Klimko Cup 2022, 28.08.2022 Prešov, SVK, 28.08. - 28.08.2022


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
2. Distance 
JUNIOR F  FINAL  222 m
RACE: 51    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 8.  SZABÓ Dominik HUN-DVTK HUN 32.426
2 (2) 22.  BOCKO Ema SVK-SKMA SVK 34.149
3 (4) 40.  VEREŠPEJOVÁ Vanesa SVK-SKMA SVK 37.110
4 (3) 45.  PALKOVIČOVÁ Eva SVK-STEZ SVK 38.578
5 (5) 21.  NEUPAUEROVÁ Natália SVK-SKMA SVK NO TIME
RACE: 52    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 44.  RITOCHOVA Tereza SVK-SKMA SVK 32.027
2 (4) 34.  SEKERÁKOVÁ Daniela SVK-SKMA SVK 35.055
3 (2) 7.  TOMKOVICS  Lotti HUN-DVTK HUN 40.030
4 (3) 31.  MAJIRSKÁ Mia SVK-SKMA SVK 41.791
RACE: 53    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 38.  MICHALČIK Darja SVK-SKMA SVK 29.155
2 (2) 46.  FABIANOVÁ Ema SVK-STEZ SVK 31.491
3 (4) 39.  MARCINOVÁ Anamária SVK-SKMA SVK 32.902
4 (3) 20.  PISARČIKOVÁ Laura SVK-SKMA SVK 33.101
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  333 m
RACE: 54    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 48.  URBANOVÁ Lea SVK-STEZ SVK 48.549
2 (1) 17.  RADOŻYCKA Hanna POL-MOSIR POL 50.045
3 (5) 26.  CERVA Lea SVK-SKMA SVK 50.332
4 (3) 5.  HARNISFÉGER  Hanna HUN-DVTK HUN 50.736
5 (4) 37.  HLAVATÁ Karolína SVK-SKMA SVK 54.877
RACE: 55    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 16.  SZAŁAJKO Aleksandra POL-MOSIR POL 43.983
2 (2) 28.  ŠOLTESOVA Sofia SVK-SKMA SVK 44.316
3 (3) 25.  OCHLANOVA Barbora SVK-SKMA SVK 48.335
4 (4) 4.  PALKÓ  Noémi Lili HUN-DVTK HUN 48.718
RACE: 56    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 47.  VASTUŠKOVÁ Lenka SVK-STEZ SVK 42.272
2 (1) 18.  ABAKO Wiktoria POL-MOSIR POL 42.390
3 (3) 19.  SINAYOVA Tereza SVK-SKMA SVK 43.743
4 (4) 1.  SZABÓ Hanna HUN-DVTK HUN 44.015
RACE: 57    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 23.  TANCOŠOVÁ Alexandra SVK-SKMA SVK 39.934
2 (2) 15.  TOKARSKA Lena POL-MOSIR POL 40.051
3 (4) 9.  HUMICSKÓ Gréta HUN-DVTK HUN 40.940
4 (3) 14.  JAGNISZCZAK Aleksandra POL-MOSIR POL 41.160
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  333 m
RACE: 58    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  SPODNÍK Samuel SVK-STEZ SVK 55.711
2 (2) 51.  PALKOVIČ  Šimon SVK-STEZ SVK 1:03.020  
RACE: 59    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 3.  TRONKA Marcell Péter HUN-DVTK HUN 44.294
2 (3) 49.  KARPINSKÝ Oliver SVK-STEZ SVK 46.560
3 (2) 43.  MIŠČÍK Adam SVK-SKMA SVK 46.808
4 (4) 11.  DEMKOVICS Balázs HUN-DVTK HUN 53.957
 
JUNIOR D  FINAL  500 m
RACE: 60    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 42.  MARCINOVÁ Sofia SVK-SKMA SVK 1:09.681  
2 (1) 27.  MARCINOVÁ Sára SVK-SKMA SVK 1:10.563  
3 (3) 52.  PALKOVIČOVÁ Sára SVK-STEZ SVK 1:22.322  
RACE: 61    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 35.  NEUPAUEROVÁ Viktoria SVK-SKMA SVK 1:00.453  
2 (1) 50.  DUDÁŠOVÁ Michaela SVK-STEZ SVK 1:00.750  
3 (3) 41.  ŠTOFANOVÁ Sofia SVK-SKMA SVK 1:04.054  
4 (4) 53.  SCHMÖGNEROVÁ  Karolína SVK-STEZ SVK 1:10.882  
RACE: 62    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 12.  JÓNA Gitta HUN-DVTK HUN 57.075
2 (2) 10.  UDVARI  Hunor HUN-DVTK HUN 57.940
3 (1) 30.  MAJIRSKA Ela SVK-SKMA SVK 57.992
4 (4) 13.  TARGOWSKA Martyna POL-MOSIR POL 58.024