ISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR E BOYS HEATS 222 m | |||||||
RACE: 54 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 72. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 24.889 | ||
2 | (1) | 63. | VIKSNA Raiens | LAT-JLSS | 25.004 | ||
3 | (3) | 22. | KOPRIVNJAK Rene | CRO | 27.797 | ||
4 | (2) | 94. | ŠKOF Filip | SLO | 33.000 | ||
RACE: 55 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 50. | KUN Bence Benedek | HUN-MTK | 24.011 | ||
2 | (1) | 76. | ŁAMASZ Adam | POL-ORL | 25.374 | ||
3 | (2) | 23. | OPUHAČ Marko | CRO | 26.046 | ||
4 | (5) | 10. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 26.075 | ||
5 | (3) | 77. | FÜLÖP HOSSZÚ Magor | ROU-SCMC | 30.737 | ||
JUNIOR E BOYS FINAL 222 m | |||||||
RACE: 63 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 10. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 25.805 | ||
2 | (3) | 22. | KOPRIVNJAK Rene | CRO | 26.168 | ||
3 | (1) | 23. | OPUHAČ Marko | CRO | 26.203 | ||
4 | (4) | 77. | FÜLÖP HOSSZÚ Magor | ROU-SCMC | 31.874 | ||
5 | (5) | 94. | ŠKOF Filip | SLO | 46.715 | ||
RACE: 64 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 63. | VIKSNA Raiens | LAT-JLSS | 24.480 | ||
2 | (4) | 76. | ŁAMASZ Adam | POL-ORL | 26.236 | ||
3 | (2) | 72. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 29.825 | ||
4 | (1) | 50. | KUN Bence Benedek | HUN-MTK | 29.864 |
ISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
Distance Classification
JUNIOR E BOYS 222 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 63. | VIKSNA Raiens | LAT-JLSS | 34 | 1 | 0:24.480 | ||
2. | A | 2. | 76. | ŁAMASZ Adam | POL-ORL | 21 | 2 | 0:25.374 | ||
3. | A | 3. | 72. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 13 | 3 | 0:24.889 | ||
4. | A | 4. | 50. | KUN Bence Benedek | HUN-MTK | 8 | 4 | 0:24.011 | ||
5. | B | 1. | 10. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 5 | 5 | 0:25.805 | ||
6. | B | 2. | 22. | KOPRIVNJAK Rene | CRO | 3 | 6 | 0:26.168 | ||
7. | B | 3. | 23. | OPUHAČ Marko | CRO | 2 | 7 | 0:26.046 | ||
8. | B | 4. | 77. | FÜLÖP HOSSZÚ Magor | ROU-SCMC | 1 | 8 | 0:30.737 | ||
9. | B | 5. | 94. | ŠKOF Filip | SLO | 9 | 0:33.000 |