16th Tisza Kupa Szeged, HUN, 01.03. - 03.03.2019


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR F BOYS  HEATS  500 m
RACE: 11    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 80.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 1:01.782  
2 (1) 60.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 1:07.303  
3 (4) 40.  BALÁZS Levente HUN-JSE HUN 1:14.813  
4 (2) 110.  ASZTALOS Csongor Sebestyén HUN-TKKSE HUN 1:29.045  
5 (5) 112.  HORVÁTH András Boldizsár HUN-TKKSE HUN 1:32.170  
RACE: 12    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 96.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 1:03.862  
2 (2) 42.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 1:06.674  
3 (3) 153.  MEDVEĎ Andrej SVK-SKMA SVK 1:07.090  
4 (1) 61.  SZŰTS Gergely HUN-MTK HUN 1:16.425  
5 (5) 113.  SZALAI Dániel HUN-TKKSE HUN 1:28.334  
RACE: 13    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 27.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 54.379
2 (5) 41.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 1:03.581  
3 (3) 39.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 1:04.873  
4 (6) 97.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN 1:06.020  
5 (4) 21.  NAGY Csaba HUN-DJKSE HUN 1:35.505  
- (2) 111.  FARKAS SZÖRÉNYI Péter HUN-TKKSE HUN PEN. impeding
 
JUNIOR F BOYS  FINAL  500 m
RACE: 34    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 113.  SZALAI Dániel HUN-TKKSE HUN 1:21.193  
2 (3) 21.  NAGY Csaba HUN-DJKSE HUN 1:26.988  
3 (2) 112.  HORVÁTH András Boldizsár HUN-TKKSE HUN 1:30.797  
RACE: 35    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 1:04.913  
2 (2) 97.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN 1:05.616  
3 (3) 153.  MEDVEĎ Andrej SVK-SKMA SVK 1:07.372  
4 (4) 40.  BALÁZS Levente HUN-JSE HUN 1:12.103  
5 (5) 61.  SZŰTS Gergely HUN-MTK HUN 1:19.130  
6 (6) 110.  ASZTALOS Csongor Sebestyén HUN-TKKSE HUN 1:37.065  
RACE: 36    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 27.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 54.299
2 (2) 80.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 59.037
3 (5) 42.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 1:07.293  
4 (6) 60.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 1:08.644  
5 (3) 41.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 1:10.952  
6 (4) 96.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 1:17.680  
 
2. Distance 
JUNIOR F BOYS  HEATS  222 m
RACE: 77    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 96.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 27.676
2 (4) 61.  SZŰTS Gergely HUN-MTK HUN 29.423
3 (1) 42.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 29.620
4 (3) 113.  SZALAI Dániel HUN-TKKSE HUN 34.897
RACE: 78    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 80.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 27.486
2 (4) 39.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 28.722
3 (2) 153.  MEDVEĎ Andrej SVK-SKMA SVK 29.826
4 (1) 112.  HORVÁTH András Boldizsár HUN-TKKSE HUN 45.933
RACE: 79    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 27.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 25.324
2 (1) 97.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN 28.980
3 (3) 40.  BALÁZS Levente HUN-JSE HUN 32.253
4 (2) 111.  FARKAS SZÖRÉNYI Péter HUN-TKKSE HUN 34.361
RACE: 80    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 60.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 28.201
2 (2) 41.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 28.418
3 (3) 110.  ASZTALOS Csongor Sebestyén HUN-TKKSE HUN 37.586
4 (4) 21.  NAGY Csaba HUN-DJKSE HUN 38.486
 
JUNIOR F BOYS  SEMI-FINAL  222 m
RACE: 97    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 80.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 27.076
2 (2) 96.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 28.071
3 (3) 39.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 28.550
4 (4) 97.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN 28.949
RACE: 98    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 27.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 25.487
2 (3) 41.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 27.705
3 (4) 61.  SZŰTS Gergely HUN-MTK HUN 37.881
- (2) 60.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN PEN. impeding
 
JUNIOR F BOYS  FINAL  222 m
RACE: 110    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 111.  FARKAS SZÖRÉNYI Péter HUN-TKKSE HUN 34.472
2 (2) 113.  SZALAI Dániel HUN-TKKSE HUN 34.792
3 (3) 21.  NAGY Csaba HUN-DJKSE HUN 39.981
4 (4) 112.  HORVÁTH András Boldizsár HUN-TKKSE HUN 46.365
RACE: 111    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 42.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 30.472
2 (2) 153.  MEDVEĎ Andrej SVK-SKMA SVK 30.608
3 (3) 40.  BALÁZS Levente HUN-JSE HUN 31.270
4 (4) 110.  ASZTALOS Csongor Sebestyén HUN-TKKSE HUN 38.598
RACE: 112    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 61.  SZŰTS Gergely HUN-MTK HUN 29.809
2 (1) 39.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 29.980
3 (2) 97.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN 30.041
RACE: 113    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 27.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 25.066
2 (4) 96.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 26.737
3 (3) 41.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 27.009
4 (2) 80.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 27.098
 
3. Distance 
JUNIOR F BOYS  HEATS  333 m
RACE: 152    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 41.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 43.746
2 (1) 60.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 48.912
3 (4) 110.  ASZTALOS Csongor Sebestyén HUN-TKKSE HUN 1:04.249  
4 (2) 21.  NAGY Csaba HUN-DJKSE HUN 1:05.295  
RACE: 153    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 96.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 41.892
2 (1) 42.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 44.400
3 (4) 153.  MEDVEĎ Andrej SVK-SKMA SVK 44.510
4 (3) 113.  SZALAI Dániel HUN-TKKSE HUN 52.296
RACE: 154    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 27.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 36.573
2 (4) 61.  SZŰTS Gergely HUN-MTK HUN 45.370
3 (2) 40.  BALÁZS Levente HUN-JSE HUN 46.758
4 (1) 112.  HORVÁTH András Boldizsár HUN-TKKSE HUN 56.369
RACE: 155    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 80.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 41.087
2 (3) 97.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN 42.213
3 (4) 39.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 42.290
4 (1) 111.  FARKAS SZÖRÉNYI Péter HUN-TKKSE HUN 1:01.452  
 
JUNIOR F BOYS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 198    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 96.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 39.957
2 (1) 80.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 40.025
3 (4) 61.  SZŰTS Gergely HUN-MTK HUN 44.827
4 (3) 42.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 45.049
RACE: 199    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 27.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 36.411
2 (3) 41.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 40.616
3 (4) 60.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 41.181
4 (2) 97.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN 41.756
 
JUNIOR F BOYS  FINAL  333 m
RACE: 216    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 111.  FARKAS SZÖRÉNYI Péter HUN-TKKSE HUN 51.390
2 (1) 113.  SZALAI Dániel HUN-TKKSE HUN 52.545
3 (2) 112.  HORVÁTH András Boldizsár HUN-TKKSE HUN 1:01.475  
4 (4) 21.  NAGY Csaba HUN-DJKSE HUN 1:04.721  
RACE: 217    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 42.473
2 (2) 153.  MEDVEĎ Andrej SVK-SKMA SVK 43.195
3 (3) 40.  BALÁZS Levente HUN-JSE HUN 46.650
4 (4) 110.  ASZTALOS Csongor Sebestyén HUN-TKKSE HUN 1:00.029  
RACE: 218    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 97.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN 42.986
2 (4) 42.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 45.593
3 (1) 60.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 50.638
4 (3) 61.  SZŰTS Gergely HUN-MTK HUN 52.398
RACE: 219    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 27.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 36.223
2 (2) 96.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 39.508
3 (4) 41.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 39.676
4 (3) 80.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 39.825



16th Tisza Kupa Szeged, HUN, 01.03. - 03.03.2019


Overall Classification


JUNIOR F BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 27.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 96.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 6. 2. 2. 45 10
3. 80.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 2. 4. 4. 37 10
4. 41.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 5. 3. 3. 31 11
5. 42.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 3. 9. 6. 16 18
6. 60.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 4. 8. 7. 10 19
7. 97.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN 8. 7. 5. 8 20
8. 61.  SZŰTS Gergely HUN-MTK HUN 11. 5. 8. 6 24
9. 39.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 7. 6. 9. 5 22
10. 153.  MEDVEĎ Andrej SVK-SKMA SVK 9. 10. 10. 29
11. 40.  BALÁZS Levente HUN-JSE HUN 10. 11. 11. 32
12. 110.  ASZTALOS Csongor Sebestyén HUN-TKKSE HUN 12. 12. 12. 36
13. 113.  SZALAI Dániel HUN-TKKSE HUN 13. 14. 14. 41
14. 111.  FARKAS SZÖRÉNYI Péter HUN-TKKSE HUN 16. 13. 13. 42
15. 21.  NAGY Csaba HUN-DJKSE HUN 14. 15. 16. 45
16. 112.  HORVÁTH András Boldizsár HUN-TKKSE HUN 15. 16. 15. 46