ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 5 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 23. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 1:47.241 | ||
2 | (4) | 78. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 1:47.484 | ||
3 | (1) | 47. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 1:49.427 | ||
4 | (5) | 32. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 1:51.822 | ||
5 | (6) | 105. | MILAKNYTE Indre | LTU | 1:54.573 | ||
6 | (3) | 115. | WAWER Michalina | POL-GIZ | 1:58.662 | ||
RACE: 6 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 48. | POPLOVA Michaela | CZE | 1:46.303 | ||
2 | (1) | 174. | GÁL Sarolta | ROU | 1:47.905 | ||
3 | (3) | 143. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 2:00.245 | ||
4 | (6) | 104. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 2:00.470 | ||
5 | (4) | 22. | PAVLOVA Bogoslava | BUL-ICP | 2:00.802 | ||
6 | (5) | 167. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | NO TIME | finished | |
RACE: 7 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 85. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 1:47.964 | ||
2 | (5) | 21. | CHANCHEVA Adelina | BUL-ICP | 2:00.552 | ||
3 | (2) | 114. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 2:03.818 | ||
4 | (4) | 166. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | 2:25.168 | ||
- | (3) | 142. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | - | off track | |
- | (6) | 106. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | - | impeding | |
JUNIOR D GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 18 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 48. | POPLOVA Michaela | CZE | 1:47.564 | ||
2 | (3) | 78. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 1:47.688 | ||
3 | (4) | 174. | GÁL Sarolta | ROU | 1:48.074 | ||
4 | (5) | 85. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 1:48.141 | ||
5 | (6) | 21. | CHANCHEVA Adelina | BUL-ICP | 1:58.718 | ||
6 | (2) | 23. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 2:12.438 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 97 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 48. | POPLOVA Michaela | CZE | 51.418 | ||
2 | (3) | 106. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 53.055 | ||
3 | (4) | 143. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 57.371 | ||
4 | (2) | 114. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 1:03.041 | ||
5 | (1) | 167. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:08.618 | ||
RACE: 98 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 85. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 52.304 | ||
2 | (4) | 105. | MILAKNYTE Indre | LTU | 52.425 | ||
3 | (1) | 21. | CHANCHEVA Adelina | BUL-ICP | 56.048 | ||
4 | (2) | 166. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | 1:17.736 | ||
RACE: 99 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 174. | GÁL Sarolta | ROU | 52.742 | ||
2 | (2) | 23. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 52.811 | ||
3 | (1) | 104. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 53.261 | ||
4 | (3) | 115. | WAWER Michalina | POL-GIZ | 55.635 | ||
RACE: 100 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 78. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 51.487 | ||
2 | (2) | 47. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 51.805 | ||
3 | (5) | 142. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 51.857 | ||
4 | (3) | 32. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 53.965 | ||
5 | (4) | 22. | PAVLOVA Bogoslava | BUL-ICP | 58.871 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 116 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 48. | POPLOVA Michaela | CZE | 51.117 | ||
2 | (3) | 174. | GÁL Sarolta | ROU | 51.421 | ||
3 | (2) | 47. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 51.544 | ||
4 | (4) | 106. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 51.630 | ||
RACE: 117 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 78. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 51.700 | ||
2 | (4) | 23. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 52.207 | ||
3 | (2) | 85. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 52.886 | ||
4 | (3) | 105. | MILAKNYTE Indre | LTU | 53.003 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 126 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 48. | POPLOVA Michaela | CZE | 50.593 | ||
2 | (2) | 174. | GÁL Sarolta | ROU | 51.196 | ||
3 | (3) | 78. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 51.253 | ||
4 | (4) | 23. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 51.320 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 777 m | |||||||
RACE: 280 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 48. | POPLOVA Michaela | CZE | 1:23.262 | ||
2 | (4) | 105. | MILAKNYTE Indre | LTU | 1:27.562 | ||
3 | (1) | 115. | WAWER Michalina | POL-GIZ | 1:29.993 | ||
4 | (2) | 143. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 1:32.855 | ||
5 | (5) | 22. | PAVLOVA Bogoslava | BUL-ICP | 1:35.041 | ||
RACE: 281 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 78. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 1:24.346 | ||
2 | (4) | 47. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 1:24.561 | ||
3 | (1) | 104. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:24.823 | ||
4 | (3) | 166. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | NO TIME | finished | |
RACE: 282 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 85. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 1:23.877 | ||
2 | (2) | 106. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:24.011 | ||
3 | (4) | 23. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 1:24.013 | ||
4 | (1) | 114. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 1:41.499 | ||
RACE: 283 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 174. | GÁL Sarolta | ROU | 1:22.752 | ||
2 | (1) | 142. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 1:23.727 | ||
3 | (2) | 32. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 1:25.690 | ||
4 | (5) | 21. | CHANCHEVA Adelina | BUL-ICP | 1:33.922 | ||
5 | (3) | 167. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | NO TIME | finished | |
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 777 m | |||||||
RACE: 318 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 174. | GÁL Sarolta | ROU | 1:21.011 | ||
2 | (3) | 23. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 1:21.073 | ||
3 | (4) | 78. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 1:21.311 | ||
4 | (2) | 142. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 1:22.921 | ||
5 | (5) | 105. | MILAKNYTE Indre | LTU | 1:26.125 | ||
RACE: 319 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 48. | POPLOVA Michaela | CZE | 1:21.323 | ||
2 | (2) | 85. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 1:21.556 | ||
3 | (4) | 47. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 1:21.666 | ||
4 | (5) | 104. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:22.080 | ||
5 | (3) | 106. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:37.241 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 777 m | |||||||
RACE: 326 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 48. | POPLOVA Michaela | CZE | 1:19.341 | ||
2 | (1) | 174. | GÁL Sarolta | ROU | 1:19.497 | ||
3 | (5) | 85. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 1:19.671 | ||
4 | (3) | 78. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 1:19.813 | ||
5 | (2) | 23. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 1:38.915 |
ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018
Overall Classification
JUNIOR D GIRLS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 48. | POPLOVA Michaela | CZE | 1. 1. 1. | 102 | 3 | |
2. | 174. | GÁL Sarolta | ROU | 3. 2. 2. | 55 | 7 | |
3. | 78. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 2. 3. 4. | 42 | 9 | |
4. | 85. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 4. 5. 3. | 21 | 12 | |
5. | 23. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 6. 4. 5. | 16 | 15 | |
6. | 21. | CHANCHEVA Adelina | BUL-ICP | 5. 11. 14. | 5 | 30 | |
7. | 47. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 7. 6. 6. | 19 | ||
8. | 104. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 11. 10. 8. | 29 | ||
9. | 105. | MILAKNYTE Indre | LTU | 13. 8. 10. | 31 | ||
10. | 142. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 17. 9. 7. | 33 | ||
10. | 106. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 17. 7. 9. | 33 | ||
12. | 143. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 8. 12. 13. | 33 | ||
13. | 32. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 10. 13. 11. | 34 | ||
14. | 114. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 9. 15. 15. | 39 | ||
15. | 115. | WAWER Michalina | POL-GIZ | 15. 14. 12. | 41 | ||
16. | 166. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | 12. 16. 16. | 44 | ||
17. | 22. | PAVLOVA Bogoslava | BUL-ICP | 14. 17. 17. | 48 | ||
18. | 167. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 16. 18. 18. | 52 |