2022 Buffalo Short Track Championship, 15.10. - 16.10.2022
Heat Results
1. Distance | |||||||
DIVISION 6 HEATS 777 m | |||||||
RACE: 21 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 43. | HUANG Ryan | USA-PTSC | 1:26.479 | ||
2 | (1) | 47. | LEE Ayden | USA-EPSSC | 1:27.263 | ||
3 | (5) | 67. | LOUZ Eliyahu | USA-SWC | 1:29.194 | ||
4 | (2) | 95. | SAUTTER Kathryn | USA-EPSSC | 1:29.594 | ||
5 | (4) | 86. | POMETUN Tatyana | USA-EPSSC | 1:31.604 | ||
RACE: 22 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 49. | LEI Cassie | USA-BSS | 1:27.136 | ||
2 | (2) | 94. | SAPOLA Jeremy | USA-LWSSC | 1:27.839 | ||
3 | (1) | 69. | MACHUCA Abner | USA-BSS | 1:28.128 | ||
4 | (3) | 158. | BANK Madeline | USA-PSC | 1:28.505 | ||
5 | (4) | 120. | THATCHER Desmond | USA-CHS | 1:39.871 | ||
RACE: 23 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 111. | SOWA Therese | USA-BSS | 1:27.375 | ||
2 | (1) | 1. | AITBAYEVA Nagi | USA-SYSC | 1:28.017 | ||
3 | (3) | 134. | YAROSH Addison | USA-LWSSC | 1:29.722 | ||
4 | (4) | 33. | GOPINATH Narendran | USA-EPSSC | 1:33.982 | ||
DIVISION 6 FINAL 777 m | |||||||
RACE: 48 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 134. | YAROSH Addison | USA-LWSSC | 1:29.463 | ||
2 | (4) | 120. | THATCHER Desmond | USA-CHS | 1:29.667 | ||
3 | (2) | 86. | POMETUN Tatyana | USA-EPSSC | 1:32.005 | ||
4 | (3) | 33. | GOPINATH Narendran | USA-EPSSC | 1:32.165 | ||
RACE: 49 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 1. | AITBAYEVA Nagi | USA-SYSC | 1:27.681 | ||
2 | (3) | 158. | BANK Madeline | USA-PSC | 1:27.934 | ||
3 | (2) | 69. | MACHUCA Abner | USA-BSS | 1:28.177 | ||
4 | (5) | 95. | SAUTTER Kathryn | USA-EPSSC | 1:30.539 | ||
5 | (4) | 67. | LOUZ Eliyahu | USA-SWC | 1:31.834 | ||
RACE: 50 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 111. | SOWA Therese | USA-BSS | 1:23.935 | ||
2 | (1) | 43. | HUANG Ryan | USA-PTSC | 1:24.306 | ||
3 | (2) | 49. | LEI Cassie | USA-BSS | 1:24.610 | ||
4 | (3) | 47. | LEE Ayden | USA-EPSSC | 1:27.006 | ||
5 | (5) | 94. | SAPOLA Jeremy | USA-LWSSC | 1:41.224 |
2022 Buffalo Short Track Championship, 15.10. - 16.10.2022
Distance Classification
DIVISION 6 777 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 111. | SOWA Therese | USA-BSS | 34 | 1 | 1:23.935 | ||
2. | A | 2. | 43. | HUANG Ryan | USA-PTSC | 21 | 2 | 1:24.306 | ||
3. | A | 3. | 49. | LEI Cassie | USA-BSS | 13 | 3 | 1:24.610 | ||
4. | A | 4. | 47. | LEE Ayden | USA-EPSSC | 8 | 4 | 1:27.006 | ||
5. | A | 5. | 94. | SAPOLA Jeremy | USA-LWSSC | 5 | 5 | 1:27.839 | ||
6. | B | 1. | 1. | AITBAYEVA Nagi | USA-SYSC | 3 | 6 | 1:27.681 | ||
7. | B | 2. | 158. | BANK Madeline | USA-PSC | 2 | 7 | 1:27.934 | ||
8. | B | 3. | 69. | MACHUCA Abner | USA-BSS | 1 | 8 | 1:28.128 | ||
9. | B | 4. | 95. | SAUTTER Kathryn | USA-EPSSC | 9 | 1:29.594 | |||
10. | B | 5. | 67. | LOUZ Eliyahu | USA-SWC | 10 | 1:29.194 | |||
11. | C | 1. | 134. | YAROSH Addison | USA-LWSSC | 11 | 1:29.463 | |||
12. | C | 2. | 120. | THATCHER Desmond | USA-CHS | 12 | 1:29.667 | |||
13. | C | 3. | 86. | POMETUN Tatyana | USA-EPSSC | 13 | 1:31.604 | |||
14. | C | 4. | 33. | GOPINATH Narendran | USA-EPSSC | 14 | 1:32.165 |
Splitted Distance Classification
WOMEN 777 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (1.) | A | 1. | 111. | SOWA Therese | USA-BSS | 34 | 1 | 1:23.935 | ||
2. (3.) | A | 3. | 49. | LEI Cassie | USA-BSS | 13 | 3 | 1:24.610 | ||
3. (6.) | B | 1. | 1. | AITBAYEVA Nagi | USA-SYSC | 3 | 6 | 1:27.681 | ||
4. (7.) | B | 2. | 158. | BANK Madeline | USA-PSC | 2 | 7 | 1:27.934 | ||
5. (9.) | B | 4. | 95. | SAUTTER Kathryn | USA-EPSSC | 9 | 1:29.594 | |||
6. (11.) | C | 1. | 134. | YAROSH Addison | USA-LWSSC | 11 | 1:29.463 | |||
7. (13.) | C | 3. | 86. | POMETUN Tatyana | USA-EPSSC | 13 | 1:31.604 |
Splitted Distance Classification
MEN 777 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (2.) | A | 2. | 43. | HUANG Ryan | USA-PTSC | 21 | 2 | 1:24.306 | ||
2. (4.) | A | 4. | 47. | LEE Ayden | USA-EPSSC | 8 | 4 | 1:27.006 | ||
3. (5.) | A | 5. | 94. | SAPOLA Jeremy | USA-LWSSC | 5 | 5 | 1:27.839 | ||
4. (8.) | B | 3. | 69. | MACHUCA Abner | USA-BSS | 1 | 8 | 1:28.128 | ||
5. (10.) | B | 5. | 67. | LOUZ Eliyahu | USA-SWC | 10 | 1:29.194 | |||
6. (12.) | C | 2. | 120. | THATCHER Desmond | USA-CHS | 12 | 1:29.667 | |||
7. (14.) | C | 4. | 33. | GOPINATH Narendran | USA-EPSSC | 14 | 1:32.165 |