Danubia 5 - PANONNIA OPEN - Budapest, HUN, 06.01. - 08.01.2017
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 98 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 118. | ALBERT Katalin | ROU | 52.323 | ||
2 | (2) | 173. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 52.505 | ||
3 | (1) | 39. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 55.182 | ||
4 | (4) | 155. | ŞİMŞEK Dilruba | TUR | 1:01.010 | ||
RACE: 99 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 51. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 52.047 | ||
2 | (3) | 107. | KRUTYSZA Julia | POL | 52.120 | ||
3 | (4) | 174. | ARTEMENKO Daria | UKR-KYIV | 55.923 | ||
4 | (1) | 27. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE | 56.249 | ||
RACE: 100 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 125. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 51.688 | ||
2 | (5) | 93. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 55.525 | ||
3 | (4) | 53. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 55.630 | ||
4 | (1) | 146. | JOHANSSON Thea Maria | SWE | 59.087 | ||
5 | (2) | 154. | SELEN Melike | TUR | 1:14.573 | ||
RACE: 101 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 141. | TRUSOVÁ Vanesa | SVK | 51.644 | ||
2 | (2) | 77. | OZSVÁTH Lili | HUN-SZKE | 51.752 | ||
3 | (1) | 132. | KAŽIMÍROVÁ Katarína | SVK-SKMA | 55.260 | ||
4 | (4) | 74. | KATONA Kinga | HUN-PSN | 57.120 | ||
RACE: 102 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 26. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 51.009 | ||
2 | (4) | 140. | HYMPANOVA Emma | SVK | 53.664 | ||
3 | (3) | 95. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 54.246 | ||
4 | (1) | 145. | BATEZ Joline | SWE | 55.199 | ||
RACE: 103 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 94. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 50.742 | ||
2 | (1) | 110. | TYLMAN Kamila | POL | 54.724 | ||
3 | (4) | 131. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 57.730 | ||
4 | (5) | 156. | ULVİ BEYZA NUR | TUR | 57.837 | ||
5 | (2) | 52. | PALKOVICS Bianka | HUN-MTK | 58.429 | ||
RACE: 104 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 111. | ZYCH Magdalena | POL | 48.620 | ||
2 | (2) | 97. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 53.030 | ||
3 | (3) | 28. | POLIDOROVÁ Linda | CZE | 54.962 | ||
4 | (4) | 175. | MANOKHINA Iryna | UKR-KYIV | 55.190 | ||
RACE: 105 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 126. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 50.440 | ||
2 | (1) | 96. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 54.756 | ||
3 | (4) | 153. | HAN Aybuke | TUR | 55.816 | ||
4 | (5) | 81. | JANCSÓ Zoé | HUN-TKKSE | 56.226 | ||
5 | (2) | 50. | CSÁSZI Henriett | HUN-MTK | 57.582 | ||
JUNIOR D GIRLS QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 159 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 118. | ALBERT Katalin | ROU | 50.255 | ||
2 | (3) | 97. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 53.558 | ||
3 | (2) | 173. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 58.399 | advanced | |
- | (4) | 140. | HYMPANOVA Emma | SVK | - | impeding | |
RACE: 160 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 111. | ZYCH Magdalena | POL | 48.992 | ||
2 | (2) | 94. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 50.427 | ||
3 | (3) | 107. | KRUTYSZA Julia | POL | 51.648 | ||
4 | (4) | 110. | TYLMAN Kamila | POL | 53.791 | ||
RACE: 161 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 141. | TRUSOVÁ Vanesa | SVK | 50.903 | ||
2 | (2) | 125. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 50.994 | ||
3 | (3) | 77. | OZSVÁTH Lili | HUN-SZKE | 51.641 | ||
4 | (4) | 93. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 55.393 | ||
RACE: 162 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 126. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 49.673 | ||
2 | (2) | 26. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 49.740 | ||
3 | (3) | 51. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 49.875 | ||
4 | (4) | 96. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 53.833 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 175 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 94. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | NO TIME | ||
2 | (4) | 125. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | NO TIME | ||
3 | (3) | 141. | TRUSOVÁ Vanesa | SVK | NO TIME | ||
4 | (1) | 26. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | NO TIME | ||
RACE: 176 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 111. | ZYCH Magdalena | POL | 48.536 | ||
2 | (2) | 126. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 48.614 | ||
3 | (3) | 118. | ALBERT Katalin | ROU | 48.724 | ||
4 | (5) | 173. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 50.904 | ||
5 | (4) | 97. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 52.735 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 186 HEAT: 1 GROUP: H Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 50. | CSÁSZI Henriett | HUN-MTK | NO TIME | ||
2 | (2) | 52. | PALKOVICS Bianka | HUN-MTK | NO TIME | ||
3 | (3) | 154. | SELEN Melike | TUR | NO TIME | ||
RACE: 187 HEAT: 2 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 156. | ULVİ BEYZA NUR | TUR | 56.613 | ||
2 | (1) | 74. | KATONA Kinga | HUN-PSN | 56.819 | ||
3 | (3) | 146. | JOHANSSON Thea Maria | SWE | 57.712 | ||
4 | (4) | 155. | ŞİMŞEK Dilruba | TUR | 1:07.166 | ||
RACE: 188 HEAT: 3 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 27. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE | 55.182 | ||
2 | (2) | 145. | BATEZ Joline | SWE | 55.409 | ||
3 | (3) | 81. | JANCSÓ Zoé | HUN-TKKSE | 55.533 | ||
4 | (1) | 175. | MANOKHINA Iryna | UKR-KYIV | 55.713 | ||
RACE: 189 HEAT: 4 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 153. | HAN Aybuke | TUR | 55.059 | ||
2 | (1) | 53. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 55.173 | ||
3 | (4) | 131. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 55.368 | ||
4 | (3) | 174. | ARTEMENKO Daria | UKR-KYIV | NO TIME | finished | |
RACE: 190 HEAT: 5 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 95. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 54.952 | ||
2 | (3) | 39. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 55.030 | ||
3 | (4) | 132. | KAŽIMÍROVÁ Katarína | SVK-SKMA | 55.391 | ||
- | (2) | 28. | POLIDOROVÁ Linda | CZE | - | off track | |
RACE: 191 HEAT: 6 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 51. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 50.531 | ||
2 | (3) | 107. | KRUTYSZA Julia | POL | 51.682 | ||
3 | (2) | 77. | OZSVÁTH Lili | HUN-SZKE | 52.931 | ||
4 | (5) | 96. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 53.475 | ||
5 | (6) | 93. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 56.035 | ||
6 | (4) | 110. | TYLMAN Kamila | POL | NO TIME | finished | |
RACE: 192 HEAT: 7 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 118. | ALBERT Katalin | ROU | 49.472 | ||
2 | (2) | 26. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 49.791 | ||
3 | (4) | 173. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 49.932 | ||
4 | (5) | 97. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 53.662 | ||
5 | (3) | 141. | TRUSOVÁ Vanesa | SVK | NO TIME | finished | |
RACE: 193 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 111. | ZYCH Magdalena | POL | 48.519 | ||
2 | (2) | 126. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 48.758 | ||
3 | (4) | 125. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 49.599 | ||
4 | (3) | 94. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 49.710 |
Danubia 5 - PANONNIA OPEN - Budapest, HUN, 06.01. - 08.01.2017
Distance Classification
JUNIOR D GIRLS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 111. | ZYCH Magdalena | POL | 34 | 1 | 0:48.519 | ||
2. | A | 2. | 126. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 21 | 2 | 0:48.614 | ||
3. | A | 3. | 125. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 13 | 3 | 0:49.599 | ||
4. | A | 4. | 94. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 8 | 4 | 0:49.710 | ||
5. | B | 1. | 118. | ALBERT Katalin | ROU | 5 | 0:48.724 | |||
6. | B | 2. | 26. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 6 | 0:49.740 | |||
7. | B | 3. | 173. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 7 | 0:49.932 | |||
8. | B | 4. | 97. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 8 | 0:52.735 | |||
9. | B | 5. | 141. | TRUSOVÁ Vanesa | SVK | 9 | 0:50.903 | |||
10. | C | 1. | 51. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 10 | 0:49.875 | |||
11. | C | 2. | 107. | KRUTYSZA Julia | POL | 11 | 0:51.648 | |||
12. | C | 3. | 77. | OZSVÁTH Lili | HUN-SZKE | 12 | 0:51.641 | |||
13. | C | 4. | 96. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 13 | 0:53.475 | |||
14. | C | 5. | 93. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 14 | 0:55.393 | |||
15. | C | 6. | 110. | TYLMAN Kamila | POL | 15 | 0:53.791 | |||
QUARTER-FINAL | ||||||||||
16. | A | - | 140. | HYMPANOVA Emma | SVK | 16 | 0:53.664 | |||
FINAL | ||||||||||
17. | D | 1. | 95. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 17 | 0:54.246 | |||
18. | D | 2. | 39. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 18 | 0:55.030 | |||
19. | D | 3. | 132. | KAŽIMÍROVÁ Katarína | SVK-SKMA | 19 | 0:55.260 | |||
20. | D | - | 28. | POLIDOROVÁ Linda | CZE | 20 | 0:54.962 | |||
21. | E | 1. | 153. | HAN Aybuke | TUR | 21 | 0:55.059 | |||
22. | E | 2. | 53. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 22 | 0:55.173 | |||
23. | E | 3. | 131. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 23 | 0:55.368 | |||
24. | E | 4. | 174. | ARTEMENKO Daria | UKR-KYIV | 24 | 0:55.923 | |||
25. | F | 1. | 27. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE | 25 | 0:55.182 | |||
26. | F | 2. | 145. | BATEZ Joline | SWE | 26 | 0:55.199 | |||
27. | F | 3. | 81. | JANCSÓ Zoé | HUN-TKKSE | 27 | 0:55.533 | |||
28. | F | 4. | 175. | MANOKHINA Iryna | UKR-KYIV | 28 | 0:55.190 | |||
29. | G | 1. | 156. | ULVİ BEYZA NUR | TUR | 29 | 0:56.613 | |||
30. | G | 2. | 74. | KATONA Kinga | HUN-PSN | 30 | 0:56.819 | |||
31. | G | 3. | 146. | JOHANSSON Thea Maria | SWE | 31 | 0:57.712 | |||
32. | G | 4. | 155. | ŞİMŞEK Dilruba | TUR | 32 | 1:01.010 | |||
33. | H | 1. | 50. | CSÁSZI Henriett | HUN-MTK | 33 | 0:57.582 | |||
34. | H | 2. | 52. | PALKOVICS Bianka | HUN-MTK | 34 | 0:58.429 | |||
35. | H | 3. | 154. | SELEN Melike | TUR | 35 | 1:14.573 |