Danubia 3-Austrian Open & Styrian Open, Graz, AUT, 28.11. - 30.11.2014


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR B LADIES  HEATS  1500 m
RACE: 34    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 118.  PORUBSKA Alica SVK SVK 3:08.777  
2 (3) 23.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 3:10.947  
3 (1) 36.  CSEH Liliána HUN HUN 3:11.359  
4 (2) 56.  BĄK Kamila POL-AZSO POL 3:14.365  
RACE: 35    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 35.  BÁCSKAI Sára Luca HUN HUN 2:55.187  
2 (5) 22.  SEJPALOVÁ Michaela CZE CZE 2:55.248  
3 (4) 62.  MIŁKOWSKA Karolina POL-JUV POL 2:56.912  
4 (1) 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 2:57.921  
5 (2) 57.  WILGA Paulina POL-AZSO POL 3:06.337  
RACE: 36    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 37.  JÁSZAPÁTI Petra HUN HUN 2:54.804  
2 (1) 84.  JASIK Anna POL POL 2:55.426  
3 (3) 74.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 2:55.778  
4 (4) 21.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 2:55.827  
RACE: 37    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 12.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 2:43.122  
2 (3) 24.  VANKOVA Petra CZE CZE 2:44.149  
3 (2) 85.  KISIELEWSKA Dorota POL POL 2:45.445  
4 (1) 38.  SZALKAI Dóra HUN HUN 2:52.186  
5 (5) 18.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO NO TIME
 
JUNIOR B LADIES  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 49    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  JÁSZAPÁTI Petra HUN HUN 2:51.664  
2 (3) 22.  SEJPALOVÁ Michaela CZE CZE 2:52.156  
3 (2) 35.  BÁCSKAI Sára Luca HUN HUN 2:52.459  
4 (4) 84.  JASIK Anna POL POL 2:52.576  
5 (5) 74.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 2:56.785  
6 (6) 62.  MIŁKOWSKA Karolina POL-JUV POL 3:05.135  
RACE: 50    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 2:48.263  
2 (4) 118.  PORUBSKA Alica SVK SVK 2:48.304  
3 (2) 24.  VANKOVA Petra CZE CZE 2:50.619  
4 (3) 85.  KISIELEWSKA Dorota POL POL 2:50.824  
5 (5) 23.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 2:52.397  
6 (6) 36.  CSEH Liliána HUN HUN 2:55.059  
 
JUNIOR B LADIES  FINAL  1500 m
RACE: 55    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 21.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 2:51.314  
2 (4) 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 2:51.574  
3 (1) 38.  SZALKAI Dóra HUN HUN 2:55.454  
4 (6) 56.  BĄK Kamila POL-AZSO POL NO TIME
5 (5) 57.  WILGA Paulina POL-AZSO POL NO TIME
6 (3) 18.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO NO TIME
RACE: 56    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 74.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 2:56.154  
2 (3) 84.  JASIK Anna POL POL 2:56.315  
3 (1) 85.  KISIELEWSKA Dorota POL POL 2:56.957  
4 (6) 62.  MIŁKOWSKA Karolina POL-JUV POL 2:58.452  
5 (4) 36.  CSEH Liliána HUN HUN NO TIME
6 (2) 23.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE NO TIME
RACE: 57    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 118.  PORUBSKA Alica SVK SVK 2:50.242  
2 (4) 37.  JÁSZAPÁTI Petra HUN HUN 2:50.256  
3 (6) 35.  BÁCSKAI Sára Luca HUN HUN 2:50.644  
4 (3) 24.  VANKOVA Petra CZE CZE 2:51.648  
5 (1) 12.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 3:13.155  
- (5) 22.  SEJPALOVÁ Michaela CZE CZE PEN. impeding
 
2. Distance 
JUNIOR B LADIES  HEATS  500 m
RACE: 69    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 35.  BÁCSKAI Sára Luca HUN HUN 47.799
2 (3) 21.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 48.331
3 (4) 84.  JASIK Anna POL POL 49.356
4 (1) 18.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 53.720
RACE: 70    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 118.  PORUBSKA Alica SVK SVK 47.129
2 (2) 62.  MIŁKOWSKA Karolina POL-JUV POL 49.129
3 (3) 36.  CSEH Liliána HUN HUN 49.822
RACE: 71    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 37.  JÁSZAPÁTI Petra HUN HUN 47.062
2 (2) 85.  KISIELEWSKA Dorota POL POL 48.656
3 (1) 23.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 50.165
RACE: 72    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 46.687
2 (2) 22.  SEJPALOVÁ Michaela CZE CZE 48.556
3 (4) 38.  SZALKAI Dóra HUN HUN 50.196
4 (3) 56.  BĄK Kamila POL-AZSO POL 52.048
RACE: 73    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 24.  VANKOVA Petra CZE CZE 48.823
2 (1) 74.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 48.942
3 (4) 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 49.268
4 (2) 57.  WILGA Paulina POL-AZSO POL 52.703
 
JUNIOR B LADIES  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 90    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 23.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 50.868
2 (2) 38.  SZALKAI Dóra HUN HUN 51.170
3 (3) 57.  WILGA Paulina POL-AZSO POL 52.145
RACE: 91    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 36.  CSEH Liliána HUN HUN 50.334
2 (2) 56.  BĄK Kamila POL-AZSO POL 52.680
3 (3) 18.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 54.839
RACE: 92    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 35.  BÁCSKAI Sára Luca HUN HUN 48.022
2 (2) 85.  KISIELEWSKA Dorota POL POL 48.360
3 (4) 62.  MIŁKOWSKA Karolina POL-JUV POL 1:13.355   advanced
- (3) 24.  VANKOVA Petra CZE CZE PEN. impeding
RACE: 93    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 46.398
2 (2) 37.  JÁSZAPÁTI Petra HUN HUN 46.511
3 (3) 21.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 47.460
4 (4) 84.  JASIK Anna POL POL 48.739
RACE: 94    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 118.  PORUBSKA Alica SVK SVK 46.997
2 (2) 22.  SEJPALOVÁ Michaela CZE CZE 48.163
3 (3) 74.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 48.222
4 (4) 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 49.700
 
JUNIOR B LADIES  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 135    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 35.  BÁCSKAI Sára Luca HUN HUN 46.467
2 (1) 37.  JÁSZAPÁTI Petra HUN HUN 46.498
3 (3) 74.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 47.180
4 (4) 85.  KISIELEWSKA Dorota POL POL 47.240
RACE: 136    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 45.975
2 (2) 118.  PORUBSKA Alica SVK SVK 46.779
3 (3) 21.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 46.904
4 (4) 22.  SEJPALOVÁ Michaela CZE CZE 47.998
5 (5) 62.  MIŁKOWSKA Karolina POL-JUV POL 56.222
 
JUNIOR B LADIES  FINAL  500 m
RACE: 143    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 38.  SZALKAI Dóra HUN HUN 51.392
2 (4) 18.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 53.464
3 (3) 56.  BĄK Kamila POL-AZSO POL NO TIME
- (2) 57.  WILGA Paulina POL-AZSO POL PEN. no start
RACE: 144    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 62.  MIŁKOWSKA Karolina POL-JUV POL 48.811
2 (2) 23.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 56.506
- (1) 36.  CSEH Liliána HUN HUN PEN. impeding
RACE: 145    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 84.  JASIK Anna POL POL 49.854
2 (2) 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 49.918
RACE: 146    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 21.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 47.361
2 (2) 74.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 47.372
3 (3) 85.  KISIELEWSKA Dorota POL POL 47.642
4 (4) 22.  SEJPALOVÁ Michaela CZE CZE 47.799
RACE: 147    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 45.939
2 (3) 37.  JÁSZAPÁTI Petra HUN HUN 46.784
3 (2) 35.  BÁCSKAI Sára Luca HUN HUN 46.832
4 (4) 118.  PORUBSKA Alica SVK SVK NO TIME
 
3. Distance 
JUNIOR B LADIES  HEATS  1000 m
RACE: 162    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  JÁSZAPÁTI Petra HUN HUN 1:46.303  
2 (2) 21.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 1:46.877  
3 (3) 62.  MIŁKOWSKA Karolina POL-JUV POL 2:00.452  
RACE: 163    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 24.  VANKOVA Petra CZE CZE 1:45.547  
2 (4) 74.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 1:45.652  
3 (2) 36.  CSEH Liliána HUN HUN 1:47.761  
4 (1) 56.  BĄK Kamila POL-AZSO POL NO TIME
RACE: 164    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 35.  BÁCSKAI Sára Luca HUN HUN 1:51.599  
2 (3) 22.  SEJPALOVÁ Michaela CZE CZE 1:52.078  
3 (2) 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:52.607  
- (1) 57.  WILGA Paulina POL-AZSO POL PEN. no start
RACE: 165    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 118.  PORUBSKA Alica SVK SVK 1:51.833  
2 (2) 84.  JASIK Anna POL POL 1:52.267  
3 (1) 38.  SZALKAI Dóra HUN HUN 1:53.663  
RACE: 166    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 12.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 1:54.547  
2 (1) 85.  KISIELEWSKA Dorota POL POL 1:55.509  
3 (3) 23.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 1:56.896  
4 (2) 18.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 2:02.201  
 
JUNIOR B LADIES  QUARTER-FINAL  1000 m
RACE: 186    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 12.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 1:52.481  
2 (2) 35.  BÁCSKAI Sára Luca HUN HUN 1:52.585  
3 (1) 21.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 1:53.497  
4 (3) 84.  JASIK Anna POL POL 1:54.098  
RACE: 187    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 118.  PORUBSKA Alica SVK SVK 1:42.735  
2 (1) 24.  VANKOVA Petra CZE CZE 1:42.858  
3 (4) 85.  KISIELEWSKA Dorota POL POL 1:43.992  
4 (2) 36.  CSEH Liliána HUN HUN NO TIME
RACE: 188    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 37.  JÁSZAPÁTI Petra HUN HUN 1:42.236  
2 (3) 22.  SEJPALOVÁ Michaela CZE CZE 1:42.941  
3 (1) 74.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 1:44.601  
4 (4) 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:44.648  
 
JUNIOR B LADIES  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 199    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 12.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 1:47.939  
2 (1) 118.  PORUBSKA Alica SVK SVK 1:48.088  
3 (2) 22.  SEJPALOVÁ Michaela CZE CZE 1:49.070  
4 (3) 74.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 1:50.417  
RACE: 200    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  JÁSZAPÁTI Petra HUN HUN 1:42.044  
2 (2) 24.  VANKOVA Petra CZE CZE 1:42.152  
3 (4) 35.  BÁCSKAI Sára Luca HUN HUN 1:42.688  
4 (3) 85.  KISIELEWSKA Dorota POL POL 1:44.950  
 
JUNIOR B LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 215    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 23.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 1:41.634  
2 (3) 62.  MIŁKOWSKA Karolina POL-JUV POL 1:43.278  
3 (1) 38.  SZALKAI Dóra HUN HUN 1:43.374  
4 (4) 56.  BĄK Kamila POL-AZSO POL 1:43.736  
5 (5) 18.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 1:55.629  
RACE: 216    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 21.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 1:46.569  
2 (1) 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:47.716  
3 (4) 84.  JASIK Anna POL POL 1:47.721  
4 (2) 36.  CSEH Liliána HUN HUN 1:48.770  
RACE: 217    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 35.  BÁCSKAI Sára Luca HUN HUN 1:51.376  
2 (3) 22.  SEJPALOVÁ Michaela CZE CZE 1:51.623  
3 (4) 74.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 1:52.626  
4 (2) 85.  KISIELEWSKA Dorota POL POL 1:52.795  
RACE: 218    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 12.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 1:46.665  
2 (1) 37.  JÁSZAPÁTI Petra HUN HUN 1:46.680  
3 (4) 118.  PORUBSKA Alica SVK SVK 1:46.731  
4 (2) 24.  VANKOVA Petra CZE CZE 1:46.937  



Danubia 3-Austrian Open & Styrian Open, Graz, AUT, 28.11. - 30.11.2014


Overall Classification


JUNIOR B LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 12.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 5. 1. 1. 73 7
2. 37.  JÁSZAPÁTI Petra HUN HUN 2. 2. 2. 63 6
3. 118.  PORUBSKA Alica SVK SVK 1. 4. 3. 55 8
4. 35.  BÁCSKAI Sára Luca HUN HUN 3. 3. 5. 26 11
5. 24.  VANKOVA Petra CZE CZE 4. 18. 4. 16 26
6. 22.  SEJPALOVÁ Michaela CZE CZE 6. 8. 6. 20
7. 74.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 7. 6. 7. 20
8. 85.  KISIELEWSKA Dorota POL POL 9. 7. 8. 24
9. 21.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 13. 5. 9. 27
10. 84.  JASIK Anna POL POL 8. 9. 11. 28
11. 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 14. 10. 10. 34
12. 62.  MIŁKOWSKA Karolina POL-JUV POL 10. 11. 14. 35
13. 36.  CSEH Liliána HUN HUN 11. 13. 12. 36
14. 23.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 12. 12. 13. 37
15. 38.  SZALKAI Dóra HUN HUN 15. 14. 15. 44
16. 56.  BĄK Kamila POL-AZSO POL 16. 16. 16. 48
17. 18.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 18. 15. 17. 50
18. 57.  WILGA Paulina POL-AZSO POL 17. 17. 19. 53