2022 Buffalo Short Track Championship, 15.10. - 16.10.2022
Heat Results
4. Distance | |||||||
DIVISION 6 SUPER FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 181 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 67. | LOUZ Eliyahu | USA-SWC | 1:54.060 | ||
2 | (3) | 134. | YAROSH Addison | USA-LWSSC | 1:56.408 | ||
3 | (2) | 95. | SAUTTER Kathryn | USA-EPSSC | 1:56.731 | ||
4 | (5) | 86. | POMETUN Tatyana | USA-EPSSC | 2:01.035 | ||
5 | (4) | 33. | GOPINATH Narendran | USA-EPSSC | 2:01.338 | ||
6 | (6) | 120. | THATCHER Desmond | USA-CHS | 2:07.745 | ||
RACE: 182 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 111. | SOWA Therese | USA-BSS | 1:54.274 | ||
2 | (2) | 49. | LEI Cassie | USA-BSS | 1:54.648 | ||
3 | (5) | 158. | BANK Madeline | USA-PSC | 1:57.639 | ||
4 | (7) | 69. | MACHUCA Abner | USA-BSS | 1:57.940 | ||
5 | (6) | 1. | AITBAYEVA Nagi | USA-SYSC | 1:58.000 | ||
6 | (8) | 94. | SAPOLA Jeremy | USA-LWSSC | 2:00.128 | ||
7 | (4) | 47. | LEE Ayden | USA-EPSSC | 2:05.855 | ||
- | (3) | 43. | HUANG Ryan | USA-PTSC | - | no start |
2022 Buffalo Short Track Championship, 15.10. - 16.10.2022
Distance Classification
DIVISION 6 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
SUPER FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 111. | SOWA Therese | USA-BSS | 34 | 1 | 1:54.274 | ||
2. | A | 2. | 49. | LEI Cassie | USA-BSS | 21 | 2 | 1:54.648 | ||
3. | A | 3. | 158. | BANK Madeline | USA-PSC | 13 | 3 | 1:57.639 | ||
4. | A | 4. | 69. | MACHUCA Abner | USA-BSS | 8 | 4 | 1:57.940 | ||
5. | A | 5. | 1. | AITBAYEVA Nagi | USA-SYSC | 5 | 5 | 1:58.000 | ||
6. | A | 6. | 94. | SAPOLA Jeremy | USA-LWSSC | 3 | 6 | 2:00.128 | ||
7. | A | 7. | 47. | LEE Ayden | USA-EPSSC | 2 | 7 | 2:05.855 | ||
8. | B | 1. | 67. | LOUZ Eliyahu | USA-SWC | 8 | 1:54.060 | |||
9. | B | 2. | 134. | YAROSH Addison | USA-LWSSC | 9 | 1:56.408 | |||
10. | B | 3. | 95. | SAUTTER Kathryn | USA-EPSSC | 10 | 1:56.731 | |||
11. | B | 4. | 86. | POMETUN Tatyana | USA-EPSSC | 11 | 2:01.035 | |||
12. | B | 5. | 33. | GOPINATH Narendran | USA-EPSSC | 12 | 2:01.338 | |||
13. | B | 6. | 120. | THATCHER Desmond | USA-CHS | 13 | 2:07.745 | |||
A | DNS | 43. | HUANG Ryan | USA-PTSC | 14 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
SUPER FINAL | ||||||||||
1. (1.) | A | 1. | 111. | SOWA Therese | USA-BSS | 34 | 1 | 1:54.274 | ||
2. (2.) | A | 2. | 49. | LEI Cassie | USA-BSS | 21 | 2 | 1:54.648 | ||
3. (3.) | A | 3. | 158. | BANK Madeline | USA-PSC | 13 | 3 | 1:57.639 | ||
4. (5.) | A | 5. | 1. | AITBAYEVA Nagi | USA-SYSC | 5 | 5 | 1:58.000 | ||
5. (9.) | B | 2. | 134. | YAROSH Addison | USA-LWSSC | 9 | 1:56.408 | |||
6. (10.) | B | 3. | 95. | SAUTTER Kathryn | USA-EPSSC | 10 | 1:56.731 | |||
7. (11.) | B | 4. | 86. | POMETUN Tatyana | USA-EPSSC | 11 | 2:01.035 |
Splitted Distance Classification
MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (4.) | A | 4. | 69. | MACHUCA Abner | USA-BSS | 8 | 4 | 1:57.940 | ||
2. (6.) | A | 6. | 94. | SAPOLA Jeremy | USA-LWSSC | 3 | 6 | 2:00.128 | ||
3. (7.) | A | 7. | 47. | LEE Ayden | USA-EPSSC | 2 | 7 | 2:05.855 | ||
4. (8.) | B | 1. | 67. | LOUZ Eliyahu | USA-SWC | 8 | 1:54.060 | |||
5. (12.) | B | 5. | 33. | GOPINATH Narendran | USA-EPSSC | 12 | 2:01.338 | |||
6. (13.) | B | 6. | 120. | THATCHER Desmond | USA-CHS | 13 | 2:07.745 | |||
- | A | DNS | 43. | HUANG Ryan | USA-PTSC | 14 | NO TIME |