16th Tisza Kupa Szeged, HUN, 01.03. - 03.03.2019


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 1    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 6.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:53.749  
2 (2) 99.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:53.874  
3 (4) 120.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:55.528  
4 (1) 84.  VANCSÓ Rebeka HUN-TDKE HUN 1:59.517  
5 (3) 142.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 1:59.955  
RACE: 2    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 5.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:58.784  
2 (4) 68.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:59.510  
3 (2) 13.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 2:00.435  
4 (3) 83.  PALAKOVICS Fanni HUN-TDKE HUN 2:09.482  
RACE: 3    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 32.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:54.631  
2 (2) 67.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:54.665  
3 (4) 145.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:54.818  
4 (1) 98.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 1:58.568  
5 (5) 122.  KÓTAI Nóra ROU-ISK ROU 2:00.984  
RACE: 4    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 121.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 1:51.225  
2 (2) 143.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 1:51.647  
3 (3) 100.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:52.970  
4 (5) 31.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:53.023  
5 (4) 12.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 1:59.406  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 20    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 145.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:44.690  
2 (3) 32.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:44.904  
3 (2) 99.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:45.090  
4 (4) 67.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:47.449  
5 (6) 120.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:54.143  
6 (1) 6.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 2:03.087  
RACE: 21    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 143.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 1:49.686  
2 (1) 121.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 1:49.802  
3 (5) 68.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:49.890  
4 (4) 5.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:49.944  
5 (6) 13.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 1:52.286  
6 (3) 100.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:58.032  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 43    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 98.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 1:53.785  
2 (1) 31.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:54.075  
3 (6) 122.  KÓTAI Nóra ROU-ISK ROU 1:56.715  
4 (4) 84.  VANCSÓ Rebeka HUN-TDKE HUN 1:56.836  
5 (7) 83.  PALAKOVICS Fanni HUN-TDKE HUN 2:00.651  
6 (5) 142.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 2:01.349  
7 (3) 12.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 2:05.036  
RACE: 44    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:48.414  
2 (6) 6.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:48.595  
3 (2) 5.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:51.577  
4 (3) 13.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 1:52.565  
5 (4) 120.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:52.837  
6 (5) 100.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 2:00.721  
RACE: 45    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 145.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:43.858  
2 (3) 99.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:44.044  
3 (2) 32.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:46.054  
4 (6) 68.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:48.941  
5 (4) 143.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 2:12.355  
- (5) 121.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU PEN. impeding
 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 63    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 121.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 52.206
2 (2) 84.  VANCSÓ Rebeka HUN-TDKE HUN 53.904
3 (1) 31.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 55.206
4 (4) 143.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 1:10.076  
RACE: 64    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 99.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 51.373
2 (1) 5.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 53.750
3 (3) 12.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 56.810
4 (2) 122.  KÓTAI Nóra ROU-ISK ROU 56.885
RACE: 65    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 145.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 50.160
2 (3) 120.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 52.453
3 (1) 13.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 53.137
RACE: 66    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 6.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 52.772
2 (4) 98.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 52.848
3 (2) 68.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 52.969
4 (1) 83.  PALAKOVICS Fanni HUN-TDKE HUN 59.113
RACE: 67    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 51.822
2 (3) 32.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 51.945
3 (2) 100.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 55.504
4 (4) 142.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 1:13.573  
 
JUNIOR D GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 88    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 121.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 52.277
2 (3) 5.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 53.046
3 (4) 84.  VANCSÓ Rebeka HUN-TDKE HUN 53.955
4 (1) 67.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:04.128  
RACE: 89    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 99.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 50.862
2 (3) 98.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 51.235
3 (4) 68.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 51.425
4 (2) 6.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 52.145
RACE: 90    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 145.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 49.440
2 (2) 32.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 49.691
3 (3) 120.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 52.494
4 (4) 13.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 53.354
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 103    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 99.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 50.526
2 (3) 120.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 51.519
3 (4) 5.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 52.887
4 (2) 121.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU NO TIME finished
RACE: 104    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 145.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 49.511
2 (2) 32.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 49.779
3 (3) 98.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 52.077
4 (4) 68.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 52.236
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 123    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 143.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 54.319
2 (1) 83.  PALAKOVICS Fanni HUN-TDKE HUN 59.165
3 (3) 142.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 59.329
RACE: 124    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 100.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 55.462
2 (3) 12.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 55.529
3 (1) 31.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 55.577
4 (4) 122.  KÓTAI Nóra ROU-ISK ROU 55.726
RACE: 125    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 67.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 51.839
2 (1) 6.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 52.032
3 (2) 13.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 54.564
4 (3) 84.  VANCSÓ Rebeka HUN-TDKE HUN 54.813
RACE: 126    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 98.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 52.033
2 (2) 68.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 52.159
3 (3) 5.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 52.585
4 (4) 121.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 53.176
RACE: 127    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 145.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 49.283
2 (2) 32.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 49.480
3 (3) 99.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 49.700
4 (4) 120.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 52.488
 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 138    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 67.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:20.860  
2 (3) 99.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:20.922  
3 (4) 6.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:21.093  
4 (1) 142.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 1:33.045  
RACE: 139    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 98.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 1:31.539  
2 (3) 120.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:31.737  
3 (4) 31.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:32.329  
4 (2) 12.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 1:37.632  
RACE: 140    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 145.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:24.480  
2 (1) 5.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:27.208  
3 (2) 13.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 1:28.381  
RACE: 141    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 32.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:30.926  
2 (3) 121.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 1:31.140  
3 (2) 100.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:32.451  
4 (1) 83.  PALAKOVICS Fanni HUN-TDKE HUN 1:43.462  
RACE: 142    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 143.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 1:24.915  
2 (3) 68.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:25.005  
3 (4) 84.  VANCSÓ Rebeka HUN-TDKE HUN 1:25.495  
4 (2) 122.  KÓTAI Nóra ROU-ISK ROU 1:26.018  
 
JUNIOR D GIRLS  QUARTER-FINAL  777 m
RACE: 163    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 32.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:26.803  
2 (3) 121.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 1:27.340  
3 (4) 120.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:27.565  
4 (1) 143.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 1:27.671  
RACE: 164    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 145.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:20.528  
2 (1) 6.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:20.882  
3 (4) 98.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 1:21.254  
4 (3) 5.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:26.108  
RACE: 165    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:20.743  
2 (2) 99.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:20.886  
3 (3) 68.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:21.125  
4 (4) 84.  VANCSÓ Rebeka HUN-TDKE HUN 1:25.603  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 204    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:20.188  
2 (2) 6.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:20.452  
3 (4) 32.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:20.601  
4 (3) 98.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN NO TIME finished
RACE: 205    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 145.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:20.051  
2 (2) 99.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:20.200  
3 (4) 121.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 1:21.015  
4 (3) 68.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:26.722  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 229    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 12.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 1:30.346  
2 (3) 83.  PALAKOVICS Fanni HUN-TDKE HUN 1:31.711  
3 (1) 142.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 1:32.455  
RACE: 230    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 13.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 1:27.513  
2 (3) 31.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:27.782  
3 (1) 122.  KÓTAI Nóra ROU-ISK ROU 1:28.338  
4 (4) 100.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:29.465  
RACE: 231    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 143.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 1:24.542  
2 (3) 120.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:24.700  
3 (2) 5.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:25.206  
4 (1) 84.  VANCSÓ Rebeka HUN-TDKE HUN 1:28.933  
RACE: 232    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 32.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:25.919  
2 (2) 121.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 1:26.068  
3 (3) 68.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:26.707  
4 (4) 98.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN NO TIME finished
RACE: 233    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 145.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:20.068  
2 (2) 67.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:20.172  
3 (3) 99.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:20.289  
4 (4) 6.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:20.410  



16th Tisza Kupa Szeged, HUN, 01.03. - 03.03.2019


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 145.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1. 1. 1. 102 3
2. 99.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 2. 3. 3. 47 8
3. 32.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 3. 2. 5. 39 10
4. 67.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 7. 9. 2. 23 18
5. 68.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 4. 6. 7. 13 17
6. 6.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 8. 10. 4. 9 22
7. 120.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 11. 4. 10. 8 25
8. 121.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 6. 8. 6. 6 20
9. 98.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 13. 5. 8. 6 26
10. 143.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 5. 17. 9. 5 31
11. 5.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 9. 7. 11. 2 27
12. 13.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 10. 11. 13. 34
13. 84.  VANCSÓ Rebeka HUN-TDKE HUN 16. 12. 12. 40
14. 100.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 12. 13. 16. 41
15. 31.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 14. 15. 14. 43
16. 122.  KÓTAI Nóra ROU-ISK ROU 15. 16. 15. 46
17. 12.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 19. 14. 17. 50
18. 83.  PALAKOVICS Fanni HUN-TDKE HUN 17. 18. 18. 53
19. 142.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 18. 19. 19. 56