2022 Buffalo Short Track Championship, 15.10. - 16.10.2022
Heat Results
3. Distance | |||||||
DIVISION 6 HEATS 500 m | |||||||
RACE: 129 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 111. | SOWA Therese | USA-BSS | 54.491 | ||
2 | (3) | 69. | MACHUCA Abner | USA-BSS | 55.396 | ||
3 | (2) | 94. | SAPOLA Jeremy | USA-LWSSC | 56.556 | ||
4 | (4) | 33. | GOPINATH Narendran | USA-EPSSC | 56.868 | ||
5 | (5) | 120. | THATCHER Desmond | USA-CHS | 1:18.381 | ||
RACE: 130 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 43. | HUANG Ryan | USA-PTSC | 53.634 | ||
2 | (4) | 134. | YAROSH Addison | USA-LWSSC | 57.398 | ||
3 | (5) | 86. | POMETUN Tatyana | USA-EPSSC | 58.939 | ||
4 | (3) | 158. | BANK Madeline | USA-PSC | 1:12.261 | advanced->to A | |
- | (2) | 1. | AITBAYEVA Nagi | USA-SYSC | - | penalty | |
RACE: 131 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 49. | LEI Cassie | USA-BSS | 54.277 | ||
2 | (2) | 47. | LEE Ayden | USA-EPSSC | 55.857 | ||
3 | (3) | 67. | LOUZ Eliyahu | USA-SWC | 56.242 | ||
4 | (4) | 95. | SAUTTER Kathryn | USA-EPSSC | 58.278 | ||
DIVISION 6 FINAL 500 m | |||||||
RACE: 156 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 1. | AITBAYEVA Nagi | USA-SYSC | 56.696 | ||
2 | (1) | 86. | POMETUN Tatyana | USA-EPSSC | 57.264 | ||
3 | (2) | 120. | THATCHER Desmond | USA-CHS | 57.497 | ||
RACE: 157 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 94. | SAPOLA Jeremy | USA-LWSSC | 56.197 | ||
2 | (1) | 67. | LOUZ Eliyahu | USA-SWC | 56.528 | ||
3 | (5) | 95. | SAUTTER Kathryn | USA-EPSSC | 56.979 | ||
4 | (4) | 134. | YAROSH Addison | USA-LWSSC | 58.232 | ||
5 | (3) | 33. | GOPINATH Narendran | USA-EPSSC | 59.198 | ||
RACE: 158 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 49. | LEI Cassie | USA-BSS | 53.383 | ||
2 | (3) | 111. | SOWA Therese | USA-BSS | 54.369 | ||
3 | (5) | 47. | LEE Ayden | USA-EPSSC | 55.297 | ||
4 | (6) | 158. | BANK Madeline | USA-PSC | 55.649 | ||
5 | (4) | 69. | MACHUCA Abner | USA-BSS | 1:04.288 | ||
- | (199) | 43. | HUANG Ryan | USA-PTSC | seeded | finished |
2022 Buffalo Short Track Championship, 15.10. - 16.10.2022
Distance Classification
DIVISION 6 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 49. | LEI Cassie | USA-BSS | 34 | 1 | 0:53.383 | ||
2. | A | 2. | 111. | SOWA Therese | USA-BSS | 21 | 2 | 0:54.369 | ||
3. | A | 3. | 47. | LEE Ayden | USA-EPSSC | 13 | 3 | 0:55.297 | ||
4. | A | 4. | 158. | BANK Madeline | USA-PSC | 8 | 4 | 0:55.649 | ||
5. | A | 5. | 69. | MACHUCA Abner | USA-BSS | 5 | 5 | 0:55.396 | ||
6. | A | - | 43. | HUANG Ryan | USA-PTSC | 3 | 6 | 0:53.634 | ||
7. | B | 1. | 94. | SAPOLA Jeremy | USA-LWSSC | 2 | 7 | 0:56.197 | ||
8. | B | 2. | 67. | LOUZ Eliyahu | USA-SWC | 1 | 8 | 0:56.242 | ||
9. | B | 3. | 95. | SAUTTER Kathryn | USA-EPSSC | 9 | 0:56.979 | |||
10. | B | 4. | 134. | YAROSH Addison | USA-LWSSC | 10 | 0:57.398 | |||
11. | B | 5. | 33. | GOPINATH Narendran | USA-EPSSC | 11 | 0:56.868 | |||
12. | C | 1. | 1. | AITBAYEVA Nagi | USA-SYSC | 12 | 0:56.696 | |||
13. | C | 2. | 86. | POMETUN Tatyana | USA-EPSSC | 13 | 0:57.264 | |||
14. | C | 3. | 120. | THATCHER Desmond | USA-CHS | 14 | 0:57.497 |
Splitted Distance Classification
WOMEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (1.) | A | 1. | 49. | LEI Cassie | USA-BSS | 34 | 1 | 0:53.383 | ||
2. (2.) | A | 2. | 111. | SOWA Therese | USA-BSS | 21 | 2 | 0:54.369 | ||
3. (4.) | A | 4. | 158. | BANK Madeline | USA-PSC | 8 | 4 | 0:55.649 | ||
4. (9.) | B | 3. | 95. | SAUTTER Kathryn | USA-EPSSC | 9 | 0:56.979 | |||
5. (10.) | B | 4. | 134. | YAROSH Addison | USA-LWSSC | 10 | 0:57.398 | |||
6. (12.) | C | 1. | 1. | AITBAYEVA Nagi | USA-SYSC | 12 | 0:56.696 | |||
7. (13.) | C | 2. | 86. | POMETUN Tatyana | USA-EPSSC | 13 | 0:57.264 |
Splitted Distance Classification
MEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (3.) | A | 3. | 47. | LEE Ayden | USA-EPSSC | 13 | 3 | 0:55.297 | ||
2. (5.) | A | 5. | 69. | MACHUCA Abner | USA-BSS | 5 | 5 | 0:55.396 | ||
3. (6.) | A | - | 43. | HUANG Ryan | USA-PTSC | 3 | 6 | 0:53.634 | ||
4. (7.) | B | 1. | 94. | SAPOLA Jeremy | USA-LWSSC | 2 | 7 | 0:56.197 | ||
5. (8.) | B | 2. | 67. | LOUZ Eliyahu | USA-SWC | 1 | 8 | 0:56.242 | ||
6. (11.) | B | 5. | 33. | GOPINATH Narendran | USA-EPSSC | 11 | 0:56.868 | |||
7. (14.) | C | 3. | 120. | THATCHER Desmond | USA-CHS | 14 | 0:57.497 |