ISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR E BOYS HEATS 333 m | |||||||
RACE: 131 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 50. | KUN Bence Benedek | HUN-MTK | 34.882 | ||
2 | (1) | 72. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 36.443 | ||
3 | (4) | 22. | KOPRIVNJAK Rene | CRO | 38.268 | ||
4 | (3) | 94. | ŠKOF Filip | SLO | 52.023 | ||
RACE: 132 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 63. | VIKSNA Raiens | LAT-JLSS | 36.018 | ||
2 | (4) | 10. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 36.411 | ||
3 | (1) | 76. | ŁAMASZ Adam | POL-ORL | 37.306 | ||
4 | (3) | 23. | OPUHAČ Marko | CRO | 38.391 | ||
5 | (5) | 77. | FÜLÖP HOSSZÚ Magor | ROU-SCMC | 55.985 | ||
JUNIOR E BOYS FINAL 333 m | |||||||
RACE: 173 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 22. | KOPRIVNJAK Rene | CRO | 38.995 | ||
2 | (2) | 23. | OPUHAČ Marko | CRO | 39.155 | ||
3 | (4) | 77. | FÜLÖP HOSSZÚ Magor | ROU-SCMC | 46.867 | ||
4 | (3) | 94. | ŠKOF Filip | SLO | 47.449 | ||
RACE: 174 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 50. | KUN Bence Benedek | HUN-MTK | 34.543 | ||
2 | (4) | 72. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 35.467 | ||
3 | (2) | 63. | VIKSNA Raiens | LAT-JLSS | 35.608 | ||
4 | (3) | 10. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 35.726 | ||
5 | (5) | 76. | ŁAMASZ Adam | POL-ORL | 38.296 |
ISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
Distance Classification
JUNIOR E BOYS 333 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 50. | KUN Bence Benedek | HUN-MTK | 34 | 1 | 0:34.543 | ||
2. | A | 2. | 72. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 21 | 2 | 0:35.467 | ||
3. | A | 3. | 63. | VIKSNA Raiens | LAT-JLSS | 13 | 3 | 0:35.608 | ||
4. | A | 4. | 10. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 8 | 4 | 0:35.726 | ||
5. | A | 5. | 76. | ŁAMASZ Adam | POL-ORL | 5 | 5 | 0:37.306 | ||
6. | B | 1. | 22. | KOPRIVNJAK Rene | CRO | 3 | 6 | 0:38.268 | ||
7. | B | 2. | 23. | OPUHAČ Marko | CRO | 2 | 7 | 0:38.391 | ||
8. | B | 3. | 77. | FÜLÖP HOSSZÚ Magor | ROU-SCMC | 1 | 8 | 0:46.867 | ||
9. | B | 4. | 94. | ŠKOF Filip | SLO | 9 | 0:47.449 |