Slovak Open, Danubia Series, Spisska Nova Ves, SVK, 17.12. - 19.12.2010
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 59 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 12. | PENCHEVA Zornica | BUL | 2:51.263 | ||
2 | (5) | 53. | DZHUSTROVA Lilia | BUL-SCIS | 2:51.290 | ||
3 | (4) | 86. | KAN Burcu | TUR | 2:52.757 | ||
4 | (3) | 61. | ZDRAVKOVA Stefani | BUL-ICP | 2:53.431 | ||
5 | (1) | 109. | DRZYMAŁA-GÓŹDŹ Aleksandra | POL-WMKS | 3:07.067 | ||
RACE: 60 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 15. | SEREIKAITE Agne | LTU | 2:46.480 | ||
2 | (5) | 115. | ILIJIĆ Lucija Ana | CRO-MET | 2:47.683 | ||
3 | (3) | 54. | DIMITROVA Rumiana | BUL-SCIS | 2:48.063 | ||
4 | (2) | 124. | KUSTRA Maja | POL-MOSIR | 3:09.236 | ||
5 | (4) | 107. | ZAWISTOWSKA Kamila | POL-WMKS | 3:24.618 | ||
RACE: 61 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 156. | BALÁZS Tünde | ROU | 2:49.426 | ||
2 | (1) | 131. | PROKOPOVA Klara | CZE-NACH | 2:49.576 | ||
3 | (2) | 108. | KOWALSKA Anna | POL-WMKS | 3:05.740 | ||
4 | (5) | 79. | CIWONIUK Adrianna | POL-JUV | 3:08.600 | advanced | |
- | (3) | 104. | ZAVADECKA Anzelika | LAT | - | impeding | |
RACE: 62 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 71. | ROSZKOWSKA Patrycja | POL-JUV | 2:48.697 | ||
2 | (1) | 103. | URTÁNE Ilze | LAT | 2:49.527 | ||
3 | (2) | 62. | SPACKOVÁ Simona | CZE-STCZ | 2:51.717 | ||
4 | (5) | 139. | KŁOSIŃSKA Natalia | POL-ORZEL | 2:52.066 | ||
5 | (3) | 116. | RELJANOVIC Marta | CRO-MET | 3:10.025 | ||
JUNIOR B WOMEN SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 71 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 71. | ROSZKOWSKA Patrycja | POL-JUV | 2:36.268 | ||
2 | (3) | 156. | BALÁZS Tünde | ROU | 2:36.325 | ||
3 | (4) | 103. | URTÁNE Ilze | LAT | 2:37.135 | ||
4 | (5) | 131. | PROKOPOVA Klara | CZE-NACH | 2:37.248 | ||
5 | (6) | 86. | KAN Burcu | TUR | 2:44.508 | ||
6 | (1) | 54. | DIMITROVA Rumiana | BUL-SCIS | 2:45.785 | ||
RACE: 72 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 15. | SEREIKAITE Agne | LTU | 2:32.132 | ||
2 | (2) | 115. | ILIJIĆ Lucija Ana | CRO-MET | 2:37.971 | ||
3 | (4) | 53. | DZHUSTROVA Lilia | BUL-SCIS | 2:39.291 | ||
4 | (5) | 62. | SPACKOVÁ Simona | CZE-STCZ | 2:40.448 | ||
5 | (3) | 12. | PENCHEVA Zornica | BUL | 2:50.144 | ||
6 | (7) | 79. | CIWONIUK Adrianna | POL-JUV | 3:08.234 | ||
7 | (6) | 108. | KOWALSKA Anna | POL-WMKS | 3:08.790 | ||
JUNIOR B WOMEN FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 86 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 15. | SEREIKAITE Agne | LTU | 2:32.201 | ||
2 | (2) | 71. | ROSZKOWSKA Patrycja | POL-JUV | 2:32.223 | ||
3 | (5) | 115. | ILIJIĆ Lucija Ana | CRO-MET | 2:41.718 | ||
4 | (4) | 103. | URTÁNE Ilze | LAT | 2:44.036 | ||
5 | (6) | 53. | DZHUSTROVA Lilia | BUL-SCIS | 2:45.330 | ||
6 | (3) | 156. | BALÁZS Tünde | ROU | 4:04.579 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN HEATS 500 m | |||||||
RACE: 102 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 156. | BALÁZS Tünde | ROU | 50.574 | ||
2 | (1) | 53. | DZHUSTROVA Lilia | BUL-SCIS | 50.708 | ||
3 | (2) | 61. | ZDRAVKOVA Stefani | BUL-ICP | 54.320 | ||
4 | (3) | 124. | KUSTRA Maja | POL-MOSIR | 55.962 | ||
RACE: 103 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 139. | KŁOSIŃSKA Natalia | POL-ORZEL | 51.931 | ||
2 | (1) | 131. | PROKOPOVA Klara | CZE-NACH | 52.015 | ||
3 | (4) | 103. | URTÁNE Ilze | LAT | 52.134 | ||
4 | (3) | 109. | DRZYMAŁA-GÓŹDŹ Aleksandra | POL-WMKS | 55.434 | ||
RACE: 104 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 15. | SEREIKAITE Agne | LTU | 49.696 | ||
2 | (2) | 54. | DIMITROVA Rumiana | BUL-SCIS | 50.224 | ||
3 | (1) | 104. | ZAVADECKA Anzelika | LAT | 51.339 | ||
4 | (4) | 86. | KAN Burcu | TUR | 54.710 | ||
RACE: 105 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 115. | ILIJIĆ Lucija Ana | CRO-MET | 51.789 | ||
2 | (4) | 79. | CIWONIUK Adrianna | POL-JUV | 52.241 | ||
3 | (2) | 62. | SPACKOVÁ Simona | CZE-STCZ | 53.302 | ||
4 | (3) | 107. | ZAWISTOWSKA Kamila | POL-WMKS | 1:24.000 | ||
RACE: 106 HEAT: 5 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 12. | PENCHEVA Zornica | BUL | 50.992 | ||
2 | (2) | 71. | ROSZKOWSKA Patrycja | POL-JUV | 51.316 | ||
3 | (3) | 108. | KOWALSKA Anna | POL-WMKS | 51.906 | ||
4 | (1) | 116. | RELJANOVIC Marta | CRO-MET | 59.754 | ||
JUNIOR B WOMEN QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 163 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 139. | KŁOSIŃSKA Natalia | POL-ORZEL | 50.883 | ||
2 | (2) | 115. | ILIJIĆ Lucija Ana | CRO-MET | 51.452 | ||
3 | (4) | 79. | CIWONIUK Adrianna | POL-JUV | 51.571 | ||
4 | (1) | 53. | DZHUSTROVA Lilia | BUL-SCIS | 1:13.029 | ||
RACE: 164 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 15. | SEREIKAITE Agne | LTU | 48.592 | ||
2 | (2) | 12. | PENCHEVA Zornica | BUL | 49.564 | ||
3 | (3) | 104. | ZAVADECKA Anzelika | LAT | 51.139 | ||
4 | (4) | 131. | PROKOPOVA Klara | CZE-NACH | 51.200 | ||
RACE: 165 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 156. | BALÁZS Tünde | ROU | 49.160 | ||
2 | (1) | 54. | DIMITROVA Rumiana | BUL-SCIS | 49.409 | ||
3 | (3) | 71. | ROSZKOWSKA Patrycja | POL-JUV | 49.808 | ||
4 | (4) | 108. | KOWALSKA Anna | POL-WMKS | 50.680 | ||
JUNIOR B WOMEN SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 180 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 54. | DIMITROVA Rumiana | BUL-SCIS | 50.267 | ||
2 | (4) | 115. | ILIJIĆ Lucija Ana | CRO-MET | 51.308 | ||
3 | (3) | 139. | KŁOSIŃSKA Natalia | POL-ORZEL | 1:12.256 | advanced | |
- | (2) | 71. | ROSZKOWSKA Patrycja | POL-JUV | - | impeding | |
RACE: 181 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 15. | SEREIKAITE Agne | LTU | 47.818 | ||
2 | (2) | 156. | BALÁZS Tünde | ROU | 48.391 | ||
3 | (3) | 12. | PENCHEVA Zornica | BUL | 48.872 | ||
4 | (4) | 104. | ZAVADECKA Anzelika | LAT | 51.898 | ||
JUNIOR B WOMEN FINAL 500 m | |||||||
RACE: 194 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 15. | SEREIKAITE Agne | LTU | 47.148 | ||
2 | (2) | 156. | BALÁZS Tünde | ROU | 47.673 | ||
3 | (3) | 54. | DIMITROVA Rumiana | BUL-SCIS | 48.863 | ||
4 | (5) | 139. | KŁOSIŃSKA Natalia | POL-ORZEL | 49.163 | ||
5 | (4) | 115. | ILIJIĆ Lucija Ana | CRO-MET | 1:01.292 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 210 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 115. | ILIJIĆ Lucija Ana | CRO-MET | 1:45.636 | ||
2 | (4) | 104. | ZAVADECKA Anzelika | LAT | 1:50.083 | ||
3 | (3) | 124. | KUSTRA Maja | POL-MOSIR | 1:57.007 | ||
4 | (2) | 139. | KŁOSIŃSKA Natalia | POL-ORZEL | 2:26.860 | ||
RACE: 211 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 156. | BALÁZS Tünde | ROU | 1:51.990 | ||
2 | (3) | 12. | PENCHEVA Zornica | BUL | 1:52.062 | ||
3 | (4) | 62. | SPACKOVÁ Simona | CZE-STCZ | 1:52.310 | ||
4 | (2) | 109. | DRZYMAŁA-GÓŹDŹ Aleksandra | POL-WMKS | 2:13.662 | ||
RACE: 212 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 53. | DZHUSTROVA Lilia | BUL-SCIS | 1:45.854 | ||
2 | (1) | 71. | ROSZKOWSKA Patrycja | POL-JUV | 1:49.099 | ||
3 | (3) | 108. | KOWALSKA Anna | POL-WMKS | 1:55.455 | ||
4 | (4) | 116. | RELJANOVIC Marta | CRO-MET | 2:05.147 | ||
RACE: 213 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 103. | URTÁNE Ilze | LAT | 1:47.361 | ||
2 | (4) | 54. | DIMITROVA Rumiana | BUL-SCIS | 1:48.007 | ||
3 | (1) | 86. | KAN Burcu | TUR | 1:49.443 | ||
- | (2) | 61. | ZDRAVKOVA Stefani | BUL-ICP | - | off track | |
RACE: 214 HEAT: 5 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 15. | SEREIKAITE Agne | LTU | 1:45.004 | ||
2 | (1) | 79. | CIWONIUK Adrianna | POL-JUV | 1:45.379 | ||
3 | (4) | 131. | PROKOPOVA Klara | CZE-NACH | 1:45.672 | ||
4 | (2) | 107. | ZAWISTOWSKA Kamila | POL-WMKS | 2:08.286 | ||
JUNIOR B WOMEN QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 230 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 12. | PENCHEVA Zornica | BUL | 1:43.002 | ||
2 | (2) | 131. | PROKOPOVA Klara | CZE-NACH | 1:43.263 | ||
3 | (1) | 115. | ILIJIĆ Lucija Ana | CRO-MET | 2:03.033 | advanced | |
4 | (3) | 71. | ROSZKOWSKA Patrycja | POL-JUV | 2:10.820 | ||
RACE: 231 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 156. | BALÁZS Tünde | ROU | 1:46.084 | ||
2 | (2) | 54. | DIMITROVA Rumiana | BUL-SCIS | 1:46.656 | ||
3 | (3) | 104. | ZAVADECKA Anzelika | LAT | 1:46.780 | ||
- | (1) | 79. | CIWONIUK Adrianna | POL-JUV | - | off track | |
RACE: 232 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 15. | SEREIKAITE Agne | LTU | 1:38.217 | ||
2 | (3) | 103. | URTÁNE Ilze | LAT | 1:45.514 | ||
3 | (4) | 86. | KAN Burcu | TUR | 1:50.969 | ||
4 | (2) | 53. | DZHUSTROVA Lilia | BUL-SCIS | 1:51.723 | ||
JUNIOR B WOMEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 258 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 156. | BALÁZS Tünde | ROU | 1:42.104 | ||
2 | (1) | 12. | PENCHEVA Zornica | BUL | 1:42.267 | ||
3 | (4) | 115. | ILIJIĆ Lucija Ana | CRO-MET | 1:44.025 | ||
4 | (3) | 104. | ZAVADECKA Anzelika | LAT | 1:45.744 | ||
RACE: 259 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 15. | SEREIKAITE Agne | LTU | 1:37.040 | ||
2 | (3) | 103. | URTÁNE Ilze | LAT | 1:43.065 | ||
3 | (4) | 54. | DIMITROVA Rumiana | BUL-SCIS | 1:43.477 | ||
4 | (5) | 86. | KAN Burcu | TUR | 1:59.996 | ||
5 | (2) | 131. | PROKOPOVA Klara | CZE-NACH | 2:00.093 | ||
JUNIOR B WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 278 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 15. | SEREIKAITE Agne | LTU | 1:43.866 | ||
2 | (2) | 156. | BALÁZS Tünde | ROU | 1:44.715 | ||
3 | (3) | 12. | PENCHEVA Zornica | BUL | 1:45.649 | ||
4 | (4) | 103. | URTÁNE Ilze | LAT | 1:46.371 |
Slovak Open, Danubia Series, Spisska Nova Ves, SVK, 17.12. - 19.12.2010
Overall Classification
JUNIOR B WOMEN | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 15. | SEREIKAITE Agne | LTU | 1. 1. 1. | 102 | 3 | |
2. | 156. | BALÁZS Tünde | ROU | 6. 2. 2. | 45 | 10 | |
3. | 71. | ROSZKOWSKA Patrycja | POL-JUV | 2. 8. 11. | 21 | 21 | |
4. | 115. | ILIJIĆ Lucija Ana | CRO-MET | 3. 5. 6. | 18 | 14 | |
5. | 103. | URTÁNE Ilze | LAT | 4. 13. 4. | 16 | 21 | |
6. | 12. | PENCHEVA Zornica | BUL | 9. 6. 3. | 13 | 18 | |
7. | 54. | DIMITROVA Rumiana | BUL-SCIS | 11. 3. 5. | 13 | 19 | |
8. | 139. | KŁOSIŃSKA Natalia | POL-ORZEL | 14. 4. 19. | 8 | 37 | |
9. | 53. | DZHUSTROVA Lilia | BUL-SCIS | 5. 10. 10. | 5 | 25 | |
10. | 131. | PROKOPOVA Klara | CZE-NACH | 7. 11. 9. | 27 | ||
11. | 79. | CIWONIUK Adrianna | POL-JUV | 12. 9. 12. | 33 | ||
12. | 86. | KAN Burcu | TUR | 10. 16. 8. | 34 | ||
13. | 104. | ZAVADECKA Anzelika | LAT | 21. 7. 7. | 35 | ||
14. | 62. | SPACKOVÁ Simona | CZE-STCZ | 8. 14. 13. | 35 | ||
15. | 108. | KOWALSKA Anna | POL-WMKS | 13. 12. 14. | 39 | ||
16. | 124. | KUSTRA Maja | POL-MOSIR | 16. 18. 15. | 49 | ||
17. | 61. | ZDRAVKOVA Stefani | BUL-ICP | 15. 15. 21. | 51 | ||
18. | 109. | DRZYMAŁA-GÓŹDŹ Aleksandra | POL-WMKS | 17. 17. 18. | 52 | ||
19. | 116. | RELJANOVIC Marta | CRO-MET | 18. 19. 16. | 53 | ||
20. | 107. | ZAWISTOWSKA Kamila | POL-WMKS | 19. 20. 17. | 56 |