Junior Europa Cup Final, Brasov, ROU, Live, Split Times, 16.03. - 18.03.2012
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR A MEN QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 205 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 85. | PRINSEN Mark | NED | 1:41.675 | ||
2 | (3) | 20. | APELTAUER Milos | CZE | 1:42.217 | ||
3 | (1) | 36. | SIMMS Billy | GBR | 1:44.047 | advanced | |
- | (4) | 123. | DANILOVSKYY Valentin | UKR | - | impeding | |
RACE: 206 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 3. | VOSTÉ Mathias | BEL | 1:34.961 | ||
2 | (2) | 54. | LIU Shaolin Sándor | HUN | 1:35.580 | ||
3 | (1) | 98. | WILCZYK Szymon | POL | 1:35.830 | ||
4 | (4) | 35. | COCHRANE Murray | GBR | 1:37.477 | ||
RACE: 207 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 53. | BÉRES Bence | HUN | 1:35.303 | ||
2 | (2) | 34. | CHEETHAM Josh | GBR | 1:35.663 | ||
3 | (3) | 10. | TSANKOV Tsvetan | BUL | 2:02.359 | ||
4 | (4) | 66. | DE LORENZIS Pietro | ITA | 2:13.356 | ||
RACE: 208 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 117. | BUBNOV Alexander | RUS | 1:39.816 | ||
2 | (2) | 86. | SNELLINK Adwin | NED | 1:39.991 | ||
3 | (1) | 65. | ANZI Marco | ITA | 1:40.989 | ||
4 | (3) | 97. | DOMAŃSKI Michał | POL | 1:44.488 | ||
JUNIOR A MEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 221 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 35. | COCHRANE Murray | GBR | 1:49.874 | ||
2 | (3) | 65. | ANZI Marco | ITA | 1:51.827 | ||
3 | (1) | 98. | WILCZYK Szymon | POL | 2:26.093 | ||
RACE: 222 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 10. | TSANKOV Tsvetan | BUL | 1:41.946 | ||
2 | (3) | 66. | DE LORENZIS Pietro | ITA | 1:42.035 | ||
3 | (1) | 97. | DOMAŃSKI Michał | POL | 1:42.067 | ||
RACE: 223 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 53. | BÉRES Bence | HUN | 1:37.210 | ||
2 | (4) | 36. | SIMMS Billy | GBR | 1:37.362 | ||
3 | (3) | 20. | APELTAUER Milos | CZE | 1:37.412 | ||
4 | (2) | 86. | SNELLINK Adwin | NED | 1:53.275 | ||
RACE: 224 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 117. | BUBNOV Alexander | RUS | 1:32.836 | ||
2 | (2) | 54. | LIU Shaolin Sándor | HUN | 1:32.933 | ||
3 | (5) | 85. | PRINSEN Mark | NED | 1:33.076 | ||
4 | (1) | 3. | VOSTÉ Mathias | BEL | 1:33.096 | ||
5 | (3) | 34. | CHEETHAM Josh | GBR | 1:33.711 | ||
JUNIOR A MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 236 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 98. | WILCZYK Szymon | POL | 1:58.903 | ||
2 | (1) | 97. | DOMAŃSKI Michał | POL | 2:02.044 | ||
RACE: 237 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 66. | DE LORENZIS Pietro | ITA | 1:43.795 | ||
2 | (1) | 10. | TSANKOV Tsvetan | BUL | 1:43.916 | ||
3 | (4) | 65. | ANZI Marco | ITA | 1:44.163 | ||
4 | (3) | 35. | COCHRANE Murray | GBR | 1:45.213 | ||
RACE: 238 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 3. | VOSTÉ Mathias | BEL | 1:29.301 | ||
2 | (5) | 86. | SNELLINK Adwin | NED | 1:29.428 | ||
3 | (1) | 85. | PRINSEN Mark | NED | 1:29.901 | ||
4 | (4) | 20. | APELTAUER Milos | CZE | 1:30.710 | ||
5 | (3) | 34. | CHEETHAM Josh | GBR | 1:31.621 | ||
RACE: 239 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 117. | BUBNOV Alexander | RUS | 1:32.662 | ||
2 | (3) | 53. | BÉRES Bence | HUN | 1:32.737 | ||
3 | (4) | 36. | SIMMS Billy | GBR | 1:34.398 | ||
4 | (2) | 54. | LIU Shaolin Sándor | HUN | 1:35.917 |
Junior Europa Cup Final, Brasov, ROU, Live, Split Times, 16.03. - 18.03.2012
Distance Classification
JUNIOR A MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 117. | BUBNOV Alexander | RUS | 34 | 1 | 1:32.662 | ||
2. | A | 2. | 53. | BÉRES Bence | HUN | 21 | 2 | 1:32.737 | ||
3. | A | 3. | 36. | SIMMS Billy | GBR | 13 | 3 | 1:34.398 | ||
4. | A | 4. | 54. | LIU Shaolin Sándor | HUN | 8 | 4 | 1:32.933 | ||
5. | B | 1. | 3. | VOSTÉ Mathias | BEL | 5 | 1:29.301 | |||
6. | B | 2. | 86. | SNELLINK Adwin | NED | 6 | 1:29.428 | |||
7. | B | 3. | 85. | PRINSEN Mark | NED | 7 | 1:29.901 | |||
8. | B | 4. | 20. | APELTAUER Milos | CZE | 8 | 1:30.710 | |||
9. | B | 5. | 34. | CHEETHAM Josh | GBR | 9 | 1:31.621 | |||
10. | C | 1. | 66. | DE LORENZIS Pietro | ITA | 10 | 1:42.035 | |||
11. | C | 2. | 10. | TSANKOV Tsvetan | BUL | 11 | 1:41.946 | |||
12. | C | 3. | 65. | ANZI Marco | ITA | 12 | 1:40.989 | |||
13. | C | 4. | 35. | COCHRANE Murray | GBR | 13 | 1:37.477 | |||
14. | D | 1. | 98. | WILCZYK Szymon | POL | 14 | 1:35.830 | |||
15. | D | 2. | 97. | DOMAŃSKI Michał | POL | 15 | 1:42.067 | |||
QUARTER-FINAL | ||||||||||
A | - | 123. | DANILOVSKYY Valentin | UKR | 17 | NO TIME |