ISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR E GIRLS HEATS 222 m | |||||||
RACE: 13 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 207. | SOLOVIOVA Kateryna | UKR-KHV | 26.030 | ||
2 | (2) | 52. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 26.155 | ||
3 | (4) | 157. | JABŁOŃSKA Aleksandra | POL-ORL | 29.539 | ||
4 | (3) | 31. | MÍŠECHOVÁ Tereza | CZE-KSB | 34.868 | ||
5 | (5) | 135. | SAKOWICZ Judyta | POL-GIZ | 45.156 | ||
RACE: 14 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 208. | SOLOVIOVA Yelyzaveta | UKR-KHV | 27.957 | ||
2 | (3) | 159. | PAŃCZYSZYN Amelia | POL-ORL | 28.138 | ||
3 | (1) | 32. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 29.989 | ||
4 | (2) | 136. | SAKOWICZ Milena | POL-GIZ | 31.137 | ||
RACE: 15 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 155. | ROCKA Maja | POL-MOSIR | 27.085 | ||
2 | (3) | 206. | PIDNEBENNA Veronika | UKR-KHV | 27.485 | ||
3 | (2) | 158. | OSTROWSKA Antonina | POL-ORL | 31.870 | ||
4 | (4) | 30. | HRUZOVÁ Eliška | CZE-KSB | 36.127 | ||
RACE: 16 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 200. | KARADAĞ Derya | TUR | 25.747 | ||
2 | (3) | 51. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | 28.107 | ||
3 | (1) | 209. | TELITSYNA Sofia | UKR-KHV | 28.659 | ||
4 | (2) | 131. | BUDRYTE Urte | LTU | 30.438 | ||
RACE: 17 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 192. | RODIC Sofija | SRB | 26.877 | ||
2 | (3) | 205. | MOISIEIEVA Kateryna | UKR-KHV | 27.706 | ||
3 | (1) | 33. | SEJPALOVÁ Sarka | CZE-KSB | 29.877 | ||
4 | (2) | 180. | VELMIAKINA Diana | RUS-KAL | 31.810 | ||
JUNIOR E GIRLS QUARTER-FINAL 222 m | |||||||
RACE: 135 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 192. | RODIC Sofija | SRB | 26.584 | ||
2 | (4) | 159. | PAŃCZYSZYN Amelia | POL-ORL | 28.162 | ||
3 | (3) | 51. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | 34.060 | ||
4 | (2) | 155. | ROCKA Maja | POL-MOSIR | 34.714 | ||
RACE: 136 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 207. | SOLOVIOVA Kateryna | UKR-KHV | 26.268 | ||
2 | (3) | 208. | SOLOVIOVA Yelyzaveta | UKR-KHV | 27.422 | ||
3 | (2) | 205. | MOISIEIEVA Kateryna | UKR-KHV | 27.794 | ||
4 | (4) | 209. | TELITSYNA Sofia | UKR-KHV | 28.618 | ||
RACE: 137 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 200. | KARADAĞ Derya | TUR | 25.577 | ||
2 | (2) | 52. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 26.257 | ||
3 | (3) | 206. | PIDNEBENNA Veronika | UKR-KHV | 27.199 | ||
4 | (4) | 157. | JABŁOŃSKA Aleksandra | POL-ORL | 28.853 | ||
JUNIOR E GIRLS SEMI-FINAL 222 m | |||||||
RACE: 138 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 207. | SOLOVIOVA Kateryna | UKR-KHV | 25.844 | ||
2 | (2) | 192. | RODIC Sofija | SRB | 26.176 | ||
3 | (4) | 159. | PAŃCZYSZYN Amelia | POL-ORL | 27.726 | ||
4 | (3) | 206. | PIDNEBENNA Veronika | UKR-KHV | 27.844 | ||
RACE: 139 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 200. | KARADAĞ Derya | TUR | 25.849 | ||
2 | (3) | 208. | SOLOVIOVA Yelyzaveta | UKR-KHV | 27.429 | ||
3 | (2) | 52. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 27.923 | ||
4 | (4) | 205. | MOISIEIEVA Kateryna | UKR-KHV | 33.928 | ||
JUNIOR E GIRLS FINAL 222 m | |||||||
RACE: 142 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 136. | SAKOWICZ Milena | POL-GIZ | 30.876 | ||
2 | (4) | 30. | HRUZOVÁ Eliška | CZE-KSB | 31.231 | ||
3 | (3) | 31. | MÍŠECHOVÁ Tereza | CZE-KSB | 33.579 | ||
4 | (2) | 180. | VELMIAKINA Diana | RUS-KAL | 34.223 | ||
- | (5) | 135. | SAKOWICZ Judyta | POL-GIZ | - | no start | |
RACE: 143 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 33. | SEJPALOVÁ Sarka | CZE-KSB | 30.163 | ||
2 | (2) | 32. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 30.252 | ||
3 | (4) | 158. | OSTROWSKA Antonina | POL-ORL | 30.826 | ||
4 | (3) | 131. | BUDRYTE Urte | LTU | 30.884 | ||
RACE: 144 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 51. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | 26.609 | ||
2 | (4) | 155. | ROCKA Maja | POL-MOSIR | 28.425 | ||
3 | (1) | 209. | TELITSYNA Sofia | UKR-KHV | 28.885 | ||
4 | (2) | 157. | JABŁOŃSKA Aleksandra | POL-ORL | 29.103 | ||
RACE: 145 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 52. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 27.492 | ||
2 | (1) | 159. | PAŃCZYSZYN Amelia | POL-ORL | 27.939 | ||
3 | (2) | 206. | PIDNEBENNA Veronika | UKR-KHV | 28.048 | ||
4 | (4) | 205. | MOISIEIEVA Kateryna | UKR-KHV | 28.115 | ||
RACE: 146 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 207. | SOLOVIOVA Kateryna | UKR-KHV | 25.387 | ||
2 | (3) | 192. | RODIC Sofija | SRB | 26.164 | ||
3 | (2) | 200. | KARADAĞ Derya | TUR | 26.224 | ||
4 | (4) | 208. | SOLOVIOVA Yelyzaveta | UKR-KHV | 27.374 |
ISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
Distance Classification
JUNIOR E GIRLS 222 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 207. | SOLOVIOVA Kateryna | UKR-KHV | 34 | 1 | 0:25.387 | ||
2. | A | 2. | 192. | RODIC Sofija | SRB | 21 | 2 | 0:26.164 | ||
3. | A | 3. | 200. | KARADAĞ Derya | TUR | 13 | 3 | 0:25.577 | ||
4. | A | 4. | 208. | SOLOVIOVA Yelyzaveta | UKR-KHV | 8 | 4 | 0:27.374 | ||
5. | B | 1. | 52. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 5 | 5 | 0:26.155 | ||
6. | B | 2. | 159. | PAŃCZYSZYN Amelia | POL-ORL | 3 | 6 | 0:27.726 | ||
7. | B | 3. | 206. | PIDNEBENNA Veronika | UKR-KHV | 2 | 7 | 0:27.199 | ||
8. | B | 4. | 205. | MOISIEIEVA Kateryna | UKR-KHV | 1 | 8 | 0:27.706 | ||
9. | C | 1. | 51. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | 9 | 0:26.609 | |||
10. | C | 2. | 155. | ROCKA Maja | POL-MOSIR | 10 | 0:27.085 | |||
11. | C | 3. | 209. | TELITSYNA Sofia | UKR-KHV | 11 | 0:28.618 | |||
12. | C | 4. | 157. | JABŁOŃSKA Aleksandra | POL-ORL | 12 | 0:28.853 | |||
13. | D | 1. | 33. | SEJPALOVÁ Sarka | CZE-KSB | 13 | 0:29.877 | |||
14. | D | 2. | 32. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 14 | 0:29.989 | |||
15. | D | 3. | 158. | OSTROWSKA Antonina | POL-ORL | 15 | 0:30.826 | |||
16. | D | 4. | 131. | BUDRYTE Urte | LTU | 16 | 0:30.438 | |||
17. | E | 1. | 136. | SAKOWICZ Milena | POL-GIZ | 17 | 0:30.876 | |||
18. | E | 2. | 30. | HRUZOVÁ Eliška | CZE-KSB | 18 | 0:31.231 | |||
19. | E | 3. | 31. | MÍŠECHOVÁ Tereza | CZE-KSB | 19 | 0:33.579 | |||
20. | E | 4. | 180. | VELMIAKINA Diana | RUS-KAL | 20 | 0:31.810 | |||
21. | E | - | 135. | SAKOWICZ Judyta | POL-GIZ | 21 | 0:45.156 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR F GIRLS 222 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (4.) | A | 4. | 208. | SOLOVIOVA Yelyzaveta | UKR-KHV | 8 | 4 | 0:27.374 | ||
2. (7.) | B | 3. | 206. | PIDNEBENNA Veronika | UKR-KHV | 2 | 7 | 0:27.199 | ||
3. (8.) | B | 4. | 205. | MOISIEIEVA Kateryna | UKR-KHV | 1 | 8 | 0:27.706 | ||
4. (13.) | D | 1. | 33. | SEJPALOVÁ Sarka | CZE-KSB | 13 | 0:29.877 | |||
5. (14.) | D | 2. | 32. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 14 | 0:29.989 | |||
6. (15.) | D | 3. | 158. | OSTROWSKA Antonina | POL-ORL | 15 | 0:30.826 | |||
7. (19.) | E | 3. | 31. | MÍŠECHOVÁ Tereza | CZE-KSB | 19 | 0:33.579 | |||
8. (20.) | E | 4. | 180. | VELMIAKINA Diana | RUS-KAL | 20 | 0:31.810 | |||
9. (21.) | E | - | 135. | SAKOWICZ Judyta | POL-GIZ | 21 | 0:45.156 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR E GIRLS 222 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (1.) | A | 1. | 207. | SOLOVIOVA Kateryna | UKR-KHV | 34 | 1 | 0:25.387 | ||
2. (2.) | A | 2. | 192. | RODIC Sofija | SRB | 21 | 2 | 0:26.164 | ||
3. (3.) | A | 3. | 200. | KARADAĞ Derya | TUR | 13 | 3 | 0:25.577 | ||
4. (5.) | B | 1. | 52. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 5 | 5 | 0:26.155 | ||
5. (6.) | B | 2. | 159. | PAŃCZYSZYN Amelia | POL-ORL | 3 | 6 | 0:27.726 | ||
6. (9.) | C | 1. | 51. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | 9 | 0:26.609 | |||
7. (10.) | C | 2. | 155. | ROCKA Maja | POL-MOSIR | 10 | 0:27.085 | |||
8. (11.) | C | 3. | 209. | TELITSYNA Sofia | UKR-KHV | 11 | 0:28.618 | |||
9. (12.) | C | 4. | 157. | JABŁOŃSKA Aleksandra | POL-ORL | 12 | 0:28.853 | |||
10. (16.) | D | 4. | 131. | BUDRYTE Urte | LTU | 16 | 0:30.438 | |||
11. (17.) | E | 1. | 136. | SAKOWICZ Milena | POL-GIZ | 17 | 0:30.876 | |||
12. (18.) | E | 2. | 30. | HRUZOVÁ Eliška | CZE-KSB | 18 | 0:31.231 |