ISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR E BOYS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 3 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 50. | KUN Bence Benedek | HUN-MTK | 51.457 | ||
2 | (5) | 72. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 53.319 | ||
3 | (3) | 10. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 54.644 | ||
4 | (4) | 23. | OPUHAČ Marko | CRO | 56.601 | ||
5 | (1) | 77. | FÜLÖP HOSSZÚ Magor | ROU-SCMC | 1:29.739 | ||
RACE: 4 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 63. | VIKSNA Raiens | LAT-JLSS | 54.375 | ||
2 | (2) | 76. | ŁAMASZ Adam | POL-ORL | 55.704 | ||
3 | (4) | 22. | KOPRIVNJAK Rene | CRO | 57.590 | ||
4 | (5) | 94. | ŠKOF Filip | SLO | 1:21.848 | ||
- | (3) | 11. | MAXIMOV Presiyan | BUL-ICP | - | no start | |
JUNIOR E BOYS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 10 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 23. | OPUHAČ Marko | CRO | 58.471 | ||
2 | (2) | 94. | ŠKOF Filip | SLO | 1:13.441 | ||
3 | (3) | 77. | FÜLÖP HOSSZÚ Magor | ROU-SCMC | 1:17.860 | ||
RACE: 11 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 50. | KUN Bence Benedek | HUN-MTK | 51.023 | ||
2 | (2) | 72. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 52.524 | ||
3 | (3) | 63. | VIKSNA Raiens | LAT-JLSS | 52.752 | ||
4 | (4) | 10. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 53.093 | ||
5 | (5) | 76. | ŁAMASZ Adam | POL-ORL | 55.015 | ||
6 | (6) | 22. | KOPRIVNJAK Rene | CRO | 56.834 |
ISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
Distance Classification
JUNIOR E BOYS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 50. | KUN Bence Benedek | HUN-MTK | 34 | 1 | 0:51.023 | ||
2. | A | 2. | 72. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 21 | 2 | 0:52.524 | ||
3. | A | 3. | 63. | VIKSNA Raiens | LAT-JLSS | 13 | 3 | 0:52.752 | ||
4. | A | 4. | 10. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 8 | 4 | 0:53.093 | ||
5. | A | 5. | 76. | ŁAMASZ Adam | POL-ORL | 5 | 5 | 0:55.015 | ||
6. | A | 6. | 22. | KOPRIVNJAK Rene | CRO | 3 | 6 | 0:56.834 | ||
7. | B | 1. | 23. | OPUHAČ Marko | CRO | 2 | 7 | 0:56.601 | ||
8. | B | 2. | 94. | ŠKOF Filip | SLO | 1 | 8 | 1:13.441 | ||
9. | B | 3. | 77. | FÜLÖP HOSSZÚ Magor | ROU-SCMC | 9 | 1:17.860 |