ISU JUN Challenge Series-Danubia3,Budapest,HUN [i]LiveStream, 04.01. - 06.01.2019


Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR B LADIES  HEATS  1000 m
RACE: 256    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 93.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1:48.910  
2 (5) 46.  REN Yidi CHN CHN 1:49.016  
3 (2) 154.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:50.338  
4 (1) 190.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:53.197  
5 (3) 107.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 1:53.515  
RACE: 257    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 43.  LIANG Huiwen CHN CHN 1:40.724  
2 (2) 92.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 1:41.659  
3 (1) 80.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:42.943  
4 (4) 184.  JASIC Petra SRB SRB 1:45.752  
5 (5) 178.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina ROU-ISK ROU 1:46.796  
RACE: 258    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 47.  WANG Ziyan CHN CHN 1:40.036  
2 (3) 171.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 1:40.152  
3 (1) 44.  MA Xiaolin CHN CHN 1:40.197  
4 (2) 13.  DAMBROUSKAYA YANA BLR BLR 1:41.252  
RACE: 259    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 173.  ZYCH Magdalena POL POL 1:47.887  
2 (1) 48.  ZHANG Jingwen CHN CHN 1:47.983  
3 (2) 95.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:48.135  
4 (4) 79.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:50.755  
RACE: 260    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 94.  TÓTH Eszter HUN HUN 1:41.622  
2 (5) 172.  ŻAK Wiktoria POL POL 1:41.750  
3 (2) 118.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:46.663   advanced->to A
4 (4) 166.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL NO TIME finished
- (1) 45.  PAN Jiani CHN CHN PEN. impeding->to B
 
JUNIOR B LADIES  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 281    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 95.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:50.245  
2 (3) 154.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:50.347  
3 (1) 178.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina ROU-ISK ROU 1:53.242  
4 (4) 166.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 1:55.130  
RACE: 282    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 13.  DAMBROUSKAYA YANA BLR BLR 1:48.085  
2 (2) 80.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:48.394  
3 (3) 190.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:50.779  
4 (4) 107.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 1:54.918  
RACE: 283    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 44.  MA Xiaolin CHN CHN 1:40.198   addTo.->to B
2 (4) 45.  PAN Jiani CHN CHN 1:40.329  
3 (3) 79.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:41.152  
4 (2) 184.  JASIC Petra SRB SRB 1:42.332  
RACE: 284    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 46.  REN Yidi CHN CHN 1:37.524  
2 (1) 171.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 1:38.288  
3 (4) 92.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 1:38.294  
4 (5) 118.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:38.545  
5 (3) 94.  TÓTH Eszter HUN HUN 1:38.860   advanced->to A
- (2) 43.  LIANG Huiwen CHN CHN PEN. impeding->to C
RACE: 285    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 47.  WANG Ziyan CHN CHN 1:37.052  
2 (5) 93.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1:37.158  
3 (2) 172.  ŻAK Wiktoria POL POL 1:37.290  
4 (4) 48.  ZHANG Jingwen CHN CHN 1:37.370  
5 (3) 173.  ZYCH Magdalena POL POL NO TIME finished adv.->to A
 
JUNIOR B LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 319    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 166.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 1:51.741  
2 (1) 107.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 2:07.220  
RACE: 320    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 154.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:41.489  
2 (1) 79.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:41.605  
3 (4) 190.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:43.085  
4 (2) 184.  JASIC Petra SRB SRB 1:43.204  
5 (5) 178.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina ROU-ISK ROU 1:44.087  
RACE: 321    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 43.  LIANG Huiwen CHN CHN 1:36.994  
2 (1) 45.  PAN Jiani CHN CHN 1:37.519  
3 (2) 13.  DAMBROUSKAYA YANA BLR BLR 1:37.727  
4 (3) 80.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:41.484  
5 (4) 95.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:44.090  
RACE: 322    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 48.  ZHANG Jingwen CHN CHN 1:42.117  
2 (2) 92.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 1:42.189  
3 (4) 44.  MA Xiaolin CHN CHN 1:42.255  
4 (3) 118.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:42.273  
RACE: 323    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 46.  REN Yidi CHN CHN 1:36.984  
2 (3) 172.  ŻAK Wiktoria POL POL 1:37.100  
3 (1) 47.  WANG Ziyan CHN CHN 1:37.166  
4 (6) 94.  TÓTH Eszter HUN HUN 1:37.399  
5 (7) 173.  ZYCH Magdalena POL POL 1:37.642  
6 (5) 171.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 1:37.771  
7 (2) 93.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1:38.122  



ISU JUN Challenge Series-Danubia3,Budapest,HUN [i]LiveStream, 04.01. - 06.01.2019


Distance Classification


JUNIOR B LADIES 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 46.  REN Yidi CHN CHN 34 1 1:36.984
  2. A 2. 172.  ŻAK Wiktoria POL POL 21 2 1:37.100
  3. A 3. 47.  WANG Ziyan CHN CHN 13 3 1:37.052
  4. A 4. 94.  TÓTH Eszter HUN HUN 8 4 1:37.399
  5. A 5. 173.  ZYCH Magdalena POL POL 5 5 1:37.642
  6. A 6. 171.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 3 6 1:37.771
  7. A 7. 93.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 2 7 1:37.158
  8. B 1. 48.  ZHANG Jingwen CHN CHN 1 8 1:37.370
  9. B 2. 92.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 9 1:38.294
  10. B 3. 44.  MA Xiaolin CHN CHN 10 1:40.197
  11. B 4. 118.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 11 1:38.545
  12. C 1. 43.  LIANG Huiwen CHN CHN 12 1:36.994
  13. C 2. 45.  PAN Jiani CHN CHN 13 1:37.519
  14. C 3. 13.  DAMBROUSKAYA YANA BLR BLR 14 1:37.727
  15. C 4. 80.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 15 1:41.484
  16. C 5. 95.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 16 1:44.090
  17. D 1. 154.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 17 1:41.489
  18. D 2. 79.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 18 1:41.152
  19. D 3. 190.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 19 1:43.085
  20. D 4. 184.  JASIC Petra SRB SRB 20 1:42.332
  21. D 5. 178.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina ROU-ISK ROU 21 1:44.087
  22. E 1. 166.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 22 1:51.741
  23. E 2. 107.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 23 1:53.515