5th Jász Cup - Jászberény, HUN, 13.02. - 14.02.2021


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 7    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 88.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 1:27.717  
2 (4) 54.  MARINKA-TÓTH Anna HUN-JSE HUN 1:38.910  
3 (3) 126.  ÁBRAHÁM Zselyke Gyöngyvér HUN-TKKSE HUN 1:46.899  
4 (6) 57.  TACZMAN Mira HUN-JSE HUN 1:52.776  
5 (5) 117.  URBANEK Orsolya HUN-TDKE HUN 1:55.052  
6 (2) 96.  BUTTY Karolina Boglárka HUN-SZKE HUN 2:05.087  
RACE: 8    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 55.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 1:34.694  
2 (1) 25.  TURMEZEI Veronika HUN-FTC HUN 1:37.281  
3 (3) 97.  VARGA Tirza HUN-SZKE HUN 1:37.495  
4 (2) 87.  DUNAY Gerda HUN-MTK HUN 1:41.715  
5 (6) 56.  SZMETENA Zóra HUN-JSE HUN 1:43.800  
6 (5) 6.  MIZSÁK Hanna Lili HUN-DJKSE HUN 2:04.980  
RACE: 9    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 26.  Z. MOLNÁR Natasa HUN-FTC HUN 1:26.419  
2 (1) 7.  VÉGI Liána Dorina HUN-DJKSE HUN 1:26.562  
3 (4) 53.  GAZSI Noémi HUN-JSE HUN 1:30.214  
4 (6) 61.  TURMEZEI Viktória HUN-FTC HUN 1:39.073  
5 (2) 10.  JÓNA Gitta HUN-DVTK HUN 1:43.929  
6 (5) 2.  KISS-VIDA Dorka HUN-BSSE HUN 1:46.064  
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 19    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 2.  KISS-VIDA Dorka HUN-BSSE HUN 1:45.703  
2 (4) 117.  URBANEK Orsolya HUN-TDKE HUN 1:50.346  
3 (2) 10.  JÓNA Gitta HUN-DVTK HUN 1:56.886  
4 (1) 56.  SZMETENA Zóra HUN-JSE HUN 1:58.056  
5 (6) 96.  BUTTY Karolina Boglárka HUN-SZKE HUN NO TIME finished
- (5) 6.  MIZSÁK Hanna Lili HUN-DJKSE HUN PEN. off track
RACE: 20    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  GAZSI Noémi HUN-JSE HUN 1:33.889  
2 (2) 97.  VARGA Tirza HUN-SZKE HUN 1:34.202  
3 (3) 61.  TURMEZEI Viktória HUN-FTC HUN 1:38.215  
4 (6) 57.  TACZMAN Mira HUN-JSE HUN 1:39.548  
5 (5) 126.  ÁBRAHÁM Zselyke Gyöngyvér HUN-TKKSE HUN 1:40.773  
6 (4) 87.  DUNAY Gerda HUN-MTK HUN 1:40.943  
RACE: 21    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 88.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 1:23.685  
2 (1) 26.  Z. MOLNÁR Natasa HUN-FTC HUN 1:23.892  
3 (4) 55.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 1:26.792  
4 (2) 7.  VÉGI Liána Dorina HUN-DJKSE HUN 1:27.274  
5 (6) 54.  MARINKA-TÓTH Anna HUN-JSE HUN 1:36.182  
6 (5) 25.  TURMEZEI Veronika HUN-FTC HUN 1:42.387  
 
2. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  333 m
RACE: 32    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 7.  VÉGI Liána Dorina HUN-DJKSE HUN 37.353
2 (4) 54.  MARINKA-TÓTH Anna HUN-JSE HUN 39.691
3 (2) 61.  TURMEZEI Viktória HUN-FTC HUN 40.821
4 (3) 2.  KISS-VIDA Dorka HUN-BSSE HUN 45.656
RACE: 33    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 55.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 37.775
2 (4) 25.  TURMEZEI Veronika HUN-FTC HUN 41.500
3 (1) 87.  DUNAY Gerda HUN-MTK HUN 41.821
4 (3) 117.  URBANEK Orsolya HUN-TDKE HUN 43.262
RACE: 34    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 88.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 36.219
2 (4) 57.  TACZMAN Mira HUN-JSE HUN 41.544
3 (2) 56.  SZMETENA Zóra HUN-JSE HUN 43.027
4 (1) 97.  VARGA Tirza HUN-SZKE HUN 43.296
5 (3) 6.  MIZSÁK Hanna Lili HUN-DJKSE HUN 48.694
RACE: 35    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 26.  Z. MOLNÁR Natasa HUN-FTC HUN 36.061
2 (3) 53.  GAZSI Noémi HUN-JSE HUN 36.611
3 (4) 126.  ÁBRAHÁM Zselyke Gyöngyvér HUN-TKKSE HUN 43.326
4 (1) 10.  JÓNA Gitta HUN-DVTK HUN 43.846
5 (5) 96.  BUTTY Karolina Boglárka HUN-SZKE HUN 56.100
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 45    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 88.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 35.326
2 (2) 7.  VÉGI Liána Dorina HUN-DJKSE HUN 35.828
3 (3) 54.  MARINKA-TÓTH Anna HUN-JSE HUN 39.638
4 (4) 25.  TURMEZEI Veronika HUN-FTC HUN 41.111
5 (5) 87.  DUNAY Gerda HUN-MTK HUN 41.959
RACE: 46    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 53.  GAZSI Noémi HUN-JSE HUN 36.267
2 (1) 26.  Z. MOLNÁR Natasa HUN-FTC HUN 36.390
3 (3) 55.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 36.667
4 (5) 57.  TACZMAN Mira HUN-JSE HUN 40.588
5 (4) 61.  TURMEZEI Viktória HUN-FTC HUN 40.925
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  333 m
RACE: 57    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 96.  BUTTY Karolina Boglárka HUN-SZKE HUN 44.441
2 (1) 2.  KISS-VIDA Dorka HUN-BSSE HUN 44.821
3 (2) 6.  MIZSÁK Hanna Lili HUN-DJKSE HUN 47.395
RACE: 58    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 117.  URBANEK Orsolya HUN-TDKE HUN 42.781
2 (1) 56.  SZMETENA Zóra HUN-JSE HUN 42.925
3 (4) 126.  ÁBRAHÁM Zselyke Gyöngyvér HUN-TKKSE HUN 43.223
4 (3) 97.  VARGA Tirza HUN-SZKE HUN 43.403
5 (5) 10.  JÓNA Gitta HUN-DVTK HUN 44.067
RACE: 59    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 54.  MARINKA-TÓTH Anna HUN-JSE HUN 39.962
2 (2) 57.  TACZMAN Mira HUN-JSE HUN 40.312
3 (3) 61.  TURMEZEI Viktória HUN-FTC HUN 40.897
4 (4) 25.  TURMEZEI Veronika HUN-FTC HUN 41.323
5 (5) 87.  DUNAY Gerda HUN-MTK HUN 42.488
RACE: 60    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 88.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 35.414
2 (4) 26.  Z. MOLNÁR Natasa HUN-FTC HUN 36.235
3 (3) 53.  GAZSI Noémi HUN-JSE HUN 36.242
4 (5) 55.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 37.297
5 (2) 7.  VÉGI Liána Dorina HUN-DJKSE HUN 43.210
 
3. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 72    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 53.  GAZSI Noémi HUN-JSE HUN 56.334
2 (4) 7.  VÉGI Liána Dorina HUN-DJKSE HUN 56.340
3 (1) 117.  URBANEK Orsolya HUN-TDKE HUN 1:05.399  
4 (2) 126.  ÁBRAHÁM Zselyke Gyöngyvér HUN-TKKSE HUN 1:05.612  
RACE: 73    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 55.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 58.048
2 (3) 25.  TURMEZEI Veronika HUN-FTC HUN 1:03.512  
3 (4) 56.  SZMETENA Zóra HUN-JSE HUN 1:03.977   advanced->to A
- (2) 87.  DUNAY Gerda HUN-MTK HUN PEN. impeding->to D
RACE: 74    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 88.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 53.871
2 (1) 57.  TACZMAN Mira HUN-JSE HUN 1:03.139  
3 (2) 61.  TURMEZEI Viktória HUN-FTC HUN 1:03.500  
4 (3) 96.  BUTTY Karolina Boglárka HUN-SZKE HUN 1:05.613  
5 (4) 10.  JÓNA Gitta HUN-DVTK HUN 1:05.885  
RACE: 75    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 26.  Z. MOLNÁR Natasa HUN-FTC HUN 56.442
2 (5) 54.  MARINKA-TÓTH Anna HUN-JSE HUN 1:00.253  
3 (3) 97.  VARGA Tirza HUN-SZKE HUN 1:04.518  
4 (2) 2.  KISS-VIDA Dorka HUN-BSSE HUN 1:07.057  
5 (1) 6.  MIZSÁK Hanna Lili HUN-DJKSE HUN 1:12.623  
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 85    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 26.  Z. MOLNÁR Natasa HUN-FTC HUN 54.965
2 (1) 53.  GAZSI Noémi HUN-JSE HUN 56.132
3 (3) 54.  MARINKA-TÓTH Anna HUN-JSE HUN 1:01.119  
4 (4) 57.  TACZMAN Mira HUN-JSE HUN 1:03.662  
5 (6) 97.  VARGA Tirza HUN-SZKE HUN 1:04.117  
6 (5) 56.  SZMETENA Zóra HUN-JSE HUN 1:06.317  
RACE: 86    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 88.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 52.124
2 (2) 7.  VÉGI Liána Dorina HUN-DJKSE HUN 54.866
3 (3) 55.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 56.767
4 (4) 61.  TURMEZEI Viktória HUN-FTC HUN 1:02.160  
5 (5) 25.  TURMEZEI Veronika HUN-FTC HUN 1:02.661  
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 97    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 87.  DUNAY Gerda HUN-MTK HUN 1:02.597  
2 (1) 10.  JÓNA Gitta HUN-DVTK HUN 1:03.931  
3 (2) 6.  MIZSÁK Hanna Lili HUN-DJKSE HUN 1:11.879  
RACE: 98    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 117.  URBANEK Orsolya HUN-TDKE HUN 1:05.766  
2 (2) 126.  ÁBRAHÁM Zselyke Gyöngyvér HUN-TKKSE HUN 1:05.926  
3 (3) 96.  BUTTY Karolina Boglárka HUN-SZKE HUN 1:06.107  
4 (5) 2.  KISS-VIDA Dorka HUN-BSSE HUN 1:07.349  
5 (4) 56.  SZMETENA Zóra HUN-JSE HUN 1:22.857  
RACE: 99    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 54.  MARINKA-TÓTH Anna HUN-JSE HUN 1:01.345  
2 (2) 61.  TURMEZEI Viktória HUN-FTC HUN 1:01.925  
3 (3) 25.  TURMEZEI Veronika HUN-FTC HUN 1:01.956  
4 (5) 97.  VARGA Tirza HUN-SZKE HUN 1:02.338  
5 (4) 57.  TACZMAN Mira HUN-JSE HUN 1:12.833  
RACE: 100    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 88.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 52.455
2 (3) 26.  Z. MOLNÁR Natasa HUN-FTC HUN 53.916
3 (2) 7.  VÉGI Liána Dorina HUN-DJKSE HUN 54.018
4 (4) 53.  GAZSI Noémi HUN-JSE HUN 55.862
5 (5) 55.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 56.400



5th Jász Cup - Jászberény, HUN, 13.02. - 14.02.2021


Overall Classification


JUNIOR E GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 88.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 26.  Z. MOLNÁR Natasa HUN-FTC HUN 2. 2. 2. 63 6
3. 7.  VÉGI Liána Dorina HUN-DJKSE HUN 4. 5. 3. 26 12
4. 55.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 3. 4. 5. 26 12
5. 53.  GAZSI Noémi HUN-JSE HUN 7. 3. 4. 23 14
6. 54.  MARINKA-TÓTH Anna HUN-JSE HUN 5. 6. 6. 11 17
7. 25.  TURMEZEI Veronika HUN-FTC HUN 6. 9. 8. 4 23
8. 61.  TURMEZEI Viktória HUN-FTC HUN 9. 8. 7. 3 24
9. 57.  TACZMAN Mira HUN-JSE HUN 10. 7. 10. 2 27
10. 97.  VARGA Tirza HUN-SZKE HUN 8. 14. 9. 1 31
11. 117.  URBANEK Orsolya HUN-TDKE HUN 14. 11. 12. 37
12. 126.  ÁBRAHÁM Zselyke Gyöngyvér HUN-TKKSE HUN 11. 13. 13. 37
13. 87.  DUNAY Gerda HUN-MTK HUN 12. 10. 16. 38
14. 56.  SZMETENA Zóra HUN-JSE HUN 16. 12. 11. 39
15. 2.  KISS-VIDA Dorka HUN-BSSE HUN 13. 17. 15. 45
16. 96.  BUTTY Karolina Boglárka HUN-SZKE HUN 17. 16. 14. 47
17. 10.  JÓNA Gitta HUN-DVTK HUN 15. 15. 17. 47
18. 6.  MIZSÁK Hanna Lili HUN-DJKSE HUN 18. 18. 18. 54