Danubia 5 - PANONNIA OPEN - Budapest, HUN, 06.01. - 08.01.2017
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 45 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 51. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 2:02.584 | ||
2 | (4) | 141. | TRUSOVÁ Vanesa | SVK | 2:03.177 | ||
3 | (2) | 93. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 2:05.520 | ||
4 | (1) | 131. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 2:08.558 | ||
5 | (5) | 74. | KATONA Kinga | HUN-PSN | 2:12.330 | ||
6 | (7) | 155. | ŞİMŞEK Dilruba | TUR | 2:17.996 | ||
7 | (6) | 81. | JANCSÓ Zoé | HUN-TKKSE | 2:18.257 | ||
RACE: 46 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 77. | OZSVÁTH Lili | HUN-SZKE | 1:55.392 | ||
2 | (7) | 140. | HYMPANOVA Emma | SVK | 1:55.452 | ||
3 | (4) | 107. | KRUTYSZA Julia | POL | 1:55.674 | ||
4 | (3) | 39. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 1:57.408 | ||
5 | (1) | 95. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:57.642 | ||
6 | (2) | 156. | ULVİ BEYZA NUR | TUR | 2:02.873 | ||
7 | (5) | 52. | PALKOVICS Bianka | HUN-MTK | 2:03.100 | ||
RACE: 47 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (7) | 118. | ALBERT Katalin | ROU | 1:51.177 | ||
2 | (1) | 173. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 1:51.738 | ||
3 | (4) | 97. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:52.527 | ||
4 | (3) | 53. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 1:54.153 | ||
5 | (2) | 27. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE | 1:55.798 | ||
6 | (5) | 132. | KAŽIMÍROVÁ Katarína | SVK-SKMA | 1:55.938 | ||
7 | (6) | 145. | BATEZ Joline | SWE | 1:58.797 | ||
RACE: 48 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 125. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 1:47.738 | ||
2 | (1) | 26. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 1:47.810 | ||
3 | (7) | 94. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:47.981 | ||
4 | (3) | 110. | TYLMAN Kamila | POL | 1:52.396 | ||
5 | (4) | 153. | HAN Aybuke | TUR | 1:52.849 | ||
6 | (5) | 174. | ARTEMENKO Daria | UKR-KYIV | 1:55.903 | ||
7 | (2) | 50. | CSÁSZI Henriett | HUN-MTK | 1:56.589 | ||
RACE: 49 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 126. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 1:46.423 | ||
2 | (5) | 111. | ZYCH Magdalena | POL | 1:47.190 | ||
3 | (2) | 96. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:52.858 | ||
4 | (4) | 28. | POLIDOROVÁ Linda | CZE | 1:55.712 | ||
5 | (7) | 175. | MANOKHINA Iryna | UKR-KYIV | 1:56.194 | ||
6 | (3) | 154. | SELEN Melike | TUR | 2:01.155 | ||
7 | (6) | 146. | JOHANSSON Thea Maria | SWE | 2:03.024 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 63 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 118. | ALBERT Katalin | ROU | 1:49.654 | ||
2 | (3) | 140. | HYMPANOVA Emma | SVK | 1:49.957 | ||
3 | (4) | 141. | TRUSOVÁ Vanesa | SVK | 1:51.490 | ||
4 | (2) | 77. | OZSVÁTH Lili | HUN-SZKE | 1:52.590 | ||
5 | (5) | 93. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:53.279 | ||
RACE: 64 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 94. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:44.621 | ||
2 | (1) | 125. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 1:44.720 | ||
3 | (5) | 51. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 1:44.892 | ||
4 | (4) | 107. | KRUTYSZA Julia | POL | 1:46.533 | ||
5 | (3) | 173. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 1:50.730 | ||
RACE: 65 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 111. | ZYCH Magdalena | POL | 1:41.757 | ||
2 | (1) | 126. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 1:41.772 | ||
3 | (3) | 26. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 1:50.050 | ||
4 | (4) | 97. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:52.262 | ||
5 | (5) | 96. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:58.230 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 76 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 145. | BATEZ Joline | SWE | 1:57.267 | ||
2 | (1) | 50. | CSÁSZI Henriett | HUN-MTK | 1:57.794 | ||
3 | (4) | 156. | ULVİ BEYZA NUR | TUR | 1:57.926 | ||
4 | (3) | 154. | SELEN Melike | TUR | 2:01.062 | ||
5 | (7) | 155. | ŞİMŞEK Dilruba | TUR | 2:11.144 | ||
6 | (8) | 81. | JANCSÓ Zoé | HUN-TKKSE | 2:11.270 | ||
7 | (5) | 146. | JOHANSSON Thea Maria | SWE | 2:13.738 | ||
8 | (6) | 52. | PALKOVICS Bianka | HUN-MTK | 2:15.669 | ||
RACE: 77 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 95. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:55.607 | ||
2 | (1) | 27. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE | 1:56.221 | ||
3 | (3) | 132. | KAŽIMÍROVÁ Katarína | SVK-SKMA | 1:56.504 | ||
4 | (6) | 74. | KATONA Kinga | HUN-PSN | 2:00.654 | ||
5 | (2) | 174. | ARTEMENKO Daria | UKR-KYIV | 2:05.589 | ||
6 | (4) | 175. | MANOKHINA Iryna | UKR-KYIV | 2:16.816 | ||
RACE: 78 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 110. | TYLMAN Kamila | POL | 1:53.836 | ||
2 | (2) | 153. | HAN Aybuke | TUR | 1:54.068 | ||
3 | (3) | 53. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 1:54.251 | ||
4 | (6) | 131. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 1:59.944 | ||
5 | (5) | 39. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 2:10.689 | ||
- | (4) | 28. | POLIDOROVÁ Linda | CZE | - | impeding | |
RACE: 79 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 173. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 1:54.130 | ||
2 | (2) | 93. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:55.659 | ||
3 | (3) | 96. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:55.851 | ||
RACE: 80 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 51. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 1:45.267 | ||
2 | (6) | 77. | OZSVÁTH Lili | HUN-SZKE | 1:46.412 | ||
3 | (4) | 141. | TRUSOVÁ Vanesa | SVK | 1:47.234 | ||
4 | (2) | 107. | KRUTYSZA Julia | POL | 1:47.274 | ||
5 | (5) | 97. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:52.550 | ||
6 | (3) | 26. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | NO TIME | finished | |
RACE: 81 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 126. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 1:44.323 | ||
2 | (4) | 125. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 1:44.471 | ||
3 | (3) | 94. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:44.545 | ||
4 | (5) | 118. | ALBERT Katalin | ROU | 1:44.743 | ||
5 | (6) | 140. | HYMPANOVA Emma | SVK | 1:49.843 | ||
6 | (1) | 111. | ZYCH Magdalena | POL | NO TIME | finished |
Danubia 5 - PANONNIA OPEN - Budapest, HUN, 06.01. - 08.01.2017
Distance Classification
JUNIOR D GIRLS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 126. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 34 | 1 | 1:41.772 | ||
2. | A | 2. | 125. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 21 | 2 | 1:44.471 | ||
3. | A | 3. | 94. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 13 | 3 | 1:44.545 | ||
4. | A | 4. | 118. | ALBERT Katalin | ROU | 8 | 4 | 1:44.743 | ||
5. | A | 5. | 140. | HYMPANOVA Emma | SVK | 5 | 5 | 1:49.843 | ||
6. | A | 6. | 111. | ZYCH Magdalena | POL | 3 | 6 | 1:41.757 | ||
7. | B | 1. | 51. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 7 | 1:44.892 | |||
8. | B | 2. | 77. | OZSVÁTH Lili | HUN-SZKE | 8 | 1:46.412 | |||
9. | B | 3. | 141. | TRUSOVÁ Vanesa | SVK | 9 | 1:47.234 | |||
10. | B | 4. | 107. | KRUTYSZA Julia | POL | 10 | 1:46.533 | |||
11. | B | 5. | 97. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 11 | 1:52.262 | |||
12. | B | 6. | 26. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 12 | 1:47.810 | |||
13. | C | 1. | 173. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 13 | 1:50.730 | |||
14. | C | 2. | 93. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 14 | 1:53.279 | |||
15. | C | 3. | 96. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 15 | 1:52.858 | |||
16. | D | 1. | 110. | TYLMAN Kamila | POL | 16 | 1:52.396 | |||
17. | D | 2. | 153. | HAN Aybuke | TUR | 17 | 1:52.849 | |||
18. | D | 3. | 53. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 18 | 1:54.153 | |||
19. | D | 4. | 131. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 19 | 1:59.944 | |||
20. | D | 5. | 39. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 20 | 1:57.408 | |||
21. | D | - | 28. | POLIDOROVÁ Linda | CZE | 21 | 1:55.712 | |||
22. | E | 1. | 95. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 22 | 1:55.607 | |||
23. | E | 2. | 27. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE | 23 | 1:55.798 | |||
24. | E | 3. | 132. | KAŽIMÍROVÁ Katarína | SVK-SKMA | 24 | 1:55.938 | |||
25. | E | 4. | 74. | KATONA Kinga | HUN-PSN | 25 | 2:00.654 | |||
26. | E | 5. | 174. | ARTEMENKO Daria | UKR-KYIV | 26 | 1:55.903 | |||
27. | E | 6. | 175. | MANOKHINA Iryna | UKR-KYIV | 27 | 1:56.194 | |||
28. | F | 1. | 145. | BATEZ Joline | SWE | 28 | 1:57.267 | |||
29. | F | 2. | 50. | CSÁSZI Henriett | HUN-MTK | 29 | 1:56.589 | |||
30. | F | 3. | 156. | ULVİ BEYZA NUR | TUR | 30 | 1:57.926 | |||
31. | F | 4. | 154. | SELEN Melike | TUR | 31 | 2:01.062 | |||
32. | F | 5. | 155. | ŞİMŞEK Dilruba | TUR | 32 | 2:11.144 | |||
33. | F | 6. | 81. | JANCSÓ Zoé | HUN-TKKSE | 33 | 2:11.270 | |||
34. | F | 7. | 146. | JOHANSSON Thea Maria | SWE | 34 | 2:03.024 | |||
35. | F | 8. | 52. | PALKOVICS Bianka | HUN-MTK | 35 | 2:03.100 |