ISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 15 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 49. | IMRE Patrik | HUN-MTK | 2:54.701 | ||
2 | (5) | 32. | GRANASZTÓI Ádám Istvan | HUN-FTC | 2:54.788 | ||
3 | (3) | 43. | SZILÁGYI Ábel | HUN | 2:54.899 | ||
4 | (4) | 108. | KARABIN Jakub | SVK-STEZ | 2:54.999 | ||
5 | (2) | 58. | PASTORS Karlis | LAT-JLSS | 2:55.970 | ||
- | (6) | 3. | KRSTIĆ Ilan | BIH | - | no start | |
RACE: 16 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 42. | CSIZMADIA Márk | HUN | 2:36.063 | ||
2 | (3) | 7. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | 2:36.150 | ||
3 | (2) | 84. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 2:38.150 | ||
4 | (1) | 33. | GYŐRY Márk | HUN-FTC | 2:38.408 | ||
5 | (5) | 57. | BERZINS Ralfs | LAT-JLSS | 2:49.172 | ||
- | (4) | 34. | WU JIA WEI Dávid | HUN-FTC | - | impeding->to B | |
RACE: 17 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 1. | WOLF Tobias | AUT | 2:37.467 | ||
2 | (2) | 27. | POPL Matěj | CZE-BZKP | 2:38.004 | ||
3 | (1) | 107. | BARTKO Patrik | SVK-SKMA | 2:38.502 | ||
4 | (3) | 31. | GERECZE Ádám József | HUN-FTC | 2:38.775 | ||
5 | (4) | 9. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL-ICP | 2:39.014 | ||
RACE: 18 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 45. | TACZMAN Máté | HUN-JSE | 2:44.046 | ||
2 | (1) | 8. | MAXIMOV Maxim | BUL-ICP | 2:44.315 | ||
3 | (4) | 35. | ZÓLYOMI László | HUN-FTC | 2:45.315 | ||
4 | (6) | 59. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 2:45.397 | ||
5 | (2) | 20. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 3:22.140 | ||
- | (3) | 93. | KOMERIČKI Tibor | SLO | - | impeding->to B | |
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 28 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 59. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 2:48.223 | ||
2 | (4) | 58. | PASTORS Karlis | LAT-JLSS | 2:49.922 | ||
3 | (1) | 31. | GERECZE Ádám József | HUN-FTC | 2:50.633 | ||
4 | (3) | 57. | BERZINS Ralfs | LAT-JLSS | 2:54.005 | ||
5 | (5) | 93. | KOMERIČKI Tibor | SLO | 3:04.888 | ||
RACE: 29 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 108. | KARABIN Jakub | SVK-STEZ | 2:42.011 | addTo.->to B | |
2 | (2) | 9. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL-ICP | 2:43.817 | ||
3 | (4) | 20. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 2:47.862 | ||
4 | (5) | 34. | WU JIA WEI Dávid | HUN-FTC | NO TIME | finished | |
- | (1) | 33. | GYŐRY Márk | HUN-FTC | - | impeding->to D | |
RACE: 30 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 1. | WOLF Tobias | AUT | 2:36.358 | ||
2 | (2) | 27. | POPL Matěj | CZE-BZKP | 2:37.074 | ||
3 | (4) | 45. | TACZMAN Máté | HUN-JSE | 2:37.198 | ||
4 | (6) | 35. | ZÓLYOMI László | HUN-FTC | 2:46.510 | advanced->to A | |
5 | (3) | 107. | BARTKO Patrik | SVK-SKMA | 2:58.085 | ||
- | (5) | 8. | MAXIMOV Maxim | BUL-ICP | - | impeding->to C | |
RACE: 31 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 42. | CSIZMADIA Márk | HUN | 2:46.456 | ||
2 | (3) | 84. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 2:46.910 | ||
3 | (4) | 49. | IMRE Patrik | HUN-MTK | 2:48.149 | ||
4 | (5) | 32. | GRANASZTÓI Ádám Istvan | HUN-FTC | 2:52.165 | ||
5 | (2) | 7. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | 3:03.373 | ||
6 | (6) | 43. | SZILÁGYI Ábel | HUN | NO TIME | finished | |
JUNIOR C BOYS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 41 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 33. | GYŐRY Márk | HUN-FTC | 3:01.376 | ||
2 | (3) | 34. | WU JIA WEI Dávid | HUN-FTC | 3:01.774 | ||
3 | (1) | 57. | BERZINS Ralfs | LAT-JLSS | 3:03.619 | ||
- | (2) | 93. | KOMERIČKI Tibor | SLO | - | no finish | |
RACE: 42 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 59. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 2:40.654 | ||
2 | (4) | 58. | PASTORS Karlis | LAT-JLSS | 2:41.284 | ||
3 | (6) | 8. | MAXIMOV Maxim | BUL-ICP | 2:41.818 | ||
4 | (1) | 9. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL-ICP | 2:45.521 | ||
5 | (2) | 20. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 2:50.230 | ||
- | (5) | 31. | GERECZE Ádám József | HUN-FTC | - | no finish | |
RACE: 43 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 43. | SZILÁGYI Ábel | HUN | 3:02.678 | ||
2 | (3) | 7. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | 3:03.152 | ||
3 | (5) | 108. | KARABIN Jakub | SVK-STEZ | 3:03.917 | ||
4 | (1) | 32. | GRANASZTÓI Ádám Istvan | HUN-FTC | 3:09.658 | ||
5 | (2) | 107. | BARTKO Patrik | SVK-SKMA | NO TIME | finished | |
RACE: 44 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 1. | WOLF Tobias | AUT | 2:36.756 | ||
2 | (4) | 42. | CSIZMADIA Márk | HUN | 2:37.260 | ||
3 | (2) | 27. | POPL Matěj | CZE-BZKP | 2:40.847 | ||
4 | (7) | 49. | IMRE Patrik | HUN-MTK | 2:41.872 | ||
5 | (6) | 84. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 2:50.121 | ||
6 | (5) | 35. | ZÓLYOMI László | HUN-FTC | 3:07.428 | ||
- | (3) | 45. | TACZMAN Máté | HUN-JSE | - | impeding | |
2. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 74 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 84. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 46.534 | ||
2 | (3) | 8. | MAXIMOV Maxim | BUL-ICP | 46.600 | ||
3 | (1) | 20. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 1:03.425 | ||
- | (4) | 35. | ZÓLYOMI László | HUN-FTC | - | impeding->to B | |
RACE: 75 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 59. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 46.896 | ||
2 | (4) | 34. | WU JIA WEI Dávid | HUN-FTC | 1:01.229 | ||
3 | (1) | 27. | POPL Matěj | CZE-BZKP | 1:06.566 | advanced->to A | |
- | (2) | 43. | SZILÁGYI Ábel | HUN | - | impeding->to B | |
RACE: 76 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 49. | IMRE Patrik | HUN-MTK | 45.417 | ||
2 | (2) | 45. | TACZMAN Máté | HUN-JSE | 46.824 | ||
3 | (3) | 33. | GYŐRY Márk | HUN-FTC | 47.784 | ||
4 | (4) | 58. | PASTORS Karlis | LAT-JLSS | 49.180 | ||
RACE: 77 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 1. | WOLF Tobias | AUT | 46.509 | ||
2 | (5) | 108. | KARABIN Jakub | SVK-STEZ | 47.662 | ||
3 | (4) | 32. | GRANASZTÓI Ádám Istvan | HUN-FTC | 48.043 | ||
4 | (3) | 57. | BERZINS Ralfs | LAT-JLSS | 50.163 | ||
5 | (1) | 9. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL-ICP | 1:07.455 | ||
RACE: 78 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 42. | CSIZMADIA Márk | HUN | 47.010 | ||
2 | (4) | 7. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | 47.115 | ||
3 | (1) | 31. | GERECZE Ádám József | HUN-FTC | 48.019 | ||
4 | (2) | 93. | KOMERIČKI Tibor | SLO | 52.134 | ||
5 | (3) | 107. | BARTKO Patrik | SVK-SKMA | 1:05.552 | ||
JUNIOR C BOYS QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 92 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 107. | BARTKO Patrik | SVK-SKMA | 48.646 | ||
2 | (2) | 20. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 48.647 | ||
3 | (4) | 9. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL-ICP | 1:01.253 | ||
4 | (1) | 58. | PASTORS Karlis | LAT-JLSS | 1:07.778 | ||
RACE: 93 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 43. | SZILÁGYI Ábel | HUN | 46.297 | ||
2 | (2) | 57. | BERZINS Ralfs | LAT-JLSS | 48.513 | ||
3 | (1) | 32. | GRANASZTÓI Ádám Istvan | HUN-FTC | 48.655 | ||
4 | (5) | 35. | ZÓLYOMI László | HUN-FTC | 48.902 | ||
5 | (3) | 93. | KOMERIČKI Tibor | SLO | 50.644 | ||
RACE: 94 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 84. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 46.511 | ||
2 | (3) | 108. | KARABIN Jakub | SVK-STEZ | 46.808 | ||
3 | (2) | 59. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 46.924 | ||
4 | (4) | 34. | WU JIA WEI Dávid | HUN-FTC | NO TIME | finished | |
RACE: 95 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 1. | WOLF Tobias | AUT | 46.154 | ||
2 | (3) | 7. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | 46.333 | ||
3 | (2) | 42. | CSIZMADIA Márk | HUN | 46.413 | ||
4 | (4) | 33. | GYŐRY Márk | HUN-FTC | 47.674 | ||
RACE: 96 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 45. | TACZMAN Máté | HUN-JSE | 45.973 | ||
2 | (5) | 27. | POPL Matěj | CZE-BZKP | 46.260 | ||
3 | (4) | 31. | GERECZE Ádám József | HUN-FTC | 47.416 | ||
4 | (1) | 49. | IMRE Patrik | HUN-MTK | 56.387 | ||
5 | (2) | 8. | MAXIMOV Maxim | BUL-ICP | 56.723 | ||
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 107 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 84. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 46.108 | ||
2 | (3) | 42. | CSIZMADIA Márk | HUN | 46.147 | ||
3 | (1) | 45. | TACZMAN Máté | HUN-JSE | 46.254 | ||
4 | (2) | 27. | POPL Matěj | CZE-BZKP | NO TIME | finished | |
RACE: 108 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 7. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | 46.485 | ||
2 | (1) | 1. | WOLF Tobias | AUT | 46.503 | ||
3 | (4) | 59. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 46.651 | ||
4 | (3) | 108. | KARABIN Jakub | SVK-STEZ | 46.993 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 122 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 35. | ZÓLYOMI László | HUN-FTC | 47.454 | ||
2 | (1) | 32. | GRANASZTÓI Ádám Istvan | HUN-FTC | 47.990 | ||
3 | (4) | 9. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL-ICP | 48.186 | ||
4 | (5) | 58. | PASTORS Karlis | LAT-JLSS | 49.917 | ||
5 | (3) | 93. | KOMERIČKI Tibor | SLO | 51.266 | ||
RACE: 123 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 43. | SZILÁGYI Ábel | HUN | 46.503 | ||
2 | (3) | 107. | BARTKO Patrik | SVK-SKMA | 48.231 | ||
3 | (2) | 57. | BERZINS Ralfs | LAT-JLSS | 48.340 | ||
4 | (4) | 20. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 48.510 | ||
RACE: 124 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 49. | IMRE Patrik | HUN-MTK | 45.805 | ||
2 | (4) | 8. | MAXIMOV Maxim | BUL-ICP | 46.507 | ||
3 | (2) | 33. | GYŐRY Márk | HUN-FTC | 47.806 | ||
4 | (1) | 31. | GERECZE Ádám József | HUN-FTC | 47.991 | ||
5 | (5) | 34. | WU JIA WEI Dávid | HUN-FTC | 48.027 | ||
RACE: 125 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 108. | KARABIN Jakub | SVK-STEZ | 46.567 | ||
2 | (2) | 59. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 46.643 | ||
3 | (4) | 27. | POPL Matěj | CZE-BZKP | 46.760 | ||
4 | (1) | 45. | TACZMAN Máté | HUN-JSE | 46.915 | ||
RACE: 126 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 42. | CSIZMADIA Márk | HUN | 45.590 | ||
2 | (1) | 84. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 46.164 | ||
3 | (3) | 7. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | 59.776 | ||
- | (4) | 1. | WOLF Tobias | AUT | - | impeding | |
3. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 143 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 84. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 1:41.971 | ||
2 | (4) | 59. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 1:42.138 | ||
3 | (1) | 31. | GERECZE Ádám József | HUN-FTC | 1:43.672 | ||
4 | (3) | 107. | BARTKO Patrik | SVK-SKMA | 1:45.484 | ||
RACE: 144 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 43. | SZILÁGYI Ábel | HUN | 1:39.218 | ||
2 | (4) | 1. | WOLF Tobias | AUT | 1:39.276 | ||
3 | (3) | 35. | ZÓLYOMI László | HUN-FTC | 1:39.443 | ||
4 | (2) | 9. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL-ICP | 1:42.858 | ||
5 | (1) | 93. | KOMERIČKI Tibor | SLO | 1:44.017 | ||
RACE: 145 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 7. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | 1:40.653 | ||
2 | (4) | 49. | IMRE Patrik | HUN-MTK | 1:40.730 | ||
3 | (3) | 20. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 1:44.004 | ||
4 | (2) | 32. | GRANASZTÓI Ádám Istvan | HUN-FTC | 1:46.343 | ||
RACE: 146 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 108. | KARABIN Jakub | SVK-STEZ | 1:37.325 | ||
2 | (1) | 27. | POPL Matěj | CZE-BZKP | 1:37.664 | ||
3 | (3) | 33. | GYŐRY Márk | HUN-FTC | 1:39.245 | ||
4 | (4) | 58. | PASTORS Karlis | LAT-JLSS | 1:39.406 | ||
RACE: 147 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 42. | CSIZMADIA Márk | HUN | 1:35.341 | ||
2 | (1) | 8. | MAXIMOV Maxim | BUL-ICP | 1:35.581 | ||
3 | (3) | 34. | WU JIA WEI Dávid | HUN-FTC | 1:39.711 | ||
4 | (5) | 57. | BERZINS Ralfs | LAT-JLSS | 1:40.600 | ||
- | (2) | 45. | TACZMAN Máté | HUN-JSE | - | impeding->to B | |
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 163 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 32. | GRANASZTÓI Ádám Istvan | HUN-FTC | 1:59.080 | ||
2 | (2) | 31. | GERECZE Ádám József | HUN-FTC | 1:59.160 | ||
3 | (1) | 34. | WU JIA WEI Dávid | HUN-FTC | 1:59.258 | ||
4 | (3) | 107. | BARTKO Patrik | SVK-SKMA | 1:59.785 | ||
RACE: 164 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 35. | ZÓLYOMI László | HUN-FTC | 1:42.756 | ||
2 | (3) | 20. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 1:42.846 | ||
3 | (2) | 9. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL-ICP | 1:43.899 | ||
4 | (4) | 93. | KOMERIČKI Tibor | SLO | 1:44.028 | ||
RACE: 165 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 45. | TACZMAN Máté | HUN-JSE | 1:41.323 | ||
2 | (1) | 33. | GYŐRY Márk | HUN-FTC | 1:41.520 | ||
3 | (3) | 57. | BERZINS Ralfs | LAT-JLSS | 1:41.604 | ||
4 | (2) | 58. | PASTORS Karlis | LAT-JLSS | 1:41.773 | ||
RACE: 166 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 108. | KARABIN Jakub | SVK-STEZ | 1:39.057 | ||
2 | (4) | 43. | SZILÁGYI Ábel | HUN | 1:39.334 | ||
3 | (5) | 59. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 1:39.726 | ||
4 | (3) | 27. | POPL Matěj | CZE-BZKP | 1:42.067 | ||
5 | (1) | 8. | MAXIMOV Maxim | BUL-ICP | 1:48.751 | ||
RACE: 167 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 42. | CSIZMADIA Márk | HUN | 1:35.475 | ||
2 | (2) | 1. | WOLF Tobias | AUT | 1:35.730 | ||
3 | (4) | 49. | IMRE Patrik | HUN-MTK | 1:37.005 | ||
4 | (3) | 7. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | 1:44.683 | ||
5 | (5) | 84. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 1:45.232 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 185 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 57. | BERZINS Ralfs | LAT-JLSS | 1:44.284 | ||
2 | (6) | 107. | BARTKO Patrik | SVK-SKMA | 1:44.388 | ||
3 | (3) | 9. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL-ICP | 1:44.575 | ||
4 | (5) | 34. | WU JIA WEI Dávid | HUN-FTC | 1:44.688 | ||
5 | (2) | 58. | PASTORS Karlis | LAT-JLSS | 1:44.725 | ||
6 | (4) | 93. | KOMERIČKI Tibor | SLO | 1:45.428 | ||
RACE: 186 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 45. | TACZMAN Máté | HUN-JSE | 1:34.689 | ||
2 | (3) | 35. | ZÓLYOMI László | HUN-FTC | 1:36.105 | ||
3 | (5) | 32. | GRANASZTÓI Ádám Istvan | HUN-FTC | 1:36.223 | ||
4 | (4) | 20. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 1:39.925 | ||
- | (2) | 33. | GYŐRY Márk | HUN-FTC | - | no finish | |
- | (6) | 31. | GERECZE Ádám József | HUN-FTC | - | no finish | |
RACE: 187 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 84. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 1:36.286 | ||
2 | (3) | 7. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | 1:36.608 | ||
3 | (2) | 27. | POPL Matěj | CZE-BZKP | 1:36.742 | ||
4 | (1) | 59. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 1:36.859 | ||
5 | (5) | 8. | MAXIMOV Maxim | BUL-ICP | 1:37.290 | ||
RACE: 188 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 1. | WOLF Tobias | AUT | 1:34.219 | ||
2 | (5) | 43. | SZILÁGYI Ábel | HUN | 1:34.335 | ||
3 | (1) | 42. | CSIZMADIA Márk | HUN | 1:34.419 | ||
4 | (3) | 49. | IMRE Patrik | HUN-MTK | 1:34.496 | ||
5 | (4) | 108. | KARABIN Jakub | SVK-STEZ | 1:38.342 |
ISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
Overall Classification
JUNIOR C BOYS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 1. | WOLF Tobias | AUT | 1. 4. 1. | 73 | 6 | |
2. | 42. | CSIZMADIA Márk | HUN | 2. 1. 3. | 68 | 6 | |
3. | 84. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 5. 2. 6. | 29 | 13 | |
4. | 43. | SZILÁGYI Ábel | HUN | 8. 14. 2. | 22 | 24 | |
5. | 49. | IMRE Patrik | HUN-MTK | 4. 9. 4. | 16 | 17 | |
6. | 27. | POPL Matěj | CZE-BZKP | 3. 7. 8. | 16 | 18 | |
7. | 7. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | 9. 3. 7. | 15 | 19 | |
8. | 108. | KARABIN Jakub | SVK-STEZ | 10. 5. 5. | 10 | 20 | |
9. | 59. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 13. 6. 9. | 3 | 28 | |
10. | 35. | ZÓLYOMI László | HUN-FTC | 6. 18. 12. | 3 | 36 | |
11. | 45. | TACZMAN Máté | HUN-JSE | 7. 8. 11. | 2 | 26 | |
12. | 8. | MAXIMOV Maxim | BUL-ICP | 15. 10. 10. | 35 | ||
13. | 32. | GRANASZTÓI Ádám Istvan | HUN-FTC | 11. 19. 13. | 43 | ||
14. | 33. | GYŐRY Márk | HUN-FTC | 19. 11. 15. | 45 | ||
15. | 107. | BARTKO Patrik | SVK-SKMA | 12. 15. 18. | 45 | ||
16. | 31. | GERECZE Ádám József | HUN-FTC | 18. 12. 16. | 46 | ||
17. | 20. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 17. 17. 14. | 48 | ||
18. | 34. | WU JIA WEI Dávid | HUN-FTC | 20. 13. 20. | 53 | ||
19. | 57. | BERZINS Ralfs | LAT-JLSS | 21. 16. 17. | 54 | ||
20. | 9. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL-ICP | 16. 20. 19. | 55 | ||
21. | 58. | PASTORS Karlis | LAT-JLSS | 14. 21. 21. | 56 | ||
22. | 93. | KOMERIČKI Tibor | SLO | 22. 22. 22. | 66 |