2021 BUFFALO SHORT TRACK CHAMPIONSHIP, 16.10. - 17.10.2021
Heat Results
2. Distance | |||||||
DIVISION 8 HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 62 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 182. | PROVOD DAVID | USA-EPSSC | 1:45.450 | ||
2 | (4) | 247. | PUTNAM Charlie | USA-BSC | 1:45.710 | ||
3 | (5) | 208. | BABKINE-OSTERRATH XAVIER | USA-DSSC | 1:48.090 | ||
4 | (3) | 109. | COSME Xavier | USA | 1:52.980 | ||
5 | (1) | 105. | CHEN Isabella | USA-PTSC | 1:54.180 | ||
RACE: 63 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 112. | KAZANECKA Olimpia | USA-GSSC | 1:43.440 | ||
2 | (4) | 101. | CHUN Ariel | USA-PTSC | 1:45.090 | ||
3 | (3) | 123. | LORENZ Matthew | USA-NBSSC | 1:48.520 | ||
4 | (5) | 192. | WU Jonathan K | USA-GSSC | 1:50.650 | ||
5 | (2) | 126. | SOWA Frederick | USA-BSS | 2:02.310 | ||
RACE: 64 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 133. | WU Lucas | USA-PTSC | 1:47.960 | ||
2 | (4) | 216. | WU Allen | USA-GSSC | 1:48.390 | ||
3 | (1) | 168. | LIN Ethan | USA-PTSC | 1:48.640 | ||
4 | (3) | 200. | DIXIT Ishan | USA-RSST | 1:49.760 | ||
5 | (5) | 226. | CLENDENNING-KIM Ben | USA-PSC | 1:57.310 | ||
DIVISION 8 FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 87 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 112. | KAZANECKA Olimpia | USA-GSSC | 1:43.810 | ||
2 | (2) | 182. | PROVOD DAVID | USA-EPSSC | 1:45.310 | ||
3 | (5) | 247. | PUTNAM Charlie | USA-BSC | 1:46.000 | ||
4 | (4) | 101. | CHUN Ariel | USA-PTSC | 2:02.660 | ||
5 | (3) | 133. | WU Lucas | USA-PTSC | 2:08.230 | ||
RACE: 88 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 216. | WU Allen | USA-GSSC | 1:45.730 | ||
2 | (4) | 168. | LIN Ethan | USA-PTSC | 1:46.090 | ||
3 | (5) | 200. | DIXIT Ishan | USA-RSST | 1:46.520 | ||
4 | (1) | 208. | BABKINE-OSTERRATH XAVIER | USA-DSSC | 1:46.950 | ||
5 | (2) | 123. | LORENZ Matthew | USA-NBSSC | 1:47.950 | ||
RACE: 89 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 105. | CHEN Isabella | USA-PTSC | 1:41.030 | ||
2 | (5) | 126. | SOWA Frederick | USA-BSS | 1:42.660 | ||
3 | (2) | 109. | COSME Xavier | USA | 1:46.570 | ||
4 | (1) | 192. | WU Jonathan K | USA-GSSC | 1:51.960 | ||
5 | (4) | 226. | CLENDENNING-KIM Ben | USA-PSC | 1:57.310 |
2021 BUFFALO SHORT TRACK CHAMPIONSHIP, 16.10. - 17.10.2021
Distance Classification
DIVISION 8 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 112. | KAZANECKA Olimpia | USA-GSSC | 34 | 1 | 1:43.440 | ||
2. | A | 2. | 182. | PROVOD DAVID | USA-EPSSC | 21 | 2 | 1:45.310 | ||
3. | A | 3. | 247. | PUTNAM Charlie | USA-BSC | 13 | 3 | 1:45.710 | ||
4. | A | 4. | 101. | CHUN Ariel | USA-PTSC | 8 | 4 | 1:45.090 | ||
5. | A | 5. | 133. | WU Lucas | USA-PTSC | 5 | 5 | 1:47.960 | ||
6. | B | 1. | 216. | WU Allen | USA-GSSC | 3 | 6 | 1:45.730 | ||
7. | B | 2. | 168. | LIN Ethan | USA-PTSC | 2 | 7 | 1:46.090 | ||
8. | B | 3. | 200. | DIXIT Ishan | USA-RSST | 1 | 8 | 1:46.520 | ||
9. | B | 4. | 208. | BABKINE-OSTERRATH XAVIER | USA-DSSC | 9 | 1:46.950 | |||
10. | B | 5. | 123. | LORENZ Matthew | USA-NBSSC | 10 | 1:47.950 | |||
11. | C | 1. | 105. | CHEN Isabella | USA-PTSC | 11 | 1:41.030 | |||
12. | C | 2. | 126. | SOWA Frederick | USA-BSS | 12 | 1:42.660 | |||
13. | C | 3. | 109. | COSME Xavier | USA | 13 | 1:46.570 | |||
14. | C | 4. | 192. | WU Jonathan K | USA-GSSC | 14 | 1:50.650 | |||
15. | C | 5. | 226. | CLENDENNING-KIM Ben | USA-PSC | 15 | 1:57.310 |
Splitted Distance Classification
WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (1.) | A | 1. | 112. | KAZANECKA Olimpia | USA-GSSC | 34 | 1 | 1:43.440 | ||
2. (4.) | A | 4. | 101. | CHUN Ariel | USA-PTSC | 8 | 4 | 1:45.090 | ||
3. (11.) | C | 1. | 105. | CHEN Isabella | USA-PTSC | 11 | 1:41.030 |
Splitted Distance Classification
MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (2.) | A | 2. | 182. | PROVOD DAVID | USA-EPSSC | 21 | 2 | 1:45.310 | ||
2. (3.) | A | 3. | 247. | PUTNAM Charlie | USA-BSC | 13 | 3 | 1:45.710 | ||
3. (5.) | A | 5. | 133. | WU Lucas | USA-PTSC | 5 | 5 | 1:47.960 | ||
4. (6.) | B | 1. | 216. | WU Allen | USA-GSSC | 3 | 6 | 1:45.730 | ||
5. (7.) | B | 2. | 168. | LIN Ethan | USA-PTSC | 2 | 7 | 1:46.090 | ||
6. (8.) | B | 3. | 200. | DIXIT Ishan | USA-RSST | 1 | 8 | 1:46.520 | ||
7. (9.) | B | 4. | 208. | BABKINE-OSTERRATH XAVIER | USA-DSSC | 9 | 1:46.950 | |||
8. (10.) | B | 5. | 123. | LORENZ Matthew | USA-NBSSC | 10 | 1:47.950 | |||
9. (12.) | C | 2. | 126. | SOWA Frederick | USA-BSS | 12 | 1:42.660 | |||
10. (13.) | C | 3. | 109. | COSME Xavier | USA | 13 | 1:46.570 | |||
11. (14.) | C | 4. | 192. | WU Jonathan K | USA-GSSC | 14 | 1:50.650 | |||
12. (15.) | C | 5. | 226. | CLENDENNING-KIM Ben | USA-PSC | 15 | 1:57.310 |