ISU Junior Challenge Series 3,Ankara,TUR Live Stream [i], 13.12. - 15.12.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 11 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 70. | SHAINUROV Tagir | RUS-UFA | 2:31.408 | ||
2 | (3) | 69. | RUKHOV Artur | RUS-UFA | 2:31.753 | ||
3 | (2) | 134. | TEMURLENK Fevzi Deniz | TUR-PAL | 2:34.346 | ||
4 | (4) | 101. | BÜLBÜL Muhammed | TUR-EGSK | 2:42.272 | ||
5 | (1) | 152. | CEBENAY Muhammet Melik | TUR | 2:51.904 | ||
RACE: 12 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 71. | SHARAFUTDINOV Emil | RUS-UFA | 3:02.956 | ||
2 | (5) | 153. | DEMIRTAS Yusuf Bugra | TUR | 3:02.957 | ||
3 | (2) | 102. | YILDIZ Muhammet Mert | TUR-EGSK | 3:06.208 | ||
4 | (4) | 133. | TEMURLENK Ali Berkay | TUR-PAL | 3:13.482 | ||
- | (1) | 87. | OKAY Tolga | TUR-AYSK | - | yellow card | |
JUNIOR C BOYS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 23 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 152. | CEBENAY Muhammet Melik | TUR | 2:52.090 | ||
2 | (1) | 101. | BÜLBÜL Muhammed | TUR-EGSK | 2:53.100 | ||
3 | (3) | 133. | TEMURLENK Ali Berkay | TUR-PAL | 3:00.496 | ||
RACE: 24 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 153. | DEMIRTAS Yusuf Bugra | TUR | 2:45.182 | ||
2 | (1) | 70. | SHAINUROV Tagir | RUS-UFA | 2:45.188 | ||
3 | (2) | 69. | RUKHOV Artur | RUS-UFA | 2:47.492 | ||
4 | (4) | 71. | SHARAFUTDINOV Emil | RUS-UFA | 2:47.692 | ||
- | (3) | 134. | TEMURLENK Fevzi Deniz | TUR-PAL | - | false start | |
- | (6) | 102. | YILDIZ Muhammet Mert | TUR-EGSK | - | impeding |
ISU Junior Challenge Series 3,Ankara,TUR Live Stream [i], 13.12. - 15.12.2019
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 153. | DEMIRTAS Yusuf Bugra | TUR | 34 | 1 | 2:45.182 | ||
2. | A | 2. | 70. | SHAINUROV Tagir | RUS-UFA | 21 | 2 | 2:31.408 | ||
3. | A | 3. | 69. | RUKHOV Artur | RUS-UFA | 13 | 3 | 2:31.753 | ||
4. | A | 4. | 71. | SHARAFUTDINOV Emil | RUS-UFA | 8 | 4 | 2:47.692 | ||
5. | A | - | 134. | TEMURLENK Fevzi Deniz | TUR-PAL | 2 | 5 | 2:34.346 | ||
6. | A | - | 102. | YILDIZ Muhammet Mert | TUR-EGSK | 2 | 6 | 3:06.208 | ||
7. | B | 1. | 152. | CEBENAY Muhammet Melik | TUR | 2 | 7 | 2:51.904 | ||
8. | B | 2. | 101. | BÜLBÜL Muhammed | TUR-EGSK | 1 | 8 | 2:42.272 | ||
9. | B | 3. | 133. | TEMURLENK Ali Berkay | TUR-PAL | 9 | 3:00.496 | |||
HEATS | ||||||||||
- | 87. | OKAY Tolga | TUR-AYSK | 10 | ----- |