XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Sanok, QUAL(i), 13.02. - 14.02.2021
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR B MEN SERIE 500 m | |||||||
RACE: 31 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 55. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 43.274 | ||
2 | (2) | 32. | FIAŁKOWSKI Kajetan | POL-BLYSKT | 47.593 | ||
3 | (1) | 5. | HYJEK Szymon | POL-AZSO | 50.119 | ||
4 | (4) | 22. | SIEK Bartłomiej | POL-BLYSKD | 54.156 | ||
5 | (5) | 20. | KOWALCZYK Dawid | POL-BLYSKD | 56.386 | ||
RACE: 32 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 33. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 45.917 | ||
2 | (4) | 64. | STOSIK Jan | POL-ORZEL | 49.604 | ||
3 | (1) | 24. | WINIARSKI Patryk | POL-BLYSKD | 1:10.112 | ||
4 | (2) | 53. | FILIANOWICZ Filip | POL-JUV | 1:14.468 | ||
5 | (3) | 21. | PAWŁOWICZ Mateusz | POL-BLYSKD | 1:26.474 | ||
RACE: 33 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 66. | MUCHLADO Adam | POL-STOCZ | 46.887 | ||
2 | (4) | 34. | SAKOWICZ Aleksander | POL-GIZ | 49.219 | ||
3 | (5) | 54. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 50.380 | ||
4 | (1) | 25. | WYSZYŃSKI Ryszard | POL-BLYSKD | 59.947 | ||
5 | (3) | 23. | SUT Jakub | POL-BLYSKD | 1:05.157 | ||
JUNIOR B MEN PÓŁFINAŁY 500 m | |||||||
RACE: 44 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 24. | WINIARSKI Patryk | POL-BLYSKD | 1:01.994 | ||
2 | (1) | 22. | SIEK Bartłomiej | POL-BLYSKD | 1:06.173 | ||
3 | (2) | 20. | KOWALCZYK Dawid | POL-BLYSKD | 1:08.824 | ||
4 | (4) | 21. | PAWŁOWICZ Mateusz | POL-BLYSKD | 1:21.517 | ||
RACE: 45 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 53. | FILIANOWICZ Filip | POL-JUV | 52.243 | ||
2 | (1) | 25. | WYSZYŃSKI Ryszard | POL-BLYSKD | 55.740 | ||
3 | (2) | 23. | SUT Jakub | POL-BLYSKD | 1:01.124 | ||
RACE: 46 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 33. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 45.045 | ||
2 | (2) | 66. | MUCHLADO Adam | POL-STOCZ | 45.228 | ||
3 | (4) | 64. | STOSIK Jan | POL-ORZEL | 1:05.459 | ||
4 | (3) | 32. | FIAŁKOWSKI Kajetan | POL-BLYSKT | 1:20.486 | ||
RACE: 47 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 55. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 44.012 | ||
2 | (2) | 34. | SAKOWICZ Aleksander | POL-GIZ | 48.924 | ||
3 | (4) | 54. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 49.506 | ||
4 | (3) | 5. | HYJEK Szymon | POL-AZSO | 49.599 | ||
JUNIOR B MEN FINAŁ 500 m | |||||||
RACE: 62 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 23. | SUT Jakub | POL-BLYSKD | 1:00.433 | ||
2 | (3) | 21. | PAWŁOWICZ Mateusz | POL-BLYSKD | 1:03.691 | ||
3 | (2) | 20. | KOWALCZYK Dawid | POL-BLYSKD | 1:10.180 | ||
RACE: 63 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 53. | FILIANOWICZ Filip | POL-JUV | 51.167 | ||
2 | (2) | 25. | WYSZYŃSKI Ryszard | POL-BLYSKD | 55.005 | ||
3 | (3) | 24. | WINIARSKI Patryk | POL-BLYSKD | 1:02.487 | ||
4 | (4) | 22. | SIEK Bartłomiej | POL-BLYSKD | 1:07.614 | ||
RACE: 64 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 32. | FIAŁKOWSKI Kajetan | POL-BLYSKT | 48.245 | ||
2 | (2) | 5. | HYJEK Szymon | POL-AZSO | 49.671 | ||
3 | (3) | 64. | STOSIK Jan | POL-ORZEL | 49.813 | ||
4 | (1) | 54. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 1:02.518 | ||
RACE: 65 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 55. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 43.428 | ||
2 | (2) | 33. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 45.009 | ||
3 | (3) | 66. | MUCHLADO Adam | POL-STOCZ | 45.963 | ||
4 | (4) | 34. | SAKOWICZ Aleksander | POL-GIZ | 51.081 |
XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Sanok, QUAL(i), 13.02. - 14.02.2021
Distance Classification
JUNIOR B MEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAŁ | ||||||||||
1. | A | 1. | 55. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 34 | 1 | 0:43.274 | ||
2. | A | 2. | 33. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 21 | 2 | 0:45.009 | ||
3. | A | 3. | 66. | MUCHLADO Adam | POL-STOCZ | 13 | 3 | 0:45.228 | ||
4. | A | 4. | 34. | SAKOWICZ Aleksander | POL-GIZ | 8 | 4 | 0:48.924 | ||
5. | B | 1. | 32. | FIAŁKOWSKI Kajetan | POL-BLYSKT | 5 | 5 | 0:47.593 | ||
6. | B | 2. | 5. | HYJEK Szymon | POL-AZSO | 3 | 6 | 0:49.599 | ||
7. | B | 3. | 64. | STOSIK Jan | POL-ORZEL | 2 | 7 | 0:49.604 | ||
8. | B | 4. | 54. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 1 | 8 | 0:49.506 | ||
9. | C | 1. | 53. | FILIANOWICZ Filip | POL-JUV | 9 | 0:51.167 | |||
10. | C | 2. | 25. | WYSZYŃSKI Ryszard | POL-BLYSKD | 10 | 0:55.005 | |||
11. | C | 3. | 24. | WINIARSKI Patryk | POL-BLYSKD | 11 | 1:01.994 | |||
12. | C | 4. | 22. | SIEK Bartłomiej | POL-BLYSKD | 12 | 0:54.156 | |||
13. | D | 1. | 23. | SUT Jakub | POL-BLYSKD | 13 | 1:00.433 | |||
14. | D | 2. | 21. | PAWŁOWICZ Mateusz | POL-BLYSKD | 14 | 1:03.691 | |||
15. | D | 3. | 20. | KOWALCZYK Dawid | POL-BLYSKD | 15 | 0:56.386 |