ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018
Distance Classification
JUNIOR B MEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 185. | AKAR Furkan | TUR | 34 | 1 | 0:43.509 | ||
2. | A | 2. | 98. | BERZINS Reinis | LAT | 21 | 2 | 0:43.679 | ||
3. | A | 3. | 67. | BONTOVICS Balázs | HUN | 13 | 3 | 0:43.923 | ||
4. | A | 4. | 68. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 8 | 4 | 0:43.706 | ||
5. | B | 1. | 157. | KŁUJSZO Ignacy | POL | 5 | 5 | 0:43.096 | ||
6. | B | 2. | 70. | TALABOS Attila | HUN | 3 | 6 | 0:44.159 | ||
7. | B | 3. | 97. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 2 | 7 | 0:44.837 | ||
8. | B | - | 186. | ATAN Metehan | TUR | 8 | 0:43.750 | |||
9. | C | 1. | 158. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 9 | 0:43.927 | |||
10. | C | 2. | 95. | KASSENULY Rakhat | KAZ | 10 | 0:43.946 | |||
11. | C | 3. | 51. | FAJKUS Radek | CZE | 11 | 0:44.646 | |||
12. | C | - | 187. | HAN Muhammed Emir | TUR | 12 | 0:44.023 | |||
13. | D | 1. | 69. | SZIGETI Ádám | HUN | 13 | 0:44.758 | |||
14. | D | 2. | 156. | BIELECKI Jakub | POL | 14 | 0:44.693 | |||
15. | D | 3. | 75. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 15 | 0:45.530 | |||
16. | D | 4. | 96. | KHVAN Anton | KAZ | 16 | 0:45.163 | |||
17. | E | 1. | 24. | KALCHEV Lyubomir | BUL-ICP | 17 | 0:44.756 | |||
18. | E | 2. | 128. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 18 | 0:45.589 | |||
19. | E | 3. | 79. | VÉGI Dániel | HUN-MTK | 19 | 0:47.113 | |||
20. | E | 4. | 130. | WASILEWSKI Jakub | POL-JUV | 20 | 0:46.258 | |||
21. | E | 5. | 38. | SUMAN Stribor | CRO | 21 | 0:46.438 | |||
22. | E | - | 12. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 22 | 0:46.012 | |||
23. | F | 1. | 202. | FEDORENKO Danylo | UKR-KHV | 23 | 0:46.760 | |||
24. | F | 2. | 145. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 24 | 0:46.341 | |||
25. | F | 3. | 74. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 25 | 0:46.824 | |||
26. | F | 4. | 129. | SZKIL Piotr | POL-JUV | 26 | 0:47.079 | |||
27. | G | 1. | 10. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 27 | 0:46.534 | |||
28. | G | 2. | 131. | WERPACHOWSKI Patryk | POL-JUV | 28 | 0:47.415 | |||
29. | G | 3. | 176. | VARGOSKO Jan | SVK-SKMA | 29 | 0:47.560 | |||
30. | G | 4. | 140. | PAWŁOWSKI Michał | POL-MOSIR | 30 | 0:47.654 | |||
31. | G | 5. | 108. | CECH Danielius | LTU | 31 | 0:48.220 | |||
32. | H | 1. | 80. | ZHANG Yu Jie Dominik | HUN-MTK | 32 | 0:47.651 | |||
33. | H | 2. | 2. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 33 | 0:49.652 | |||
34. | H | 3. | 175. | CSILLAG Csongor József | ROU | 34 | 0:50.254 | |||
35. | H | 4. | 18. | DAPCHEV Petko | BUL | 35 | 0:50.598 | |||
36. | H | 5. | 160. | ZGRZYWA Marek | POL-STOCZ | 36 | 0:51.855 | |||
37. | I | 1. | 11. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 37 | 0:47.159 | |||
38. | I | 2. | 146. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 38 | 0:48.636 | |||
39. | I | 3. | 19. | ZOTEV Kostadin | BUL | 39 | 0:51.133 |