Baltic Cup 3 - Lithuania Open 2019, 09.03. - 10.03.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR F GIRLS HEATS 333 m | |||||||
RACE: 3 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 66. | SEREDJUKA Anna | LAT-SPARS | 43.452 | ||
2 | (3) | 152. | ANTONOWICZ Alicja | POL-WMKS | 47.979 | ||
3 | (6) | 86. | BUDRYTE Urte | LTU | 50.263 | ||
4 | (4) | 25. | SLOKA Nora | LAT-JLSS | 57.986 | ||
5 | (1) | 85. | BAUBLYTE Aiste | LTU | 58.940 | ||
- | (5) | 137. | POPŁAWSKA-TABORDA Aurelia | POL-UKSSB | - | equipment | |
- | (7) | 120. | FALKOWSKA Weronika | POL-UKSJB | - | equipment | |
RACE: 4 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (7) | 181. | STOROZHUK Amina | UKR-KYIV | 38.389 | ||
2 | (2) | 160. | SHPILEVA Anastasiia | RUS-KAL | 42.273 | ||
3 | (3) | 87. | DINDAITE Jovile | LTU | 47.002 | ||
4 | (5) | 65. | SELEZNOVA Sofija | LAT-SPARS | 51.567 | advanced | |
5 | (6) | 88. | TARAILAITE Egle Noele | LTU | 1:09.899 | ||
- | (1) | 136. | PERKOWSKA Alicja | POL-UKSSB | - | equipment | |
- | (4) | 121. | SZYMCZUK Laura | POL-UKSJB | - | equipment | |
JUNIOR F GIRLS FINAL B 333 m | |||||||
RACE: 15 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 25. | SLOKA Nora | LAT-JLSS | 58.096 | ||
2 | (3) | 88. | TARAILAITE Egle Noele | LTU | 58.288 | ||
3 | (2) | 85. | BAUBLYTE Aiste | LTU | 58.317 | ||
JUNIOR F GIRLS FINAL 333 m | |||||||
RACE: 16 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 181. | STOROZHUK Amina | UKR-KYIV | 38.901 | ||
2 | (7) | 65. | SELEZNOVA Sofija | LAT-SPARS | 43.113 | ||
3 | (4) | 87. | DINDAITE Jovile | LTU | 47.376 | ||
4 | (5) | 152. | ANTONOWICZ Alicja | POL-WMKS | 47.486 | ||
5 | (6) | 86. | BUDRYTE Urte | LTU | 49.581 | ||
6 | (3) | 66. | SEREDJUKA Anna | LAT-SPARS | 50.733 | ||
7 | (2) | 160. | SHPILEVA Anastasiia | RUS-KAL | 51.862 |
Baltic Cup 3 - Lithuania Open 2019, 09.03. - 10.03.2019
Distance Classification
JUNIOR F GIRLS 333 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | 1. | 181. | STOROZHUK Amina | UKR-KYIV | 34 | 1 | 0:38.389 | |||
2. | 2. | 65. | SELEZNOVA Sofija | LAT-SPARS | 21 | 2 | 0:43.113 | |||
3. | 3. | 87. | DINDAITE Jovile | LTU | 13 | 3 | 0:47.002 | |||
4. | 4. | 152. | ANTONOWICZ Alicja | POL-WMKS | 8 | 4 | 0:47.486 | |||
5. | 5. | 86. | BUDRYTE Urte | LTU | 5 | 5 | 0:49.581 | |||
6. | 6. | 66. | SEREDJUKA Anna | LAT-SPARS | 3 | 6 | 0:43.452 | |||
7. | 7. | 160. | SHPILEVA Anastasiia | RUS-KAL | 2 | 7 | 0:42.273 | |||
FINAL B | ||||||||||
8. | 1. | 25. | SLOKA Nora | LAT-JLSS | 1 | 8 | 0:57.986 | |||
9. | 2. | 88. | TARAILAITE Egle Noele | LTU | 9 | 0:58.288 | ||||
10. | 3. | 85. | BAUBLYTE Aiste | LTU | 10 | 0:58.317 | ||||
HEATS | ||||||||||
- | 120. | FALKOWSKA Weronika | POL-UKSJB | 11 | ----- | |||||
- | 121. | SZYMCZUK Laura | POL-UKSJB | 11 | ----- | |||||
- | 136. | PERKOWSKA Alicja | POL-UKSSB | 11 | ----- | |||||
- | 137. | POPŁAWSKA-TABORDA Aurelia | POL-UKSSB | 11 | ----- |