16th Tisza Kupa Szeged, HUN, 01.03. - 03.03.2019


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 14    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 147.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:26.409  
2 (4) 124.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 1:27.750  
3 (6) 125.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 1:29.680  
4 (5) 90.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 1:30.070  
5 (2) 87.  KOVÁTS Kinga HUN-TDKE HUN 1:37.767  
6 (1) 69.  KONKOLY Sára HUN-SZKE HUN 1:49.642  
RACE: 15    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (7) 86.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 1:29.733  
2 (3) 70.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 1:29.931  
3 (6) 123.  FERENCZ Vivien ROU-ISK ROU 1:30.290  
4 (1) 8.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 1:30.864  
5 (2) 146.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 1:31.043  
6 (4) 47.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 1:32.455  
7 (5) 88.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 1:35.820  
RACE: 16    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 148.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 1:30.481  
2 (4) 85.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 1:30.606  
3 (1) 126.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 1:30.745  
4 (5) 89.  MÓROTZ Zsuzsanna HUN-TDKE HUN 1:42.272  
5 (6) 134.  LUTERÁNOVÁ Nina SVK-PRK SVK 1:55.618  
6 (3) 101.  TÓTH Vivien HUN-TKKSE HUN 1:58.118  
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 37    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 146.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 1:34.644  
2 (3) 88.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 1:34.932  
3 (2) 47.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 1:35.477  
4 (5) 69.  KONKOLY Sára HUN-SZKE HUN 1:45.010  
5 (4) 87.  KOVÁTS Kinga HUN-TDKE HUN 1:47.587  
6 (6) 134.  LUTERÁNOVÁ Nina SVK-PRK SVK 1:54.465  
7 (7) 101.  TÓTH Vivien HUN-TKKSE HUN 1:57.710  
RACE: 38    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 90.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 1:30.597  
2 (3) 123.  FERENCZ Vivien ROU-ISK ROU 1:31.506  
3 (5) 8.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 1:34.387  
4 (4) 126.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 1:39.311  
5 (6) 89.  MÓROTZ Zsuzsanna HUN-TDKE HUN 1:41.822  
6 (1) 125.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 1:43.569  
RACE: 39    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 147.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:26.212  
2 (2) 124.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 1:27.790  
3 (3) 86.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 1:27.981  
4 (4) 70.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 1:29.882  
5 (6) 85.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 1:32.414  
6 (5) 148.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 1:50.236  
 
2. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  333 m
RACE: 58    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 124.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 38.954
2 (1) 8.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 39.209
3 (4) 88.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 41.373
4 (3) 101.  TÓTH Vivien HUN-TKKSE HUN 48.443
RACE: 59    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 147.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 38.218
2 (1) 126.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 39.800
3 (3) 89.  MÓROTZ Zsuzsanna HUN-TDKE HUN 42.069
RACE: 60    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 85.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 37.627
2 (2) 47.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 37.701
3 (4) 148.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 37.952
4 (3) 69.  KONKOLY Sára HUN-SZKE HUN 42.060
RACE: 61    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 70.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 36.743
2 (2) 125.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 37.886
3 (1) 90.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 38.054
4 (4) 87.  KOVÁTS Kinga HUN-TDKE HUN 40.758
RACE: 62    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 86.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 37.546
2 (4) 123.  FERENCZ Vivien ROU-ISK ROU 38.695
3 (3) 146.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 38.976
4 (1) 134.  LUTERÁNOVÁ Nina SVK-PRK SVK 48.949
 
JUNIOR E GIRLS  QUARTER-FINAL  333 m
RACE: 81    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 147.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 37.396
2 (1) 85.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 38.061
3 (4) 126.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 38.940
4 (3) 8.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 39.062
RACE: 82    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 86.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 37.036
2 (3) 123.  FERENCZ Vivien ROU-ISK ROU 38.134
3 (4) 124.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 38.227
4 (2) 148.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 38.457
RACE: 83    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 90.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 37.689
2 (3) 125.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 37.872
3 (2) 47.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 38.561
4 (1) 70.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 54.995
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 99    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 124.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 37.726
2 (2) 90.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 37.822
3 (1) 147.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 37.983
4 (3) 123.  FERENCZ Vivien ROU-ISK ROU 38.585
RACE: 100    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 86.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 37.657
2 (3) 85.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 37.734
3 (4) 47.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 38.283
4 (2) 125.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 45.603
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  333 m
RACE: 114    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  KONKOLY Sára HUN-SZKE HUN 42.470
2 (2) 101.  TÓTH Vivien HUN-TKKSE HUN 47.380
3 (3) 134.  LUTERÁNOVÁ Nina SVK-PRK SVK 58.630
RACE: 115    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 146.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 39.910
2 (4) 89.  MÓROTZ Zsuzsanna HUN-TDKE HUN 42.086
3 (3) 88.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 42.121
4 (2) 87.  KOVÁTS Kinga HUN-TDKE HUN 42.287
RACE: 116    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 70.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 36.991
2 (1) 148.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 37.984
3 (3) 8.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 39.335
4 (2) 126.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 39.615
RACE: 117    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 147.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 36.994
2 (4) 125.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 37.508
3 (3) 123.  FERENCZ Vivien ROU-ISK ROU 37.658
4 (2) 47.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 37.893
RACE: 118    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 124.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 37.510
2 (4) 90.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 38.348
3 (3) 85.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 45.275
4 (1) 86.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 45.833
 
3. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 133    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 148.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 57.931
2 (4) 90.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 58.396
3 (2) 8.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 58.770
4 (1) 134.  LUTERÁNOVÁ Nina SVK-PRK SVK 1:01.760  
RACE: 134    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 70.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 56.321
2 (3) 85.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 57.446
3 (1) 126.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 58.046
4 (4) 87.  KOVÁTS Kinga HUN-TDKE HUN 1:00.461  
RACE: 135    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 124.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 57.078
2 (1) 47.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 57.198
3 (3) 88.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 1:01.166  
RACE: 136    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 123.  FERENCZ Vivien ROU-ISK ROU 57.251
2 (1) 146.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 59.544
3 (4) 69.  KONKOLY Sára HUN-SZKE HUN 1:04.380  
- (2) 86.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN PEN. no start
RACE: 137    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 147.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 55.088
2 (1) 125.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 55.249
3 (3) 89.  MÓROTZ Zsuzsanna HUN-TDKE HUN 1:04.516  
4 (2) 101.  TÓTH Vivien HUN-TKKSE HUN 1:21.041  
 
JUNIOR E GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 156    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 124.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 56.368
2 (2) 123.  FERENCZ Vivien ROU-ISK ROU 56.480
3 (3) 90.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 56.768
4 (4) 146.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 58.311
RACE: 157    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 70.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 55.969
2 (3) 148.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 56.815
3 (2) 85.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 57.822
4 (4) 126.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 59.393
RACE: 158    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 147.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 54.731
2 (3) 47.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 54.901
3 (2) 125.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 54.942
4 (4) 8.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 1:00.187  
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 200    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 70.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 54.618
2 (4) 124.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 54.696
3 (2) 125.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 54.918
4 (1) 47.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 55.406
RACE: 201    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 147.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 54.903
2 (2) 123.  FERENCZ Vivien ROU-ISK ROU 56.109
3 (3) 90.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 56.393
4 (4) 148.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 57.340
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 220    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 134.  LUTERÁNOVÁ Nina SVK-PRK SVK 1:10.651  
2 (2) 101.  TÓTH Vivien HUN-TKKSE HUN 1:11.251  
RACE: 221    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 88.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 1:02.227  
2 (4) 89.  MÓROTZ Zsuzsanna HUN-TDKE HUN 1:03.357  
3 (1) 87.  KOVÁTS Kinga HUN-TDKE HUN 1:03.435  
4 (3) 69.  KONKOLY Sára HUN-SZKE HUN 1:13.068  
RACE: 222    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 85.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 58.180
2 (3) 126.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 58.331
3 (2) 146.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 58.745
4 (4) 8.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 58.934
RACE: 223    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 125.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 55.916
2 (4) 148.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 56.087
3 (3) 90.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 56.271
4 (2) 47.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 56.530
RACE: 224    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 124.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 56.178
2 (4) 123.  FERENCZ Vivien ROU-ISK ROU 57.742
3 (1) 70.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 1:14.692  
- (3) 147.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK PEN. no finish



16th Tisza Kupa Szeged, HUN, 01.03. - 03.03.2019


Overall Classification


JUNIOR E GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 124.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 2. 1. 1. 89 4
2. 147.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1. 5. 4. 44 10
3. 90.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 7. 2. 7. 25 16
4. 123.  FERENCZ Vivien ROU-ISK ROU 8. 7. 2. 24 17
5. 70.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 4. 9. 3. 21 16
6. 86.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 3. 4. 19. 21 26
7. 85.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 5. 3. 9. 18 17
8. 125.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 12. 6. 5. 8 23
9. 148.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 6. 10. 6. 6 22
10. 47.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 15. 8. 8. 2 31
11. 8.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 9. 11. 12. 32
12. 126.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 10. 12. 10. 32
13. 146.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 13. 13. 11. 37
14. 89.  MÓROTZ Zsuzsanna HUN-TDKE HUN 11. 14. 14. 39
15. 88.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 14. 15. 13. 42
16. 87.  KOVÁTS Kinga HUN-TDKE HUN 17. 16. 15. 48
17. 69.  KONKOLY Sára HUN-SZKE HUN 16. 17. 16. 49
18. 134.  LUTERÁNOVÁ Nina SVK-PRK SVK 18. 19. 17. 54
19. 101.  TÓTH Vivien HUN-TKKSE HUN 19. 18. 18. 55