ISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 38 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 55. | CSIZMADIA Márk | HUN-FTC | 2:50.193 | ||
2 | (3) | 26. | POPL Matěj | CZE-BZKP | 2:50.658 | ||
3 | (1) | 189. | KOMERIČKI Tibor | SLO | 2:50.946 | ||
4 | (5) | 9. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL-ICP | 2:52.797 | ||
5 | (6) | 18. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 2:57.973 | ||
6 | (4) | 171. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL | NO TIME | finished | |
RACE: 39 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 148. | GRODZKI Wojciech | POL-JUV | 2:51.180 | ||
2 | (1) | 103. | BERZINS Ralfs | LAT-JLSS | 2:52.537 | ||
3 | (5) | 58. | WU JIA WEI Dávid | HUN-FTC | 2:52.879 | ||
4 | (3) | 169. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL | 2:53.158 | ||
5 | (4) | 137. | SAKOWICZ Aleksander | POL-GIZ | 3:07.369 | ||
6 | (6) | 218. | TOPCHII Maksym | UKR-KHV | 3:15.656 | ||
RACE: 40 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 82. | SZILÁGYI Ábel | HUN-TKKSE | 2:49.246 | ||
2 | (5) | 1. | WOLF Tobias | AUT | 2:49.347 | ||
3 | (1) | 7. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | 2:49.935 | ||
4 | (2) | 104. | PASTORS Karlis | LAT-JLSS | 2:52.476 | ||
5 | (6) | 57. | GYŐRY Márk | HUN-FTC | 2:54.719 | ||
6 | (4) | 151. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | NO TIME | finished | |
RACE: 41 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 105. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 2:41.344 | ||
2 | (4) | 56. | GRANASZTÓI Ádám Istvan | HUN-FTC | 2:41.916 | ||
3 | (5) | 199. | BARTKO Patrik | SVK-SKMA | 2:42.015 | ||
4 | (2) | 170. | MUCHLADO Adam | POL | 2:44.420 | ||
5 | (1) | 217. | DATSYNA KYRYLO | UKR-KHV | 2:46.845 | ||
- | (3) | 64. | TACZMAN Máté | HUN-JSE | - | penalty->to B | |
RACE: 42 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 182. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 2:45.192 | ||
2 | (1) | 70. | IMRE Patrik | HUN-MTK | 2:46.301 | ||
3 | (2) | 216. | BERGIN Daniil | UKR-KHV | 2:46.872 | ||
4 | (3) | 8. | MAXIMOV Maxim | BUL-ICP | 2:47.841 | ||
5 | (4) | 25. | HOŘÁK Jan | CZE-BZKP | 2:50.820 | ||
6 | (5) | 149. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 2:57.324 | ||
RACE: 43 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 81. | CZANK-VARGA Benjámin | HUN-TKKSE | 2:45.851 | ||
2 | (5) | 181. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 2:46.668 | ||
3 | (2) | 59. | ZÓLYOMI László | HUN-FTC | 2:48.763 | ||
4 | (4) | 74. | KALMÁR Botond | HUN-SZKE | 2:55.040 | ||
5 | (3) | 150. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 2:55.195 | ||
6 | (1) | 118. | MAGAZEINS Patriks | LAT-KSS | NO TIME | finished | |
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 60 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 171. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL | 2:42.005 | addTo.->to C | |
2 | (2) | 9. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL-ICP | 2:43.150 | ||
3 | (3) | 57. | GYŐRY Márk | HUN-FTC | 2:43.247 | ||
4 | (1) | 104. | PASTORS Karlis | LAT-JLSS | 2:43.470 | ||
5 | (4) | 150. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 2:44.313 | ||
6 | (5) | 118. | MAGAZEINS Patriks | LAT-KSS | NO TIME | finished | |
RACE: 61 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 8. | MAXIMOV Maxim | BUL-ICP | 2:45.124 | ||
2 | (2) | 25. | HOŘÁK Jan | CZE-BZKP | 2:46.036 | ||
3 | (4) | 18. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 2:48.417 | ||
4 | (5) | 218. | TOPCHII Maksym | UKR-KHV | 2:48.519 | ||
5 | (6) | 151. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | 2:50.106 | ||
6 | (3) | 169. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL | NO TIME | finished | |
RACE: 62 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 64. | TACZMAN Máté | HUN-JSE | 2:59.637 | ||
2 | (1) | 170. | MUCHLADO Adam | POL | 3:00.020 | ||
3 | (3) | 74. | KALMÁR Botond | HUN-SZKE | 3:04.205 | ||
4 | (5) | 137. | SAKOWICZ Aleksander | POL-GIZ | 3:04.901 | ||
5 | (2) | 217. | DATSYNA KYRYLO | UKR-KHV | 3:05.229 | ||
6 | (4) | 149. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 3:12.125 | ||
RACE: 63 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 81. | CZANK-VARGA Benjámin | HUN-TKKSE | 2:45.362 | ||
2 | (2) | 181. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 2:47.503 | ||
3 | (4) | 82. | SZILÁGYI Ábel | HUN-TKKSE | 2:47.516 | ||
4 | (3) | 59. | ZÓLYOMI László | HUN-FTC | 2:48.298 | ||
5 | (6) | 7. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | 2:59.552 | ||
6 | (5) | 1. | WOLF Tobias | AUT | 3:10.855 | ||
RACE: 64 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 182. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 2:46.656 | ||
2 | (2) | 70. | IMRE Patrik | HUN-MTK | 2:48.279 | ||
3 | (3) | 216. | BERGIN Daniil | UKR-KHV | 2:48.390 | ||
4 | (6) | 189. | KOMERIČKI Tibor | SLO | 2:48.763 | ||
5 | (5) | 26. | POPL Matěj | CZE-BZKP | 3:15.357 | advanced->to A | |
- | (4) | 55. | CSIZMADIA Márk | HUN-FTC | - | impeding->to D | |
RACE: 65 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 105. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 2:40.221 | ||
2 | (3) | 199. | BARTKO Patrik | SVK-SKMA | 2:40.901 | ||
3 | (4) | 148. | GRODZKI Wojciech | POL-JUV | 2:41.981 | ||
4 | (2) | 56. | GRANASZTÓI Ádám Istvan | HUN-FTC | 2:43.440 | ||
5 | (5) | 103. | BERZINS Ralfs | LAT-JLSS | 2:46.284 | ||
6 | (6) | 58. | WU JIA WEI Dávid | HUN-FTC | 2:51.309 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 81 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 169. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL | 2:45.381 | ||
2 | (2) | 151. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | 2:45.557 | ||
3 | (5) | 118. | MAGAZEINS Patriks | LAT-KSS | 3:10.001 | ||
4 | (1) | 150. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 3:16.214 | ||
- | (3) | 217. | DATSYNA KYRYLO | UKR-KHV | - | impeding | |
- | (4) | 149. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | - | no finish | |
RACE: 82 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 104. | PASTORS Karlis | LAT-JLSS | 2:49.751 | ||
2 | (1) | 57. | GYŐRY Márk | HUN-FTC | 2:50.653 | ||
3 | (5) | 74. | KALMÁR Botond | HUN-SZKE | 2:51.929 | ||
4 | (4) | 218. | TOPCHII Maksym | UKR-KHV | 2:59.172 | ||
5 | (6) | 137. | SAKOWICZ Aleksander | POL-GIZ | 3:09.186 | ||
- | (3) | 18. | KOVAČIĆ Jan | CRO | - | impeding | |
RACE: 83 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 55. | CSIZMADIA Márk | HUN-FTC | 2:39.847 | ||
2 | (2) | 8. | MAXIMOV Maxim | BUL-ICP | 2:40.090 | ||
3 | (1) | 9. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL-ICP | 2:42.656 | ||
4 | (4) | 64. | TACZMAN Máté | HUN-JSE | 2:42.824 | ||
5 | (5) | 170. | MUCHLADO Adam | POL | 2:43.118 | ||
6 | (3) | 25. | HOŘÁK Jan | CZE-BZKP | 2:43.216 | ||
RACE: 84 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 1. | WOLF Tobias | AUT | 2:32.293 | ||
2 | (5) | 171. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL | 2:32.641 | ||
3 | (1) | 103. | BERZINS Ralfs | LAT-JLSS | 2:37.961 | ||
4 | (2) | 58. | WU JIA WEI Dávid | HUN-FTC | 2:40.068 | ||
5 | (3) | 7. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | NO TIME | finished | |
RACE: 85 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 82. | SZILÁGYI Ábel | HUN-TKKSE | 2:46.158 | ||
2 | (5) | 216. | BERGIN Daniil | UKR-KHV | 2:46.271 | ||
3 | (6) | 189. | KOMERIČKI Tibor | SLO | 2:46.839 | ||
4 | (2) | 56. | GRANASZTÓI Ádám Istvan | HUN-FTC | 2:48.099 | ||
5 | (4) | 59. | ZÓLYOMI László | HUN-FTC | 2:48.704 | ||
6 | (1) | 148. | GRODZKI Wojciech | POL-JUV | 2:50.357 | ||
RACE: 86 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 81. | CZANK-VARGA Benjámin | HUN-TKKSE | 2:37.641 | ||
2 | (4) | 182. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 2:37.642 | ||
3 | (6) | 70. | IMRE Patrik | HUN-MTK | 2:40.038 | ||
4 | (5) | 181. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 2:40.063 | ||
5 | (2) | 199. | BARTKO Patrik | SVK-SKMA | 2:43.489 | ||
6 | (1) | 105. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | NO TIME | finished | |
6 | (7) | 26. | POPL Matěj | CZE-BZKP | NO TIME | finished |
ISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 81. | CZANK-VARGA Benjámin | HUN-TKKSE | 34 | 1 | 2:37.641 | ||
2. | A | 2. | 182. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 21 | 2 | 2:37.642 | ||
3. | A | 3. | 70. | IMRE Patrik | HUN-MTK | 13 | 3 | 2:40.038 | ||
4. | A | 4. | 181. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 8 | 4 | 2:40.063 | ||
5. | A | 5. | 199. | BARTKO Patrik | SVK-SKMA | 5 | 5 | 2:40.901 | ||
6. | A | 6. | 105. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 3 | 6 | 2:40.221 | ||
7. | A | 6. | 26. | POPL Matěj | CZE-BZKP | 3 | 7 | 2:50.658 | ||
8. | B | 1. | 82. | SZILÁGYI Ábel | HUN-TKKSE | 1 | 8 | 2:46.158 | ||
9. | B | 2. | 216. | BERGIN Daniil | UKR-KHV | 9 | 2:46.271 | |||
10. | B | 3. | 189. | KOMERIČKI Tibor | SLO | 10 | 2:46.839 | |||
11. | B | 4. | 56. | GRANASZTÓI Ádám Istvan | HUN-FTC | 11 | 2:41.916 | |||
12. | B | 5. | 59. | ZÓLYOMI László | HUN-FTC | 12 | 2:48.298 | |||
13. | B | 6. | 148. | GRODZKI Wojciech | POL-JUV | 13 | 2:41.981 | |||
14. | C | 1. | 1. | WOLF Tobias | AUT | 14 | 2:32.293 | |||
15. | C | 2. | 171. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL | 15 | 2:32.641 | |||
16. | C | 3. | 103. | BERZINS Ralfs | LAT-JLSS | 16 | 2:37.961 | |||
17. | C | 4. | 58. | WU JIA WEI Dávid | HUN-FTC | 17 | 2:40.068 | |||
18. | C | 5. | 7. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | 18 | 2:49.935 | |||
19. | D | 1. | 55. | CSIZMADIA Márk | HUN-FTC | 19 | 2:39.847 | |||
20. | D | 2. | 8. | MAXIMOV Maxim | BUL-ICP | 20 | 2:40.090 | |||
21. | D | 3. | 9. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL-ICP | 21 | 2:42.656 | |||
22. | D | 4. | 64. | TACZMAN Máté | HUN-JSE | 22 | 2:42.824 | |||
23. | D | 5. | 170. | MUCHLADO Adam | POL | 23 | 2:43.118 | |||
24. | D | 6. | 25. | HOŘÁK Jan | CZE-BZKP | 24 | 2:43.216 | |||
25. | E | 1. | 104. | PASTORS Karlis | LAT-JLSS | 25 | 2:43.470 | |||
26. | E | 2. | 57. | GYŐRY Márk | HUN-FTC | 26 | 2:43.247 | |||
27. | E | 3. | 74. | KALMÁR Botond | HUN-SZKE | 27 | 2:51.929 | |||
28. | E | 4. | 218. | TOPCHII Maksym | UKR-KHV | 28 | 2:48.519 | |||
29. | E | 5. | 137. | SAKOWICZ Aleksander | POL-GIZ | 29 | 3:04.901 | |||
30. | E | - | 18. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 30 | 2:48.417 | |||
31. | F | 1. | 169. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL | 31 | 2:45.381 | |||
32. | F | 2. | 151. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | 32 | 2:45.557 | |||
33. | F | 3. | 118. | MAGAZEINS Patriks | LAT-KSS | 33 | 3:10.001 | |||
34. | F | 4. | 150. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 34 | 2:44.313 | |||
35. | F | - | 217. | DATSYNA KYRYLO | UKR-KHV | 35 | 2:46.845 | |||
36. | F | - | 149. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 36 | 2:57.324 |