16th Tisza Kupa Szeged, HUN, 01.03. - 03.03.2019


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1500 m
RACE: 24    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 29.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 2:51.121  
2 (5) 119.  ALBERT Katalin ROU-ISK ROU 2:54.655  
3 (2) 45.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 3:00.336  
4 (4) 11.  LEITER Zora HUN-DJKSE HUN 3:18.421  
5 (3) 133.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 3:20.727  
RACE: 25    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 66.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 3:04.217  
2 (1) 140.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 3:04.304  
3 (3) 4.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 3:05.025  
4 (2) 28.  FODOR Fruzsina HUN-JSE HUN 3:22.319  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1500 m
RACE: 50    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 11.  LEITER Zora HUN-DJKSE HUN 3:39.850  
2 (2) 133.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 3:39.979  
3 (3) 28.  FODOR Fruzsina HUN-JSE HUN 3:40.636  
RACE: 51    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 66.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 2:52.063  
2 (2) 119.  ALBERT Katalin ROU-ISK ROU 2:54.281  
3 (5) 140.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 2:54.295  
4 (6) 4.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 2:56.261  
5 (1) 29.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 2:57.098  
6 (3) 45.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 3:03.167  
 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 170    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 66.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 48.956
2 (4) 29.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 49.586
3 (1) 4.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 51.624
4 (2) 133.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 1:10.658  
RACE: 171    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 45.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 53.654
2 (3) 28.  FODOR Fruzsina HUN-JSE HUN 57.217
3 (2) 11.  LEITER Zora HUN-DJKSE HUN 57.775
4 (4) 140.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 59.434
5 (5) 119.  ALBERT Katalin ROU-ISK ROU 1:14.678  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 181    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 119.  ALBERT Katalin ROU-ISK ROU 50.070
2 (3) 140.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 51.304
3 (1) 4.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 51.429
4 (2) 11.  LEITER Zora HUN-DJKSE HUN 57.401
5 (4) 133.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 58.588
RACE: 182    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 66.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 48.639
2 (2) 29.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 48.725
3 (3) 45.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 53.489
4 (4) 28.  FODOR Fruzsina HUN-JSE HUN 56.930
 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 190    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 66.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:55.080  
2 (5) 140.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:57.820  
3 (4) 45.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 2:00.395  
4 (1) 28.  FODOR Fruzsina HUN-JSE HUN 2:09.728  
5 (3) 133.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 2:14.057  
RACE: 191    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 119.  ALBERT Katalin ROU-ISK ROU 1:48.114  
2 (4) 29.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:48.254  
3 (1) 4.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:51.544  
4 (3) 11.  LEITER Zora HUN-DJKSE HUN 2:09.077  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 240    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 4.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:47.741  
2 (2) 45.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 1:49.270  
3 (3) 11.  LEITER Zora HUN-DJKSE HUN 2:01.451  
4 (5) 133.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 2:02.744  
5 (4) 28.  FODOR Fruzsina HUN-JSE HUN 2:04.095  
RACE: 241    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 66.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:40.023  
2 (1) 119.  ALBERT Katalin ROU-ISK ROU 1:40.133  
3 (2) 29.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:40.840  
- (4) 140.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK PEN. no start



16th Tisza Kupa Szeged, HUN, 01.03. - 03.03.2019


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 66.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 119.  ALBERT Katalin ROU-ISK ROU 2. 5. 2. 47 9
3. 29.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 5. 2. 3. 39 10
4. 45.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 6. 3. 6. 19 15
5. 140.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 3. 6. 4. 16 13
6. 4.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 4. 7. 5. 15 16
7. 28.  FODOR Fruzsina HUN-JSE HUN 9. 4. 9. 8 22
8. 11.  LEITER Zora HUN-DJKSE HUN 7. 8. 7. 5 22
9. 133.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 8. 9. 8. 2 25