
2 (1) 81.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 52.173
3 (2) 102.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 52.370
4 (3) 79.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 52.526
RACE: 167    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  SZIGETI Ádám HUN-SPSC HUN 49.871
2 (3) 75.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 49.966
3 (2) 46.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 51.153
4 (4) 36.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 55.072
RACE: 168    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 87.  BERZINS Reinis LAT LAT 46.021
2 (2) 34.  FAJKUS Radek CZE CZE 46.964
3 (4) 64.  BONTOVICS Balázs HUN-SPSC HUN 49.190
4 (3) 70.  TALABOS Attila HUN-SPSC HUN 49.968
 
3. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  777 m
RACE: 186    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 34.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:23.846  
2 (3) 67.  SIRÁLY Benő HUN-SPSC HUN 1:24.559  
3 (1) 102.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 1:26.176  
RACE: 187    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 75.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 1:22.292  
2 (4) 46.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:22.429  
3 (2) 128.  ZGOZNIK Lovro SLO SLO 1:26.560  
4 (1) 96.  CECH Danielius LTU LTU 1:33.635  
RACE: 188    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  SZIGETI Ádám HUN-SPSC HUN 1:21.832  
2 (3) 81.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 1:22.705  
3 (4) 6.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL 1:24.381  
4 (2) 44.  KÖVÉR Bálint HUN-JSE HUN NO TIME
RACE: 189    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 64.  BONTOVICS Balázs HUN-SPSC HUN 1:23.793  
2 (3) 103.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 1:25.532  
3 (1) 36.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 1:25.694  
RACE: 190    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 80.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 1:24.294  
2 (4) 70.  TALABOS Attila HUN-SPSC HUN 1:24.514  
3 (1) 45.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:25.633  
4 (2) 8.  ZOTEV Kostadin BUL BUL NO TIME
RACE: 191    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 87.  BERZINS Reinis LAT LAT 1:22.962  
2 (3) 35.  SAZAMA Jan CZE CZE 1:24.705  
3 (2) 79.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 1:24.868  
4 (1) 65.  CSIZMADIA Márk HUN-SPSC HUN NO TIME
 
JUNIOR D BOYS  QUARTER-FINAL  777 m
RACE: 206    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 75.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 1:26.016  
2 (1) 69.  SZIGETI Ádám HUN-SPSC HUN 1:26.254  
3 (3) 79.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 1:28.306  
4 (4) 36.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 1:29.990  
RACE: 207    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 64.  BONTOVICS Balázs HUN-SPSC HUN 1:22.761  
2 (3) 35.  SAZAMA Jan CZE CZE 1:24.516  
3 (4) 103.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 1:24.898  
4 (2) 80.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN NO TIME
RACE: 208    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 34.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:22.022  
2 (3) 70.  TALABOS Attila HUN-SPSC HUN 1:22.532  
3 (1) 81.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 1:24.356  
4 (4) 45.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:24.573  
RACE: 209    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 87.  BERZINS Reinis LAT LAT 1:24.396  
2 (4) 67.  SIRÁLY Benő HUN-SPSC HUN 1:26.974  
- (1) 46.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN PEN. off track
- (3) 6.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL PEN. off track
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 218    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 34.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:17.757  
2 (2) 64.  BONTOVICS Balázs HUN-SPSC HUN 1:18.244  
3 (4) 75.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 1:19.684  
4 (3) 35.  SAZAMA Jan CZE CZE 1:25.189  
RACE: 219    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 87.  BERZINS Reinis LAT LAT 1:23.947  
2 (3) 69.  SZIGETI Ádám HUN-SPSC HUN 1:24.741  
3 (1) 70.  TALABOS Attila HUN-SPSC HUN 1:24.919  
4 (4) 67.  SIRÁLY Benő HUN-SPSC HUN 1:27.416  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  777 m
RACE: 235    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 8.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 1:40.075  
2 (1) 65.  CSIZMADIA Márk HUN-SPSC HUN 1:45.224  
RACE: 236    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 128.  ZGOZNIK Lovro SLO SLO 1:24.945  
2 (1) 102.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 1:25.997  
3 (3) 96.  CECH Danielius LTU LTU 1:33.609  
4 (4) 44.  KÖVÉR Bálint HUN-JSE HUN 1:37.221  
RACE: 237    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 80.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 1:27.398  
2 (2) 36.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 1:27.944  
RACE: 238    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 45.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 2:33.001  
2 (4) 79.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 2:35.034  
3 (3) 103.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 2:35.690  
4 (1) 81.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN NO TIME
RACE: 239    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 75.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 1:21.229  
2 (2) 70.  TALABOS Attila HUN-SPSC HUN 1:21.393  
3 (3) 35.  SAZAMA Jan CZE CZE 1:23.696  
4 (4) 67.  SIRÁLY Benő HUN-SPSC HUN 1:24.035  
RACE: 240    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 87.  BERZINS Reinis LAT LAT 1:18.811  
2 (1) 34.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:18.994  
3 (2) 64.  BONTOVICS Balázs HUN-SPSC HUN 1:20.044  
4 (4) 69.  SZIGETI Ádám HUN-SPSC HUN 1:21.188  



Danubia 6-Pannonia Open,SENIOR EUROPA CUP-3, Budapest, HUN, 13.02. - 15.02.2015


Overall Classification


JUNIOR D BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 87.  BERZINS Reinis LAT LAT 1. 1. 1. 102 3
2. 34.  FAJKUS Radek CZE CZE 2. 2. 2. 63 6
3. 64.  BONTOVICS Balázs HUN-SPSC HUN 4. 3. 3. 34 10
4. 69.  SZIGETI Ádám HUN-SPSC HUN 3. 5. 4. 21 12
5. 70.  TALABOS Attila HUN-SPSC HUN 6. 4. 6. 11 16
6. 75.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 5. 6. 5. 5 16
7. 80.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 7. 9. 13. 29
8. 35.  SAZAMA Jan CZE CZE 9. 14. 7. 30
9. 67.  SIRÁLY Benő HUN-SPSC HUN 11. 13. 8. 32
10. 81.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 10. 10. 12. 32
11. 79.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 12. 12. 10. 34
12. 46.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 8. 7. 21. 36
13. 36.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 14. 8. 14. 36
14. 103.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 13. 15. 11. 39
15. 102.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 15. 11. 16. 42
16. 45.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 17. 17. 9. 43
17. 128.  ZGOZNIK Lovro SLO SLO 16. 21. 15. 52
18. 96.  CECH Danielius LTU LTU 19. 18. 17. 54
19. 6.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL 18. 16. 22. 56
20. 44.  KÖVÉR Bálint HUN-JSE HUN 20. 20. 18. 58
21. 8.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 22. 19. 19. 60
22. 65.  CSIZMADIA Márk HUN-SPSC HUN 21. 22. 20. 63