6th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 11.11. - 13.11.2016
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR E GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 1 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 8. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 1:11.563 | ||
2 | (4) | 40. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU-SSC | 1:13.725 | ||
3 | (2) | 28. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 1:19.228 | ||
- | (1) | 167. | JEREBIEVA Taia | RUS-KAL | - | impeding | |
- | (3) | 31. | SUHANENKOVA Betija Dafne | LAT-SPARS | - | no start | |
- | (6) | 191. | MANOKHINA Iryna | UKR-KYIV | - | off track | |
RACE: 2 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 150. | SUHAK Karolina | POL-UKSSB | 58.485 | ||
2 | (4) | 121. | BOBIER Oliwia | POL-UKSJB | 59.242 | ||
3 | (3) | 168. | MESHCHARIKOWA Taja | RUS-KAL | 1:02.005 | ||
4 | (5) | 32. | TAMBERGA Rebeka Betija | LAT-SPARS | 1:12.692 | ||
5 | (6) | 143. | GOSK Olga | POL-UKSSB | 1:15.375 | ||
6 | (2) | 42. | LEVICKYTE Valentina | LTU-SSC | 1:21.005 | ||
RACE: 3 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 30. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 1:05.065 | ||
2 | (3) | 7. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 1:10.395 | ||
3 | (5) | 44. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU-SSC | 1:12.181 | ||
4 | (2) | 12. | GINTERE Madara | LAT-KSS | 1:17.220 | ||
- | (1) | 149. | ORZEPOWSKA Hanna | POL-UKSSB | - | 2 false starts | |
RACE: 4 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 13. | GROSBERGA Ance | LAT-KSS | 1:01.906 | ||
2 | (3) | 123. | ORCIUCH Magdalena | POL-UKSJB | 1:03.272 | ||
3 | (6) | 9. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | 1:08.541 | ||
4 | (2) | 41. | JANKAUSKAITE Urte | LTU-SSC | 1:18.413 | ||
5 | (5) | 169. | VANYATKINA Taya | RUS-KAL | 1:27.230 | ||
RACE: 5 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 86. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 57.222 | ||
2 | (3) | 29. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 58.886 | ||
3 | (6) | 183. | CHERKASOVA Oleksandra | UKR-KHV | 1:01.881 | ||
4 | (1) | 43. | MILAKNYTE Indre | LTU-SSC | 1:04.861 | ||
5 | (4) | 122. | MATOWICKA Oliwia | POL-UKSJB | 1:05.592 | ||
6 | (2) | 166. | GORBUNCHIKOVA Milana | RUS-KAL | 1:34.012 | ||
JUNIOR E GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 26 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 29. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 57.135 | ||
2 | (3) | 121. | BOBIER Oliwia | POL-UKSJB | 57.196 | ||
3 | (1) | 150. | SUHAK Karolina | POL-UKSSB | 57.360 | ||
4 | (5) | 13. | GROSBERGA Ance | LAT-KSS | 1:02.757 | ||
5 | (4) | 183. | CHERKASOVA Oleksandra | UKR-KHV | 1:10.298 | ||
6 | (6) | 40. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU-SSC | 1:23.810 | ||
RACE: 27 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 86. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 57.967 | ||
2 | (3) | 123. | ORCIUCH Magdalena | POL-UKSJB | 1:00.736 | ||
3 | (6) | 8. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 1:01.045 | ||
4 | (2) | 168. | MESHCHARIKOWA Taja | RUS-KAL | 1:01.249 | ||
5 | (4) | 30. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 1:04.706 | ||
6 | (5) | 7. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 1:11.005 | ||
JUNIOR E GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 35 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 122. | MATOWICKA Oliwia | POL-UKSJB | 1:07.597 | ||
2 | (2) | 143. | GOSK Olga | POL-UKSSB | 1:08.450 | ||
3 | (4) | 42. | LEVICKYTE Valentina | LTU-SSC | 1:12.516 | ||
- | (3) | 41. | JANKAUSKAITE Urte | LTU-SSC | - | no finish | |
- | (5) | 169. | VANYATKINA Taya | RUS-KAL | - | no start | |
- | (6) | 166. | GORBUNCHIKOVA Milana | RUS-KAL | - | no start | |
RACE: 36 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 9. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | 1:05.309 | ||
2 | (1) | 43. | MILAKNYTE Indre | LTU-SSC | 1:06.338 | ||
3 | (4) | 32. | TAMBERGA Rebeka Betija | LAT-SPARS | 1:10.399 | ||
4 | (5) | 12. | GINTERE Madara | LAT-KSS | 1:10.617 | ||
5 | (6) | 28. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 1:13.428 | ||
6 | (3) | 44. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU-SSC | 1:28.731 | ||
RACE: 37 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 183. | CHERKASOVA Oleksandra | UKR-KHV | 1:01.116 | ||
2 | (1) | 168. | MESHCHARIKOWA Taja | RUS-KAL | 1:02.465 | ||
3 | (3) | 30. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 1:04.481 | ||
4 | (5) | 7. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 1:12.191 | ||
5 | (2) | 13. | GROSBERGA Ance | LAT-KSS | 1:16.131 | ||
6 | (6) | 40. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU-SSC | 1:17.636 | ||
RACE: 38 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 29. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 56.427 | ||
2 | (2) | 121. | BOBIER Oliwia | POL-UKSJB | 56.778 | ||
3 | (3) | 150. | SUHAK Karolina | POL-UKSSB | 56.961 | ||
4 | (4) | 86. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 57.187 | ||
5 | (5) | 123. | ORCIUCH Magdalena | POL-UKSJB | 1:01.768 | ||
6 | (6) | 8. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 1:03.319 |
6th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 11.11. - 13.11.2016
Distance Classification
JUNIOR E GIRLS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 29. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 34 | 1 | 0:56.427 | ||
2. | A | 2. | 121. | BOBIER Oliwia | POL-UKSJB | 21 | 2 | 0:56.778 | ||
3. | A | 3. | 150. | SUHAK Karolina | POL-UKSSB | 13 | 3 | 0:56.961 | ||
4. | A | 4. | 86. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 8 | 4 | 0:57.187 | ||
5. | A | 5. | 123. | ORCIUCH Magdalena | POL-UKSJB | 5 | 5 | 1:00.736 | ||
6. | A | 6. | 8. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 3 | 6 | 1:01.045 | ||
7. | B | 1. | 183. | CHERKASOVA Oleksandra | UKR-KHV | 7 | 1:01.116 | |||
8. | B | 2. | 168. | MESHCHARIKOWA Taja | RUS-KAL | 8 | 1:01.249 | |||
9. | B | 3. | 30. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 9 | 1:04.481 | |||
10. | B | 4. | 7. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 10 | 1:10.395 | |||
11. | B | 5. | 13. | GROSBERGA Ance | LAT-KSS | 11 | 1:01.906 | |||
12. | B | 6. | 40. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU-SSC | 12 | 1:13.725 | |||
13. | C | 1. | 9. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | 13 | 1:05.309 | |||
14. | C | 2. | 43. | MILAKNYTE Indre | LTU-SSC | 14 | 1:04.861 | |||
15. | C | 3. | 32. | TAMBERGA Rebeka Betija | LAT-SPARS | 15 | 1:10.399 | |||
16. | C | 4. | 12. | GINTERE Madara | LAT-KSS | 16 | 1:10.617 | |||
17. | C | 5. | 28. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 17 | 1:13.428 | |||
18. | C | 6. | 44. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU-SSC | 18 | 1:12.181 | |||
19. | D | 1. | 122. | MATOWICKA Oliwia | POL-UKSJB | 19 | 1:05.592 | |||
20. | D | 2. | 143. | GOSK Olga | POL-UKSSB | 20 | 1:08.450 | |||
21. | D | 3. | 42. | LEVICKYTE Valentina | LTU-SSC | 21 | 1:12.516 | |||
22. | D | - | 41. | JANKAUSKAITE Urte | LTU-SSC | 22 | 1:18.413 | |||
23. | D | - | 169. | VANYATKINA Taya | RUS-KAL | 23 | 1:27.230 | |||
24. | D | - | 166. | GORBUNCHIKOVA Milana | RUS-KAL | 24 | 1:34.012 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 149. | ORZEPOWSKA Hanna | POL-UKSSB | 28 | NO TIME | ||||
A | - | 167. | JEREBIEVA Taia | RUS-KAL | 28 | NO TIME | ||||
A | - | 191. | MANOKHINA Iryna | UKR-KYIV | 28 | NO TIME |