Baltic Cup 3 - Lithuania Open 2019, 09.03. - 10.03.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 61 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 59. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:48.988 | ||
2 | (5) | 75. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:50.284 | ||
3 | (3) | 104. | FALKOWSKA Anna | POL-UKSJB | 1:54.947 | ||
4 | (4) | 147. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | 2:13.134 | ||
5 | (6) | 108. | SEREDYŃSKA Anika | POL-UKSJB | NO TIME | finished | |
- | (2) | 16. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | - | no start | |
RACE: 62 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 78. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:55.774 | ||
2 | (4) | 56. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 1:58.200 | ||
3 | (2) | 111. | ŚWISŁOCKA Ewa | POL-UKSJB | 1:58.274 | ||
4 | (1) | 20. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | 2:08.858 | ||
5 | (6) | 148. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 2:15.150 | ||
- | (5) | 107. | POLAK Izabela | POL-UKSJB | - | no start | |
RACE: 63 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 19. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 1:56.228 | ||
2 | (1) | 101. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 1:56.312 | ||
3 | (6) | 106. | GRYGORUK Magda | POL-UKSJB | 1:57.979 | ||
4 | (3) | 60. | TAMBERGA Rebeka Betija | LAT-SPARS | 2:05.481 | ||
5 | (2) | 129. | KALINOWSKA Paulina | POL-UKSSB | 2:06.129 | ||
6 | (4) | 76. | LOIBAITE Agne | LTU | 2:29.719 | ||
RACE: 64 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 58. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:52.066 | ||
2 | (7) | 112. | ŚWISŁOCKA Maja | POL-UKSJB | 1:54.723 | ||
3 | (2) | 2. | HALUBKOVA Aliaksandra | BLR | 1:54.852 | ||
4 | (6) | 17. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 1:55.476 | ||
5 | (1) | 105. | GRABOWICZ (2) Emilia | POL-UKSJB | 2:02.063 | ||
6 | (3) | 79. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 2:05.084 | advanced | |
- | (4) | 179. | MANOKHINA Iryna | UKR-KYIV | - | impeding | |
RACE: 65 HEAT: 5 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 1. | AUCHYNNIKAVA Katsiaryna | BLR | 1:50.726 | ||
2 | (7) | 77. | MILAKNYTE Indre | LTU | 1:54.773 | ||
3 | (4) | 18. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 1:57.640 | ||
4 | (1) | 109. | SKARŻYŃSKA Julia | POL-UKSJB | 1:59.720 | ||
5 | (5) | 57. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 2:00.035 | ||
6 | (6) | 110. | SUPRONIK Magda | POL-UKSJB | 2:02.537 | ||
7 | (2) | 48. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 2:02.772 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 75 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 1. | AUCHYNNIKAVA Katsiaryna | BLR | 1:47.660 | ||
2 | (1) | 75. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:47.728 | ||
3 | (3) | 58. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:47.963 | ||
4 | (4) | 112. | ŚWISŁOCKA Maja | POL-UKSJB | 1:52.959 | ||
5 | (5) | 2. | HALUBKOVA Aliaksandra | BLR | 1:55.606 | ||
6 | (6) | 56. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 2:17.649 | ||
RACE: 76 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 59. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:48.071 | ||
2 | (3) | 78. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:48.212 | ||
3 | (5) | 101. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 1:54.338 | ||
4 | (4) | 19. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 1:56.936 | ||
5 | (6) | 79. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 1:57.632 | ||
6 | (2) | 77. | MILAKNYTE Indre | LTU | NO TIME | finished | |
JUNIOR D GIRLS FINAL B 1000 m | |||||||
RACE: 83 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 77. | MILAKNYTE Indre | LTU | 1:52.785 | ||
2 | (4) | 79. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 1:53.594 | ||
3 | (3) | 19. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 1:55.609 | ||
4 | (1) | 112. | ŚWISŁOCKA Maja | POL-UKSJB | 1:56.509 | ||
5 | (5) | 56. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 1:58.641 | ||
- | (2) | 2. | HALUBKOVA Aliaksandra | BLR | - | no start | |
JUNIOR D GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 84 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 1. | AUCHYNNIKAVA Katsiaryna | BLR | 1:44.745 | ||
2 | (5) | 78. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:45.603 | ||
3 | (3) | 58. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:45.687 | ||
4 | (4) | 59. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:48.332 | ||
5 | (6) | 101. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 1:51.925 | ||
- | (2) | 75. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | - | impeding | |
2. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 102 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 59. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 51.042 | ||
2 | (2) | 77. | MILAKNYTE Indre | LTU | 53.747 | ||
3 | (3) | 111. | ŚWISŁOCKA Ewa | POL-UKSJB | 54.829 | ||
4 | (5) | 18. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 54.966 | ||
5 | (6) | 129. | KALINOWSKA Paulina | POL-UKSSB | 59.701 | ||
6 | (4) | 110. | SUPRONIK Magda | POL-UKSJB | NO TIME | finished | |
RACE: 103 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 1. | AUCHYNNIKAVA Katsiaryna | BLR | 50.686 | ||
2 | (4) | 112. | ŚWISŁOCKA Maja | POL-UKSJB | 54.705 | ||
3 | (1) | 56. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 55.548 | ||
4 | (6) | 20. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | 59.541 | ||
5 | (2) | 147. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | 1:01.378 | ||
- | (5) | 76. | LOIBAITE Agne | LTU | - | off track | |
- | (7) | 107. | POLAK Izabela | POL-UKSJB | - | no start | |
RACE: 104 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 75. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 52.965 | ||
2 | (1) | 106. | GRYGORUK Magda | POL-UKSJB | 54.076 | ||
3 | (5) | 101. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 55.813 | ||
4 | (3) | 60. | TAMBERGA Rebeka Betija | LAT-SPARS | 1:00.624 | ||
5 | (4) | 148. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:04.784 | ||
6 | (6) | 108. | SEREDYŃSKA Anika | POL-UKSJB | NO TIME | finished | |
- | (7) | 16. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | - | no start | |
RACE: 105 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 78. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 50.759 | ||
2 | (1) | 179. | MANOKHINA Iryna | UKR-KYIV | 53.885 | ||
3 | (3) | 19. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 55.218 | ||
4 | (5) | 57. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 55.611 | ||
5 | (6) | 2. | HALUBKOVA Aliaksandra | BLR | 55.682 | ||
6 | (4) | 109. | SKARŻYŃSKA Julia | POL-UKSJB | 56.200 | ||
RACE: 106 HEAT: 5 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 58. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 53.174 | ||
2 | (3) | 79. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 54.573 | ||
3 | (1) | 105. | GRABOWICZ (2) Emilia | POL-UKSJB | 57.734 | ||
4 | (6) | 48. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 1:01.086 | ||
5 | (5) | 104. | FALKOWSKA Anna | POL-UKSJB | NO TIME | finished | |
- | (4) | 17. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | - | impeding | |
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 116 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 78. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 51.300 | ||
2 | (2) | 58. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 52.816 | ||
3 | (4) | 179. | MANOKHINA Iryna | UKR-KYIV | 53.432 | ||
4 | (5) | 79. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 53.507 | ||
5 | (3) | 77. | MILAKNYTE Indre | LTU | 55.280 | ||
RACE: 117 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 1. | AUCHYNNIKAVA Katsiaryna | BLR | 50.057 | ||
2 | (2) | 59. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 50.313 | ||
3 | (3) | 75. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 51.832 | ||
4 | (5) | 112. | ŚWISŁOCKA Maja | POL-UKSJB | 53.339 | ||
5 | (4) | 106. | GRYGORUK Magda | POL-UKSJB | 53.355 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL B 500 m | |||||||
RACE: 124 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 75. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 52.722 | ||
2 | (4) | 79. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 53.831 | ||
3 | (2) | 112. | ŚWISŁOCKA Maja | POL-UKSJB | 54.178 | ||
4 | (3) | 179. | MANOKHINA Iryna | UKR-KYIV | 54.397 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 125 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 1. | AUCHYNNIKAVA Katsiaryna | BLR | 50.336 | ||
2 | (2) | 59. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 50.462 | ||
3 | (3) | 78. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 50.579 | ||
4 | (4) | 58. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 52.651 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 777 m | |||||||
RACE: 143 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 59. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:22.200 | ||
2 | (4) | 106. | GRYGORUK Magda | POL-UKSJB | 1:27.578 | ||
3 | (2) | 20. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | 1:36.142 | ||
4 | (1) | 147. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | 1:38.222 | ||
- | (3) | 108. | SEREDYŃSKA Anika | POL-UKSJB | - | no finish | |
- | (5) | 77. | MILAKNYTE Indre | LTU | - | off track | |
RACE: 144 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 75. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:25.087 | ||
2 | (5) | 101. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 1:27.235 | ||
3 | (4) | 18. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 1:30.127 | ||
4 | (1) | 105. | GRABOWICZ (2) Emilia | POL-UKSJB | 1:31.777 | ||
5 | (2) | 48. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 1:35.533 | ||
6 | (6) | 129. | KALINOWSKA Paulina | POL-UKSSB | 1:36.815 | ||
RACE: 145 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 78. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:27.385 | ||
2 | (2) | 56. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 1:29.318 | ||
3 | (7) | 112. | ŚWISŁOCKA Maja | POL-UKSJB | 1:30.325 | ||
4 | (5) | 109. | SKARŻYŃSKA Julia | POL-UKSJB | 1:33.540 | ||
5 | (4) | 60. | TAMBERGA Rebeka Betija | LAT-SPARS | 1:36.416 | ||
6 | (1) | 76. | LOIBAITE Agne | LTU | NO TIME | finished | |
- | (3) | 16. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | - | no start | |
RACE: 146 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 1. | AUCHYNNIKAVA Katsiaryna | BLR | 1:22.669 | ||
2 | (4) | 179. | MANOKHINA Iryna | UKR-KYIV | 1:23.852 | ||
3 | (5) | 104. | FALKOWSKA Anna | POL-UKSJB | 1:26.570 | ||
4 | (1) | 19. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 1:27.171 | ||
5 | (6) | 57. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 1:32.896 | ||
6 | (2) | 110. | SUPRONIK Magda | POL-UKSJB | 1:34.150 | ||
RACE: 147 HEAT: 5 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 58. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:23.930 | ||
2 | (5) | 79. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 1:25.360 | ||
3 | (3) | 2. | HALUBKOVA Aliaksandra | BLR | 1:27.048 | ||
4 | (6) | 111. | ŚWISŁOCKA Ewa | POL-UKSJB | 1:29.364 | ||
5 | (2) | 148. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:41.344 | ||
- | (4) | 17. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | - | false start | |
- | (7) | 107. | POLAK Izabela | POL-UKSJB | - | no start | |
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 777 m | |||||||
RACE: 170 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 59. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:22.263 | ||
2 | (4) | 78. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:22.385 | ||
3 | (3) | 101. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 1:26.198 | ||
4 | (2) | 79. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 1:26.276 | ||
5 | (5) | 56. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 1:30.847 | ||
RACE: 171 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 1. | AUCHYNNIKAVA Katsiaryna | BLR | 1:20.656 | ||
2 | (3) | 58. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:21.799 | ||
3 | (4) | 75. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:22.175 | ||
4 | (2) | 179. | MANOKHINA Iryna | UKR-KYIV | 1:22.184 | ||
5 | (5) | 106. | GRYGORUK Magda | POL-UKSJB | 1:27.124 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL B 777 m | |||||||
RACE: 189 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 179. | MANOKHINA Iryna | UKR-KYIV | 1:24.871 | ||
2 | (2) | 101. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 1:25.128 | ||
3 | (3) | 79. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 1:26.631 | ||
4 | (5) | 56. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 1:32.691 | ||
5 | (4) | 106. | GRYGORUK Magda | POL-UKSJB | NO TIME | finished | |
JUNIOR D GIRLS FINAL 777 m | |||||||
RACE: 190 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 1. | AUCHYNNIKAVA Katsiaryna | BLR | 1:20.392 | ||
2 | (4) | 59. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:20.500 | ||
3 | (3) | 75. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:21.061 | ||
4 | (2) | 58. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:21.397 | ||
- | (5) | 78. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | - | no finish |
Baltic Cup 3 - Lithuania Open 2019, 09.03. - 10.03.2019
Overall Classification
JUNIOR D GIRLS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 1. | AUCHYNNIKAVA Katsiaryna | BLR | 1. 1. 1. | 102 | 3 | |
2. | 59. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 4. 2. 2. | 50 | 8 | |
3. | 78. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 2. 3. 5. | 37 | 10 | |
4. | 58. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 3. 4. 4. | 29 | 11 | |
5. | 75. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 6. 5. 3. | 20 | 14 | |
6. | 101. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 5. 14. 7. | 7 | 26 | |
7. | 79. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 8. 6. 8. | 5 | 22 | |
8. | 179. | MANOKHINA Iryna | UKR-KYIV | 30. 8. 6. | 4 | 44 | |
9. | 112. | ŚWISŁOCKA Maja | POL-UKSJB | 10. 7. 14. | 2 | 31 | |
10. | 77. | MILAKNYTE Indre | LTU | 7. 10. 28. | 2 | 45 | |
11. | 56. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 11. 13. 9. | 33 | ||
12. | 106. | GRYGORUK Magda | POL-UKSJB | 15. 9. 10. | 34 | ||
13. | 19. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 9. 12. 16. | 37 | ||
14. | 18. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 14. 16. 13. | 43 | ||
15. | 111. | ŚWISŁOCKA Ewa | POL-UKSJB | 16. 11. 17. | 44 | ||
16. | 2. | HALUBKOVA Aliaksandra | BLR | 12. 21. 12. | 45 | ||
17. | 104. | FALKOWSKA Anna | POL-UKSJB | 13. 25. 11. | 49 | ||
18. | 20. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | 20. 18. 15. | 53 | ||
19. | 105. | GRABOWICZ (2) Emilia | POL-UKSJB | 23. 15. 18. | 56 | ||
20. | 57. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 22. 17. 21. | 60 | ||
21. | 60. | TAMBERGA Rebeka Betija | LAT-SPARS | 19. 19. 23. | 61 | ||
22. | 109. | SKARŻYŃSKA Julia | POL-UKSJB | 18. 26. 19. | 63 | ||
23. | 147. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | 21. 23. 20. | 64 | ||
24. | 48. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 29. 20. 22. | 71 | ||
25. | 129. | KALINOWSKA Paulina | POL-UKSSB | 24. 22. 26. | 72 | ||
26. | 148. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 25. 24. 24. | 73 | ||
27. | 17. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 17. 29. 28. | 74 | ||
28. | 110. | SUPRONIK Magda | POL-UKSJB | 27. 27. 25. | 79 | ||
29. | 108. | SEREDYŃSKA Anika | POL-UKSJB | 26. 27. 28. | 81 | ||
30. | 76. | LOIBAITE Agne | LTU | 28. 29. 27. | 84 | ||
16. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | |||||
107. | POLAK Izabela | POL-UKSJB |